Dog.bg Форуми : Търся съвет за болна немска овчарка.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся съвет за болна немска овчарка.

#1 Потребителят е офлайн   gabriellaiw Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-September 18

Публикувано: 20 September 2018 - 10:07 AM

Здравейте!
Имам куче, немска овчарка, мъжко, на 5 месеца.
Има всички ваксини и редовно му даваме хапчето за вътрешни болести.
Гледам си кучето на двор, в голяма клетка (когато ме няма). След разширяване на клетката му, защото доста порасна, преди 3 дни вечерта е придърпал някакъв найлон, забравен в близост до клетката. Естествено имаше изядена част и съответно огромно количество повръщано сутринта, обвито в слюнчен секрет. Кучето беше омърлушено цял ден, без да иска храна, а само вода. При консултация с ветеринар му предписаха хапчета за успокоение на стомаха (започваха с Ф) и казаха да му даваме по малко вода, за да не повръща. Повръщане имаше през деня веднъж (само вода, найлона явно го беше изхвърлил още на 1вия път). На другия ден кученцето пак беше омърлушено, лежеше, не се е хранило въобще, отново искаше постоянно вода. Ветеринарят му сложи витамини,антибиотик за успокоение на стомашната лигавица и каза, че най-вероятно нещо се е натровил /очевидно не знаем от какво/. Кучето постоянно се плюнчеше с гъсти плюнки, които му висяха от устата и ми казаха, че това е защото му се повдига. Вчера сутринта отивайки да го видя и пак да го заведа на ветеринар, кученцето се опита да стане - падна, не можеше да си стой на задните крака :( (ужасна картина). Цял ден прекара при ветеринаря, вливаха му глюкози, обезболяващи и тн. Получи гърч докато бях там, което било в следствие на детоксикация?(не съм сигурна за израза) Вечерта отидох да си го взема, след цял ден притеснения, бяха му правени кръвни изследвания 2 поредни дни и всичко беше в нормата. Снимката на стомаха показваше, че червата са надути, вливали са му глюкози,обезболяващи,адреналин и още куп неща. Казаха че се е разхождал, бил е активен, уринирал е нормално/без кръв/, което било добре. Час след прибирането му получи гърч докато бях сама, който траеше около минута. Не можейки да помогнеш на домашния си любимец е ужасно! След това беше неориентиран доста време и след известно време повърна вода. Изправяше се само да уринира, иначе лежа и спа цяла вечер. Днес сутринта отново го заведох на ветеринарят и ми казаха да го прибера чак вечерта. :( Сутринта пак беше неориентиран, без желание да върви и гледаше с тъжни очи.
Кучето не е имало контакт с чужди хора, за да е натровен нарочно, винаги го следя с 15 очи, да не яде боклуци. Ветеринарите казаха, че найлонът не е възможно да причини такава дехидратация и обездвижване на кучето, съмняват се за натравяне. Давали са му още бариева каша за изследванията. Ако имате опит, моля дайте съвет! :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни