Dog.bg Форуми : Нова книга за кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нова книга за кучетата

#1 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 11 November 2004 - 07:36 AM

Излезе от печат новата книга:

Качена снимка

Всичко за кучето: Наръчник на собственика
автор:
Д-р Брус Фогъл

Всичко, което винаги сте искали да знаете за кучетата, написано от практикуващ ветеринар и автор на световни бестселъри в областта.

ОПОЗНАЙТЕ ВАШЕТО КУЧЕ
В ясна и достъпна форма д-р Брус Фогъл описва всички аспекти от природата и потребностите на кучето, за да отглеждате здраво и щастливо животно. Богато илюстрираната секция, посветена на кучешките породи, ви помага да изберете най-подходящия за вас и семейството ви любимец. Книгата съдържа крайно необходима информация относно здравните грижи и обучението, от въвеждане в дома и дресиране на кученцето до грижите за възрастния индивид.

ЛЕСНИ ЗА СЛЕДВАНЕ ПРАКТИЧЕСКИ СЪВЕТИ
С несравнима компетентност и професионализъм д-р Фогъл описва различните заболявания при кучетата, като предлага безценни съвети относно храненето, външния вид и оказването на първа помощ. Приложени са списъци със симптоми, които ви помагат да диагностицирате какво се случва със заболелия ви любимец. Информирайки ви за всичко от живота на едно куче, този наръчник е ненадминато практическо ръководство за съвременния собственик и любител на кучетата.

Д-р Брус Фогъл (DVM, MRCVS - доктор по ветеринарна медицина, член на Кралското дружество на практикуващите ветеринарни лекари) е международно признат експерт в областта на поведението на животните и грижите за тяхното здраве. След завършването на Колежа по ветеринарна медицина в Онтарио, Канада, той продължава следдипломното си обучение в Лондонския зоопарк, а след това създава високо ценена ветеринарна практика в Лондон.
Д-р Фогъл чете лекции по цял свят, участва често в радио и телевизионни предавания и сътрудничи на множество национални списания и вестници. Той е автор на редица книги за грижите за котките, тяхното поведение, физиология и произход.

СЪДЪРЖАНИЕ
Въведение 19
ГЛАВА ПЪРВА
Анатомия на Кучето 20
Произход 22
Кожа и козина 24
Скелет и мускулатура 26
Мозък и интелект 28
Хормонален отговор 30
Зрение 32
Слух, обоняние и вкус 34
Дишане и кръвообращение 36
Хранене 38
Отделителна и полова система 42
Имунитет 44
Общуване 46
Хора и кучета 48
ГЛАВА ВТОРА
Породи 50
Селективно развъждане 52
Участие в изложби 54
Кучета с мисия 56
Дребни кучета 58
Средни по големина кучета 82
Големи кучета 58
Едри кучета 93
Смесено родословие 128
ГЛАВА ТРЕТА
Поведение 130
Естествена изменчивост 132
Стадно чувство 134
Генетика на кучето 136
Ухажване и брачно поведение 138
В очакване на потомство 140
Раждане 142
Зависими от майката 144
Ранна социализация 146
Член на човешката глутница 148
Добрите обноски на масата 150
Маркиране на територията 152
Колко важна е играта 154
Отношение към външния вид 156
Красиви старини 158
Обичат ли ни кучетата? 160
ГЛАВА ЧЕТВЪРТА
Животът с вашето куче 11
Изборът на куче 164
Аксесоари 168
Отглеждане в клетка 170
Първите 24 часа 172
Домашна дресировка 174
Практични играчки 176
В дома и в градината 178
Принципи на дресировката 180
Обучение 182
Поведенчески проблеми 188
Грижи за външния вид 194
Правилно хранене 198
Нови преживявания 202
Занимания с кучето 204
ГЛАВА ПЕТА
Грижа за здравето 206
Изборът на ветеринар 208
Кучешки преглед 210
Профилактика 212
Контрол над паразитите 214
Бъдете грижовни стопани 216
Как се дават лекарства 218
При злополука 220
Първа помощ 222
Рани и контузии 226
Отравяния 228
Кожа и козина 230
Дихателни разстройства 234
Кръв и кръвообращение 238
Мозъчни разстройства 240
Хормонални разстройства 242
Мускули, кости и стави 244
Гръбначни увреждания 250
Устата и зъбите 252
Стомашни проблеми 254
Храносмилателни проблеми 256
Пикочни пътища 260
Полова система 264
Болести на очите 266
Слухови увреждания 268
Имунна система 270
Рак 272
Емоционални разстройства 274
Старчески заболявания 276
Края на един живот 278

Речник 280
Любопитна информация 283

-------------------------------------------------
Книгата е луксозно издание на гланцова хартия, с множество цветни излюстрации на всяка страница. Цената е 29.90 плюс (евентуално) разходите за доставка. Книгата можете да поръчате за доставка на домашния ви адрес като изпратите данните си на belezka@abv.bg. Количествата са ограничени.

#2 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 09:09 AM

A,super:)Az moje da si q vzema:)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 November 2004 - 09:47 AM

имам я, мога да услужа на желаещите да я прочетат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 10:00 AM

Мдам, хвърлих едно око...
Пак превод от американски автор, и пак без издателството да си даде труда да попита поне и да сравни стандарти, да тури по някоя бележка под линия, нещо такова.
Наби ми се на очи "акита": прекрасни снимки на едно ГОЛЯМО ЯПОНСКО КУЧЕ... Извод: сега пак започваме наново да обясняваме на куп тъпи собственици разликата между акита и голямото японско... тъкмо успяхме да го обясним на няколко от най-кретенизираните:(
Ама, хора, като издавате нещо, поне си хванете за консултант ол-раунд съдия примерно, или питайте в БРФК!!!!! - да има кого да срита човек, когато забележи явни дивотии.
Иначе книгата е ПРЕЛЕСТНО издание, разкошна, с качествен печат и много готини картинки. Вероятно е полезно четиво за всеки, бил той опитен или неопитен.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 November 2004 - 10:35 AM

Vabank
изобщо книгата като цяло е преглед на тъгъдък, за кучешката сватба твоята статия е много по-изчерпателна например.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 11 November 2004 - 11:55 AM

и аз я рагледах и мисля ,че само цветните картинки си струват))) Но пък 30лв. не си струва

#7 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 11:58 AM

Цитат

имам я, мога да услужа на желаещите да я прочетат.

С удоволствие бих я прегледала!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 12:21 PM

Не бързайте толкова с негативните оценки.
От съдържанието мога да кажа, че не съм срещала друга книга, в която да има всичко това! Повечето от темите ги имам, но няма да ви казвам в колко книжлета са разхвърлени... :)
Най-вероятно ще си я купя - в края на краищата не е чак толкова скъпа и мисля, че мога да простя грешката, за която спомена Vabank. :)

#9 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 12:27 PM

Цитат

Vabank
изобщо книгата като цяло е преглед на тъгъдък, за кучешката сватба твоята статия е много по-изчерпателна например.

Миличка, сигурна съм, че е така както го казваш. Обаче ако за всяка тема в книгата беше отделено толкова място, тогава първо нямаше да ни е толкова интересна темата на Vabank и второ - книгата щеше да е от поне 5 000 страници.
:):):)

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 November 2004 - 02:45 PM

Елен
ще ти я дам - няма проблем)

Hari
за мен лично книгата не представлява никакъв интерес. тя е много добро нещо за хората, току що донесли в къщи пухкава топка и се чудят как най-правилно да живеят с нея от тук нататък. Просто общите неща вече не ми дават нужната информация)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 03:55 PM

Цитат

Hari
за мен лично книгата не представлява никакъв интерес. тя е много добро нещо за хората, току що донесли в къщи пухкава топка и се чудят как най-правилно да живеят с нея от тук нататък. Просто общите неща вече не ми дават нужната информация)

Знаеш ли - напълно си права :)
Сега като прегледах отново съдържанието си дадох сметка, че повечето неща вече са ми добре познати (от практиката и многото книжлета :):)
Но въпреки това мисля, че понякога всеки от нас има нужда да си припомни позабравени дреболии от бебешките години на нашето куче. Особено ако смятаме да му доведем една малка свежа кожа ;)
:):):)

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 November 2004 - 04:02 PM

(шепнешком)

аз искам онези дисокве на Хлебаров да ги поръчам.
С кучето е като с колелото - научиш ли се веднъж - то не се забравя)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2004 - 05:47 PM

То на почти всеки куче-имащ повечето неща няма начин да не са познати :)), но за ненапредналите кучеимащи и бъдещите кучеимащи:) е най-ценно, когато всичко важно е на едно място, лесно достъпно и подробно, и най-вече разбираемо.
Сещам се едно време, купих си книга на име "Как да подобрим своето ПС" или нещо такова (в смисъл - за ъпгрейд на компютри). Всичко чудесно, само дето авторът бе забравил една мааалка подробност: ако пишеш книга за специалисти, те със сигурност ще знаят дребните подробности; ако пишеш за неспециалисти, напиши им ВСИЧКО. Добре де, питам аз - ако е обяснено как да си извадиш видеоплатката примерно и т.н., и как да я смениш с по-добра... защо не е казано и как да познаеш коя е видеоплатката???
Та така и с книгите за кучета. Спомням си - все пак не беше ЧАК толкова отдавна - как с най-първото ми женско куче за малко да изпадна в шок като видях, че й тече кръв... докато се сетя, че точно оттам трябва да тече, ако е разгонена... хи-хи
Въпросът в случая е, че издаването на книга за кучета, особено енциклопедична, винаги трябва да е свързано с проверки. Примерно - има един "Атлас на породите" (май и на български го издадоха или се бъркам и е само на руски?), много дебел, не особено подробен, но със снимки и кратки описания на над 400 породи. В него пише кои страни и организации признават стандартите и, ако има някаква специфика, упомената е... Ето това е добър енциклопедичен труд. Преводът на американска книга във FCI членка без упоменаване на подобни подробности от страна на преводач и редактор е... проблем.
Спомням си и една книга на руски от френски автор, откъдето също съм почерпила доста вдъхновение; там преводачът специално бе слагал бележки под линия, където според него предлаганите рецепти - за храна, маска за козина и т.н. - са от тотално странни и идиотски до евентуално безполезни...
Иначе, пак казвам, ще посветя на тази книга повече време; но на пръв поглед изглежда великолепно!!! и смятам, че ще е полезна.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#14 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 13 November 2004 - 06:56 PM

Ще посъветвам издателите за следващото издание да те потърсят

#15 Потребителят е офлайн   Samurai-brodnik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 418
  • Регистрация: 06-October 04

Публикувано: 13 November 2004 - 11:28 PM

Книгата си я бива, нищо, че е писана през 1997 г., това аз пръв го открих - с Японското куче, както и изразите - в средата на миналия век - например. Но като цяло може да е много полезна за редовите кинолози, нямащи знанията и практическия опит на собствениците на водещите ни развъдници. Дори като изчислиш, май е по-евтино да си купиш книгата, за да научиш нещо, отколкото да звъниш на Павлова или Давидовска по мобифона за информация. Въпреки че това е по-приятно от четенето...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни