Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 64
  • 65
  • 66
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#1301 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2017 - 11:20 AM

Хубаво е кучетата да вървят успоредно, независимо че разстоянието между тях може да е и по голямо - по-малко страшно е ;)

#1302 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 01 July 2017 - 10:41 PM

Здравейте! Преразгледайте отношението си към кученцето, на него нищо му няма. Относно това с другите кучета, изобщо не е казано да умира от радост като види такова и да си играе безгрижно с него, но не бива да изпитва неконтролируем страх, когато види себеподобно. Проблемът е само и единствено във вас. Не мисля, че като не знаете какво правите е полезно да хвърляте кучето направо в тълпа от непознати за нея кучета, било то и спокойни. Да речем, че Вие сте един кандидат-шофьор и най-големия Ви страх е да не блъснете колата си. Още сте едва можещ да тръгва с кола и инструкторът Ви хвърля на някой оживен булевард в час пик и иска от Вас да карате. Та ситуацията с кученцето е горе долу такава. Можете да започнете на голямо разстояние от други кучета да играете с вашето, нека вниманието и е върху вас, а не изцяло да е насочено към страха и. Не я взимайте на ръце, не всявайте паника и т.н. Нека най-напред да може да се отпусне докато има други кучета наоколо(в далечината), в началото няма нужда да са на една муцуна разстояние, така по-бързо няма да стане. Ако имате възможност пътувайте до друг град уикендите(едва ли наоколо няма по-голям град, където някой може да ви помогне). Треньор наистина би бил от полза. Ще се научите как да се отнасяте с кучето и как да реагирате в дадена ситуация.
А относно хигиенните навици. Кученцето непрекъснато до колко стаи има достъп. Пробвали ли сте да ограничите достъпа му само в една стая, където стои и спи през деня, където му е купичката с вода. Кучетата обикновено не биха си вършили работите там, където спят. Няма нужда да я биете затова. Тя изглежда виновна, защото сте ядосан, не защото знае какво толкова е направила. Така по-скоро ще научи, че на вас не може да се разчита, защото от нищото започвате да се държите зле с нея.

#1303 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 01 July 2017 - 10:54 PM

Здравейте german 97. Относно това за ограничението в стаите да когато я взехме беше ограничена около месец и за кратко свикна ,но после я пуснахме из цялата къща и започна да сеизхожда където си иска сега отново е ограничена от известно време но се изхожда или пред вратата на едната стая или до тоалетната си а много рядко на нея.

#1304 Потребителят е офлайн   zlatnaribka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-July 17

Публикувано: 04 July 2017 - 08:23 PM

Здравейте :) От 3 дни сме собственици на прекрасен малък шпиц. Имам някои въпроси и притеснения. Ще започна с това, че съм сложила пелени, за да може да се изхожда там. Когато го направи ( най - вече когато сме си вкъщи ), го награждаваме с лакомство, но често се случва да пишка около пелената и почти навсякъде в апартамента. Като за начало, малчо се разполагаше само в хола, изолиран от другите стаи, на по - следващия ден отворихме и коридора, само до тук. Сам е по 8ч на ден, като когато имам възможност и за по - малко. Много е игрив, но ми прави впечатление, че освен гоненето на опашка, което за мен е нормално впредвид, че сега на 11.05 ще направи 2мес. е, че си гризе лапичките и то доста. Днес бяхме при ВЕТ, който не видя паразити или нещо, което го дразни и спомена, че може да се дължи на психическа основа. Прави го най - вече като си играем и е развълнуван в повече. Освен това,предимно вечер става хиперактивен, гледаме да го изморяваме преди лягане, но той ляга за 2ч и отново се буди в 3 като по часовник за 3та нощ поред, се буди и започва да скимти и лае доста силно - като му обърнем внимание заспива отново. Има си свое собствено легло, в което не спи, с много играчки ( от които повече скъсани вече ), а спалнята ни е винаги затворена. Въпреки това, той я бута, дращи по нея и пищи. Другото за което се сетих е, че единствено когато ни няма, се качва на дивана - не го прави НИКОГА в наше присъствие и го е страх да слезе. Първият път го напишка, а след това слагахме и пелени, като тръгне да слиза започва да пищи и трепери, а как се качва само той си знае. Моля Ви, дайте съвети какво да правя, за да не го объркам от малък още и да правя нещо погрешно. Храня го 3 пъти дневно, идвам си от работа в обедната за да почистя и да го нахраня, едната пелена е близо до купичките с вода и там най - често се изхожда сам, а другите са малко по - далеч от леглото му. Благодаря предварително :)

#1305 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 04 July 2017 - 08:37 PM

Затова,че става хиперактивен мислв,че ако го измаряте и му отделяте повече време през деня няма да е толкова енергичен,когато имате време дори и за малко си играйте с него, хвърляйте му играчките да ви ги носи или играйте по накакви други начини, за да го изморите, а още по добре го извеждайте на разходки, едновременно ще се измаря и ще среща още хора, животни, и може да се изхожда навън , а колкото по дълги разходки, толкова по добре. Хубаво е да се извежда навън от малко,защото може да има проблеми вбъдеще, например моят женски померан Бети е на 6 месеца и не я извеждах много като малка и сега е малко страхлива от други кучета, надявам се да съм ви помогнал поне малко.

#1306 Потребителят е офлайн   zlatnaribka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-July 17

Публикувано: 04 July 2017 - 08:47 PM

Много благодаря! Всичко с игрите го правим, хвърляме играчки, даже се напишква от игра понякога. Проблема е, че е малък и няма 3та ваксина и не мога все още да го изкарам. А днес подпиква и повече от обикновено - 2 пъти за около 10тина мин. и дори се притесних леко, но мисля, че е от повечето вода, която изпи.

#1307 Потребителят е офлайн   marrianka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-June 17

Публикувано: 01 August 2017 - 03:23 PM

Здравейте! Темата и въобще форумът е много полезен. Благодаря за всички съвети!
Проблемът ми е, че реших да изчета всичко за един ден и си направих голяма каша в главата :)
Другарчето ни у дома се казва Макс, лабрадор, на 3,5 месеца. Много е сладък и обичлив. Взехме го на 40 дни, два дни беше уплашен и се криеше от нас в ъглите, но сега е голям палавник. В началото ходеше по нужда навсякъде където му падне, а пелената беше за играчка. Затова му заградихме място (около 2 на 3 метра) - там го оставяме, когато е сам в къщи. Така свикна да си ползва пелената по предназначение ... е ... и за игра също. Вече го извеждаме навън. Сутрин за около 15-20 минути, а вечер в Морската градина за около 2-3 часа. Ходи по нужда и в къщи и навън, предполагам като стане по-голям ще е само навън. Много обича да хапе и гризе каквото му падне. Дори се е опитвал и камък да схруска .. добре че го видях навреме и му го взех от устата. Знам, че не е полезно да яде трева, но той пасе наред всичко, което захапе.??? Също е голям пъзльо ... има страх от други кучета и се крие зад нас .. хем се крие .. хем лае :) много е смешен. Надявам се да се социализира и да си намери приятелчета при разходките в парка. Засега Макс знае командите "не", "седни", "дай лапа"... още се помайва на "долу" .. от дивана .. , а "ела тук" изпълнява когато си иска. А колко много още има да учим ... иначе ме е страх да го пусна без повод извън двора. Бих се радвала ако имаше в нашия град училище за кучета и стопаните им ..
Дано не съм била много досадна и многословна ... Да имаш куче е трудна работа...оказа се... но и много емоционална ... от викане до смях до сълзи .. и сърцето ти трепка като ти се гушне да се гали.
И да стигна до въпроса си ... Когато пие вода Макс почти веднага се изпишва, вода има непрекъснато, тоест .. ще се научи ли да стиска докато излезе ... или трябва да му вдигам водата ??? А храната - като прахосмукачка е, въобще не дъвче. Ще се радвам на съвети и мнения. Благодаря!


Доскоро приятели .. и продължавайте със съветите ... винаги има какво ново да се научи!
Прикачена снимка

#1308 Потребителят е офлайн   marrianka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-June 17

Публикувано: 03 August 2017 - 09:12 AM

Здравейте!
Още един въпрос от мен ... лабрадор - може ли да се гледа на двора?

#1309 Потребителят е офлайн   doret0_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-November 17
  • Gender:Female

Публикувано: 07 December 2017 - 10:44 AM

Здравейте, имам дого аржентино на 3 месеца. Взехме го на 40-тия ден и от тогава се стараем да го научим на хигиенни навици, но явно без особен успех. Живеем в къща и винаги щом започне да прави знаци, че му се пишка или ака го извеждам навън. Понякога ако не го забележа и си ходи където му падна, но вината си е моя. Проблема е там, че на сутринта щом стана просто е някакъв ужас. Не мога да смогна да изчистя. Пускаме го доста често на двора, но явно още не може да осъзнае, че там е мястото където трябва да си върши нуждите. Сутрин щом стана в 7:30 го пускам, приятелят ми щом се върне от работа по обяд пак го пуска, когато се прибера аз към 4:00 часа пак и до вечерта излиза още няколко пъти. Отскоро приятелят ми щом стане в 3 през нощта пак го пусна на двора и за 4 часа докато стана аз пак е пишкал и акал поне няколко пъти.
Моля, дайте ми съвет как да се справя. Качена снимкаКачена снимка

#1310 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2017 - 02:56 PM

Ще се научи, но след време. Сега е още бебе, нормално е да не може да стиска.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#1311 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 07 December 2017 - 08:00 PM

Че е бебче - бебче е и не може да стиска много. Но за да ака толкова много ... с какво го храните?

#1312 Потребителят е офлайн   draganoff Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-December 17

Публикувано: 18 December 2017 - 10:58 AM

Здравейте, имам женски бигъл на 5 г., кастриран. За съжаление му позволихме да спи при нас в спалнята. Решихме да го откажем от този вреден навик преди два месеца. Свикна да не скимти пред вратата, но всяка нощ се изпишква в коридора, пред вратата на спалнята. Решихме, че го прави нарочно и ще спре след време. Знае, че е направила беля, сутрин се крие. Има изградени хигиенни навици, излиза по 4 пъти на ден, последната разходка е вечер преди лягане (10-12 часа), винаги си свършва работата, но го прави и през нощта. Има ли някакъв начин да го отучим (без да го затваряме в клетка или да спи затворена в банята)?

#1313 Потребителят е офлайн   doret0_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-November 17
  • Gender:Female

Публикувано: 20 December 2017 - 09:30 AM

Показване на мнениетоaldald, в 07 December 2017 - 08:00 PM, написа:

Че е бебче - бебче е и не може да стиска много. Но за да ака толкова много ... с какво го храните?



Храним го с гранули Eukanuba и гледаме схемата за грамажите на опаковката. Ветеринарят ни каза, че трябва да ходи по 2 или максимум 3 пъти на ден по голяма нужда... ако е повече значи го прехранваме.
Иначе и ние имаме проблем със спането на леглото. Приятелят ми го е качил веднъж и сега е нещо страшно Качена снимка Поне да спеше в краката ни, но той се бута под одеалото при нас, а вече си е доста големичък (14 кг.) и няма място за всички ни . Качена снимка

#1314 Потребителят е офлайн   Mariyanag Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-June 18

Публикувано: 27 June 2018 - 01:08 AM

Здравейте! Преди 3 години си осиновихме кученце от една отганизация еъв Варна, научихме го на хихиенни навици, но от година и половина се преместихме да живеем в къща и то жиее на вън. След 3 месеца отново ще се преместим да живеем в апартамент и се притеснявам, че кучето ще е забравило навиците си и ще трябва да започнем всичко отначало. Може ли някой да ми каже дали има вероятност то да помни и да не започне да си върши нуждите у дома или ще е отвикнало и трябва пак да се учим?

#1315 Потребителят е офлайн   tito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 01-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2023 - 07:13 PM

Здравейте! Много тъжно, че форумът е опустял. Моят Титко го няма вече, но от няколко месеца имаме нов член на семейството - италианска хрътка. Много е умничък, но на 8 месеца все още не успява да стиска повече от 4 часа. Чудя се дали не свикна с чести разходки и сега, ако не го изведа и решава, че може да пишка вкъщи. Позабравила съм тези тоалетни драми.
User's Signature

Качена снимка

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 64
  • 65
  • 66
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни