Dog.bg Форуми : Преместване от апартамент в къща

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Преместване от апартамент в къща Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dildes Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-September 07

Публикувано: 21 June 2018 - 09:22 AM

Здравейте,
предстои ни да се преместим в нов дом. Имам куче, мъжко на година и половина от дребните породи.
Към момента кучето има проблем с ходенето до тоалетна. Сигурна съм, че грешката е моя.
Моля да ми помогнете, за да елиминирам този проблем на новото място.
Кучето се извежда поне 4 пъти на ден. Облекчава се вкъщи единствено когато е оставен сам, както и от време навреме през ноща. В наше присъствие стиска.
Когато е оставен сам, пикае в кухнята /обикновено на едни и същи места/, а през ноща - в коридора пред входната врата.
Проблемът е, че понеже е мъжко и когато уринира, мокри не само пода, но и шкафовете и вратата - съответно няма как да премахна тотално миризмата.
Извежда се в 6,30 всяка сутрин, после сина ми го извежда към 10-11, след това остава сам, мъжа ми се прибира към 15-16 часа - съответно на местата му в кухнята е опикано и пак го извежда , последно се извежда 21 часа.
Изчела съм темата за хигиенните навици, като преди съм имала две кучета, но женски. С тях този проблем не съм имала.
Според мен най-веоятната причина за тези локвички е новата мода с подложките. Докато беше малък първо го учих на подложка, защото не можех да го извеждам преди ваксините. Явно поради това в неговата глава стои разбирането, че вкъщи може. Непонятното за мен е, защо обаче не го прави докато сме там. Ще ми е интересно да чуя вашите мнения.

Отделно, когато излезем започва да лае и да вие, чувам го долу и пред входа. Като се прибираме е тихо, нямаме оплакване от комшии, та смятам че това е за малко. Единствената поразия, която прави като е сам е, че пикае в кухнята /и ака от време на време/, както и че гризе дървената врата, пред входната /с две врати сме/ - явно с идеята да издълбае дупка и да излезе :-).

Сега, въпросът е какво да правим на новото място. Там ще бъдем в къща с двор. Разликата е, че няма да го разхождам, а ще го пускам на двора. Дотук добре. Ще си взема една седмица отпуска да седя с него да го дебна, ако реши да пика вътре да го предотвратя. Но имам подозрението, че докато съм там няма да го прави. Имаме вила и когато сме там, въобще не пикае в къщата, но сме посотянно с него.

Моля за някакви насоки, как да елиминирам това поведение и да оставям спокойно кучето само за няколко часа.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни