Dog.bg Форуми : Кучето започна да куца!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето започна да куца!

#1 Потребителят е офлайн   Billy Box Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 08-September 16

Публикувано: 03 January 2019 - 10:41 AM

Здравейте!От седмица кучето ми започна да куца с преден ляв крак!Кучето е боксер но не с родословие. На две години и половина 36-37кг не е дебело, а с красиво атлетично телосложение.Преди да започне да накуцва нямам спомен да е падал по време на тичане и да е получавал травма.Лапата съм я прегледал обстойно за нараняване тръни и други подобни.Раздвижвал съм му целия крак и ставите по него с цел да видя дали кучето ще покаже признаци на болка като скимтене или дърпане на крака ,но не проявява такива признаци.Единствено накуцва и понякога си държи кракът свит и пренася тежеста на другия.На третият ден след като започна да накуцва и видимо накуцването се увеличи отидохме на ветеринар.След като обясних проблема ветеринаря каза,че проблема е от аналните жлези.Аз го попитах не би ли трябвало да има проблеми със задните крака ако е от жлезите,но той каза,че няма такава зависимост.Кучето до сега не е ходило за изтискване на жлезите не си е влачило дупето по земята и не проявявало някакви признаци ,че има проблеми със аналните жлези.При изтискването (беше направено с игла и спринцовка)изтече черна течност и в нея имаше нещо като малки топченцаСтана локвичка около 15-20см диаметър общо от двете жлези,като от едната беше повече количество.По време на интервенцията думите на доктора бяха "мале много е зле" и да отидем да направи промивка и изтискване пак другата седмица .Притеснява ме факта,че вече минаха четири дни от интервенцията,а кучето ми продължава да куца.Започвам да се чудя дали наистина може да започне да куца с преден крак от възпалението на тези жлези.Днес жена ми ще заведе четириногия член на семейството за мнение и при друг ветеринар,а в събота ще отидем и при досегашния.Ще ми бъде полезно, ако получа мнения и от други хора с такъв проблем.Жената и детето вече изпадат в паника и ми се иска да ги успокоя!Хубав ден на всички!

#2 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 04 January 2019 - 07:32 AM

Естествено за всички здравословни беди е виновна нейно величество-Аналната жлеза!!!!!шегувам се,с колегата..........не с вас.
Заведе кучето при ветеринарен лекар-ортопед,който ще локализира проблема и ще изясни причината за възникването му.

#3 Потребителят е офлайн   Billy Box Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 08-September 16

Публикувано: 04 January 2019 - 12:52 PM

Вчера друг ветеринар прегледа кучето.Според него всичко се дължи на нерв.Явно някакво прищипване.Сложи му една инжекция и ни каза да му даваме Милгамма Н 10 дни по една таблетка.през това време ще трябва да почива и да излиза само по нужда.Днес кучето няма нищо общо със предните дни има едвам доловимо накуцване и то ако се вгледаш .Дано това да е бил проблема и до няколко дни всичко да е на 100%ок, че както обича да тича и лудува ми беше мъка да го гледам.

#4 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 04 August 2019 - 04:26 PM

Здравейте,по мой си повод влезнах във форума и случайно Ви видях проблема. Ще Ви напиша набързо за подобно положение при мен в далечната 2000 година....имах Шнауцер,в двор не връзван никога ,бяга и разгонва мамата на райграса. Идилия! И изведнъж изненааадада...вдигна предна дясна лапа. Започна се ходене при светилата в Шумени Варна, анални жлези...всечки се изредиха ,сутрин рано на гладно вливане и закупуване на хрущял /св.уши/... Ашли хапва само бяло месо,забрави пилешкия прат..но мускула на предна дясна лапа / сега като се сещам и подскачам..ужас,страхотно куче инвалид :)/атрофира...В Доброджанския квартал на Шумен имаше едно момче Д-р Христов..казваха,че е изперкал/ може, щом на Шар пей после през 3 дни рязахме клепачите..но това е друг ужас./та това момче в разговор спомена за МЕТАКАМ!! Някакво модерно лекарство /все пак около 2000-та година/. От Русе някаква фирма ми го внесе от Германия,за 60лв. тогавашни пари...ееееееййййййй ГОСПОД здраве да дава на Д-р Христов!!!! Ашли за 3 дена спусна тази проклета предна дясна лапа! Излезе,че кучето е алергично към ТРЕВАТА КОЯТО СЕ ЛЕПИ ПО КОЗИНА И ДРЕХИ -сочно зелена,незнам как се казва/светилата не се съгласиха разбира се,но спуснатата лапа бе факт! И си знаех...идва ли лятото вдигане на предна дясна лапа ии..Metacam! Дано помогне и на теб!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни