Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   Svetoslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 20-May 07
  • Location:Добрич

Публикувано: 13 August 2007 - 07:58 PM

аз немога да давам никакви съвети. Нямам хъски просто съм привърженик на породата. Искам само да ви попитам вашето хъски щом е на 2 месеца и няколко дена как така го изкарвате по- полянките? Или аз нещо не съм разбрал или нещо в подписа ви е згрешено . Кучето трябва да има и 3-те ваксини едва след като се бие 3-тата ваксина се изчакват 10-12 дена и тогава кучето се изкарва. с това мога да ви помогна.

#82 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 13 August 2007 - 10:58 PM

ако съм написала нещо "аматьорско"-моля за коментар на въпросния ми пост,а не лична обида!
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#83 Потребителят е офлайн   pux4oto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-August 07

Публикувано: 22 August 2007 - 10:08 AM

здравей MIL от скоро време си взех малко сибирско хъси на 1 месец и половина е.про4етох от теб за вестниците и веднага му приложих този метод изпълнява го безотказно но проблема е 4е никога не пишка на вестниците слу4ва се много рядко а и аз го наблюдавам но понякога не успявам даа реагирам навреме bl) не му се карам казвам му не! но нищо не става..пробвах да му напоявам хартиика с напишканото и му я слагах на вестниците но и това не става пишка из целия апартамент ако може да ми дадеш съвет как да предотвратя проблема с пишкането ще съм ти много благодарна 1super

#84 Потребителят е офлайн   stelad Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-September 07

Публикувано: 08 September 2007 - 12:07 PM

Здравейте, имам проблем с моето кученце...на 5 месеца е - кокер шпаньол. От няколко дни започна да пишка на леглото ми и не зная как да се справя с този проблем. Тъй като вече порасна може да се качва на леглото и докато ме няма спи там ( няма как да го контролирам когато съм на работа ), вчера дори се изпишка пред мен...докато бях в стаята. Отново сменях чаршафи и прах матрак ! Разхождам го сутрин и вечер...изхожда се навън и въпреки това прави бели и в къщи. По принцип пишка на терасата когато няма възможност да се изведе на време и тя е винаги отворена, но сега....не зная какво да правя...как да го отуча. Сега се притеснявам че като отида на работа и остане само ще направи пак белята на леглото. s) Дайте ми съвет!!!

#85 Потребителят е офлайн   despodova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 06-June 07

Публикувано: 16 September 2007 - 12:48 PM

Здравейте,
Преди около 3 седмици си взех кученце на три месеца.Много го обичам w) но той не ме слуша.Когато го взехме беше научен,но ние често се местим отапартамента на вилата и развалхме хигиенните му навици.Сега ходи само на килимите и в леглото си oleeee Чудим се какво да го правим!

#86 Потребителят е офлайн   iva81 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 537
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 01 October 2007 - 02:21 PM

Здравейте!
Пиша и аз тъй като и аз имам малък проблем. Арес е на 7 месеца - мител шпиц.
Относно тоалетната нямаме проблеми, но силно ме притеснява това, че изпълнява командите ми само когато на него му харесва. Надеждите ми се сринаха, че ще успея да се прибера от поляната където го извеждам без каишка. Просто той не чува. Единственото, което изпълнява е спри, защото на няколко пъти щеше да го удари кола. Но иначе сме много зле.
Моля всеки който може да ме посъветва да ми пише.
Между другото му купих и бисквити с които да го награждавам, когато прави нещата както трябва, но май и това не помага. Може пък аз много да го глезя.
User's Signature

Домашните любимци дават на всички нас много радост, обич и привързаност. Може би повече от колкото заслужаваме!
Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   anabel Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 17-October 06

Публикувано: 12 October 2007 - 05:21 PM

Здравей , МИЛ много те моля да ми помогнеш със съвет защото съм много отчаяна и няма кого да попитам... кучето ми ши-тцу е на 1година и 2 месеца пишка на памперс-чаршаф но и в банята и на терасата и на бебешката количка ако вън не е успял и ака в къщи , а не успява защото вън лае кучетата и някои хора и деца като не видял ,лае безумно срам ме е от всички. Четох статиите но ми се иска да ми кажеш нещо лично за моя случай... 1.нормално ли е на тази възраст все още да не се е научил само вън? 2. има ли шанс да се научи и кой метод ще е най ефикасен? извеждаме го 3 пъти дневно от 7-8 месеца но не се стиска в къщи, ще се радвам много ако ми отговориш и някой друг ако знае нещо моля да ми каже. благодаря

#88 Потребителят е офлайн   luki_13 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 15-October 07

Публикувано: 17 October 2007 - 11:41 AM

Благодаря за инфото :blink:

#89 Потребителят е офлайн   Jared Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-October 07

Публикувано: 21 October 2007 - 02:16 PM

Взех си 6 месечна Боксерка,много красива.Когато съм, вкъщи няма проблем,стиска не прави бели дори и да не и обръщаш внимание почва да се занимава с някоя нейна играчка.Обаче когато изляза пишка,ака,събаря покирвки и ако прибара нещо кото е на масата го прави на праченца....какво ли непробвах но никаква промяна.Дайте съвет,защото ще се принудя да я махна и това изобщо не го искам

#90 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 October 2007 - 03:08 PM

Цитат

Взех си 6 месечна Боксерка,много красива.Когато съм, вкъщи няма проблем,стиска не прави бели дори и да не и обръщаш внимание почва да се занимава с някоя нейна играчка.Обаче когато изляза пишка,ака,събаря покирвки и ако прибара нещо кото е на масата го прави на праченца....какво ли непробвах но никаква промяна.Дайте съвет,защото ще се принудя да я махна и това изобщо не го искам



Тема
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#91 Потребителят е офлайн   Jared Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-October 07

Публикувано: 21 October 2007 - 03:32 PM

Категорично неискам вариант да я държа в клетка,ако е така по добре да си взема папагал

#92 Потребителят е офлайн   cute.huskey Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-October 07
  • Location:в света на животните

Публикувано: 01 November 2007 - 05:55 PM

Аз преди месец се сдобх с едно много сладко кученце.И мога да кайа че съм много доволна от него.След една седмица вече имаше  изградени нужните хигиенни навици
:->) ходеше навън до тоалета и се стискаше докато го изведа,и все пак е малко и понякои път се изтърва но това става само в коридора или в банята,и с извинение ур**ата му не мирише вопще и прилича на вода и като куче вопще не мирише.Дано да продължава да ме радва :wub:

#93 Потребителят е офлайн   diddlina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 30-December 07

Публикувано: 31 December 2007 - 12:32 PM

Аз имам едно питане. Кучето ми е на почти 3 месеца, донесоха  ми го преди около седмица. Всеки път щом сутрин тръгна да го разхождам, той не може да се стиска и се изпишква или в коридора или пред входната врата. Когато сме си вкъщи той си ходи в банята, но сутрин не иска, явно не може да достиска да оидем навън.
Как  да се справя с този проблем? Всеки път му казвам не, но нямам възможност отново да се събувам и да му показвам къде трябва да си свърши работата....има ли някакъв друг начин?
Благодаря :blink:
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2007 - 01:36 PM

Според мен няма начин - кученцето знае, че трябва навън, но не може да стиска, защото е малко. Моето ги вършеше същите - за 2-3 седмици опикахме стълбището на кооперацията, където живея, слава богу сме на първия етаж!  :P  То знаеше, че не трябва да го прави, тръгваше пред мен и докато го настигна - опа-а-а! Един ден се амбицирах и тичах с нея надолу по стълбите, за да не се изпусне -ами хитрушаната отскочи от стъпалото, във въздуха зае стойката, приземи се "в позиция" и свърши работата! ;D ;D
Сега много отдавна вече не ги прави тези неща - тя е на 7 месеца. Така че се запаси с търпение и с повечко парцали! :blink:
Успех!
PS Забравих да добавя - чух две дечица на една пейка в парка си приказваха, едното с най-сериозен тон питаше другото: "Ти ползваш ли памперс?" ;D ;D

#95 Потребителят е офлайн   diddlina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 30-December 07

Публикувано: 31 December 2007 - 03:25 PM

хахаха, миличките деца ;D
Ами и аз си мисля, че знае, той е умно кученце :P Ще се опитам да побързам, пък да видим какво ще стане B) Може да успея да го приуча да си свършва работата в банята.
Много ти благодаря :P
Весело посрещане на новата година ;)
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   azure7o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-January 08

Публикувано: 01 January 2008 - 06:34 AM

Здравейте,

Искам да попитам дали може в някакво куко като тия на малките деца да се сложи вестник и след време да се махне и кучето да ходи по нужда там??
И като ме няма дали да го затварям в няква малка стая (естествено не за повече от 8 часа) или да му сложа памперс??

П.С още не съм си зел куче ,но смятам да си зимам сибирско хъски или сибирска лайка - бяло на възраст до 1 месец

Благодаря предварително!!!

#97 Потребителят е офлайн   Karaiwanow Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 13-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 08:46 AM

Приятелю, помисли си много добре къде ще го гледаш хъскито. Аз имам от 1 месец сибирско хъски, гледам го в апартамент, но е много трудно. Мноооооооооооооооооооооооооого по-трудно отколкото предполагаш :) Бършеш пико и ако по 10 пъти на ден, вдигаш килими, носиш ароматизатори от кауфланд в промишлени количества и т.н. Отделно са големи палавници, може би като всички кучета хапят ВСИЧКО КОЕТО ИМ ПОПАДНЕ. Имам предвид наистина всичко! Имаме коте на 2 години и малкия изрод не стига че нахапа цялата котка, ами и ходи да хапе и това което е в легенчето й :)))) Памперс не виждам как ще му сложиш, то няма да го остави на себе си, а просто ще го изгризе :) За кукуто не зная, някой ако го е правил да каже, моят опит е че имаме 2 вестника в апартамента и доста често не ги уцелваме, а какво остава за куку ... Ако теб те затворят в една малка стая за 8 часа и ти си дете на 2 годинки да речем как ще се чувстваш ? На мен ми звучи малко жестоко това, остави го поне и в коридора да може да обикаля. Успех с начинанието, но помни, че се изисква ужасно страхотно много търпение да гледаш такова кученце вкъщи! И не преувеличавам, преди и на мен ми казваха така, но си казвах е какво пък толкова, обаче приятелю наистина е голяма отговорност и е тежко в началото докато свикнеш :) Айде със здраве и дано съм бил полезен.

#98 Потребителят е офлайн   inakad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-January 07

Публикувано: 08 January 2008 - 11:26 AM

Аз имам следния проблем с моето куче (БОК на 1.3г.) Гледам го на двора в заградено място (4.5 на 2 метра приблизително) в което има достатъчно голяма къщичка. Преди ходеше по малка нижда само извън къщичката си. От около месец и половина започна да пишка в единият край на къщичката вътре в нея -  тя е достатъчно голяма за да ляга той в другия край, но почистването така става доста трудно. Разхождам го веднъж на ден вечер защото нямам възможност и за сутришна разходка. По голя нужда никога не е ходил в заграденото му мяста без да го уча на това. Моля за съвет - как да го отуча от пишкането поне в къщичката. Чистих с препарат за да не му мирише, но и това не помогна.

#99 Потребителят е офлайн   Spassow_lbg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 05-September 07

Публикувано: 28 January 2008 - 03:18 PM

Приятели помагайте,
имаме йоркширски териер, вече е на 10 месеца и така и неиска да се научи да пишка където трябва. Когато сме си във вкъщи си ходи в банята като добро кученце но когато е само, ходи в кухнята и така 5, 6 пъти на ден и като се върнем от работа- ужас. Карахме му се, хвалиме го всеки път като ходи в банята, дори идва да ни се хвали когато е ходила в банята.
Какво може да се направи още по въпроса, дайте някакъв съвет. Пръскахме му със специален спрей уж да накара кучето да ходи само в банята но без ефект. С вестник за съжаление нестава тъй като го разпардушинва - приема го като играчка.
Благодария Ви предварително за помощта

#100 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 January 2008 - 03:57 PM

Къде спи?
На различно място ли пребивава когато сте си у дома и когато ви няма?

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни