Dog.bg Форуми : Сиамска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сиамска котка

#41 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 February 2006 - 08:16 PM

Ами за съжаление, да...
Е, както при всички породи, зависи с каква цел по-точно си търсите животинчето, но в конкретния случай - не виждам друг избор, освен обявите за котета, които се подаряват (или продават...).
Така ще е поне докато някой не постигне нещо целенасочено с тази порода и тя не се изчести от генетични дефекти..., което ми звучи малко като "мисията невъзможна", но...нищо не се знае...
До тогава ви желая успех с намирането на любимец!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#42 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 26 February 2006 - 09:53 PM

а може ли един конкретен въпрос и един конкретен отговор на него?
колко струва да се внесе в България сиамска котка с родословие и право на раплодна дейност? (бриид или шоу клас)

#43 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 27 February 2006 - 12:35 AM

Цитат

Ами за съжаление, да...
Е, както при всички породи, зависи с каква цел по-точно си търсите животинчето, но в конкретния случай - не виждам друг избор, освен обявите за котета, които се подаряват (или продават...).

До тогава ви желая успех с намирането на любимец!

Далеч съм от мисълта да си вземам коте още повече с моите проблеми. Попитах защото една позната спомена и аз се замислих откъде може да се вземе такова коте. Забелязах и една тенденция на модната порода. Преди се срещаха често "сиамки", а сега навсякъде има само "персийки" bl)

#44 Потребителят е офлайн   arnold Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2006 - 10:14 AM

c) Нямам собствена сиамка, но като завърша ще си имам. Това са любимите ми котки. Наблизо в Сърбия има развъдник и аз ги виждам в софийските изложби, водят ги. Чудесни са!

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  112.jpg (12.78K)
    Брой сваляния: 513


#45 Guest_Guest_skogkatt_bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 February 2006 - 11:50 AM

Цитат

а може ли един конкретен въпрос и един конкретен отговор на него?
колко струва да се внесе в България сиамска котка с родословие и право на раплодна дейност? (бриид или шоу клас)

Ами няма как да дам конкретен отговор, защото не съм се интересувал. Развъдничи на такива котки вече има в околните ни страни. Има добри развъдници в Словения и Полша например (виждал съм техни котки). За цени не съм питал, тъй като никой в НФФе досега не се е поинтересувал да се заеме сериозно с развъдна и изложбена дейност на тази порода. Във всички слячаи става дума за стотици евро.

#46 Потребителят е офлайн   arnold Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2006 - 01:35 PM

c) Сръбският развъдник ги продава по 300-500 Е така ми казаха. Много са и мхубави особено имат един котарак млад елегантен като сфинкс загадъчен и много гальовен. Собственицата ми позволи да го погушкам и баба ми ме снима с него, но ние с нея не сме на ти със снимките и компютъра и като ни ги обработят ще ги постна.

#47 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 27 February 2006 - 04:12 PM

skogkatt_bg-моля те се поинтересувай и ми пиши на ЛБ с резултата. няма да е скоро, нито пък ще мога да взема двойка, но се замислям сериозно за една женска сиамка. трябва да знам обаче дали е по силите ми.

#48 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 February 2006 - 04:37 PM

ами аз определено не разбирам от такива неща n) и заради това се обърнах към skogkatt_bg който мисля е доста по наясно. надявам се да се е отнесъл сериозно и наистина ако ми каже конкретна сума в момента в който мога да я дам ще има сиамка в БГ. разбира се колкото е по разумна тя, толкова по скоро ще стане това c)

#49 Guest_Guest_maria_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 March 2006 - 03:13 PM

tursq si spe6no jensko siamsko kote.Ot plovdiv sum,a E-maila mi e nikol_19@abv.bg

#50 Потребителят е офлайн   karelka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 490
  • Регистрация: 25-October 05

Публикувано: 13 March 2006 - 12:18 AM

Как така спешно????Немога да разбера как може да се тъпси каквато и да е животинка спешно bl) oleeee
User's Signature

Качена снимкаВсеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят![br]

#51 Guest_emsi_1_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 March 2006 - 06:56 PM

имам един въпрос към притежателите на прекрасната порода сиамки моето коте е на 13 години раждала е досега само един път сега много искаме с моето семейство пак да си имаме малки котенца! Там е и моят въпрос ако пуснеме котето ми на мъжки и случайно забременее дали при раждането има възможност да умре понеже вече не е пурва младост Моля всички с котета сиамки ако могат да напишат нещо ще бъда много много благодарна!! c) r)

#52 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 March 2006 - 07:43 PM

Цитат

skogkatt_bg-моля те се поинтересувай и ми пиши на ЛБ с резултата. няма да е скоро, нито пък ще мога да взема двойка, но се замислям сериозно за една женска сиамка. трябва да знам обаче дали е по силите ми.


Ами за сега нямам представа... Веднага щом намеря малко време, ще се поинтересувам. Предполагам, че още в Букурещ другия уийкенд ще имам такава възможност.

Цитат

ами аз определено не разбирам от такива неща  и заради това се обърнах към skogkatt_bg който мисля е доста по наясно. надявам се да се е отнесъл сериозно и наистина ако ми каже конкретна сума в момента в който мога да я дам ще има сиамка в БГ. разбира се колкото е по разумна тя, толкова по скоро ще стане това.


Ами процесът на търсене трябва да върви успоредно с този на събирането на средствата, защото ако първо чакаш да събереш парите, може да се изпусне някое подходящо коте и ...после да чакаш много дълго...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#53 Потребителят е офлайн   karelka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 490
  • Регистрация: 25-October 05

Публикувано: 21 March 2006 - 10:10 AM

Цитат

имам един въпрос към притежателите на прекрасната порода сиамки моето коте е на 13 години раждала е досега само един път сега много искаме с моето семейство пак да си имаме малки котенца! Там е и моят въпрос ако пуснеме котето ми на мъжки и случайно забременее дали при раждането има възможност да умре понеже вече не е пурва младост Моля всички с котета сиамки ако могат да напишат нещо ще бъда много много благодарна!! c) r)

Мисля че котето ти вече е наистина малко големичко да ражда.Според мен след едно такова раждане при нея ще има усложнения 100% ,а може и котетата да не са добре износени и при тях да има проблеми.
User's Signature

Качена снимкаВсеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят![br]

#54 Потребителят е офлайн   arnold Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2006 - 03:53 PM

Мисля, че е на преклонна възраст, но още е възможно. Така каза нашият асистент. Ние сме имали сиамка/тайска / котка на 14 години, която роди благополучно и отгледа 3 чудесни котенца. c) c)

#55 Потребителят е офлайн   gladness_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 25-March 06

Публикувано: 29 March 2006 - 05:02 PM

и аз имах сиамска котка почина на 17 години миналата година много ми е гадно без нея бях само на 3 годинки като си я взех отраснала бях с нея.най доброто създание което познавах беше тя

#56 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 09 October 2006 - 06:24 PM

здравейте едни моя роднини имаха сиамец-васко,но почина отдавна!? s)
прекрасни котки!! ето малко снимки s) w)

а сега едни други роднини си взеха но забравих как се казваженска,живее на двор и много обича краставици!! r) b) bl)

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#57 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 09 October 2006 - 06:25 PM

w)

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#58 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 09 October 2006 - 06:26 PM

w) прекрасно животно-с характер

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#59 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 09 October 2006 - 09:08 PM

притил, първите две снимки които си пуснал не са на сиамски а на персийски котки r)

#60 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 October 2006 - 09:29 PM

Цитат

притил, първите две снимки които си пуснал не са на сиамски а на персийски котки r)

ааа, втората може и да не е на персийчета... току виж били бирманчета...;) c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни