Dog.bg Форуми : Сиамска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сиамска котка

#81 Потребителят е офлайн   cherry_spa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:Варна

Публикувано: 22 January 2007 - 07:34 PM

За първи път виждам такова сиамче, доста е светло и очите и ми изглеждат жълти, много е симпатична наистина, но и доста различна, да ви е честита и да носи много награди в victoryVVV къщи

#82 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 22 January 2007 - 08:26 PM

Виждал съм на снимка, сиамка със сини очи и подобни цветове. Много е красива w) !

#83 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 January 2007 - 12:30 AM

Цитат

За първи път виждам такова сиамче, доста е светло и очите и ми изглеждат жълти, много е симпатична наистина, но и доста различна, да ви е честита и да носи много награди в victoryVVV къщи

Ами...да, различна е, защото просто не сте виждали истински сиамки - те просто така си изглеждат и тя е много красива и отгоаря на стандарта на породата си!:-) Така че, всъщност, не е различна - поне не според изискванията за тази порода!!!:-)
Много успехи й желая! bgflag
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#84 Потребителят е офлайн   onion Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 28-March 05

Публикувано: 25 January 2007 - 10:26 AM

Здравейте пак от мен ... не съм писал отдавна , но ще взема да наваксам с един котарак , моя ... който ходи на изложбата в Пловдив и получи от немския съдия Екселънт 1 , но не се класира с място защото нямахме рентгенови снимки на опашката , която е леееко кривната в самия си край, примерно последните 2-3 прешлена ... ето го и него - Майло ;)

Качена снимка

П.П. бяхме "атракцията" на изложбата, защото не искахме да седим в клетката и давахме да ни галят всичките дечица :)

#85 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2007 - 10:50 AM

Здравейте, онион!

Много ви е красив котарака, но за него трябва да откриете нова тема "Тайски котки". А като пример са сиамка ви препоръчвам да погледнете снимката на Бафина малко по-горе в тази тема.
А ако вашия сладур има лек дефект по опашката, който може да се усети с пипана, не виждам защо да го облъчвате с рентген - просто си е ясно, че не се препоръчва използването му за разплод, а само за изложби.

Успехи, 1super
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#86 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2007 - 10:56 AM

Вчера имах възможност да се запозная отблизо с първото родословно сиамче в БГ на светамопс - СТРАХОТНА Е!!! angelpik Толкова е гальовна (е, все още леко стресната от аклиматизацията на българска територия), и мърка и е типично за котките от ІV-та категория гласовита, разговорлива и обича да и се обръща внимание! w) c) w)
Честито, светамопс!!! И МНОГО успехи ти желая!!! super best 1super bgflag
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#87 Потребителят е офлайн   onion Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 28-March 05

Публикувано: 25 January 2007 - 02:18 PM

Цитат

Здравейте, онион!

Много ви е красив котарака, но за него трябва да откриете нова тема "Тайски котки". А като пример са сиамка ви препоръчвам да погледнете снимката на Бафина малко по-горе в тази тема.
А ако вашия сладур има лек дефект по опашката, който може да се усети с пипана, не виждам защо да го облъчвате с рентген - просто си е ясно, че не се препоръчва използването му за разплод, а само за изложби.

Успехи, 1super

да , знам че е таец , но понеже се показаха други снимки и аз затова ;) пределно ясна ми е разликата между тайските и сиамските котки ;)
Дефекта се усеща на пипане , но не съм убеден че е по рождение. Имам съмнения че е счупен после ... което може да се установи от рентген , така каза съдията на изложбата и тогава може да се развъжда ... което аз не смятам да правя , както и не смятам да го водя на повече изложби. Наш си е , гледкаме си го , обичкаме си го , това е достатъчно :)

#88 Потребителят е офлайн   Toni Montana Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-January 07

Публикувано: 27 January 2007 - 07:02 PM

По принцип не харесвам сиамските котки защото са много ревниви и доста често нападат чужди хора, влезли в дома.Замалко не си загубих окото от една сиамка.Останах много учеден, защото ми скочи без причина a) .А вашите котки такива ли са?Иначе са доста красиви животни спор няма!

#89 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 29 January 2007 - 08:47 AM

c) Обожавам тази порода сиамската истинската и тайската итова, което е у нас тайска с пречупена опашка. Ветеринар/ истински / ми каза, че е видим дефект, но не се отразява на продължителността на живот. Както и да е, нашият Томас е кастрат и много красив и щастлив котарак, мммм котарак трудно казано, но все пак не е котка b) b) l) . Поздрави за всички вас, почитатели на сийлпойнт окраската на домашни любимци от мен и Томи, моето домашно пакостливо духче.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  _1.jpg (24.97K)
    Брой сваляния: 384

User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#90 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 29 January 2007 - 08:53 AM

c) svetamops bravoS super best
На моя внук Андраш миналата година му дадохме пари да си купи котарачка сиамка, но си похарчи паричките с кеф и много радостно удоволствие. Сега като има женска сиамка, може би ще купи мъжки, не знам - той си има пари вече. Дай боже добро потомство на вашата мацинка и добре изложбена кариера и ДМ
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#91 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2007 - 08:07 PM

Ето малко инфо: http://www.catbg.net...sta=16&catid=13
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#92 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2007 - 08:39 AM

Това инфо за каква порода? За Сиамска или Тайска котка? На снимки виждам Тайска. bl) bl) bl)
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#93 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2007 - 09:13 AM

Прочети го и ще разбереш
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#94 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2007 - 01:15 PM

Видях линка и разбрах ,че са сложени снимки на Тайска котка,а не на Сиамка.Няма да заблуждаваме хората. Тайската си е Тайска, а Сиамката си е Сиамка и няма нищо общо с Тайската.Това са две различни породи.
С уважение. r)
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#95 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2007 - 01:27 PM

Здравейте!
Това е един линк за Сиамци.


http://siamese.ru/


Този сайт е много интересен,защото има и за начинаещи и за напреднали в тази порода.Има много интересни неща за Сиамки. w)
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#96 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 February 2007 - 01:50 PM

Цитат

Тайската си е Тайска, а Сиамката си е Сиамка и няма нищо общо с Тайската.Това са две различни породи.


Всъщност...Тайската и Сиамската имат нещо общо... c) Те произлизат от едни и същи прародители... Именно за това говори статията...:-)
И след като стандартът за Сиамките се е изменил през 60-те години на миналия век в посока на съвременния им вид, фелиноложкана общественост се е видала "в чудо" какво да прави с традиционния стар тип на сиамките и...за това на тях им е дадено името "Тайски котки", за да може поради огромните разлики между тях, те да се развиват независимо една от друга като отделни породи... Съвсем друг е въпросът защо тайската котка е призната не от всички фелиноложки организации...
Поздрави, b)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#97 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2007 - 02:44 PM

Значи все пак те са две различни породи.Какво ще стане като се запишат за изложбата двете котки Тайската и Сиамската? Тайската ще я оценяват ли заедно със Сиамска?И дали съдията ще каже на Тайската че е Сиамка?
Чакам от теб отговор.Много ми е интересно.Знаеш че това ми е първото коте и още съм начинаеща. r)
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#98 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 February 2007 - 03:00 PM

Цитат

Това съобщение е било редактирано от alekian_yona на Feb 1 2007, 03:47 PM

е те това ми е много интересно... какво го налага?
ако съм неграмотен, това не си ли е мой проблем? или наруших някое правило от нетикета? bl)

МОД: второто.
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#99 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 February 2007 - 03:07 PM

Цитат

Какво ще стане като се запишат за изложбата двете котки Тайската и Сиамската? Тайската ще я оценяват ли заедно със Сиамска?И дали съдията ще каже на Тайската че е Сиамка?

Здрасти пак, c)
Тайската и Сиамската котки не се състезават в една и съща категория на изложбите на ФИФе - Тайската се състезава с останалите представители на непризнатите от ФИФе породи и не може да получава титле, а само награди и класиране на І, ІІ и т.н. място. Докато сиамките си се състезават с останалите си породи-сестри - Ориенталки (късо и дългокосмести), Балинезийки (дългокосместите сиамки) и Сейшелските (късо и дългокосмести - сиамките с бяло) - в ІV-та категория и могат да израстват по изложби както представителите на всички други признате породи.
Така че - един съдия никога няма да каже на тайската котка сиамка, просто защото стъндартът на сиамката не обхваща развитието на тайските котки, които не се вписват в него и затова са отделна порода.
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#100 Потребителят е офлайн   copi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-February 07

Публикувано: 01 February 2007 - 03:13 PM

Здравейте,попадайки случайно в този форум,реших и аз да споделя нещо за тайските котета.Преди 7 години имах и аз коте от тази порода-красиво,своенравно и много интелигентно същество.Всъщност си беше котарак на 10 години:) и се казваше Шуши.Беше много желан член на семейството ми(е...поне от мен:)),защото в продължение на не помня вече колко години майка ми все не ми разрешаваше да си вземем животинче вкъщи.И един прекрасен ден тя просто се предаде-така се появи Шуши:)Подари ми го моята най-добра приятелка от детските години.Да Ви кажа-по-прекрасен подарък не съм получавала до ден днешен(освен когато не се появи и Копи-той пък е куче:),но той по-скоро беше подарък от Съдбата,защото го намери баща ми).Та...Понеже исках да имам по-малко братче моят Шуши се превърна в това така желано същество-моето малко братче.На някой може да му се стори смешно,ама само който не е имал животинче вкъщи,само той няма представа колко човек се привързва към тези малки,живи,пухкави играчки.Всъщност те стават част от семейството ти и в един момент даже не мислиш за тях като за "животни"...Не знам за Вашите котета,но това,което беше особено при Шуши е,че към всеки член от семейството ми той имаше специфично,уникално отношение.С мен ,например,си играеше много,гонили сме се из целия апартамент,криели сме се и сме се търсели и никога не ме хапеше или дереше ,независимо колко го мачках и дразнех (сега ми е съвестно като си спомня ,ама ...детска му работа),с майка ми-Шушко я обожаваше.Тя го пердашеше най-често и въпреки това той винаги се стремеше към нея.На баща ми обичаше пък да се гали в краката.И наистина тайските котета "говорят".Поне Шуши "говореше".Той не мяукаше като повечето котки,издаваше странни звуци,за съжаление не мога да ги опиша с думи,но беше много забавно и смешно.И да Ви кажа-всичко си разбираше като му говориш,просто не реагираше така,както ние искахме(беше си с характер котето...)Златен беше,ама имаше един -единствен недостатък-маркираше като бесен из апартамента-затова и майка ми го чегареше...За Шуши мога,сигурно,цяла книга да напиша (като гледам и сега се поувлякох)-толкова много и весели,топли спомени имам от живота си с него.Но ще привършвам-просто ми стана едно такова мило,четейки Вашите истории,свързани с Вашите животинки, и реших и аз да споделя моята;)
И един съвет към тези,които са решили да си взимат животинче вкъщи.Знам,че сред Вас,които следите този форум едва ли има такива хора,но хубаво премислете преди да направите тази стъпка.Независимо,че си взимате "животно" грижите,любовта и вниманието за него не са по-различни от тези за едно човешко същество.Защото е тъжно и гадно да намериш изгонено на улицата животинче,само защото на някой му е омръзнало повече да се занимава с него или защото малкото кученце (например) пикаело из къщата...Не правете така,защото всичко (убедена съм) се връща-рано или късно!!!

  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни