Dog.bg Форуми : Подходящ ли е за мен порода "френски булдог"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подходящ ли е за мен порода "френски булдог"

#1 Потребителят е офлайн   olegoleg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-March 09

Публикувано: 30 July 2018 - 11:10 PM

Здравейте,
От около месец обмислям варианта да си взема куче. Рутината ми е следната:
Обичам да ходя по планини, но не го правя по често от 1 или 2 пъти месечно и обикновенно са по скоро леки преходи, да речем 2 часа в посока.
Живея в апартамент, сам за сега. Съответно, когато съм на работа кучето ще е само. Аз имам възможност да работя от вкъщи, да речем ще е само 3 дена в седмицата, за по 10 часа.
Имам опит с куче и котка. Гледал съм куче микс болонка Х териер. Почина на 16 год.
Разбира се тогава не отделях нужните услилия за възпитание и кучето хапеше и се биеше със себеподобни, и то доста. Беше и доста активен. В къщи по цял ден ръфаше чехли и тичаше из стаите. Това е доста привлекателна черта в едно куче за мен, аз много обичам да си играя с тях. Но все пак съм реалист и знам, че не мога да отделя по 5 часа на ден за разходки и игри.
Характера не предишното ми куче го свързвам по-скоро с кръвта му на териер и естествено с липсата ми на каквито и било знания за възпитание :) Не, че сега ги имам де. Но съм да речем по улегнал и по склонен да правя забележки и имам желанието да гледам послушно куче :)
Та изводите ми са такива:
Трябва ми порода която да може да живее на стандартни разходки по ливадите и от време на време планини. Но все пак да издържи и на дълга разходка.
Не трябва да е много шумно, ако остане само. Като размер, до "Среден". За апартамент толкова.
Ако не се справя добре с възпитанието, поне да няма вродена агресия към хора и кучета. Няма и да се разсърдя, ако повечето време си почива в къщи. А не щурее из стайте и не ме остави без обувки :)
Иначе аз като цяло харесвам питоподобни кучета в това число и булдоци, териери и вълкоподобни. За това и фаворита ми е Френския булдог. Четох и за Бигъл, но май не е добра идея за апартамент. Малко са шумни. Кинг шпаньолите като че ли са най-добре, но не ми харесват :) Така да се каже са ми "Женски" кучета.
Та според хората които гледат Френски булдоци. Как мислите, ще се впише ли едно такова куче в начина ми на живот ?
Също приемам и съвети за други породи :)

#2 Потребителят е офлайн   olegoleg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-March 09

Публикувано: 02 August 2018 - 06:34 PM

Та какво, да взимам а :) Точно като за мене е :)
Също така, дали могат да живеят на двор, ако си имат колибка ? Знам, че ги дават за апартамент, но все пак.

#3 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2018 - 09:43 PM

Аз само ще ви обърна внимание, че всяко едно куче се нуждае от човешко присъствие и внимание. Както от нормална разходка по час сутрин и час вечер, а ако може и на обяд - ще е супер. Всяко едно куче има нужда от добро възпитание. Повярвайте - разнасянето на чехли или пък вдигане на шум е изцяло отговорност на стопанина - на каквото го научи, това ще получи.
Породата е най-добре вие да изберете и ако не сте готов с избора, по-добре изчакайте, информирайте се още и едва когато сте г сигурен в решението, търсете вашата порода. Все пак това ще е вашият 4-крак спътник в къщата и живота ви през следващите 12-15 години. Успех!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#4 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 29 August 2018 - 03:20 PM

Френския булдог е спокойно куче (разбира се , може да попаднете и на някой хиперактивен или страхлив , но принципно ,не е често срещан и толериран такъв характер при селекцията на френския булдог ) и обикновенно не страда от самота разрушавайки къщата
,той знае , че стопанина му ще се върне и го чака . Но всяко малко кученце, поне до година и половина иска повече внимание и занимания с него , така че ,оставянето сам от съвсем малко, може да доведе до проблеми и задължително ще има пострадали мебели или вещи ! Относно разходките и походите , не мисля че е най-подходящата порода за вас . Вземете си порода, която няма опасност да прегрее в топъл летен ден, докато сте в планината на поход . За сьжаление, с френчитата това винаги тярбва да го имате на ум - по -лесно прегряват от други породи кучета , защото са брахиоцефали .
И не , на последно място ,Френския булдог не е подходящо да живее в колиба на двора - това куче не е за колиба на двора !!! И пак ще спомена - брахиоцефална , хондродистрофична порода имаща определени иззисквания към околната среда ! Освен това ,силно привързани към стопанина си , нужда от постояннен контакт с него . как ще се осъществи този контакт, ако той е на двора вързан или в клетка, а вие си дремете пред телевизора? Не мисля , че е подходяща порода за вас .
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни