Dog.bg Форуми : Въпрос за поставяне на системи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос за поставяне на системи парвовироза

#1 Потребителят е офлайн   mgbagera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 11-January 11

Публикувано: 26 October 2019 - 10:53 PM

Здравейте!
Имам българска овчарка на 7 месеца която е с диагноза парвовироза. Бити са и само първите 2 ваксини. Ветеринаря не ни е предупредил за 3-та и сме пропуснали тази за бяс. Кучето отказа да яде миналата неделя 20.10. В понеделник кучето започна да повръща зеленикава слуз и го закарах в клиника "Пет Вет 2000" . Там му поставиха антибиотик и нещо против повръщане. Казаха ни че ако пак повърне може да е парвовироза и да го заведем за да му направят тест. Във вторник случката се повтори и го закарах отново. Теста изкара две черти за парвовироза. Кучето все още пиеше вода, затова продължихме с инжекциите и оставихме системите за по късен етап. Кучето по цел ден повръща и вече получи разстройство.
В сряда вече отказа да пие вода и в четвъртък му поставихме абокат. Понеже кучето ставаше малко агресивно при вида на други кучета решихме че не е добра идея да остава в клиниката а по добре да му слагам системи вкъщи. На бързо минах курс по обучение и сега му се падат по 6 системи на ден. Сутрин, обед, вечер по 2. В четвъртък започнахме от обяд и му поставих за целия ден общо 4 банки глюкоза 5%. В петък му поставих 2 банки с глюкоза + 1 с глюкоза и физиологичен разтвор. Обаче при смяната на банките нещо се разсърди и ме ухапа така че не успях да сложа четвърта. След това изпи доста вода и изяде една лъжичка пастет, това ме успокой и реших да не го насилвам с друга банка. Повръщанията намаляха до 1-2 на ден обаче вчера на обяд видях че в акото му има малко червено като кръв. Днес изобщо не дава и да му спомена за банките. Озлобил се е към мен и нямам допир до абоката. С наморник и връзване успях да му пусна 1 банка с глюкоза и една с глюкоза и физиологичен. Днес не е нито ял нито пил вода. Акото му е течно акто вода и пак се забелязват леки червеникави отенъци. В четвъртък му сложих 2 инжекции в системата а от вчера и днес има 3-та някаква розова (не им запомних имената).

Та относно пускането на системите искам да питам.

Докато тече системата вътре в маркучето се образуват малки мехурчета въздух. Постепенно целия маркуч се изпълва с такива миниатюрни мехурчета които понякога се обединяват е един общ мехур който тръгва надолу по системата. На няколко пъти успявам да го видя на време и бързо спирам системата. Изваждам я и я пускам на най силното за да изкара въздуха след което пак я свързвам.

Нормално ли е да се образуват тези мехурчета и ако пропусна някой от по големите и той влезе в кръвоносната система може ли да убие кучето или е необходимо по голямо количество въздух за да му навреди ?
Отделно бих искал да попитам колко време трае борбата с тази болест, защото всички ме успокояват че щом е минал 5-тия ден значи ще оцелее но вече сме 6-тия а видима промяна няма.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни