Dog.bg Форуми : Съжителство на мъжка котка и мъжко куче.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съжителство на мъжка котка и мъжко куче.

#1 Потребителят е офлайн   Abby Black Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-June 18

Публикувано: 17 June 2018 - 11:28 PM

Здравейте!
Току що си направих регистрация в този сайт, така че ако не съм пуснала темата на правилното място, моля да ме извините :). Имам запитване отностно съжителство между 5-годишен персийски котарак и 2-месечен лабрадор. От 2 седмици кученцето живее с мен, приятеля ми и котарака му. В началото котаракът проявяваше дистанцирано любопитство към кученцето. Видимо го игнорираше, но се катереше по секции и дивани и го наблюдаваше от високо. Кученцето пък почти не забелязваше котарака. Нямаше бой, съскане или лай. През 2рата седмица котака стана по- самоуверен. Няколко пъти го забелязвам как дебне кучето и тръгва с бавен ход към него. В повечето случаи го напада в гръб и му удря по 2, 3 лапи. Кучо започва да скимти и се крие под някой диван или легло. Не мога да преценя дали котарака го изучава, иска да си играе или директно си го напада, тъй като съскане липсва. Не съм гледала животни никога и за това ми е по-трудно да преценя какво се случва в тази ситуация и как да реагирам.
Четох подобна тема в тук от преди години, но все пак реших да пусна нова. Предполагам дали ще се разберат в бъдеще до голяма степен зависи и от породата на двамата. Имам надежди, че след като кучето порасне котаракът няма да си позволява да го налага, Далеч съм от мисълта, че ще станат първи дружки, защото котаракът е доста асоциален, но поне да не се нападат взаимно, че ме е страх да не стане някой инцидент. За момента когато не сме вкъщи затваряме кучо в хола, а котаракът оставяме да си щъка в другата половина на апартамента.
Ще съм благодарна ако някой с повече опит и знание от мен ми даде съвет как да накарам котарака да спре да удря лапи на кучето, да ми каже дали ще се променят нещата, като порасне лабрадорът и да ме насочи как да процедирам.
Благодаря предварително. :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни