Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#101 Потребителят е офлайн   Spassow_lbg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 05-September 07

Публикувано: 28 January 2008 - 05:25 PM

Еми по принцип си има къщичка и си спи в нея, слагаме я в спалнята през ноща а през деня е в коридора. но дори в кухнята да я сложиме си пишка и изобщо не се притеснява :).
а най интересното е че нощно време също ходи да пишка в кухнята, нищо че банята му е по близка и трябва да мине покрай нея за да стигне до кухнята.

#102 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 January 2008 - 05:49 PM

Кучето трябва да има свое неприкосновено място, което винаги да му е на разположение, а не денем така, нощем онака.
Приел е кухнята за тоалетна, спалнята - за своето място. Затворете кухнята когато ви няма.
Вижте какво ще стане ако оставите клетката в спалнята през деня.

#103 Потребителят е офлайн   didi_ed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 28-January 08
  • Location:Burgas

Публикувано: 29 January 2008 - 02:40 PM

Аз мисля, че се е случвало често да го изоставяте само, в такъв случай то си изгражда само навици и когато дойде време за критика към него, тогава то нищо не подбира, заради това че не е мъмрено на мига.... В следващия момент когато остане пак само, същите бели ще ги повтори и потрети. Ако имате възможност бъдете с него известно време, имам предвид период от време - дни.... всичко това ще отмине лесно, след като е било под контрол.

#104 Потребителят е офлайн   Karaiwanow Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 13-December 07

Публикувано: 10 February 2008 - 06:59 PM

Здравейте,
днес излизахме за първи път с моя Вихър. Въоръжих се с търпение и бях решил да стоим колкото трябва, независимо колко дълго е това. Хубаво, ама не, стояхме 8 часа на "кучешки" студ и нищо... Нарочно си бях взел храна с мен, храних го докато престана да поема (по принцип е изключително лакомо куче и може да яде докато се пръсне) само и само да се изходи. Но не иска добичето и това си е... естествено веднага щом се прибрахме вкъщи се изтропа гаднярчето  ;D. Разбирам, че не може да се даде някой съвет който да ми разреши проблема, по-скоро искам да попитам стопаните които вече са приучили кучетата си да акат навън, как се случи първия път. Кучетата сами ли се усетиха че навън е по-яко или вие ги карахте по някакъв начин ? Ако един път успея да го накарам да си свърши работата навън ми е ясно какво трябва да направя но...

#105 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 February 2008 - 12:48 PM

От около две седмици имам следния проблем -кучето ми кокер шпаниол ,мъжки на 1,6 години вече на два пъти се изпишка вкъщи.Проблема е,че го направи след разходка  :rolleyes:Единия път вдигна крак и се изпишка в една саксия,а снощи най-безцеремонно си вдигна крака на тоалетката и се изпишка с спалнята.И двата пъти това се случва след вечерната разходка която е с продължителност около 1 час,през което време той си е свършил физиологичните нужди.Досега за толкова време никога не е правил подобно нещо.Ще съм много благодарна ,ако има някой които да ми обясни за какво става въпрос,откъде идва проблема и какво да направя :sos:

#106 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 01:51 PM

Цитат

От около две седмици имам следния проблем -кучето ми кокер шпаниол ,мъжки на 1,6 години вече на два пъти се изпишка вкъщи.Проблема е,че го направи след разходка  :rolleyes:Единия път вдигна крак и се изпишка в една саксия,а снощи най-безцеремонно си вдигна крака на тоалетката и се изпишка с спалнята.И двата пъти това се случва след вечерната разходка която е с продължителност около 1 час,през което време той си е свършил физиологичните нужди.Досега за толкова време никога не е правил подобно нещо.Ще съм много благодарна ,ако има някой които да ми обясни за какво става въпрос,откъде идва проблема и какво да направя :sos:

Това си е живо маркиране. Идвало ли е друго куче у вас? Изобщо нещо ново, свързано с ново животно?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#107 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 15 February 2008 - 02:01 PM

Тц Бушка  не е идвало нито друго куче,нито има нови членове на семейството ,че да ревнува .Не съм го била или да съм му правила нещо ,че да ми е сърдит и да си отмъщава.Нищо не е променяно и размествано .Просто не знам  :rolleyes:

#108 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 02:05 PM

А на разходките да се среща с "врагове" или с някой, дето има да дели нещо? Не знам, на мен ми стига фантазията само до демонстрация на мъжественост (маркиране), провокирана от нещо...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#109 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 15 February 2008 - 02:36 PM

Цитат

А на разходките да се среща с "врагове" или с някой, дето има да дели нещо? Не знам, на мен ми стига фантазията само до демонстрация на мъжественост (маркиране), провокирана от нещо...


Ами не не ги среща,но напоследък като излезем навън без да сме срещнали куче,/явно има следи от миризма /той започва да лае ,да рие със задните лапи и целия настръхва .И на мен ми мина идеята за маркиране ,но няма повод поради които да го прави .За това се допитах дали някой няма по логично обяснение от моето  :(

#110 Потребителят е офлайн   REQ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-February 08

Публикувано: 19 February 2008 - 04:46 PM

zdraveite :)
imam malko dogo arjentino i mnogo mi se iska da razbera ako nqkoi e naqsno s tunki hvatki za burzo ujene kude trqbva da pishka
projetoh za tezi kapki i gi kupih v4era no tq gi blije i ne mislq 4e shte i povliqqt MOLQ pomognete mii :)

#111 Потребителят е офлайн   yay_plam Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 699
  • Регистрация: 25-September 07
  • Location:ВАРНААА

Публикувано: 19 March 2008 - 08:42 AM

пиши на кирилица, така по-трудно се разбира какво е написано, да не говорим че свикваш и после правиш правописни грешки  ;). Ами затваряй го в банята и докато не се изпикае не го пускай или на терасата, но ако има 3-та ваксина го изкарай нявън, ако няма- само в банята, мн ще плаче, ама при някой кучета действа

#112 Потребителят е офлайн   neosvedomena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 23-October 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 March 2008 - 09:05 AM

И не забравяй ,когато си свърши работата да го възнаградиш с лакомство .Това ще го поощри да затвърди добрите навици. :kuchence: А моят шпиц -въпреки ,че вече е на 8 мес. -понякога се изпишква в къщи и знаете ли как разбирам ? Ако не съм я видяла, тя идва при мен с виновен поглед и ляга по гръб със свити крачета , но тъй като вече съм пекана аз взимам парцала и тръгвам да търся къде е събитието. Според реакцията й ,мисля че тя разбира ,че е направила беля ,но защо продължава..... е не е всеки ден,но...Разхождаме я 2 пъти на ден -сутрин и вечер за по 1 час. Понякога не пишка навън ,а чака да се прибере и когато се разсея... хоп -Пуфа ми се търкаля по гръб. :Танц:
User's Signature

ПУФИ щеше да е на...Качена снимка
Качена снимка

#113 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2008 - 09:13 AM

Цитат

Ами затваряй го в банята и докато не се изпикае не го пускай или на терасата, но ако има 3-та ваксина го изкарай нявън, ако няма- само в банята, мн ще плаче, ама при някой кучета действа


Имаш ли представа какъв стрес можеш да причиниш на кучето с подобно нещо.Да не говорим ,че то няма представа за какво точно си го затворил там .Има описано хиляди пъти на сто места във форума как трябва да се процедира за да се научи кучето да пишка на определени места.Преди да давате такива съвети бъдете сигурни какъв ще е резултата,а не пишете глупости :-

#114 Потребителят е офлайн   yay_plam Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 699
  • Регистрация: 25-September 07
  • Location:ВАРНААА

Публикувано: 19 March 2008 - 07:59 PM

ок, пиши ти тогава умности, аз дадох съвет не само за банята, а и за терасата, не квалифицирай ако обичаш думите ми, може да кажеш просто "бъркаш", НАЛИ????

#115 Потребителят е офлайн   tanovski Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-March 08

Публикувано: 20 March 2008 - 03:27 PM

Кучето ми е женско ротвайлерче на два месеца, което третира вестниците, които му поставям на обичайните му места за пишкане и акане, като нещо, което нехпременно трябва да бъде накъсано на парчета. Последвах съвета на МИЛ да пръскам с подходящ аерозол, но то само си смени дислокацията на физиологичните си откровения. Има периоди, в които остава само за по-дълго време и тогава настава кошмар. Прочетох повечето материали и коментари, но не мога да обобщя подходящата за моя случай поука. Може би грешката е в мен, защото в главата ми е каша от толкова много съвети. Ако някой има предложение ще го приема с благодарност.

#116 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 20 March 2008 - 04:45 PM

Цитат

ок, пиши ти тогава умности, аз дадох съвет не само за банята, а и за терасата, не квалифицирай ако обичаш думите ми, може да кажеш просто "бъркаш", НАЛИ????

"Умностите" са ги написали доста преди мен, така просто трябва да има кой да ги прочете.А относно съветите,ако не си убеден в резултата или евентуалните последици от него е по-добре да замълчиш,отколкото да направиш на някого "мечешка услуга"

#117 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 30 March 2008 - 10:19 PM

Ами и мойта отначало ги късаше, но мисля, че не ги бях сложила на подходящото място. От няколко нощи (да чукна на дърво) ги използва по предназначение... Разбира се, като ги напишка и наака и аз не ги смена през нощта; понеже спа или съм навън- прави поразии и на други места. Но мисля, че това е защото не са сменени мръсните с нови. Опитай и ти да смениш местото tanovski . А иначе ако я фана да го прави на друго место през деня или я места на вестниците още като вида, че се дупи, или ако вече е започнала да върши работа, чакам да я свърши- бия дупето (леко), карам се, и за финал и топа муцунката в нацапаното. След това докато чиста отново викам и се карам... Това при мен имаче резултат.
Пак се изпуска, но е много рядко  ;)

#118 Потребителят е офлайн   fourleafclover Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 23-March 08
  • Location:Варна

Публикувано: 01 April 2008 - 08:51 PM

Ние на 3 месеца вече си извършхвахме нуждите си навън. B)А сега и с вдигнато краче.Много се гордея.

#119 Потребителят е офлайн   Suncho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 09-December 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 11 April 2008 - 11:58 AM

Не бях отваряла тази тема много отдавна, но днес видях че има и други с нашия проблем. И моят кокер-вече почти на 3 години от месец насам започна упорито да препишква краката на масата в кухнята.И нито строяване, нито спрейове-нищо е помага. Като се върна от работа почти винаги заварвам малка локвичка. :oВече в чудо съм се видяла - добре поне, че е теракот.Консултирахме се и с лекар -той каза ,че за него това е поведенчески проблем. Като се поразрових намерих описано нещо подобно и то точно за кокерите- "dribble urine when excited or nervous" ,но нашето май не е само "dribble" . Misheto7 ,ти си писала за нещо такова, ако си се справила казвай как! И изобщо ако някой може да ме посъветва нещо.... :sos:

#120 Потребителят е офлайн   murgana Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-April 08

Публикувано: 13 April 2008 - 02:08 PM

Здравейте,
имам пикенез на 1,5 г. постоянно препикава места от къщата кадето той е решил, най-лошото е че пикае и по леглата. Постоянно е наказан и пак го прави. Приемам савети.

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни