Dog.bg Форуми : Моля за помощ за котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за помощ за котка

#1 Потребителят е офлайн   giova11111 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-June 10

Публикувано: 10 August 2018 - 09:37 PM

Здравейте! Имам котка на 9 години. Проблемите и започнаха с отказ да се храни. След два дни неядене я заведох на ветеринар. Лекарите не можаха да открият нищо, поставиха и инжекция с антибиотик и казаха, ако не се подобри да я заведа пак. Никакво подобрение нямаше - и вечерта и на другата сутрин котката не искаше да яде. Заведох я пак - температура нормална - 39,2, кръвна картина в норма, биохимия в норма, рентген на бели дробове и хранопровод - нормални. Гледоха и сърцето на ехограф - нищо. Всички тези изследвания бяха голям стрес за животното - тя е страхлива, лесно се стресира. Само ще кажа, че при всяко извеждане в клетката се напишква, а докато я бръснеха за да и гледат сърцето даже се наака. И всичко беше съпроводено с голяма борба и натискане. Тогава не видях, но изкоментираха, че се е появила кръв от носа. Прибрахме се без диагноза и с едно обезумяло и стресирано същество, което се напъха под едни храсти в двора и два дни не излезе от там. Никаква храна или молби не помогнаха. Промяната само беше, че започна да диша много тежко, все едно здраво и е запушен носа. Дали не и счупихме ребро или нещо в носа се повреди от голямата борба - не знам. Тази вечер се престраши - прибра се и сега лежи до мен - отслабнала, дишаща тежко и все така упорито отказваща да яде. Когато доближа чинийка с храна - пасирана каша от пилешко, дробчета и хляб или суха храна на хапки или пък накиснати хапките с вода бяга, сякаш храната ще и причини болка. Моля, посъветвайте ме.... Още едно ходене до ветеринаря ще я убие, а ако си стои така в къщи и не прояде пак ще си замине. Ще съм благодарна за всеки съвет.
Да добавя, че е кастрирана на една година. И друго - от време на време тръска глава.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни