Dog.bg Форуми : На какви команди искате да научете кучето?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

На какви команди искате да научете кучето? Оцени темата: ***** 1 Гласове

#181 Потребителят е офлайн   dakelfen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 136
  • Регистрация: 01-March 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Икона за мнението  Публикувано: 05 March 2009 - 10:31 PM

Здравейте! Радвам се че има толково много фенове на този спорт! Искам да знам само как да накарам кучето да се търколи и Обръч който също съм чувала но моя инат няма намерение да го прави :mellow: :D Очаквам с нетърпение защото само тук сме закъсали :unsure:
User's Signature

Качена снимка

#182 Потребителят е офлайн   Ares_bb Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-March 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2009 - 03:00 PM

Здравейте. Случайно попаднах на тази страница и бях приятно изненадан от разнообразната и полезна информация тук. От близо месец имам Американски Стафордшир Териер. Той е на 3 месеца. Чувал съм за тази порода, че трябва да бъдат научени на команди от малки. И започнах още с идването му да го уча на команди, които аз си измислих. Примерно "Седни", "Легни", "Не"-когато не трябва да прави нещо, "Хоп"-за да скочи, "Ела тук", "Спри"-за да спре преди да пресече улицата, "Вземи"- когато може да вземе играчката си примерно. Никога преди това не съм гледал куче и нямам идея как се обучава. Но това което научих от него е, че никога не трябва да му се караш и да викаш. В тези случаи напротив започва да се плаши и да не изпълнява подадените команди. Когато се забавляваш и играеш с него, възприема всичко много бързо. Той е само на 3 месеца, но вече слуша какво му казвам. Сега остава да прочета повече относно командите и да се учим на тях. :ns22:
Качена снимка

#183 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 06 April 2009 - 02:22 PM

Може ли кучето да се научи да яде само при определена ключова фраза? И да не взема никакви лакомства, ако фразата не е употребена?
Кучето от клипчето приема лакомства , когато му кажат "Това е от... " и каквото и да е име. Обаче, ако му кажат , че е "от The Dog Catcher" ( хващачът на кучета - все едно кучешкят Торбалан :ab_041: ) , отказва.
Дали е възможно обратното - отказва всичко , освен при определена фраза?
Може да е полезно за кучета , които са застрашени някой да им подхвърли отрова. (тъжен пример в Ротвайлер форума)

http://www.youtube.c...feature=related

#184 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 06 April 2009 - 03:50 PM

Показване на мнениетоgreeneyed, в Apr 6 2009, 12:22 PM, написа:

Може ли кучето да се научи да яде само при определена ключова фраза? И да не взема никакви лакомства, ако фразата не е употребена?
Кучето от клипчето приема лакомства , когато му кажат "Това е от... " и каквото и да е име. Обаче, ако му кажат , че е "от The Dog Catcher" ( хващачът на кучета - все едно кучешкят Торбалан :ab_041: ) , отказва.
Дали е възможно обратното - отказва всичко , освен при определена фраза?
Може да е полезно за кучета , които са застрашени някой да им подхвърли отрова. (тъжен пример в Ротвайлер форума)

http://www.youtube.c...feature=related


Това е просто номер,елементарен за заучаване,но неприложим срещу куче оставено само в двор.Съгласете се,че няма кой да му казва ключовата фраза разрешаваща ядене нито обратното.Отровителя просто ще подхвърли храната.
User's Signature

Качена снимка

#185 Потребителят е офлайн   huBBa__buBBa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 433
  • Регистрация: 16-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 06 April 2009 - 07:35 PM

Имам мини пинчерка вече на 6 месеца и научи много бързо СЕДНИ (за близо 2 дена), но само до там сега вярно, че я позапуснах малко като "тренировки", но много искам да я науча на УМРИ, обаче не знам как точно. Някой научил ли е кучето си и ако да може ли да ми каже колко време горе-долу му е отнело, трудно ли е било и т.н?
User's Signature

Качена снимка

#186 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 07 April 2009 - 09:16 AM

и мен ме интересува тази команда.Ако някои знае да пише :aa_002:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#187 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 10 April 2009 - 07:31 PM

Сега четох в един сайт за типове нервна система при кучето, условни и безусловни рефлекси и т.н...
Имам конкретен въпрос.
Апсо знае, че сядането, когато видиме котка или друго куче (когато стоим на едно място) се изпълнява веднага без команда, знак или стимул... Това без да искаме сме го превърнали в условен рефлекс.
Сега изведнъж ми хрумна; Ами ако превърнем някак си ходенето "Редом!" в условен рефлекс?!
Изобщо възможно ли е това?
Малко невероятно звучи кучето винаги да ходи редом до теб, да не се отделя и т.н... Но проблемът е, че Райа слуша мен и никой друг; когато съм на лекции, тя разхожда майка ми, а не обратното- както би трябвало да е. Знае команда "Ред!" но я изпълнява само при мен.
Опитваме се да отделяме по 20-на минути за съвместна разходка с мама и Райа и работиме с кликер и награди, но тя рядко има излишно свободно време...
П.П.
huBBa__buBBa за команда "Умри!" никъде не съм чела или срещала как се учи, но аз лично бих импровизирала с начина, по който учихме "Поклон!". Всеки път когато куч. вземе случайно желаната поза казваш командата и награждаваш... Наистина по този начин се учи доста бавно, и не се знае колко време ще отнеме... Но ако имаше точно определен тип на учене за командата, отново нямаше да се знае времето, което щеше да отнеме. Кучетата са като децата; едно се учи да чете по- бързо, докато другото още срича. Едното вече знае цялата таблица, докато друго е още на 5*5... Но ако откриеш друг начин, по който да го накараш да заеме определената поза- използвай го :)

#188 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 April 2009 - 02:59 PM

Към кликера който си купих наскоро има следното обяснение. Превела съм си го за себе си. В общи линии е това: слагаш кучето в легнало положение . Подаваш лакомство така че да не може да го достигне , но да разбере че е в ръката ти . Поставяш ръката към рамото на кучето , така че за да го достигне трябва да се извие много на една страна и даже да легне. Когато легне на една страна го награждаваш. Повтаряш няколко пъти докато кучето разбере, че при дадения жест трябва да легне на една страна - тогава чак вкарваш и гласовата команда (каквото си избереш) Ако искаш да легне по гръб го насочваш с ръка докато направи даденото движение и повтаряш горното.
Провала съм това с ротвайлера - действаше безотказно , но лабрадора ми се шашка само като клекна до него . Не съм го удряла или дразнела по никакъв начин , просто си е такъв- притеснителен , и при него не се получава :wacko:
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#189 Потребителят е офлайн   AHIM LAURICEN VER MAGNUSON Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 09
  • Gender:Male
  • Location:варна

Икона за мнението  Публикувано: 01 May 2009 - 12:09 AM

аз искам моето куче като му кажа да седи на едно място никога да не мърда,дори час ако трябва,но той просто и секунда не остава на място,някои да има идея как да стане това?
User's Signature


#190 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 02 May 2009 - 07:03 PM

Гледай това клипче;
http://www.croxbox.b...9...-хъски,-команди

Като седне първо похравли... След това започни постепенно; първо правиш една крачка в страни и хвалиш (ако е останал на място)... След това правиш една вдясно, една вляво... Постепенно усложняваш... Крайната "стъпка" е когато започнеш да се отдалечаваш например на 5 крачки от него и се върнеш до него без той да е мръднал... Прави корекциите навреме.
Но прави "увеличаването" постепенно и имаи много, ама мнооогооооо търпение!
Успех! :ba_025:

#191 Потребителят е офлайн   Андрей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 03-October 08
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2009 - 03:43 PM

Показване на мнениетоAHIM LAURICEN VER MAGNUSON, в May 1 2009, 01:09 AM, написа:

аз искам моето куче като му кажа да седи на едно място никога да не мърда,дори час ако трябва,но той просто и секунда не остава на място,някои да има идея как да стане това?


Съжалявам, за може би странният въпрос, но вие куче ли искате да имате, или играчка? Ако то не е служебно, то що за желания и очаквания имате от него?

#192 Потребителят е офлайн   maya_mai4ety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 234
  • Регистрация: 16-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 31 May 2009 - 11:36 PM

бих искала моето куче (мелез) да научи защита (защото легни седни ред и място ги знае) и всичко ще е ок а и другите ми 2 овчарки знаят защитата
User's Signature

I feel it in my fingers, I feel it in my toes. The love is all around me...

#193 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 01 June 2009 - 10:43 PM

Кой е учил другите ти кучета? Ти или тренер?
Ако си ти и ако мислиш, че си се справил/а добре и можеш да ги владееш... научи и въпросното куче... мелез. Но ако питаш мен се обърни към професионалист... НОК си е НОК, но куче, което не знаеш от каква смесица породи произлиза... не, че породата има значение, но...
Обърни се към тренер... можеш да се допиташ до Galiadogs, например.

#194 Потребителят е офлайн   Tecmessa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 03 September 2009 - 04:14 PM

Цитат(mil_ @ Jul 29 2008, 12:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
az iskam da go nau4a na zabranitelna komanda,no neznam kak :S.Ako nqkoi znae molq neka mi pomogne :)Blagodarq predvaritelno

Пиши на кирилица, моля.
За повечето команди си има теми. Справочник

Всеки пъттърся линковете, свързани с командите и не мога да запомня коя къде съм я намерила. Има ли ги някъде накуп? ....... и тук се отваря началната страница на кинология :(
User's Signature

Качена снимка

#195 Потребителят е офлайн   mi6uela Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 September 2009 - 04:29 PM

ab_041.gif
ako nau4a ku4eto si da pravi vsi4ki tezi ne6ta ot klipa, 6te vdigna golqm banket ab_041.gif

#196 Потребителят е офлайн   Tecmessa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 September 2009 - 04:59 PM

Цитат(mi6uela @ Sep 3 2009, 05:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ab_041.gif
ako nau4a ku4eto si da pravi vsi4ki tezi ne6ta ot klipa, 6te vdigna golqm banket ab_041.gif

че защо не???????????, не трябва така песимистично да подхождаш. Пък и териерчетата са много схватливи, твоят разбойник колко е голям? ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#197 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2009 - 10:28 AM

Моето куче вече знае умри.Ооаначало изричах думата и го обръщах по корем.Вече я знае перфектно.Отне около 2 дни.Докато беше обърнато по корем го научих и на претъркули се. af_089.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#198 Потребителят е офлайн   greta i neli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 12-January 09
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 30 November 2009 - 03:59 PM

Искам да науча кучето си да ми донася различни предмети когато му ги поискам,например когато му кажа донеси шапката той да я донесе или пък донеси повода. smile.gif
Някой знае ли как става?
User's Signature

Качена снимка

#199 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2009 - 01:12 AM

Цитат(greta i neli @ Nov 30 2009, 02:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да науча кучето си да ми донася различни предмети когато му ги поискам,например когато му кажа донеси шапката той да я донесе или пък донеси повода. smile.gif
Някой знае ли как става?

http://forum.dog.bg/...8367.html&st=40 wb_052.gif
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#200 Потребителят е офлайн   husko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 19-November 09
  • Gender:Female

Икона за мнението  Публикувано: 23 December 2009 - 10:59 PM

az пък съм научила на 2 команди 1.да сядда 2.да дава лапа .Скоро мисля да отделя врема и за 3-та да го науча да ляга.
ако ме питате как да го научите прави се с гранули или нещо което му харсва .А за даването на лапа малко по бавно става ама се научава държа му лапата и му давам месце ,салам или гранулки и така постепено се научи.ПОжелавам успех на тези който не са обучени и ще се обучават!


af_089.gif :af_089
User's Signature

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни