Dog.bg Форуми : На какви команди искате да научете кучето?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

На какви команди искате да научете кучето? Оцени темата: ***** 1 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2007 - 10:55 PM

Като вече започнала да правя една доступна енциклопедия за обучение на кучета искам да сложа там и най необходими команди и можеби не най необходими, но тези кои смятате за нужни.
http://dogdance.hit.bg/enziclo.htm
Така пишете тук какво искате. nok
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#2 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2007 - 09:53 PM

има нови команди в тази енциклопедия, кой какво иска още? приемаме поръчки d)
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#3 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 14 July 2008 - 08:13 AM

Аз искам да науча кучето си на команда редом,но нещо не схващам как--В едната ръка държим лакомство и го показваме на кучето - наща като и го покажа и тя започва да скача и не става - Подаваме командата, с помощта на "хапка" караме кучето да заеме место до левия (десния) крак, хвалим незабавно "Браво!" и същевременно даваме хапката. - това не разбирам как ще стане  :huh:

#4 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 14 July 2008 - 08:35 AM

Да се усмихва  ;D ;D ;D Тоест как да я науча по команда /усмихни се, покажи си зъбите или каквото аз избера/ да си показва зъби. Как да я науча по команда да лае /освен метода - показвам и лакомство, държа го на дадена височина и тя започва да проси - лае и тогава повтарям командата и награждавам, кучето ми не се трогва от такива неща, започва да сяда, да ляга и да дава лапа, но не и да лае, защото не трябва да проси ;D / и да ръмжи.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ramon4ety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 10-May 08
  • Location:Карлово

Публикувано: 14 July 2008 - 09:20 AM

А, аз научих Парис на всичко друго, но когато е пуснат навън и му кажа"ела тук" ми бяга и не идва, а на всичкото отгоре ако започна да го гоня взима хартии и други неща и ги яде :angry: Моля ви, кажете ми какво да правя! :blink:
User's Signature

Качена снимка
  http://park4pets.com/eson/es510x90.swf

#6 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 14 July 2008 - 09:22 AM

Цитат

А, аз научих Парис на всичко друго, но когато е пуснат навън и му кажа"ела тук" ми бяга и не идва, а на всичкото отгоре ако започна да го гоня взима хартии и други неща и ги яде :angry: Моля ви, кажете ми какво да правя! :blink:

А как точно  го научи на командата по гръб  :rolleyes: искам съвети от личен опит  ;D :blink:

#7 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 09:47 AM

Повече от година тази тема никой не пипал, а сега извъднъж толково вопроси  :blink: :rolleyes: :yahoo:
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#8 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 14 July 2008 - 09:49 AM

Сега я виждам  ;D Може ли да ми отговориш командите ми как да ги науча, че ми е интересно, а никой до сега не ми е казвал как става например усмивката. :angry:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 09:50 AM

Цитат

А, аз научих Парис на всичко друго, но когато е пуснат навън и му кажа"ела тук" ми бяга и не идва, а на всичкото отгоре ако започна да го гоня взима хартии и други неща и ги яде :angry: Моля ви, кажете ми какво да правя! :blink:

За теб, гледай темата  "Връзка без обвързване" там ще говоря точно за този проблем
http://dog.bg/forum/...ic,17328.0.html
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#10 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 09:53 AM

Цитат

Сега я виждам  ;D Може ли да ми отговориш командите ми как да ги науча, че ми е интересно, а никой до сега не ми е казвал как става например усмивката. :angry:

Исчакай малко, ще помисля. А ти за сега прочети за кликер-дресура http://dog.bg/forum/...ic,2177.75.html
Аз не учих моето куче да се усмихва- няма да се вижда, той има мустаци. Но знае "говори"(ръмжене). и преди время го научих на Чихни! беше забавно, но отдавно не го правим
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#11 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 09:59 AM

Цитат

Аз искам да науча кучето си на команда редом,но нещо не схващам как--В едната ръка държим лакомство и го показваме на кучето - наща като и го покажа и тя започва да скача и не става - Подаваме командата, с помощта на "хапка" караме кучето да заеме место до левия (десния) крак, хвалим незабавно "Браво!" и същевременно даваме хапката. - това не разбирам как ще стане  :huh:

ти също за начало прочети за кликер метода стр6-7 http://dog.bg/forum/...ic,2177.75.html
и Поощрителни методи на обучение. Мотивация http://dog.bg/forum/...c,17231.30.html
моят отговор 44 Главна и най често срещана грешка при обучение на кучето с кликер метода.
като прочетеш искам да ми зададеш вопроси, и след тях стъпка по стъпка ще научиш своето куче на редом, има няколка начина, ще търсим кой е най добр за теб и твоето куче.
за команда по гърб, какво точно искаш? да лежи на гърба или да прави обот 360 градуса  през гърба?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#12 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 14 July 2008 - 10:04 AM

Ами като му кажа по гръб и то да лежи на гърба си.Като легне и трябва да го бутна ли как става незнам  :rolleyes:

#13 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2008 - 10:26 AM

О и аз искам да го науча да "говори". В момента го прави като ми се кара, ако съм го оставила по-дълго сам в къщи или съм отишла например на поляната да си купя "кафе" и не съм му се обадила - тогава има едно такова гърлено ръмжене, придружено с ентусиазирано махане на опашка и е от вида "айде, бе откога те чакам, ти телефон нямаш ли да се обадиш къде си  ;D"
Така ми се иска да "говори" и по команда! Понякога ако отговоря на "ръмженето" в същия тон, той го повтаря.  ;)

#14 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 12:32 PM

Аpso толкова страхотна тема и сайт!!! Нправоо ето занимавка за мен и моята доберманка :))
Аз също бих искала да науча как да я науча да се усмихва и да лае при команда- спер забавно ее  :yahoo:
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#15 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2008 - 12:50 PM

и още сетих де че ще е готино да я науча да подскача от място вертикално нагоре :wub:
:blink:
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#16 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 July 2008 - 08:21 PM

Цитат

Цитат

Аз искам да науча кучето си на команда редом,но нещо не схващам как--В едната ръка държим лакомство и го показваме на кучето - наща като и го покажа и тя започва да скача и не става - Подаваме командата, с помощта на "хапка" караме кучето да заеме место до левия (десния) крак, хвалим незабавно "Браво!" и същевременно даваме хапката. - това не разбирам как ще стане  :huh:

ти също за начало прочети за кликер метода стр6-7 http://dog.bg/forum/...ic,2177.75.html
и Поощрителни методи на обучение. Мотивация http://dog.bg/forum/...c,17231.30.html
моят отговор 44 Главна и най често срещана грешка при обучение на кучето с кликер метода.
като прочетеш искам да ми зададеш вопроси, и след тях стъпка по стъпка ще научиш своето куче на редом, има няколка начина, ще търсим кой е най добр за теб и твоето куче.
за команда по гърб, какво точно искаш? да лежи на гърба или да прави обот 360 градуса  през гърба?


Дано ти подготвила "домашно"  :blink: знания в глава имат важно значение, защо имено тях ще тренираме на практиката.
И така РЕДОМ!
1. никакви команди! нито дума! можеш да казваш само Браво! :yahoo: или Хубово куче! :->)
2. смени награда на по малко интересна. Тази която описваш е МНОГО интересна, намери нещо по "тихо", таково че куче ще има интерес, но не чак толково голям за да тя подскача от радост.

1 епизод.
В къщи, на тихо и спокойно. Почваш да тренираш първа и основна част от команда Редом!- куче трябва да застане до твоят левият(десният ако ти така по удобно) крак. Има няколко начина как това да постигнем. Може би ти ще намериш своят...
И така, заставаш в къщи до стенато, така за да има пространство между теб и стена, достаточно за да твоето куче встане там, но не е много голямо за да куче не верти на там на сам.
С награда каниш кучето да дойде до теб и застане до твоят крак. По принцип  на куче няма никакъв избор да стигне до награда само да стане между теб и стена. Куче е до твоят крак? Веднага награда! :yahoo: И така с игра и усмивки, повтяряш 5 пъти. Вставаш до стената показваш награда- кучето застава до твоят крак- Награда  :yahoo:
2 епизод
Повтаряш 1 епизод само че на разни места в къщи
3 епизод
Вставаш с награда но вече не до стена, а на растояние от нея.  Чакаш, ако куче е досетило- Награда :yahoo: Повтаряш 3-5 пъти.
Вопроси?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#17 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 15 July 2008 - 08:26 PM

Да разбрах  ;) и благодаря,но когато е на повод значи всеки път трябва да нося наградка,тя каквато е или тя като се научи и ще свикне и без награда ;D

#18 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 July 2008 - 09:35 PM

Цитат

Да разбрах  ;) и благодаря,но когато е на повод значи всеки път трябва да нося наградка,тя каквато е или тя като се научи и ще свикне и без награда ;D

Тренираш в къщи без повод! сега само това. И ако прави нещо хубово- награда, при всяка ситуация в къщи или на вън.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#19 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 15 July 2008 - 09:48 PM

Ам проблема е,че кучето е вързано на двора най-добре когато я водим на разходка или... ;D

#20 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 July 2008 - 09:50 PM

Аз пак имам въпрос. Как да науча кучето да идва при мен когато го повикам. Понякога идва, когато е от другата страна на къщата и аз я повикам идва, но ако сме си играли и е дошъл човек, но тя не се е набягала отказва да бъде хваната. Върти ме около дърветата на двора като... все едно съм малоумна. Межо другото одеве и подхвърлих камъче, не за да я ударя или нещо, просто да видя реакция. Тя отиде, взе си камъчето и избяга. Постепенно хвърлях камъчето все по - към мен и разяждана от любопитство тя се приближаваше. Накрая когато се приближи достатъчно я хванах и я похвалих. После пробвах същото и с гранули, но явно не и хареса. Ако успея да намеря нещо, което да мога да използвам като награда, защото тя не харесва повечето гранули и кучешки бисквитки дали това, че и подхвърлям лакомство би могло да бъде разтълкувано правилно от нея и тя да започне да мисли, че колкото повече се приближава толкова по - добре ще е за нея?
User's Signature

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни