Dog.bg Форуми : Корели - загуба на оперение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Корели - загуба на оперение

#1 Потребителят е офлайн   AriesWildChild Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 25-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2018 - 09:45 PM

Здравейте, от три години имам млади нимфи/корели албиноси, които бяха стресирани още след закупуването им от зоомагазина. Птиците бяха гледани в много клетки в тясно пространство и не мога да гарантирам за качеството им на отглеждане, все пак са развъждани за продажба.
С времето свикнаха, обичат музика, мъжкият заучи няколко мелодии и е по- социален. Женската обаче съска и трепери без причина. Около тях не се вдига щум, няма силно пуснат телевизор или ярки светлини, храня ги с най- добрите храни и добавки. Лятото ги извеждам навън в двор, няколко пъти бяха нападнати от котка но не се стигна до сериозни последици.
Още преди това женската загуби оперението си, кълве се до кръв, кълве мъжкия, страхлива е и се мята из клетката без причина. Опитах с хомеопатия, която помага частично. Оперенеито не се възвърна, сега и мъжкият е стресиран, птиците не са извеждани около година.

Ако бяха гъбички, щеше и той да прихване, всичко ми говори за стрес, но птиците са гледани добре, говори им се, пускам им тиха музика. Свидетел съм как други собственици на същият вид папагали свободно ги пускат из стаята и те се социализират, моите са много диви и недоверчиви. Не са първитя папагали, които отглеждам. Водих ги на ветеринар, не им беше поставена диагноза, няма генерална промяна.

Моля за съвет, птиците са все още млади. Опитах да им поставя гнездилка, но не приявиха интерес, иначе са привързани една към друга.

#2 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2018 - 08:11 AM

Както си видял форума отдавна замря и няма кой да ти отговори, моя съвет е да напишеш в гугъл форум за папагали. Има много добър, активен такъв и със сигурност ще ти съдействат :)
Не давам линк, че да не правя директна реклама.

#3 Потребителят е офлайн   AriesWildChild Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 25-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 31 January 2018 - 09:09 AM

Това ли ти е отговора? Че няма отговор? :af_089: Първо, ако беше чел достатъчно добре, което явно не си направил а само си си дал труда да отговориш, жена съм. И съм минала през гуугъл и ветеринар, което също е описано в поста ми. Няма от целия гуугъл да се забия във форум, който не се посещава, проверих и скорошни постове, явно това важи само за теб.

Благодаря за дейното участие, ако се сетиш нещо за птиците, различно от гуугъл, добре дошъл си да споделиш. Останалото е спам в темата ми.

#4 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2018 - 08:20 AM

Показване на мнениетоAriesWildChild, в 31 January 2018 - 07:09 AM, написа:

Това ли ти е отговора? Че няма отговор? :af_089: Първо, ако беше чел достатъчно добре, което явно не си направил а само си си дал труда да отговориш, жена съм. И съм минала през гуугъл и ветеринар, което също е описано в поста ми. Няма от целия гуугъл да се забия във форум, който не се посещава, проверих и скорошни постове, явно това важи само за теб.

Благодаря за дейното участие, ако се сетиш нещо за птиците, различно от гуугъл, добре дошъл си да споделиш. Останалото е спам в темата ми.



Първо, изобщо не съм гледала дали си мъж или жена, опитах се да ти помогна. Второ, внимавай с тона. Препоръчала съм ти да провериш името на форума за папагали, а не да провериш в гугъл за болестта. С него болести не се лекуват. Много добре съм те прочела, но май ти не си. Именно там щеше да попаднеш на името на Др. Гълъбин Младенов, както и на самия него, който е специализирал и се занимава предимно с птици (понеже ти не си написала при кой ветеринар си ходила). Явно проверката ти в гугъл относно форума не струва, понеже тук отдавна птиците и рибките не са тематика, в чиято дискусия вземат участие много хора. И да, аз влизам всеки ден.
Хайде, успех със злобата и птиците.

П.С. : Не знам какво съм "чел" , ама и аз съм жена. Което още един път обяснява колко .. нищо, нищо ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни