Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   Dreyk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 04-March 07
  • Location:Варна

Публикувано: 15 March 2007 - 07:46 PM

Цитат

Моята Одри е вече на 6 месеца и започна да задържа по-дълго време. Сутрин нямаме никакви проблеми. Застава до вратата и чака - така разбирам, че трябва да ходим навън. През деня обаче е сама и се случва все още да направи някоя беля, но общо взето съм доволна от нейните навици. Като я взехме тежеше 1,6 кг. Настаних я вечерта в една пласмасова касетка, която беше два пъти по-висока от нея. Щом й се допишкаше излизаше с големи усилия и обратно влизаше - със същите, но никога не направи беля в леглото си, докато й купихме удобно за нея легълце. Знаеше, че се пишка на вестника и това е. Но това за търпението е много вярно - търпение и бисквити за похвала.

и моя е така само когато е сам се изпуска b)

#42 Потребителят е офлайн   mezzanine Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 07

Публикувано: 20 March 2007 - 04:07 PM

Здравейте, бих искала да помоля за съвет. От около седмици си имам чау-чау, момченце е на 3 месеца, много умно и добро кученце, привърза се и започна да ни слуша след 2-рия ден, сега с него нямам никакви проблеми, малко хапе ръце но при ясно "НЕ" спира моментално и се насочва към кокала! Но с пишкането и ходенето по голяма нужда ми се струва че имаме проблем. Той сам си избра да ходи на терасата нито един път не се изпусна вкъщи дори когато е сам за по-дълго. Пишка и навън или по-точно само си маркира територията вдига крак, две три капки и рита с крачета, но същинското пишкане е щом се приберем, а за "голямата нужда" само и единствено на терасата. Говорих с други кучкари казаха че ше отмине след 5-ият месец и сам ще си започне. Как да му помогна, дали изобщо ще почне да се изхожда навън или ще си мия терасата по 100 пъти на ден до край?! Ако сте имали такъв проблем моля помогнете!

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 March 2007 - 04:21 PM

А четохте ли темата от началото?

#44 Потребителят е офлайн   mezzanine Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-March 07

Публикувано: 20 March 2007 - 05:03 PM

Да, сега вече я прочетох и разбрах това (не знам колко е правилно): 1-во, да спра да го поощтрявам когато се изходи на терасата, 2-ро след сън, игра и хапване да го разходя на вън за кратко, докато си свърши работата, 3-то имайки предвид, че е малък и пишка от 6 до 8 пъти на ден и това че работя ще се надявам когато физиологично нуждите му намалеят да му стигат разходките 3 пъти на ден и да не му трябва терасата!? Дали съм разбрала правилно?

#45 Потребителят е офлайн   мир4ето Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 24-February 07

Публикувано: 20 March 2007 - 10:58 PM

здравейте смятам 4е имам голям проблем ку4енцето ми е на 2 месеца и е отли4но нау4ено каде да си вар6и работите но проблема е 4е от скоро наблюдавам 4е след като се иза4ка и си похапва от торти4кара си не цялата по малко за да опита моля ви помогнете и ми кажете как да оту4а ку4у от това

#46 Потребителят е офлайн   samoedcheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-April 07

Публикувано: 04 April 2007 - 06:55 PM

Цитат

Ще отшуми, със сегашното ми куче имахме същия случай.
Междувременно се старайте да направите посрещането колкото може по-малко драматично, да елиминирате излишното вълнение. Не го поздравявайте шумно и не го прегръщайте бурно, по-скоро игнорирайте възбудата му и чак когато се успокои го погалете и поздравете спокойно. Същото важи за гостите.

здравеите,Мил!надявам се ще можете да ми помогнете!с приятеля ми си взехме самоед-страхотни кучета!не можем да я накараме да спи на нейното си място-харесала си е мястото до леглото ни и това е!искаме да я приучим вечер да спи в коридора,но щом я оставим на мястото й започва да се сърди-лае,скимти,драска по вратата!другият ни проблем е с пишкането!следваме вашите съвети,но продължава!благодаря ви предварително!

Прикачени файлове



#47 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 April 2007 - 07:18 PM

Колко е голямо кучето и откога е при вас?
От самото начало трябва да й определите нейно място. Не може през деня то да е едно, нощем друго.
За хигиенните навици - ще продължава докато не порасне достатъчно, за да може да контролира физиологичните си нужди.
Помислете за клетка, много ще ви помогне и за двете неща.

#48 Потребителят е офлайн   samoedcheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-April 07

Публикувано: 04 April 2007 - 08:05 PM

Цитат

Колко е голямо кучето и откога е при вас?
От самото начало трябва да й определите нейно място. Не може през деня то да е едно, нощем друго.
За хигиенните навици - ще продължава докато не порасне достатъчно, за да може да контролира физиологичните си нужди.
Помислете за клетка, много ще ви помогне и за двете неща.

благодаря ви за отговора!!!ами при нас е от 30 март тази година,вчера направи ч месеца!знам,че е съвсем отскоро при нас,но и че трябва от първата вечер да знае кое е позволено и кое не!много е сладка,но е голям инат r) !постоянно търси внимание и го получава!сащо така е и много игрива и ми е жал да я затваряме в коридора през деня!няма ли как да разбере,че щом вечер стане време за лягане мястото й не е вече при нас? s)

#49 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 April 2007 - 08:06 PM

Не. Кучето трябва да име свое собствено място, което да му е винаги на разположение.

#50 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 05 April 2007 - 11:10 AM

Моите и двете спят при мен на спалнята, или лягат на паркета,
ако им стане горещо - не виждам причина да ги изолирам, и да ги
карам да спят в коридора.
Но това си е мое решение, всеки си преценява за себе си.
Както ги научите от малки, така и ще свикнат ...
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#51 Потребителят е офлайн   korona Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-April 07

Публикувано: 24 April 2007 - 09:09 PM

Не мога да разбера защо моето кученце което сега е на почти четири месеца, си хапва акото, Давам му храна точно толкова колкото пише, че трябва. Според мен това е признак, че не му стига храната, но може и да не съм права, Кой ще ми помогне със съвет ? d)

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 April 2007 - 10:22 PM

Цитат

Не мога да разбера защо моето кученце което сега е на почти четири месеца, си хапва акото, Давам му храна точно толкова колкото пише, че трябва. Според мен това е признак, че не му стига храната, но може и да не съм права, Кой ще ми помогне със съвет ? d)

Нормално е и не епризнак за недостиг.
Учете се на "не" и чакайте да порастне r)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   aspen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 17-April 07
  • Location:софия

Публикувано: 01 May 2007 - 01:42 PM

привет на всички, от няколко месеца само чета, ама сега се включвам с питанки, за да съм сигурна, че правя каквото трябва за кучето ми. имам лабрадор на 5 месеца, като за акото и пикото горе-долу се справяме, чистим, но и той от време на време успява да стиска и да даде сигнали, че е на зор. питането ми е - нормално ли е като е сам (не по много за 3-4 часа) да свинства у дома до безкрайност? заварвали сме къщата буквално с краката нагоре, порутени саксии и изядени палми, съдрани пердета, съборен телевизор, изядени кабели (добре, че не бяха силови) унищожени книги от библиотеката, абе каквото е могъл да докопа - унищожил. затворихме го на тераса (4х1,50) с ПВЦ дограма с ал. щори (има и отваряеми прозорци), тапети и ламинат - направено нещо като място специално за него и свинствата там не спират. тапетите са в състояние все едно е имало бой на прилепи - одрани до мазилка, да не споменавам акането и пикането до безкрай и размазването навсякъде. незнам какво да правя. немога да го водя постоянно със себе си на работа (когато мога го взимам) не смея да го оставя в апартамента, защото както казах след него е природно бедствие, а терасата уж за него, а той пак свинства. моля, посъветвайте какво да направя. как да му покажа, че терасата е неговото място и той трябва да се примири с това. когато сме у дома е ангелче, ходи след нас, послушен е, обожава децата и си играе с тях до припадък. той не е лошо куче, напратив - фантастичен е, ама аз нещо не се справям с този проблем.
User's Signature

Animals are just like us, only different shapes, thats all;
Theyre here to color the world, just like we have different flowers.
Supreme master Ching Hai

#54 Потребителят е офлайн   южак Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-May 07

Публикувано: 08 May 2007 - 11:02 AM

Aз имам такъв проблем: 4-годишен БОК ("какракачанец") живее в апартамент като повечето време прекарва на остъклена тераса (25кв.м). Имаме си няколко "любимци" от махалата, които го довеждат до бяс с всяко свое преминаване по улицата. С лаенето горе-долу сме се справили. Проблемът е в маркирането. Може да сме се прибрали току що от разходка-мине ли някой от тези махленски мъжкари- задължително вдигаме крак. В един руски сайт четох, че е добре да го държа вързан за определен период. Това действително действа, но не ми се ще да мъча животното до безкрай. А пусна ли го-край. Лошото е, че понякога (слава богу рядко) го прихваща и когато е вътре. Някакви идеи, различни от кастрация и "пускане на свобода"?
Предварително благодаря.

#55 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2007 - 02:58 PM

Според мен тябва да се примирите с опустушаването на балкона, нека той да бъде неговото място докато е сам. Мъжките лабрадори се кротват на около година и полувина, тогава завършва пубертета им . След това няма да прави никакви бели, но до тогава просто се въоражете с търпение. Ще ремонтирате балкона след като се кротне.На него разкъсаните тапети не му пречат.
За пишкането и акането. Винаги когато пишка или ака навън го хвалете и награждавайте с лакомство. Хвалете го бурно с ласкав глас и с потупване . Задължително лакомство- за лабрадора това е най-добрия стимул.Когато свикне с наградите навън ( сиреч след около седмица) започвате да се карате когато е акал или пишкал вътре. Ако бяхте започнали така от първите разходки, нямаше да има проблем в къщи, освен ако не го прави напук, защото остава сам. Малаката ми Лабрадорка пишкаше на пук, когато остане сама - когато са двамата с мъжкия не, само когато е наистина сама. В последствие разбра, че това е само за малко - рано или късно се връщаме и пишкането престана.
Мъжкото куче на 5 месеца има нужда от 3 разходки дневно за акане и пишкане.

#56 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 May 2007 - 03:17 PM

Цитат

Имаме си няколко "любимци" от махалата, които го довеждат до бяс с всяко свое преминаване по улицата. С лаенето горе-долу сме се справили. Проблемът е в маркирането.

Трудна работа. Винаги ли е било така или има някаква промяна, която кара кучето да се чувства несигурно?
Единственото, което ми хрумва - щори или плътни завеси на стъклата на терасата.
Дори и кастрация няма да реши проблема, ако се е превърнал в навик.

#57 Потребителят е офлайн   южак Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-May 07

Публикувано: 08 May 2007 - 06:21 PM

Въпросът е,че говорим за 4г. куче. Щори и завеси не помагат, защото дори, когато е вътре с нас просто побеснява и излита на терасата. Интересното е, че ако е вързан може да стиска и по 15-18часа. т.е. не е въпрос на сдържане. Може би е свързано с това, че порастна с друго много старо куче, което вече не сдържаше. Може би си е просто дивотия. Това с връзването действа, но е гадно спрямо гадинката-сърце не ми дава да го държа вързан.

#58 Потребителят е офлайн   Annamary Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-June 07

Публикувано: 01 June 2007 - 10:30 AM

Здравейте!Имам кокерче на 3 месеца и половина.Допреди две седмици не беше извеждана навън /заради ваксините/ и свикна да пишка и ака вкъщи, общо взето където й падне.Два месеца бърсахме и чистехме след нея с надеждата като започнем да я извеждаме да престане с цапането вкъщи.Обаче - НЕ!Извеждаме я, пред нас има хубав парк, сутрин в 6.30 сме първи в парка, кокерката играе, "спортува" , души тревичките в продължение на около час,но нито ака, нито пишка.Щом се приберем вкъщи, моментално свършва и двете неща,където й падне.Изобщо не приема разходката навън като време за пишкане и акане!Дори напротив,сякаш навън се стиска докато се прибере вкъщи.За тези две седмици само веднъж се изпишка навън и то,защото се стресна от един човек.Как да й покажем,че трябва да пишка навън?Преди нея съм имала две кучета и с двете нямаше проблем -от първата разходка вече знаеха,че се пишка и ака навън, а не вкъщи. a)

#59 Потребителят е офлайн   Annamary Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-June 07

Публикувано: 01 June 2007 - 10:49 AM

Сега прочетох, че преди мен и други хора са задали подобен въпрос и отговорът е - да чакам навън,докато си "свърши работата".Така и опитахме, един ден се разхождахме 3 часа!Накрая кучето започна да скимти,да нервничи и да подскача около мен да я взема на ръце, а като я взех взе да се прозява и да мижи сякаш няма сили вече да стои на краката си.Прибрах я вкъщи - и пак същата работа, на секундата щом влезе вкъщи се облегчи и по малка и голяма нужда!Скарах й се веднага,но тя само ме изгледа учудено и нищо.Тази сутрин в парка пак се повтори всичко - след 1 час разходка взе да подскача около мен и да иска да се прибираме в къщи,където отново си свърши всичко.Сега съм я затворила на балкона,където й е коша и водата и храната, после пак ще я изведа,но не знам дали щу проумее най-накрая,че трябва там да пишка!Дали да не изнасям някакви вестници,напоени с нейни "миризми"? a)

#60 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 June 2007 - 11:14 AM

Имай търпение.Ако трябва отдели един цял ден стойте навън.Няма начин да устиска толкова.За случая за които казваш че е нервничела и ти си я прибрала,не е трябвало.Със сигурност ако беше изчакала щеше да свърши работа навън.Докато свикнете с това всеки път когато се изпишка или изака навън я хвалете и я поощрявайте.Опитайте на разходка да вземете парче вестник или парцал напоен с нейната миризма.Социализирай я и я пускай на разходка с деруги по-големи на възраст кучета от нея.Така по-бързо ще усвой защото те се учат много бързо един от друг.И така с търпение и хвалене ще успеете.Успех

п.п заповядай в темата за Кокера.Винаги се радваме на нови дългоухи попълнение

  • (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни