Dog.bg Форуми : Проблем при социализация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем при социализация 10 месечно кученце Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   iva_peneva Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 09-March 13

Публикувано: 02 August 2018 - 02:37 AM

Здравейте!
Имам две кученца кръстоска между чихуахуа и пинчер, майка и дъщеря са. С майката единствения проблем е , че доста лае като някой се прибира и като цяла изпитва страх да не остане сама в нас, но това не ме тормози толкова.
Големият проблем е с малкото кученце, което сега стана на 10 месеца. В началото реших, че ще изчакам всички ваксини и тогава ще почна да го извеждам, за разлика от когато майка му беше бебе и не се съобразих с тези неща. Стана така обаче , че беше все много студено и изкарвах само майката, а мъничкото оставях в нас. Някъде около 5 месечна възраст започнах да го разхождам по -активно, но безуспешно. То се дърпаше, плачеше, аз често излизах от нерви признавам си, дърпала съм го, което отчитам като грешка. В един момент реши все пак, че ще върви, но изпитва панически страх от всичко. През цялата " разходка" тя е с изцъклени очи,изплезен език, бяга рязко наляво-надясно, не знае какво прави, все едно е в транс. Като усети, че сме близо до нас почва да дере чак по асфалта и буквално да се бори с всички сили да се прибере или поне да се скрие някъде.Почна да лае по всичко - хора, кучета, деца, а най-много по детски колички, велосипеди и т.н. Варианта някой да я погали, вземе в себе си и т.н. почти не съществува, дори при хора, които е виждала десетки пъти. Два месеца беше ад излизането, не спираше да лае с излизането през вратата. Водих я в кучешка градинка, където се заиграваше, но в момента, в който нещо я уплашеше, пак почваше лудото лаене и от срам , че надува главите на хората се прибирахме. От скоро, връщайки се от едно мое пътуване, установих, че тя вече не лае по време на разходка или поне се случва страшно рядко. Паническият й страх обаче си е там. Все така бяга хаотично, долепя се го огради, стълби, търсейки сигурност. Разхождам я заедно с майка й , за да се чувства по-уверена, но без резултат. Ветеринарът ми препоръчва Адаптил, за да облекча това поведение ,но съм малко скептична. Ще се радвам да получа съвети, тъй като единственият вариант , който ми остава е някакъв треньор, услуги ,които за съжаление са доста скъпи. Хем самата аз се тормозя, защото вече опитвам от месеци и нищо не се случва, а предам ли се, ще стане още по-зле. Отделно ми е жал за самото животно, защото то е денонощно в прединфарктно състояние, не се радва на нищо навън, за него да е там е мъчение.

П.С. Знам, че ще ме попитате сигурно, за това ще уточня, че не е преживявала някаква травма като нападения от голямо куче или нещо подобно.

#2 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2018 - 09:58 AM

Здравей!
Според мен проблемът ти е решим, без химия и лекарства, но трябват 9 неща: ПЛАВНО, СПОКОЙНО, ПОСТОЯННО, ПЛАВНО, СПОКОЙНО, ПОСТОЯННО, ПЛАВНО, СПОКОЙНО, ПОСТОЯННО!
1.ПЛАВНО- започнете първия ден да го изведете на 5 метра от вратата ви, т.е. само на общите стълби, постойте там, нека помирише, огледа, свикне. Втория ден го изведете на 10 метра от вратата, 3-15 метра, 4-20 метра и така на 20-ия ден само ще стигнете до градинката, ще я гледате 5 минути и се прибирате. И така докато на 60 ден или по-късно ще се разхождате надалече. Освен това в началото не я срещайте с дразнители (хора, коли, кучета), на 20-ия ден плавно увеличете дразнителите, на 60 ден още повече.
2.СПОКОЙНО - вие трябва да сте опората на кучето като сте спокойна, никакво дърпане, никакво викане, без дори и вътрешен гняв, ако кучето е раздразнено, уплашено, скача и др. просто спрете където сте на място за няколко минути без да реагирате, докато кученцето се успокои, огледа, подуши, опознае околната среда.
3.ПОСТОЯННО - вашето куче има нужда от вас в следващите 5000-8000 дена ежедневно. Всеки ден, отделяйте му неговите 30-60 минути на ден, без да пропускате. Ежедневно прилагайте дресура по общо послушание, някакви лесни команди, всеки ден.

Резултата ще го виждате всеки ден, но той ще бъде миниатюрен, но за 100 дена ще стане толкова голям, че ще си спомняте с усмивка за сегашните си проблеми.
Успех!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни