Dog.bg Форуми : Кастрация при евентуална бременност на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация при евентуална бременност на куче

#1 Потребителят е офлайн   milena12345 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 25-November 18

Публикувано: 25 November 2018 - 10:21 PM

Здравейте. Имаме Акита на 3г. и половина, нераждала и некастрирана.
Имахме доста колебания по темата, защото няма да правим поколение, но тъй като имам лош опит с кастрацията на женска котка, и честно казано доста ме беше страх, решихме да не го правим. Живеем с къща с висока ограда и дувар, т.е досега никога не е влизало куче. Но за лош кусмет едно успя да прескочи през съседите, кудето има част от мрежа. Белята най-вероятно е станала. Кучето е минало през три почти двуметрови огради, аз такова чудо не бях виждала. Гледали сме и преди женски кучета, никога не е влизало животно в двора ни. Аз се изумих.
Засякохме го през нощта съвсем случайно, на калъп с моето куче. Дори не знаем от колко време се е промъквало. Сега вариант е или с хормонален препарат да прекъснем бременността *ако има такава или направо по-най-бързия начин да я кастрираме. Имам препоръки за клиника Citу Jungle, като и за Таня Гетова в Симеоново, но за нея не намирам почти нищо като информация.
Както казах доста ме притеснява самата операция и ще се радвам на препоръки.
Друг въпрос е трябва ли да се кастрира веднага кучето, при положение, че явно в момента е разгонена, без симптоми, без кръв и без промяна в поведението. Изобщо не сме я усетили. Или трябва да се изчака 2 седмици това да премине, но пък ако е бременна, нещата ще са напреднали и се притеснявам дали риска не е по-голям.
Предварително благодаря!

#2 Потребителят е офлайн   Jabadaluba Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-November 12

Публикувано: 28 November 2018 - 05:38 PM

И аз имам въпрос относно кастрация на бременна женска 15кг. между 40-50 ден. Но този форум явно е мъртъв.

#3 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2018 - 09:28 PM

Показване на мнениетоmilena12345, в 25 November 2018 - 10:21 PM, написа:

Здравейте. Имаме Акита на 3г. и половина, нераждала и некастрирана.
Имахме доста колебания по темата, защото няма да правим поколение, но тъй като имам лош опит с кастрацията на женска котка, и честно казано доста ме беше страх, решихме да не го правим. Живеем с къща с висока ограда и дувар, т.е досега никога не е влизало куче. Но за лош кусмет едно успя да прескочи през съседите, кудето има част от мрежа. Белята най-вероятно е станала. Кучето е минало през три почти двуметрови огради, аз такова чудо не бях виждала. Гледали сме и преди женски кучета, никога не е влизало животно в двора ни. Аз се изумих.
Засякохме го през нощта съвсем случайно, на калъп с моето куче. Дори не знаем от колко време се е промъквало. Сега вариант е или с хормонален препарат да прекъснем бременността *ако има такава или направо по-най-бързия начин да я кастрираме. Имам препоръки за клиника Citу Jungle, като и за Таня Гетова в Симеоново, но за нея не намирам почти нищо като информация.
Както казах доста ме притеснява самата операция и ще се радвам на препоръки.
Друг въпрос е трябва ли да се кастрира веднага кучето, при положение, че явно в момента е разгонена, без симптоми, без кръв и без промяна в поведението. Изобщо не сме я усетили. Или трябва да се изчака 2 седмици това да премине, но пък ако е бременна, нещата ще са напреднали и се притеснявам дали риска не е по-голям.
Предварително благодаря!

Има инжекции, които са за такива нежелани скачки. Слагат се по схема, но трябва да се знае кога точно е станала белята. Другият вариант е кастрация. Хубаво е да отмине разгонването, но обсъдете всичко с вет.
Кастрацията е рутинна операция. Има много добри вет. лекари и практики с добро име и с хиляди операции зад гърба си. Съжалявам за горчивият ви опит ...явно мал шанс
Таня Гетова пишеше и тук с ник trenertg
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 30 November 2018 - 12:46 PM

Мисля, че няма да е проблем да я кастрират, но вероятно трява да мине разгонката. Ветеринарят ще обясни най-точно.
Има хормонални препарати и се поставят на различно време от скачката, но при вашият случай не мисля, че има смисъл да слагате хормони и да прекратите бременността, защото вече си имате в близост "специалист" по промъкването и пак ще дойде след 6м. Най-добре я кастрирайте. Моят опит с кастрираните е положителен и съммного доволна как се чувстват години след кастрацията.

А кастрация на куче с напреднала бременност е възможна.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни