Dog.bg Форуми : Помогнете спешно за едно бебенце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помогнете спешно за едно бебенце

#1 Guest_НЕРВАКА_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 November 2004 - 09:50 PM

Здравейте,

днес си взех един сладък басет, таман на 45 дена даже май 44.

Моля ви да ми обясните подробно сега какво да правя. знам че се храни 4 пъти дневно но с какво да хо храня ? тази вечер мина на пилешки кренвиши, но на дали така трябва да я карам. кажете кога е препоръчително да се храни ...
Обяснете ми моля и какви ваксини от тук на сетне трябва да се направят, сега има само първата, кога трябва да се направятъ останалите и какви да са, то ясно че доктора ще знае ама .. аз да питам.

Абе въобще кажете какво да правя докато започна да се досещам сам и докато някой ми обясни ?

Въобше давайте съвети моля ви защото куче от 10 години не съм имал и грижил ...

ХЕЕЕЛП
МЕРСИ

#2 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2004 - 10:09 PM

Ооо,Ели ще се зарадва много!
Отиди на тема BASET
Там ще научиш много и ще получиш много полезни съвети:)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 12 November 2004 - 10:20 PM

Значи за храна-гранули-Purina,Royal Canin,Diamond,Friskies и .тн.Храни се сутрин,обед,следобед и вечер(по-добре по-знаещите да кажат) храната ще е puppy или junior и на опковката си пише колко трябва да се дава на ден и го разделяш това.
Ваксините-след като има първата-второта е на 2месеца,третата на три.В никакав случай на извеждай кученцето преди третата ваксина,а след като минат десет дни след нея!
Успех

#4 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 13 November 2004 - 10:00 AM

Отговорността за първоначалната информация - храна,особености и други е на този който Ви го е продал.Много важно е да се знае и с какво е подхранвано след 21-я ден,дали е подхранвано въобще?
Как са фекалиите му сега?
Препоръчвам бързо да влезете във връзка с този развъдчики и незабавно да ви отговори на всичките Ви възникнали сега и преди въпроси.
После- тук Форумистите ще поемат управлението на информацията към Вас :)))
User's Signature

Marten BG

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2004 - 10:44 AM

Marten BG
този съвет е добър когато има кого да питаш - има развъдчик, или грамотен консултант. А представи си чечовека е взел кученцето "от едни хора" или зоомагазин (аз трябваще да събирам информация от нета, докато стигна до знаещи хора, и пътьом да внимавам да не слушам некомпетентни ветеринари, готови да ми уморят песа от незнание)- в този случай той тук ще получи по-компетентна консултация.

Нервака,
спокойствие и силна храна!:-)))не се нерви:-) Нори много правилно ти е написала: качествена суха храна с доказана марка, никакви разходки, направи на кученцето кът в апартамента, покрит с вестници: там го приучавай да пишка и ака, за да не оставя следи от "творчеството " си по целия апартамент. Не те знам къде живееш и с какво се предвижваш, иначе съветвам ветеринарен кабинет на улица Нишава 113 А, това е квартал Стрелбище, доволна съм от обслужването и отношението към животните там. Още от сега го научавай на елементарни места: вземи една подстилка, отнасяй го върху нея и казвай "на място", кучето е малко сега, но ще порасне:-)
и не се нервирай) Всичко ще се нареди) успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 November 2004 - 11:21 AM

Здравей.Много се радвам, ей!!!!
Кажи сега какво ти трябва и ти пращам инфото.
Мъника как се казва?Имаш ли снимка?А той има ли си родословие???Да не е от варненските басети??
Казвам се Ели и имам басет Друпи
Ето малко инфо-имам още много-за хранене и всичко-само трябва да го преведа на български.

Малкото кученце
Избор и грижи


1.Момче или момиче?

Ако предврително не сте решили мъжко или женско ще е вашето
басетче, ето няколко черти, които се отличават при дваъа пола.
Женските:
-са предпочитани от семайства с малки деца
-са по-чисти
-по-лесно се научават на позволеното и непозволеното в къщи
-не си избират любим човек от семейството, а в повечето
случаи обичат всички по равно
-както всички други породи стават необуздани като се разгонят
Мъжките не значи, че са по-лоши домашни любимци, но за тях е
по-характерно да:
-да се изгубят като надушат нещо
-възприемат по-трудно команди от пръв път
-обичат повече представителките от нежния пол в семейството
2.В новия дом
След като изберете своето кученце и то е навършило поне 2
месеца сте готови да го вземете у вас.Те първа ще започнат
преживяванията като пишкане(често) и акане, които са напълно
нормални, но не до там приятни.Все пак като си взехте
кученцето не очаквахте само да го гушкате, нали?Да се научи
басетчето да ходи на плочките, а не по скъпите килими изисква
толкова търпение и нерви колкото при всяко друго малко кутре.
Какво трябва да купите от момента, в който басета стъпи у вас:
-2 купички, за вода и за храна
-легълце,което да си е само негово(гледайте да не привикне да
се качва на фотъойлите,че по-късно може да ви се качи и на
главата)
-гумена играчка,която да замести обувките и пердетата(внимавай-
те да не намери някой дребен предмет на земята,който да налапа)
3.Хранене- по три до четири пъти на ден.Ако откаже да яде значи нещо
наистина не е наред,защото те са големи лакомници по природа.
Използвайте качествена суха храна(богата на калции),предназначена
за малки кучен-ца.Но не допускайте голямата грешка кутрето да
преяде,защото многото килограми създават проблеми с гръбнака.
4.Възпитание
Има време всяка грешка да се повтори и даже потрети.Не забра-
вяйте, че басета в началото не прави разлика м/у вярно и грешно,
така че като често му повтаряте "не" като сгреши и много го хвалите
(повтаряйте му името)като ви послуша ще превърнете калпазанина в по-
слушен компанъон.
5.За здравето
При басетите е много характерно деформитането на костите на предните
лапи,което ги извъртява в страни.За да предотвратите това не позволявайте
на басетчето да слиза по стълби,докато не навърши 6 месеца.Общо казано
не го натоварвайте физически.Другото важно за бебето басет е съня(както
за всички малки кутрета)-спането и спокойствието са много важни моменти
в живота на малките животни.
Влез в сайта ми и го прочети изцяло-има още много неща да слагам и изглежда му е дошло времето.
Хмм ето какво намерих..
-къпане-наложително да не се къпе под 12 седмици
-уши и нокти-Ушите трябва да се чистят всяка седмица, защото много лесно се замъсяват и инфектират.Става лесно с хартийка около показалеца-но гледайте да не отивате много на дълбоко.
Малкото кученце трябва да привикне с резане на нокти още от рано, защото почти всички басети пощуряват от видя на ножиците за нокти(включително Друпи-ужасно е).


A ако басетчето е от варненските се свържи с Дърмова да ти даде родословие.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#7 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 13 November 2004 - 12:48 PM

Ахх, изнервих се :) писах 30 минути и нещо натисах че се изтри всичко, и със бек не става, както и да е, пиша отново

Здравейте всички,

благодаря за мненията.
Ели твоя сайт целия го изчетох. Да кученцето е от варненските, мъжко е и още от сега има добре избили 3-те цвята, така де не добре, но му личи и кафявото по главата поне ... Голям е хищник (в добрия смисъл) Кръстих го Хектор. Хекторчо има голямо влечение към кабели, веднага ми докопа кабелите за колоните. Много пасе всичко, взех му някакви кожени кокъли по думи на продавача. Колко са кожени и колко кокъли, само аз си знам :)
Кучето наистина е много храбро, не му дреме, вече 1 път се набута във перките на компютъра, ама аз го обезопасих вече :)
Противно на очакванията ми не е плакъло въобще цяла нощ, е вярно гушнах го при мен в леглото. Умее да държи и "знае" кога да си върши раобатата, все когато изляза от стаята :) Проблем е обаче че гризе каквото му попадне, столове убувки ... ВСИЧКО. И най-лошото е че не гризе това което може а винаги не това което трябва. Взех му една пръчка - успя да му задържи интереса за 30 секунди, после се върна на стената, а като го махнах от там на краката на столовете. НЕ е вярно обаче че не лае, цяла сутрин огласява стаята и апартамента :) което е готино, щото все пак искам куче не статоя :)
Барикадиръл съм всички контакти, щото писах вече че жицата го влече (ще стане метъл и ще слуша СепултурА, знам аз)
Незнам дали писъх, но храна взех най-скъпата, която единствена му допадна в магазина, сега ще кажете що си го извеждъл, не съм грабнах го в една торба запуших я херметически и така, не естествено, сложих го в пуловера ми отидохме хареса си храната и аре обратно. По 60 грама на ден излиза че трябва да му давам, и обратно на твърденията ви не е лакомник, яде колкото трябва и останалото остави, вода има във всяка стая ...
Как обаче да го науча да си пишка и ... където трябва, сега само търча подир него със весник и парцал и тоалетна хъртия и чистя (не ми пречи , обаче бАща ми не го кефи така .... той малко се противи, ама най-много да го изгоня от нас :D
Хектор е голяма шматка спи като заклан и все при мен се бута, обратно на бившото ми куче (дакел ама хо "изхвърлихме" преди 10 години, щото сестра ми беше на 2 аз на 8 и тя все го носеше за ушите като чанта, беше дакел, ама дългокосмест) все при лъзглавницата ми, а не в краката, което ме кефи :D
Снимки имам МНОГО вече, макар че е мое куче от 15 часа ... обаче нямам дата кабел за телефона, иначе съм направил поне 50 снимки.
Немога обаче да му намеря къщурка, и вероятно ще отида да купя някакво дърво да направя от него кошарка или знам ли, защото в нас легените са малки за него, вече е голям колкото нормален дакел (е минитата де не другите дето са като кокери)
Сега се е гушнал в краката ми и нанка ... искам и аз щото цяла нощ не съм спал да го паза, и пак не успях - испишка се на леглото, а като не е на леглото още по-зле, започва да плаче толкова че мен за 30 секунди вече главата ме боли :(
Кажете правилно ли е да го взимам при мен или независимо от плача да го оставя в кошарка ?

#8 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 12:57 PM

Не го качвай на леглото дори да ти джавка!Моята голдънка се научи да спи по креслата в хола:)
И сега само там си седи(е,не само,но й е любимо място:)
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 November 2004 - 01:01 PM

Правилно е защото сега е в критична фаза-тоест няма мама, нама братчета и сестрички и му е кофти-гушкай го, обичай го и му повтаряй името.Сега му трябва много внимание.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#10 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 13 November 2004 - 01:08 PM

Хей вие сте бързаци ...

Да така правя, гушкам го играя си с него ... обичам го :) ама кажете какво да павя с манията му за гризане ? Пък и с тези кабели, някой ден ... недай боже .. да си чукам на тиквата дървена знам ли може да загризе някой кабел дето не трябва ...

#11 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 13 November 2004 - 01:11 PM

А да и за ноктите да попитам, сега да ги режа ли, колко ако ДА, ако НЕ кога как с какво ... ?

#12 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 01:15 PM

Не ги режи-когато кученцето почне да излиза ноктите ще се истрият сами:)Може малко да дере,ама...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2004 - 01:21 PM

HEPBAKA
в зоомагазините се продава течност с която си напръскваш нещата, които искаш да спасиш от гризането - мисля че е на фирма "Трикси", напръскваш - то е в шишенце с пулверизатор - а обувките прибирай) Кучета много добре ни дисциплинират в това отношение - прибирай всичко де що не го напръскаш. Ще станеш много подреден(смее се) Справяш се страхотно за сега, слушай момичета, не го взимай в леглото))))))))Успех)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 November 2004 - 01:31 PM

Цитат

Справяш се страхотно за сега, слушай момичета, не го взимай в леглото))))))))Успех)

Определено..:-))))
А за ноктите още не ги режи.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#15 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 13 November 2004 - 01:41 PM

Ха мерси за похвалата, старая се, защото не искам да стане като бившето ми куче и някак се опитвам да изкупя греха си :cry: *_*

Edit: Абе хора защо не работи ХТМЛ-то нещо емоушънките не стават както трябва ....

#16 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 13 November 2004 - 04:16 PM

Аааа много добре се справяш!Не го взимай в стаята при теб!Оставяй го само,може да пищи малко,но не му обръщай внимание и то ще се нучи да не го прави,иначе е възможно цял живот ще лае и вие когато остане само!

#17 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 13 November 2004 - 04:58 PM

Аз това тамън исках да попитам :

Да го оставя ли в кашона така само да се научи да си седи така вътре и само, или да го таламачкам и угаждам. Защото си мисля че ако правя второто ще си остане такова винаги, а иначе ще го преживее, ще попищи, поплаче и ще се измори, ще му писне и ще престане ... ? Какво да правя, да го оставя ли и ли да го взема, жал ми е ама ще ми е жал и за мен ако цял живот трябва да му угаждам само за да не ми надува главата ?

#18 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 05:05 PM

КАШОН?
Куче трябва да спи на мекичко-поне едно одеалце на земята...
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 13 November 2004 - 05:14 PM

Цитат

КАШОН?
Куче трябва да спи на мекичко-поне едно одеалце на земята...

tedi, тук не си права. Не всяко куче обича да спи на мекичко. Актор например ненавижда своет легло с два-три реда пухени "чаршавчета". Той се изляфа на плочките и не му пука!
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#20 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 November 2004 - 05:45 PM

Значи съветвам те да не му угаждаш всичко, но да не го игнорираш.Защото пак казвам-току що е дошло у вас и не може да го зарежеш в кашона да пищи по цял ден-но не ти казвам да го мъкнеш навсякъде със себе си.Това за леглото особено-много хора дават на басетите си да се качват на леглата им но те после им се качват на главите(както вече писах).
А за емоушъните-този форум няма такива-можеш да избереш само общо смайли за цялата тема или да копи, пейстнеш адреса на някое от смайлитата като картинка ето така- Качена снимка
Ъъъъ сори за въпроса ама КЪВ Е ТОЯ АВАТАР??Качена снимка
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни