Dog.bg Форуми : Въпроси за породата Доберман

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси за породата Доберман

#1 Потребителят е офлайн   Вяра - А Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 16-September 09

Публикувано: 21 February 2020 - 01:30 PM

Здравейте.
В момента съм горда собственичка на мъжки померан закупен от русия на 3 години. Обмислям да си взема и черен доберман - отново мъжки, закупен от русия. И по този повод искам да задам няколко въпроса:

1. Дали би могло да възникне проблем между двете кучета в един момент, когато добермана порасне, тъй като и двете кучета ще са мъжки?
2. Четох, че руските добермани са доста по-едри от останалите, а също така и че са по-агресивни, тъй като в тяхната селекция не е добавена някаква порода куче /забравих коя порода беше точно/, която е допринесла за омекотяване на темперамента и характера им. Това така ли е наистина? /извинявам се, ако информацията ми не е точна, но четох за историята на породата и там се споменаваше именно това/
3. Кучето ще се гледа основно за домашен любимец, но много държа на родословието и на това родителите му да са шампиони. И по този повод ме интересува дали са агресивни към деца, тъй като имам две, по-малкото от които е на 7 г.
4. Четох също, че е много важна ранната социализация, както и обучението, затова искам да попитам на каква възраст кучетата трябва да бъдат заведени на училище.
5. Колко време разходка им трябва на ден?
6. Знам, че в България копирането на уши и опашка е забранена, затова ме интересува, ако го взема с копирани, дали ще ми бъде направен някакъв проблем за това.
7. Бих била благодарна за всякаква информация и препоръки свързани с породата. Кучето ще се отглежда в къща с малък двор, но със сигурност сутрин и вечер ще се извежда на разходка, тъй като така или иначе другото куче се води също, въпреки двора

#2 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 23 February 2020 - 12:37 PM

Отговарям според моите знания. Ако има някой по-информиран, да ме коригира.

1. Дали две мъжки кучета ще се разбират, е индивидуално. Ако отраснат заедно, шансът е по-голям, но не трябва да изключвате и възможността да се получат проблеми. Тоест отсега си помислете, какво бихте направили в този вариант, бихте ли се отказали от някое от кучетата и пр.

2. Доберманът е доберман. Няма "тук е мешано едно, там друго".

3. Как кучето ще се отнася към детето зависи от това какъв му е темперамента и как е възпитано. Ако отделите време да го социализирате, възпитате и уморявате физически и умствено, тоест ако го отгледате правилно, имате отлични шансове за безпроблемно съжителство, но има кучета, които са естествено по-дразними и по-малко търпеливи, затова говорете с развъдчика, обяснете, че желаете домашен любимец и той ще ви помогне да изберете кутре с подходящ темперамент.

4. Не знам в България в момента как се действа, тук в училището има групи за кутрета, където основно се социализират и правят някакви по-леки неща, има групи за млади кучета, за трениращи за BH и пр. Ако има "бебешки" групи, от 3-4 месеца не виждам защо да не може да се започне, но не очаквайте, че в ранна възраст ще може да се концентрира дълго или да изпълнява команди, които изискват контрол на импулсите ("стой").

5. Индивидуално е, но като погледнете физиката - доберманите са кучета, които обичат движението. В най-добрите си години за моята кучка 10 км. разходка бяха "едно добро начало". Общо взето на ден по 3-4 часа миткахме улиците. Можете да намалите това време ако се занимавате умствено да изморите кучето - напр. игри с търсене на нещо по миризма в градината.

6. В България не вярвам някой да направи проблем. Но хубавото куче си е хубаво всякак и макар че сменянето на лепнки и скубането се забравят, помислете си дали наистина го искате.

Като цяло, моите почти 10 години в Инди дотук си бяха преживяване. Ужасно много работа беше, особено докато беше млада. Бях на ръба на физическото изтощение, а и понякога наистина в съмнение дали ще се справя с възпитанието. На около 5 години се кротна и с нея се живее много комфортно, слуша за всичко и е отлична с деца (но племенницата ми все още предпочита по-нервното ми и по-дребно друго куче). Все пак съветът ми е да обмислите много добре покупката, особено ако нямате предишен опит с големи и активни кучета.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 February 2020 - 09:59 AM

Не сте длъжна да се съобразявате с ничие мнение ( дори и с моето ) , но ако аз трябваше да дам съвет , то той щеше да е :

Живейте с померана само .... Тук не иде реч кой колко опит има и с колко кучета , но няма да сте в състояние да осигурите добра социална среда за двете животинки . А тя не е ли налице - всичко останало губи смисъл .

Желая Ви всичко добро .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни