Dog.bg Форуми : Кучето ми ръзмжи като го галя

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми ръзмжи като го галя Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Noobie Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-November 18

Публикувано: 29 November 2018 - 04:22 PM

Здравейте,
Имам малко питбулче на 5 месеца, което ми ръмжи щом го галя по-продължително по главата или по гърба.
Имам проблеми и когато му сипя да яде, не позволява на никой да се приближи до паничката му докато се храни (ръмжи). Кучето не е бито или тормозено, отглежда се с много любов и даже е леко глезено. Изключително социално и игриво е, обича да играе както с хора, така и с други кучета.

Моля за съвет, как да го отуча от ръмженето.

#2 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2018 - 08:30 AM

Малко късно ви отговарям, но по добре късно. При вашето кученце има начало на доминантност (според мен). Особено показателен е фактът, че ви ръмжи като му вземате храната. А той вече е станал на 6 месеца и понеже явно никой от обкръжението му не му е показал досега кой е "шефа" или водачът на глутницата и т.н. и той е решил да стане той шефа.
Вашите думи "малко е разглезен" допълнително показват, че е повечко разглезен, не спазва правила, няма "шеф" над него.
Във форума има доста добри теми ако потърсите думата "доминантност или доминантна агресия", там има реални примери и съвети.
Хубавото при вас е че любимецът ви е още малък и ще се справите, ако спазвате правилата. Трябва да го изморявате нормално всеки ден, за да няма излишна енергия. Трябва всеки ден да се обучавате на общо послушание (поне 30 минути или два пъти по 30 мин) с малко наградки (команди ела при мен, седни, легни, чакай и др.). При всяко хранене кучето трябва да сяда послушно и да чака докато му дадете паничката, дори правете малки паузи преди даването. Трябва плавно и постоянно да присъствате близко до него докато се храни, за да свикне че няма да му вземете храната, както и да знае че вие му я давате.
Дано да съм бил полезен.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни