Dog.bg Форуми : Тези резултати от изследвание за рак последен стадий ли са?!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тези резултати от изследвание за рак последен стадий ли са?!

#1 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 04 August 2019 - 03:34 PM

Здравейте,от години след "драма " със Шнауцер и папагал Жако нямам домашен любимец! Сега за съжаление пак имам нужда от чуждо мнение за болно куче порода Йорки /териер/ на около 9 години, женско. Не е раждало, като 8 г. живее в Германия, храни се само с храна Роял някакъв за породата,въобще гледано както трябва от дъщеря ми и внучката.Сега за проблема- кучето ми бе на гости преди седмица за седмица,хранеше се нормално,разхождаше се нормално,спеше нормално.Понеже е лакома си позволих да и давам малко печено месо и др. храни които не и се дават в Германия/ всичко в много малки количества!!/.Вода на корем. Сутрин обаче пасеше трева,повърна няколко пъти след лакомствата и спрях да и давам. Като легнеше на краката ми чувствах,че потреперва и дотам. Седмица след като се прибрала/ пропътува 2500 + 2500км/ състоянието се влошило, посещение при лекаря,изследване само урина и предписване на антибиотик. След първо даване на антибиотика положението се влошава повече...мътни очи, не може да се държи на крака,не може да си вдигне главата,лека температура,вдървен език,не може да си отваря устата/това поне знам!/ .Преди антибиотика е била на разходка,забравих да напиша,че има бучка на корема отдавна/ немците казали да не се бърза с отстраняването/.Следва посещение в друга климика,там се изненадват,че са и предписали антибиотик само на база взета урина, 2 дена и правят капано/вливане след което вземат кръв за изследване. След преливане на разтвора кучето си вдига главата,очите се избистрят иска да яде,но не може да си отвори само устата/няма температура/. По думите на лекаря кръвната картина показвала наличие на бактерия,нооо...незнае каква. Щяло да се разбере ,ако я оставят в клиниката /за 2000евро/ за да се помъчат да разберат. Моите близки немогат да си позволят да оставят такива пари и до там. Обикалят и други лекари и диагнозите са : кърлеж, възпаление на корема, левкемия,рак и др. Последното мнение е било - рак последна фаза. Предлагат пробно лечение пак за около 2000ев. или евтаназия /пак с парички/. Знам,че това е форум, но както е казано удавника се хваща за сламка,знам,че мнението и действието на лекарите са важни в такъв момент,но ме помолиха да пусна този пост в този форум,просто за съвет,коментар или мнение! Благодаря!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 August 2019 - 11:49 AM

Дублирал съм единия лист на изследването.Тук е липсващата част.Моля за извинение!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 07 August 2019 - 07:37 PM

Здравейте,може модератора да изтрие темата или да я заключи,както прецени. Докато е активна искам да БЛАГОДАРЯ на Д-р Драгнев /син/ и Д-р Христов и двамата от Шумен ,че поставиха точна диагноза на животното само на основание на разказаното от мен /който дори не съм присъствал на прегледите в Германя/ и на база 3 листа изследвания ! С Доксицилин,активен въглен,рациново масло, фурантрил и кортикостероид ,животното е по добре, е не е в цветущо здраве / и как да е като първото 'светило" на Дюселдорф му разказал играта и го свалил с неподходящ антибиотик на база само на урина/, може историята да има летален изход.... Излезе,че прехвалените немски специалести СЯКАШ не са чували и чели за Векторна инфекция И ТЕСТ ЗА УХАПВАНЕ ОТ КЪРЛЕЖ ,а всеки си искаше като начало 2000 евра плюс...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 04 September 2019 - 06:06 PM

Шанел /кученцето/ е добре,нещо повече, много е добре,вече е със застраховка живот /за онкологични болести :)/! След като оттоците по лапи,корем и муцуна изчеанаха,равносметката бе: езика и бе останал само 1/3- та, "възглавничките" на лапите бяха кървава пехтиеста каша,гъбата на муцуната- също. Темата не е заключена,затова си позволих да пиша пак тук,нямаше смисъл от цялото писане,нооо...се надявах на помощ!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   RoliS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-May 06
  • Location:Шумен

Публикувано: 11 November 2022 - 07:19 PM

За наша радост "отписаната" Шанел стана на 11 годинки! :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни