Dog.bg Форуми : За вредите в българското интернет пространство

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За вредите в българското интернет пространство Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 09 May 2020 - 08:05 PM

Вредите в българското интернет пространство.
Или как се похабяват мнозина кучета ?

Аз съм кротък човек- пацифист и работя така,както повелява съвременното отношение към кучетата,съчетано с научните открития ,относно тяхната психология и поведение .Няма друг начин,защото този който твърди гореописаното трябва да е последния олигофрен на света , та да размине знанията и работата си . То е все едно да знаеш , че вратите вкъщи се отварят навътре , а всеки път да ги дърпаш , защото не можеш да влезеш в стаята … Но стига с прозата – нека вникнем в същината на темата .
За три дена две мои клиентки в разговор ми съобщиха ,че членуват в групата „ Питай мама Еми „ … Не ми трябва заявка за членство за да се убедя , че там цари хаос ,породен от лаизъм и стремеж за популяризиране на нещо ,което е дотолкова опасно за Бг кучетата , колкото обявеният псевдо бяс през далечната 1981г.
Ще дам само два примера за да може всеки четящ да добие представа какви литературни оргии се устройват в тази група:
1. Кучето НЕ бива да се извежда с нагръдник , а само с нашийник , за да се пресече всеки негов опит за теглене.
2. Кучето Не бива да спи заедно със стопанина , заради заформящият се стремеж за доминиране .

Ясно е ,че не всеки е запознат в детайли с кучешкото поведение и в това няма нищо срамно. Срамно и смешно е да се дават кардинални съвети за нещо ,което не познаваш.
Когато човек приписва и публикува всичко попаднало пред очите му като папагал, а има срещу себе си хора доверяващи се на интернет и виждащи в написаното огледален образ на техните кучета , резултатът е смразяващ.

Знам ,че веднага ще се намерят хора ,които ще напишат : „ами щом си толкова добър какво ти пука кой какво качва в интернет ? Докажи се , а всеки след теб да върви на …..”
Да де , ама тези хора понякога дотолкова си вярват ( стопаните визирам ) , че когато дойдат и започнем предварителен разговор имам чувството ,че пред мен стои Сизър ,или другия тъпанар Джеф Гелман ( не ме питайте този пък кой е ?)
Пред фактологията няма спор : определен процент Бг кучета дотолкова са смачкани , че дори сегашната пандемия не идва в помощ на стопаните им та да се сетят , че каквито емоционални състояния ги спохождат , същите са и за кучетата им .
Аз не съм съдник на никого и би трябвало да се радвам ,че личности като описаната ми правят услуга . Не , искам в България всеки да прави това , което може най-добре.

Пожелавам на всички : обичайте кучетата си .
Краси Цветанов
Училище за кучета „ v.d.Starrkopf” Pleven
https://www.facebook...chulestarrkopf/
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 June 2020 - 09:52 PM

„„Просто се чудя, как може да сте толкова некомпетентен и така долно да се изказвате за нещо, което е толкова далеч от Вас, колкото знанието, към което явно се стремите!!!! Само най-пропадналите и неуспели “хорица” оплюват колегите си, които дори не познават!!! Вие сте дъното!!! Мисля, че по-надолу, няма накъде!!! Успех с “обичането” и “обучението” на кучета! Аз съм просто един човек, който е имал щастието и честта да се докосне до “питайте мама Еми” и моята акита е пррфектна, благодарение на наученото там и на човека научил ме! Просто сте отвратителен! „

Ще коментирам съобщението написано в знак на протест , по повод тази тема :

1. Мама Еми , или която и да там не може и няма никога да е мой колега .

Когато някой прочете моя публикация ,тема , или коментар свързан с теорията за доминантността , нека ме подсети ,
а аз обещавам от този момент нататък повече да не работя като треньор.

2. Ще копирам текст ,който говори , че в тази група всеки пише и дава съвети така , както му изнася :

„Върви някаква интересна дискусия при мама Еми. По повод, че кучетата не ревнували, а просто доминират..стопанина си. Аз мислих, че ме ревнува, пък той ми бил забранявал..напр, навън, когато някое куче много ентусиазирано ми се радва - Рейн му се зъби. Това според мама Еми не е ревност, нито пазене на човека, това е опит да ме доминира мен, като ми забранява да интерактвам с друго куче.. Важи и за когато застава между мен и друг човек, напр гадже и сме вкъщи на дивана. Пак не е ревност, ми ме доминира и ми забранява хах. За първи път чувам тази теория. Не би ли следвало, ако ме доминира мен, да ми се скара на мен, а не на другото животно /човек? „

3.Каня най-учтиво мама Еми тук да направим една тема как кучетата ни доминират , та тогава да видим кой колко знае ??? Или като кавалер ще й дам правото тя да избере каквото иска и по което знае най-много ….

Ако темата няма развитие ( а тя няма да има ,повярвайте ) , ще сметна че писанията до мен не са нищо повече от ученически задявки .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни