Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2007 - 11:25 PM

Здравейте,и аз имам едно питане към по опитните,Кара е на 5 месеца от малка я научихме да се изхожда на терасата и сега когато я извеждам не прави нищо на вън,чак когато се приберем и я пусна на терасата си свършва работата,дори нощно време понякога се испуска в стаята.Какво трябва да правя за да се научи да се изхожда когато я изведа r)

#22 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 14 February 2007 - 03:07 PM

До 5 месеца нито веднъж ли не се изходи навън?
Направи така, че това да се случи навън. Наблюдавай кога си върши работата, изведи я точно тогава. Не се прибирай, докато не го направи.
Щом го направи навън, хвали щедро.
Примерът на други кучета също помага.

#23 Потребителят е офлайн   sabbath88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-December 06

Публикувано: 15 February 2007 - 11:35 AM

И аз искам да попитам нещо. Имам куче на 50 дни и искам да знам мога ли да го оставям цяла вечер в клетка или нещо подобно за да не пикае из стаята? И дали когато съм на училище 2-ра смяна (това означава някъде от 11:45 - 19:30 да не съм в нас) пак по същия начин да го затварям някъде да не си върши нуждите из стаята?
Само за информация имам го от 2 дни и в момента го уча да си ходи по нужда в банята.

#24 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 February 2007 - 12:00 PM

Ама не четете ли статиите? Там си е написано.
Не може да се остави кутре в клетка за 8 часа във ваше отсъствие.

#25 Потребителят е офлайн   jazzy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 18-February 07

Публикувано: 18 February 2007 - 12:37 PM

Здравеите!
от вчера имам кученце,лабрадорче на 2 месеца и съм много щастлива!Но както се досещате вероятно,не знам как да го науча да пишка на вестниците,които съм постелила в коридора!Може би защото е малък или от стреса,все пак не беше се разделял със семеиството си,пишка където му падне.Какво да направя?!Моля ви,помогнете ми!Благодаря!

#26 Потребителят е офлайн   yoki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 09-January 07
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 18 February 2007 - 02:32 PM

Здравейте , темата е супер.Браво mil описала си всичко много изчерпателно,ще бъде полезно за всички.Аз самата имам 2 кучета едното е вече 8 годишно и нямам никакви проблеми с него,но другото е на 3 мес. и сега се учим. Да си кажа честно доста неща съм позабравила .От скоро започнахме разходките и отначало се прибирахме без резултат.Права си че те в началото не знаят за какво излизаме.Направи ми впечатление че души, играе , но си свършва работата чак като се приберем.Сега от скоро започна да се облекчава на вън, но естествено продължава и в къщи .Моят съвет към всички без да имам претенции че съм специалист е много търпение и обич.

#27 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 05 March 2007 - 12:03 PM

Здравейте и моя пишка в кащи но и като го искарам сащо пишка гледам че всички пишат че пишкали вечерта моя вечер спи но е на 5 месеца а аз го зех на 4 от 1 месец е в нас и преди това даже не беше излизал...за метода с лакомство да го хваля той като излезе на ван не признава нито лакомство нито нищо нз защото още го е страх или заради друго не съм пробвал с това да му таркам прарцал в муцуната само съм го потупвал с вестник и съм му се карал сега ще почнем и този метод ...колкото до тарпение аз имам но майка ми нз b) b)

#28 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 March 2007 - 12:10 PM

Какво търкане на парцал, кой е говорил за такива "методи"?!

#29 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 05 March 2007 - 12:13 PM

не съм прочел правилно щото ми казаха като се напикае в орината му да топна 1 парцал и после да я натаркам в муцуната му а тука като гледам пише направо в орината ... b)

#30 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 March 2007 - 12:33 PM

Глупости! Къде го пише това, аз не мога да го намеря?
Това е най-сигурният начин да се стресира животното, не правете такива щуротии, няма да помогнат!
Правило №1 гласи: Не прилагайте физически наказания от този сорт! Моля, четете внимателно.

#31 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 05 March 2007 - 01:28 PM

Хехе, понеже не бях чел темата, като видях последното мнение точно си помислих: "Абсурдно ми се струва Мил да е давала такива съвети за триене на носа в парцал :)"

#32 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 06 March 2007 - 08:37 AM

Ми хубаво щом не тай как ?! b)

#33 Потребителят е офлайн   tito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 01-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 11:49 AM

Чети, дете, чети! Всичко е подробно обяснено.

А за моето куче - взехме го на 4 месечна възраст - беше гледан във ветеринарен кабинет и кучешки хотел в Пловдив. Явно методът с клетката помага, защото Титко нито веднъж не е направил беля вкъщи.Просто разходки по около 1 час два пъти дневно и е ОК. Един единствен път го напишках и грешката бе моя.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 07 March 2007 - 10:20 AM

прочeтох сичко сега секи пат щом го направи на ван му давам лакомство но с това "НЕ" как ще разбере че не трябва и в нас bl) той преди това беше спрял 1 седмица не правеше бели в кащи но го разхождах по на често долу в дворчето а сега има болно куче там щото под има и вет.лекар и просто не мога да го разхождам толкова на често и може би заради това s) ...

#35 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 10:59 AM

Ами ако разходките не са му достатъчни, а е бил свикнал да излиза по-често, няма какво да се чудиш. Като почне пак да излиза често ще се оправят нещата, не го тормози за нещо, за което няма вина.
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#36 Потребителят е офлайн   yoki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 09-January 07
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 07 March 2007 - 11:52 AM

Здравейте ,моят проблем не е точно по темата но все пак се надявам ако някой може да помогне .Моята Тара вече все по-често започна да пишка на вън.Проблемът е че когато не и се обръща внимание най-демонстративно си го прави на паркета или дори на дивана.Това ме вбесява и ми идва да я изкормя .Тя обаче само това чака и започва да бяга ,като луда из стаите.Страхотно се забавлява за моя сметка.Моля помогнете ми със съвет.

#37 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 March 2007 - 09:36 PM

Не знам дали мога да помогна, но от темата разбрах, че Тара е още в бебешката възраст. Тя явно знае много добре къде се вършат тези неща, но както и при децата, вниманието й е ангажирано с други "важни" неща - да изучава дома си и да се забавлява с вас. Мисля, че с времето и това ще премине.
Мога да споделя само личния си опит (по точно семейния ни опит). Общо взето в къщи всички сме се старали да наблюдаваме кученцата, като сме се съобразявали с някои основни неща, касаещи отделителната им система - около 20-30 мин. след храна, след спане, след игра ...такива работи. Не си спомням да сме имали някакви много големи проблеми, може би защото сме свикнали, че това е неизменен етап от израстването им. От всички кучета само сегашната женска (Ванеса) не се научи да ползва банята при екстремни случаи. Нея я взехме доста голяма и не беше възможно. Тя си имаше изградени навици да се изхожда навън. Всички други го усвоиха много успешно за около седмица. Като майка ми е основен учител - цар в тия работи. Не знам какво прави, но тя ги обучава толкова бързо. Но съм забелязала, че при всяко от тях има индивидуална възраст, при която решават да се изхождат само навън. С Боно беше най-лесно. Точно когато навърши 4 месеца реши, че ще ходи на тоалетна само вън. Спомням си дори деня, защото предната вечер им обяснявах йерархията в глутницата и как никой не може да яде от купичката на другия. Нямам представа дали това има връзка, просто след това той вече използваше банята само ако не може вече да изтърпи. Така е и досега.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#38 Потребителят е офлайн   yoki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 09-January 07
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 08 March 2007 - 11:34 AM

Благодаря Ви DessyD.Правилно сте разбрали Тара е на 4 мес.Навърши ги вчера.Имаме още едно куче,което е на 8 год.Той доста бързо се научи на тези неща.Просто явно и кучетата са си различни като нас хората.Малката се изявява като тартор и сигурно затова прави така ,когато не й се обръща внимание.Другата причина според може да е това че аз по цял ден съм си в къщи и се занимавам с нея.Така я свикнах много лошо.Дано този период премине по-бързо,защото се накъсах да пера worthy

#39 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2007 - 04:45 PM

След като вече разхождам кучето долу в дворчето ни е мн по добре .По на рядко пикае в кащи явно вече когато не може да стиска и най често е това сутринта докато се оправя да го искарам b) иначе колкото до yoki и моя преди беше така , седна да ям и той точно застане пред мен и си варши нуждите аз почна да му се карам и той веднага почва да бяга да си играе ...но вече се научи кога му се карам и кога си играя и м/у другото и моя беше на 4 месеца като правеше така сега е на 5,батко super best super best

#40 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 March 2007 - 04:07 PM

Моята Одри е вече на 6 месеца и започна да задържа по-дълго време. Сутрин нямаме никакви проблеми. Застава до вратата и чака - така разбирам, че трябва да ходим навън. През деня обаче е сама и се случва все още да направи някоя беля, но общо взето съм доволна от нейните навици. Като я взехме тежеше 1,6 кг. Настаних я вечерта в една пласмасова касетка, която беше два пъти по-висока от нея. Щом й се допишкаше излизаше с големи усилия и обратно влизаше - със същите, но никога не направи беля в леглото си, докато й купихме удобно за нея легълце. Знаеше, че се пишка на вестника и това е. Но това за търпението е много вярно - търпение и бисквити за похвала.

Прикачени файлове


User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

  • (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни