Dog.bg Форуми : Кастрация и заплождане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация и заплождане Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   AriesWildChild Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 25-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2018 - 08:57 PM

Здравейте. От години отглеждам кучета, все мъжки. Сега си взех женско хъски и пред мен изникват следните въпроси:
За или против кастрацията?
Да има ли поколение, или не?
Какви ще са вредите от съответните предприети действия за кучето?

Това не е първият форум в който влизам и съм изчела доста, съветвала съм се и с не един ветеринарен лекар. В крайна сметка загрижена съм главно за здравето на кучето ми, нямам намерение да я водя по състезания и изложби, тези неща не ме засягат въпреки, че е породиста и с родословие.
Кучето вече е на шест месеца, полово зряла. Информираха ме, че таблетките против разгонване влияят много зле, инжекциите също, за това се отказах от този вариант и просто реших да я съблюдавам внимателно и да не я извеждам сред други кучета по време на този етап.
Не мога да бъда напълно сигурна относно кастрацията, виждала съм с очите си последиците, когато едно женско куче не е кастрирано, бих искала да избегна каквито и да са усложнения и заболявания при хъскито ми, ако има вериятност подобни да се проявят.

Моля за мнение от хора с опит, средствата нямат значение, ако животното ще бъде в добро здраве. Както е казано - кучето е семейство, не бих му навредила само за да ми е по- лесно в отглеждането или почистването на пространството, в което живее.
Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2018 - 06:12 PM

Значи кастрация.
Заради здравето главно. А и защото не искате да ходите по изложби. Щом е с родословие единственият начин да имате поколение по правилата е да я водите на изложба, да се сдобиете с нужните оценки, да направите нужните изследвания и ако си харесате подходящ мъжки /с родословие, ходил на състезания, здрав и т.н./ да имате поколение. Ако не искате това /а другото е просто разваляне на породата/ кастрирате кучката и си живеете живота без разгонвания и главоболия. Ползи от кастрацията за здравето има много, изброявани са не веднъж в този форум. Има и рискове, но са доста по-малко.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни