Dog.bg Форуми : Преглъщане при куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Преглъщане при куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Desislava9 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-June 17

Публикувано: 21 April 2020 - 06:55 PM

Здравейте. Ще бъда много благодарна на всеки, който може да ми помогне. Става въпрос за женско куче, на 3 годишна възраст. Проблемът се появи преди повече от месец, когато започна често да преглъща(по-продължително вечер и сутрин, когато се събуди).Посетихме ветеринар на 17.03, пуснахме кръвни изследвания, които бяха в референтни стойности.Съветът беше да сменя храната с по-малко мазна, да пробвам с Фамотидин в продължение на 7 дни и да следя за промени в общото състояние. Така и направих, но резултат никакъв. Проблемът, не спира до тук.. Малко след това,двустранно от нослето ѝ започна да излиза бистра течност. Посетихме втори ветеринар,който аускултира и не констатира проблем.В коремна област, не установи болезненост. Изписа капки Виброцил и чай от лайка... Резултатът, отново беше нулев..На 16.04,по мое желание, същият взе проба от нослето за микробиология, чийто резултат, все още очаквам.Кучето не кашля, но прави нещо, като обратно кихане.Не повръща, Слава Богу, а дефекацията не е променена. Днес вече сме с изписан Тобрадекс, за да видим, дали ще се повлияе нослето и половин час преди да яде-запарка от ленено семе. Друг ветеринар, ме посъветва да се направи ендоскопия. Въпросът ми е, има ли някакъв шанс, проблемите да се решат с медикаменти или да се извърши ендоскопия? И, не на последно място,с какви гранули да храня кучето без да е поставена диагноза? Благодаря.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни