Dog.bg Форуми : Помощ! Сфинктера ни не работи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ! Сфинктера ни не работи

#1 Потребителят е офлайн   ateraksiq Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-March 19

Публикувано: 04 March 2019 - 03:51 PM

Здравейте. От 06.02.съм горда собственичка на Най-прекрасния френски булдог Бък.Щом го взех от към страната на мъжкия ми казаха, че е с възпалено дупенце и разтройство, дадоха ми кремче и пробиотик което му е изписано сутринта същия ден. На 11.02 отидохме на ветеринар, заради разстройство и възпалението сложиха ни крем в дупето. На 12.02 започнахме антибиотици до 16.02. От 11.02.до 25.02 всеки ден бяхме на ветеринар за кремче вън и вътре.Доктора ми каза, че имаме там три мускулчета които не искат да работят. На 28.02 отидохме на второ мнение, доктора го позна от първите собственици. Каза ни, че той така е роден и няма с какво да ни помогне препрати ни в ОВК Варна. На 02.03 бяхме на преглед в ОВК от там доктора ни каза, че не ни работи сфинктера най-вероятно по рождение и, че няма какво да се направи ще се посъветва с колеги хирурзи и ще ми се обадят. Та мисълта ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем малкия няма никакво волево изхождане. В Интернет няма мн по темата. Прочетох, че ако кученцето пишка докато спи или докато стои изправен има проблеми със сфинктера на пикочния мехур, а ние правим точно така. А аз дори не знам колко сфинктера има в тялото си. Родени сме на 29.12.18г. За няма и месец се обичаме много семейството ми привързва страшно много към малкия, не можем да се разделим с него. Трудно ще е да го гледам в апартамент като се изпуска постоянно, не можем да го гледаме като дворно куче дупето му е като отворена рана. Когато лятото дойде и плъзнат мухите ще стане страшно, ще го наплюят и ще почнат мъките. Мислих опцията за панперси в къщи, вън с някакви гащички да ни пазят от насекоми, но и това си е жива мъка за малкия. Ако някой има какво да сподели ще се радвам.

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 19 March 2019 - 10:19 AM

Не става много ясно дали имате проблем само с изхождането по голяма нужда ( говорите за дупе ) или за неволево изпускане на урина ( и това коментирате ) или и за двете !? Кученцето явно е с вроден проблем и само оперативна намеса може да помогне , ако има опция за такава .Успех
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ateraksiq Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-March 19

Публикувано: 14 November 2019 - 08:52 AM

Показване на мнениетоChiita, в 19 March 2019 - 10:19 AM, написа:

Не става много ясно дали имате проблем само с изхождането по голяма нужда ( говорите за дупе ) или за неволево изпускане на урина ( и това коментирате ) или и за двете !? Кученцето явно е с вроден проблем и само оперативна намеса може да помогне , ако има опция за такава .Успех

Здравейте
Извинявам се за късния отговор .Имаме проблем с неволно изхождане на аки и урина малкия не се усеща .Диагнозата ни е Спина Бифида решението от дебелите книги е евтаназия ,но това за нас не е решение . Тъй като проблема е в края на гръбнака Бък е с идеално развити задни крачета и може да ходи . Преместихме се да живеем на вила .Имам известни притеснения ,защото идва зима ,а той живее на двора ,но ще се справим и с това .През лятото имахме проблем с мухите наплюха го както и очаквах ,но реагирахме на време и минахме между капките на няколко пъти . Моето куче може да не е с най-белите крачета (опишква се ) може да не е с най-лъскавото дупе (нааква се ), но си е МОЕТО момче 17кг Любов . Заболяването ни е генетично и категорично няма да бъде развъждан . Каквото ми е по силите съм направила ,а сега ....сега се приготвяме за зимата . My link My link My link My link

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни