Dog.bg Форуми : кучето ми е болно

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

кучето ми е болно

#1 Потребителят е офлайн   miladesi1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-December 18

Публикувано: 09 December 2018 - 05:04 PM

Здравейте,
Имам куче болонка на 11 години. Април месец тази година е оперирана на тумор на млечната жлеза. Преди 2-3 месеца започна да кашля , сякаш да повърне, дави се.
На млечните жлези има нови туморни образования. Водихме я на лекар , направихме рентгенова снимка- диагнозтата беше разсейки на белия дроб.
Потърсихме второ мнение- там и направиха пълна кръвна картина - левкоцитите и бяха извън норма - 35 . Казаха,че има пневмония. Изписаха и антибиотик, след това пак отидохме - оказа се, че са се повлияли много малко, смениха и антибиотика . и така цял месец от антибиотик на антибиотик.
Отидохме и при друг лекар отново направихме снимка - отговорът беше - приличат на метастази по белия дроб.
Кучето се храни, единствено кашля като започна да се вловава кашлицата.
Моля за мнение възможно ли е да е се дължи на друго нещо тази кашлица, защото чухме много различни мнения до тук. Ще прикача и снимката от рентгена.
Моля за отговор.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 13 December 2018 - 08:31 AM

Направете втора снимка веднага след прилагане на бариева каша.Възможно е кашлицата да е провокирана от разширен хранопровод.

#3 Потребителят е офлайн   miladesi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-December 18

Публикувано: 13 December 2018 - 08:56 PM

Може ли да препоръчате клиника?

#4 Потребителят е офлайн   incredible_bot Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-June 16

Публикувано: 23 August 2019 - 06:57 PM

Здравей!
Не знам дали четеш, като гледам никой не те е упътил, но моето куче има същия проблем. За мен болката е много сериозна, понеже връзката ми с кучето е изключително силна! В момента е в доста напреднала фаза. Мислим, че я боли вече. Имаме силно лекарство, което се дава с рецепта и скоро ще започнем да й го даваме. Днес й дадох аналгин за първи път, цяло хапче и мисля, че подейства и щях да пиша тука, дали мога да й давам аналгин през 6 часа, тоест по около 3 на ден, но като гледам отговор от специалист надали ще има. Нашите лекари ни казаха, че може по 1 на 12 часа, но аз мисля, че не е достатъчно и понеже звъня много, мисля, че досаждам, та щях да искам мнение и тук.

Та да, това най-вероятно са тумори в белият дроб и не само. Нашото кученце е така. Имаше на млечната жлеза, последва операция и след 1 година започна да кашля. Кашляше много, отидохме на лекар, който е специалист в това, доктор Тодорва се казва Парадайс Център в СОфия е клиниката и започнхме да й даваме хапчета. Накалихме кашлицата сериозно с лекарствата, тя предписа витамин Ц и предивент по 1 хапче сутрин и по 1 вечер и още няколко неща, взехме й изследвания.
Та за съжаление, най-страшното е вероятно.
Онова, от което спасение няма или поне така света казва.
Ако все още е живо хайванчето, заведето го там, тя ще направи изследвания и ще ви предпиши онова, от което се нуждаете, поне да удължите малко живота й.
Но момента с приспиването ще дойде, защото и болкоуспокояващите ще започнат да не действат и аз тоя момент лично не зная как ще го преживея, но това е друга тема.
Дано все още четете този форум, но надали и все пак пускам този пост.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни