Dog.bg Форуми : На какви команди искате да научете кучето?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

На какви команди искате да научете кучето? Оцени темата: ***** 1 Гласове

#221 Потребителят е офлайн   simito0o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-July 13

Публикувано: 27 July 2013 - 06:55 PM

Може ли да покажете как да научим кучето си да легне на земята и да се търколи щото видях по един филм и ми хареса

#222 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 27 July 2013 - 09:09 PM

Според мен зависи най вече от кучето,имали сме френски булдог,ламбрадор и цверг шнауцер.
Булдога беше послушен,но по-далеч от седни и легни не се научи
Ламбрадорката научи почти всички команди но в повечето случаи гледаше дали има нещо в ръцете ти за да изпълнява
Какво да кажа за шнауцера,това си е подвижен цирк....да дава лапа се научи по часовник за две минути и една натрошена кучешка бисквидка,знае всички команди и ги изпълнява с желание,имаме си и команда -спим-спира веднага да беснее и ляга да спи,невероятен е!!
Понякога се майтапим с гостите-имам 5-6 еднакви топки но с различен цвят,избира си една и си играе с нея,колкото и да се мъчеш да му пробуташ друга няма шанс,набелязвам с коя е играл напр. зелената,събирам всички топки хвърлям ги заедно и му казвам да донесе зелената топка,разбира се подушва всички и ми носи зелената а гостите направо онемяват :af_089:

Някой беше написал че лесно се учат като са гладни,не съм съгласна.Когато са гладни правят всичко по инерция и гледат да вземат лакомството,после всичко е забравено,най-добре е да е нахранено и да гледа на учението като игра с която може да спечели и почерпка
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#223 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 July 2013 - 10:19 AM

Това за което пишете е свързано с асоциациите и обонянието... В този случай кучето предварително е подтиквано към игра с определен предмет ( зелена топка), с когото то обича да се забавлява. В последствие е добавено името ,а вече на по-късен етап играчката е слагана между други... Четох за куче ,което заради заболяване било ограничено в придвижването с месеци. И макар стопаните да не можели да му предоставят нужните движения,те го научили ( както е в леглото) да различава имената на около 100 предмета .Така то оставало на място и едновременно умствените упражнения го изморявали достатъчно... Естествено не е нужно кучетата да изпаднат в такова състояние за да се убедим колко са интелигентни.
Всъщност и те и ние сме в състояние да правим връзка с определени предмети или състояния : ако човек види , че собственик на магазин „пуска кепенците” ,той свързва действието с невъзможността да го посети ; кучето ясно различава дрехите ,с които отиваме на работа от тези за разходка ( спомнете си примерите с поведението на ловните кучета, раницата и пушката на стопанина).
А дали кучето може или не може да се научи на нещо, това зависи от човека...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#224 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2013 - 08:44 PM

Показване на мнениетоsimito0o, в 27 July 2013 - 06:55 PM, написа:

Може ли да покажете как да научим кучето си да легне на земята и да се търколи щото видях по един филм и ми хареса

И аз искам да науча моето куче на "легни" :flagbg:

#225 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 July 2013 - 10:43 PM


User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни