Dog.bg Форуми : Изложбеното куче: Трънливият път към пиедестала

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложбеното куче: Трънливият път към пиедестала

#61 Потребителят е офлайн   deni69 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 May 2009 - 05:11 AM

здравейте , бих искала и аз да попитам нещо.От 4 месеца имам китайско качулато куче със всичките му нужни документи /родословше и паспорт/.Никога до сега не съм участвала в изложби,казаха ми обаче ,че е желателно.От всичкото прочетено във този форум разбрах,че има добри професионалисти,които магат да представят кучето в ринга.Въпросът ми е от каква възраст може да тъгне по изложби ,нужно ли му е да се регистрира в някой клуб и как става това и не на последно място какво мога да помогна аз предварително на професионалистът преди да отидем на изложба.Навярно въпросите ми са елементарни,но тепърва навлизам в тази материя и ще съм ви благодарна,ако някой с по-голям опит отдели от свободното си време за отговор.

#62 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 14 May 2009 - 02:05 PM

Показване на мнениетоdeni69, в May 14 2009, 06:11 AM, написа:

здравейте , бих искала и аз да попитам нещо.От 4 месеца имам китайско качулато куче със всичките му нужни документи /родословше и паспорт/.Никога до сега не съм участвала в изложби,казаха ми обаче ,че е желателно.От всичкото прочетено във този форум разбрах,че има добри професионалисти,които магат да представят кучето в ринга.Въпросът ми е от каква възраст може да тъгне по изложби ,нужно ли му е да се регистрира в някой клуб и как става това и не на последно място какво мога да помогна аз предварително на професионалистът преди да отидем на изложба.Навярно въпросите ми са елементарни,но тепърва навлизам в тази материя и ще съм ви благодарна,ако някой с по-голям опит отдели от свободното си време за отговор.

Здравей,
на изложби може да се тръгне от 3-месечна възраст. В клуб не е нужно да се регистрира за да ходи по изложби, чак по-нататък ако ще има поколение на което да се издаде родословие. Тъй като китайското качулато куче мисля, че няма клуб, регистрацията става в БРФК.

Цитат

какво мога да помогна аз предварително на професионалистът преди да отидем на изложба.

Ако тук става въпрос за хендлера, най-добре да говориш лично с него. :md_064:
User's Signature



#63 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 May 2009 - 02:59 PM

Ако родословието на кучето Ви не е българско ще трябва да го регистрирате в племенната книга към БРФК и да получите ПК номер, в противен случай ако участвате по изложби ще заплащате такса за участие като чужденец.
Може да се занимавате с кучето ежедневно. За целта обаче е нужно да потърсите съвети от хендлер. Най-елементарната тренировка е поставянето и стоенето в изложбена стойка. Друго елементарно упражнение, което може да се прави от сега е показването на зъбите и на следващо място е движението в ринга...За всичко това обаче ще ви трябва и поглед от страни, за да коригира неправилното поставяне или движение... На мен ми трябваха 2 години да се престраша да показвам аз кучо, сега обаче съм доволен, че с него е работено, защото той си прави почти всичко сам... :md_064: :md_064: :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   mushmoranka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 16-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Skyros isl. , Greece
  • Skype:

Публикувано: 17 December 2010 - 05:03 PM

Показване на мнениетоceasar, в 14 May 2009 - 02:04 PM, написа:

Ако родословието на кучето Ви не е българско ще трябва да го регистрирате в племенната книга към БРФК и да получите ПК номер, в противен случай ако участвате по изложби ще заплащате такса за участие като чужденец.

Цезар, какво става когато едно куче живее в две държави едновременно? Какво имам предвид - куче взето от БГ, с всичките необходими документи, но известно време живее в България, но по-голяма част от времето я прекарва в Гърция? Запознат ли си по въпроса?

#65 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 17 December 2010 - 05:15 PM

Няма значение къде живее кучето, а в коя федерация е регистрирано. Ако има заверка(печат) от БРФК с номер от племенната книга на БРФК ще плащате такса участие като за български кучета.
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 28 March 2012 - 06:03 PM

Показване на мнениетоДури, в 31 January 2007 - 06:27 PM, написа:

Последователност на обучението на кучето към работа в ринга

Обърнете внимание на заглавието на тази тема-от него следва ,че вие сте длъжни да обучите кучето си да "работи"с вас в ринга.На КАКВО да го обучите вие вече знаете.Сега ще говорим за това КАК да го сторите.Счита се ,че всеки стопанин или професионален хендлер има своите "тайни",които старателно крие от конкурентите си.Но аз ще се опитам да ви разкажа за всички общи принципи при подготовката и тренинга на изложбеното куче.И така,към рингова дресура трябва да пристъпим от момента на придобиването на кученцето,което ще рече от 2-2,5 месечна възраст.Ринговата дресура трябва да се провежда паралелно с общата дресировка,играта,установяването и поддържането на контакт с кучето.Случвало се е да видя в ринга кучета от различни породи-добре показани в ринг,но лошо контактуващи със стопанина си.Първото, с което трябва да започнете е определянето на командите.Предлагам ви тези команди,които самата аз ползвам.

"Работа".Това означава ,че сега започва ринговата дресура;
"Зъби" - команда преди показване на зъбите;

"Ринг". Това означава ,че искате кучето да заеме изложбена стойка.Не ви съветвам да ползвате командата"Стой".В дресировката тя означава кучето да спре.

"В тръс". При тази команда кучето е длъжно да бяга равномерно в лек тръс със скорост характерна за породата му.
Да започнем с изложбената стойка.


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни