Dog.bg Форуми : На какви команди искате да научете кучето?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

На какви команди искате да научете кучето? Оцени темата: ***** 1 Гласове

#201 Потребителят е офлайн   4Reich Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-January 10

Публикувано: 10 January 2010 - 09:41 PM

Важните команди са: "НЕ!" "ЕЛА!" "СЕДНИ" "МИРНО" " "СТИГА" и "ДРЪЖ" евентуално ако кучето е голямо. ... поне според мене е така

#202 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 12:11 AM

Цитат(huBBa__buBBa @ Apr 6 2009, 05:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Имам мини пинчерка вече на 6 месеца и научи много бързо СЕДНИ (за близо 2 дена), но само до там сега вярно, че я позапуснах малко като "тренировки", но много искам да я науча на УМРИ, обаче не знам как точно. Някой научил ли е кучето си и ако да може ли да ми каже колко време горе-долу му е отнело, трудно ли е било и т.н?


Това се учи лесно и става отведнъж. Вземаш една права лопата и заставаш пред кучето. Подаваш команда "УМРИ". При недай Боже несъгласие от страна на животинката нанасяш примерен и мощен удар с лопатата в точката между очите.

П.С. Извинявай но не се сдържах. Надявм се да не вземеш на сериозно поста ми. ab_041.gif


#203 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 12 January 2010 - 01:59 AM

Цитат(huBBa__buBBa @ Apr 6 2009, 05:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Имам мини пинчерка вече на 6 месеца и научи много бързо СЕДНИ (за близо 2 дена), но само до там сега вярно, че я позапуснах малко като "тренировки", но много искам да я науча на УМРИ, обаче не знам как точно. Някой научил ли е кучето си и ако да може ли да ми каже колко време горе-долу му е отнело, трудно ли е било и т.н?

Не знам дали имаш предвид същото, но ние научихме Шаро на "легни" и "претърколи се".

Първо беше "седни", после "долу" - при което той ляга по корем в позиция "сфинкс". Оттам - лекичко го бутах настрани и като останеше така за секунда - много похвали и наградка. Ние му викаме "легни". Като го понаучи (той бързо учи), почнах, както е легнал - да го претъркалвам - и това беше "претърколи се". Много бързо го научи.

Ние упражняваме повечето команди или преди хранене, след като е подушил мамбото - когато е гладен и е готов и на главата си да застане, или навън, когато сме с топката - изпълнява команда, за да хвърля топката и той да тича да я хваща и носи обратно. Много е смешен, защото понякога му казваш "легни" а той е толкова засилен, че се претъркулва.
Понякога обаче от "сфинксово" положение, само си слага главата на земята и те гледа с "отдолен поглед" и вирнато дупе - много е смешен. Но не получава, каквото иска, ако не изпълни командата както трябва. Все се каня да накарам мъжа ми да ни снима като играем навън, че да имаме видео за спомен, ама нали все поред го разхождаме - или той, или аз, все не остава време или не се сещаме...
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#204 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 12 January 2010 - 07:33 AM

Цитат(4Reich @ Jan 10 2010, 07:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Важните команди са: "НЕ!" "ЕЛА!" "СЕДНИ" "МИРНО" " "СТИГА" и "ДРЪЖ" евентуално ако кучето е голямо. ... поне според мене е така


A защо му е ''дръж'' на голямо куче? Сигурно ,за да не го откраднат. ab_041.gif За'' пусни'' нищо не си писал/а.

User's Signature

Качена снимка

#205 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2010 - 10:31 AM

Това пробвал ли го е някой? Не ми се струва много надеждно... Ако кучето хукне след котка няма ли най- малкото да сецне крака на човека? dh_188.gif

#206 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 18 January 2010 - 10:34 AM

Моето знае:Ела тук,седни,стой,не,не пипай,легни,дай лапа,скочи,горе,дръж,дай,пусни и разбира се да се ПОДМАЗВА! ae_085.gif ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#207 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2010 - 11:16 AM

Цитат(Tali @ Jan 18 2010, 08:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Това пробвал ли го е някой? Не ми се струва много надеждно... Ако кучето хукне след котка няма ли най- малкото да сецне крака на човека? dh_188.gif

не съм го пробвала, но предполагам има смъсл за училища(кога има много кучета да го ползват) в период кога се отработва команда редом и има проблем с ръце на стопанина. Така и куче не се отдалечава и стопанин не дърпа. И второ куче свиква че стопанин може да движи свободно ръце и това нищо не означава ae_085.gif
но за расходката... на артикул се пише "за обучение", не пише че става за расходка wb_052.gif
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#208 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 January 2010 - 01:05 PM

Цитат(Tali @ Jan 18 2010, 08:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Това пробвал ли го е някой? Не ми се струва много надеждно... Ако кучето хукне след котка няма ли най- малкото да сецне крака на човека? dh_188.gif

Ако е на някакво ластично въже, може и да не са толкова сериозно пораженията. Освен това, силата с която дърпа от това разстояние е доста по-слаба от силата, с която дърпа на нормален повод. Колкото по-дълъг е повода, толкова по-силно може да дръпне.


Ние сме запецнали на една команда, мен ми е мерак да я научи Джек, а на него му е мерак да скача насам-натам.
Става въпрос за кръгом. Не я схваща. Пробвах с награда и я въртя над него. Пробвах и да го завъртам с другата ръка или поне да му побутвам задника за да разбере за какво става въпрос. Веднъж ще се завърти, ще го похваля, на втория път обаче директно скача към наградата или пък сяда и дебне с поглед какво правя над главата му.
Реших да мине неговото и я отложих тая команда за по-нататък, вместо това се заехме с прескачане на крака, ръде, разни бариери по команда, защото той обожава да прескача и включва за отрицателно време какво се иска от него в такива случай.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#209 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 01:30 PM

Под кръгом имаш навпредвид валс? Кучето се завърта, нали?
Защо не опиташ по следния начин- щом не следи ръката ти, може пък да следи теб самата... Започни и ти да се завърташ успоредно с него, в смисъл да го водиш, като редом, но в кръг. С времето намаляй твоите крачки и постепенно намалявай кръга- към полукръг докато изобщо спреш и ти да правиш кръгове... Той постепенно ще свикне да ти следи ръката (заради кръговете, които си правила с него). Прави го постепенно, да не се усети Джек, че в един момент ти си спряла да правиш кръгом заедно с него, а просто е следял ръката ти.
Надявам се ми схвана мисълта, че не мога да обясна по- добре ab_041.gif

#210 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 January 2010 - 06:57 PM

Схванах какво имаш предвид, но при нас ще се получи едно объркване ако го уча така.
На изложбите той доста дълго време излизаше с Бини на млад водач и там има част, в която хендлерът се върти около кучето, докато то е в стойка. Джек си е набил в главата, че като се върти около него човек, трябва да е "застопорен".

Днес пак пробвах само с ръка и побутване на задните части, беше малко по-успешно от предните два пъти, като оттренираме още малко ще кажа по какъв начин сме я избутали тая команда. Пък и усетих разбиране в погледа му. Зацепва.
Странно ми е само, че толкова лесна команда я разбира толкова трудно. Слалом научихме много лесно, "Бариер" или "Джъмп" през крак също от раз я научи. "Завърти се"-тоест да се завърти около мен-от третия път, пак без проблем.

А тоя "Валс" така му бръкна в здравето...
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#211 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 07:00 PM

При нас пък Джъмпа ни беше адски труден... Слалома също, но виж... във въртенето и скачането сме фурии smile.gif

#212 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 21 January 2010 - 10:08 AM

Ксаел пробвала ли си да въртиш наградката не над главата му, а да я опреш на нослето му, да не му позволяваш да я налапа а само да я следва и така да правиш кръг. Аз така научих Бък. После постепено отдалечаваш наградката, накрая става дори със свъсем малко кръгче направено над него.
User's Signature

Качена снимка

#213 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 22 January 2010 - 10:49 PM

Цитат(lizka @ Jan 21 2010, 08:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ксаел пробвала ли си да въртиш наградката не над главата му, а да я опреш на нослето му, да не му позволяваш да я налапа а само да я следва и така да правиш кръг. Аз така научих Бък. После постепено отдалечаваш наградката, накрая става дори със свъсем малко кръгче направено над него.
И аз така научих моя Шаро. Е, докато се учихме, на няколко пъти стигна до наградката по-бързо, отколкото успях да я въртя пред носа му, ама смях да става! af_089.gif

User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#214 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 January 2010 - 03:01 PM

Доста добре се справяме вече:
Линк
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#215 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 25 January 2010 - 02:08 AM

Еее браво, само един съвет от мен, когато даваш наградки гледай те да са една хапчица, да не си я хапва бавно и сладко, а докато разбере, че си го наградила, тя да е свършила. Тези кокълчета му ги счупвай на две три и така му ги давай. Ние се връткаме на обратно, а когато реша да го тормоза и да се завърти повече пъти, накрая почва и с глас да го прави, ядосва се детето.

П.П. Не че е по темата, но ако го гледам с един опредлен поглед и имам нещо за ядене и той много го иска, но не задавам команди, милия започва да изрежда квото знае, много е смешен, ако иска нещо ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#216 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 January 2010 - 07:16 PM

Цитат(lizka @ Jan 25 2010, 02:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Еее браво, само един съвет от мен, когато даваш наградки гледай те да са една хапчица, да не си я хапва бавно и сладко, а докато разбере, че си го наградила, тя да е свършила. Тези кокълчета му ги счупвай на две три и така му ги давай. Ние се връткаме на обратно, а когато реша да го тормоза и да се завърти повече пъти, накрая почва и с глас да го прави, ядосва се детето.

П.П. Не че е по темата, но ако го гледам с един опредлен поглед и имам нещо за ядене и той много го иска, но не задавам команди, милия започва да изрежда квото знае, много е смешен, ако иска нещо ab_041.gif



Същата работа. И Вече го прави и с майка ми, когато е на масата. Ляга, сяда, върти се, дава лапа, скача. И всичото го изрежда за секунди.

А това не са кокалчета(кокалчетата не му правят впечатление), а сухарчета и уж ги чупя, но не ги чупя по равно и има по-големи и по-малки. Обикновено награждавам с кренвирш или тия връткавите на Фантастик, но сега нямах под ръка и затова със сухарче ab_041.gif
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#217 Потребителят е офлайн   505150 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 16-April 10

Публикувано: 05 May 2010 - 03:02 PM

МНого интересни съвети и Ценни :)
Ние сме на почти 2м... и знаем "седни"доста добре (ако няма някой да го разсейва) "глас" (колебаем се още,лъжем се с наградки но понякога и без наградка става)"Разходка""вкъщи""в банята"(когато е наказан)
учим се и наудно. "редом"ама много трудно>Смятам че ще се научим.НО проблема ни е с команда "НЕ"всичко друго учим с охота, но не и "НЕ'-то.Гризмеем всичко от дивана до моята ръка и като кажа НЕ..само ме поглежда и продължава.Само за тая команда не ме слуша.Не знам как да го науча че НЕ-то си е НЕ.ПОмогнете ми, излизаме за по малко и все в боклуците се вре и се опитва да яде...и НЕ-то въобще не го и чува.
Ходенето наповод също е изпитание...спира се и като магаре на мост не мога да го мръдна.ИЛи като си науми да отиде някаде е като някое биволче напъва се и дърпа сякаш ...не знам какво да кажа.
ДАйте съвет как да го науча на НЕ и да не се сърпа на повод.Иначе като реши бягаме с повода,играем и т.н.
Блаогдаря ви.

#218 Потребителят е офлайн   sisity_bs1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 31-December 09

Публикувано: 23 May 2010 - 10:42 AM

Parvo mnogo se izvinqvam 4e ne pi6a na kirilica.Iskam da popitam za sait v koito ima obqsneniq kak se u4i vsqka edna komanda.Sigurno 6te mi kajete 4e ne tarsq,no az naistina se rovq postoqnno dori i sno6ti no ni6to ne namiram.
Iskam da popitam 6te mojete li da mi dadete ideq za nqkoq interesna komanda koqto va6eto ku4e znae.Nie znaem samo "ela" "sedni" "dai lapa" "sko4i" i sega u4im "legni" no bih iskala da go nau4a na ne6to po-interesno no prosto ne se se6tam kakvo
Meri predvaritelno :smile:

#219 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 26 May 2010 - 09:52 PM

Показване на мнението505150, в 05 May 2010 - 01:07 PM, написа:

.НО проблема ни е с команда "НЕ"всичко друго учим с охота, но не и "НЕ'-то.Гризмеем всичко от дивана до моята ръка и като кажа НЕ..само ме поглежда и продължава.Само за тая команда не ме слуша.Не знам как да го науча че НЕ-то си е НЕ.ПОмогнете ми, излизаме за по малко и все в боклуците се вре и се опитва да яде...и НЕ-то въобще не го и чува.
Ходенето наповод също е изпитание...спира се и като магаре на мост не мога да го мръдна.ИЛи като си науми да отиде някаде е като някое биволче напъва се и дърпа сякаш ...не знам какво да кажа.
ДАйте съвет как да го науча на НЕ и да не се сърпа на повод.Иначе като реши бягаме с повода,играем и т.н.
Блаогдаря ви.
За команда "не" - тука.
За ходене редом - тук и тук.


Показване на мнениетоsisity_bs1, в 23 May 2010 - 08:47 AM, написа:

Parvo mnogo se izvinqvam 4e ne pi6a na kirilica.Iskam da popitam za sait v koito ima obqsneniq kak se u4i vsqka edna komanda.Sigurno 6te mi kajete 4e ne tarsq,no az naistina se rovq postoqnno dori i sno6ti no ni6to ne namiram.
Iskam da popitam 6te mojete li da mi dadete ideq za nqkoq interesna komanda koqto va6eto ku4e znae.Nie znaem samo "ela" "sedni" "dai lapa" "sko4i" i sega u4im "legni" no bih iskala da go nau4a na ne6to po-interesno no prosto ne se se6tam kakvo
Meri predvaritelno :smile:

Ако прочетеш тази тема от началото, ще намериш доста команди с обяснения и дори линкове към видео - как да научиш кучето си на тях. За още идеи - виж темите за фристайл:
http://forum.dog.bg/...threaded&start=
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#220 Потребителят е офлайн   didobg.nz Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-February 11

Публикувано: 16 February 2011 - 06:04 PM

mersi pich mn mi pomogna za tfa kak da si naycha kycheto az imam jenski rotvailer i az i hera ti blagodarim ;) :rc_036:

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни