Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#881 Потребителят е офлайн   Bendji PB Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2012 - 12:20 AM

Нашето магаренце и то правеше така :wink:
Няма проблеми ще се оправи с пикаенето . При него имаше такъв проблем и ни казаха че когато стане от сан трябва да се изкара наван защото винаги следкато се наспят трябва да пишкат. Става този начин ама малко трудно. Моя също е пинчер вече е на 1 година не пикае вече в къщи ама вечер преди да легнем се изкарва към 24 ч. и сутрун когато станем в 9 ч на пелената която му слагаме за през ноща има пикано . Надяваме се , че ще отмине и това.

А това с треперенето и при мен го има обличаме го ама на снега му е много студено ако се спре на едно място.

#882 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 16 January 2012 - 11:48 PM

Здравейте,

кучето ми е около 3-3.5 месечно и сега тепърва ще се учим на хигиенни навици.

Въпросът е, че през деня аз съм на работа, а по вече мои наблюдения пишка по 5-6 пъти на ден.

Докато съм с нея ще се учим къде може и къде не може да се пишка, но през деня, когато ме няма ще пишка където й падне...ще се учим на вестник, но не съм сигурна, че ще стане при положение, че през деня няма да ме има?

Не видях такава тема, моля да ме извините, ако се повтаря.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#883 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 January 2012 - 10:34 AM

http://forum.dog.bg/...BE%D1%81%D0%B8/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#884 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 17 January 2012 - 11:09 AM

Благодаря koniarska,

тези теми ги изчетох преди доста време.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#885 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 January 2012 - 12:12 PM

ами значи си получил/ а отговор :smile:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#886 Потребителят е офлайн   Ники Митев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-January 12

Публикувано: 23 January 2012 - 10:34 PM

Добър ден на всички още съм нов в този форум и незнаех дали трябва тук да постна темата!!!
По темата:
Имам малък кокер шспаниьол(Американски) които е на 5 месеца,когато му бихме 3-та ваксина и почнахме да го извеждаме всеки ден по 2 пъти, но след седмица-2 забелязахме че имаме проблем тои неиска да пищка и да ака на вън. Вече станаха 2 месеца от както го извеждаме и още не е правил нищо на вън а като се приберем веднага отива и се изпишква или изаква вкъщи, явно тои просто не може да възприеме че излиза на вънка да пишка и ака!!! Искаме да попитаме целия форум как да направим така че да почне да ходи на вън!!! Моля помогнете! Благодаря предварително!

П.С. Моля, не ми предлагаите варианта с памперса!

#887 Потребителят е офлайн   Kukita123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 24-December 10

Публикувано: 24 January 2012 - 12:38 AM

Показване на мнениетоНики Митев, в 23 January 2012 - 10:34 PM, написа:

Добър ден на всички още съм нов в този форум и незнаех дали трябва тук да постна темата!!!
По темата:
Имам малък кокер шспаниьол(Американски) които е на 5 месеца,когато му бихме 3-та ваксина и почнахме да го извеждаме всеки ден по 2 пъти, но след седмица-2 забелязахме че имаме проблем тои неиска да пищка и да ака на вън. Вече станаха 2 месеца от както го извеждаме и още не е правил нищо на вън а като се приберем веднага отива и се изпишква или изаква вкъщи, явно тои просто не може да възприеме че излиза на вънка да пишка и ака!!! Искаме да попитаме целия форум как да направим така че да почне да ходи на вън!!! Моля помогнете! Благодаря предварително!

П.С. Моля, не ми предлагаите варианта с памперса!

Предлагам варианта с ограничаване. Самата аз дълго време не възприемах това, като си казвах, че е жестоко, и че кучето ще страда, но реших да пробвам. Категорично препоръчвам начина с клетка като изключителен, просто Ари не е правил беля в къщи откакто навърши 5 месеца. Но две разходки на ден са ужасно малко за малко кученце. Отначало излизахме само за пишкане поне 7-8-9-10 пъти (наистина само за пишане - излизаме, бягаме до дървото, казвам: "хайде пишкай", той кляка, пишка, аз се размазвам от хвалби, и след това го прибирам, и след 40 мин. до 1 час отново и т.н. и т.н). И досега си има задължителни три разходки (сутрин, обяд-следобяд и вечер), и последно само пишкане късно вечер преди лягане. Може на някого да се струва прекалено за вече пораснало куче (сега е на година и три месеца), но животното не си и помисля да направи нещо у дома, и когато се наложи да закъснеем, знам че ще стиска до припадък.

#888 Потребителят е офлайн   beni_kali Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 17-January 12

Публикувано: 25 January 2012 - 05:17 PM

Здравете!
Имам кученце на 5 месеца и т.к. до сега не съм гледала куче в къщи имам нужда от съвет. Живея в къща с двор но кученцето го гледаме у дома. Първият месец и беше доста трудно да научи къде да пишка и ака но както и да е намери нужното място. Естествено не винаги отива там и не рядко дори предпочита да пиша на спалнята :)
В началото я беше страх да излиза на двора или по друга прична не желаеше, но сега много и харесва да е там и постоянно седи на вратата без значение дали ще прави нещо или просто ще тича.
Опитвам се да я изкарвам в определени часове, но понякога гледа толкова миловидно че я съжалявам и я пускам , което предполагам разваля режима!
Моля дайте ми съвет какво да правя! Да я пускам когато пожелае или да си спазвам часовете?
В момента съм си у дома имам възможност да я изкарвам по всяко време, но когато тръгна на работа след 5 месеца се притеснявам това да не е проблем!
И още как все пак да я отуча да пиша по легла и дивани? Не познавам характера и мисленето на кучетата но имам чувството че просто я мързи да слезе :)

#889 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 25 January 2012 - 08:35 PM

Показване на мнениетоbeni_kali, в 25 January 2012 - 05:17 PM, написа:

И още как все пак да я отуча да пиша по легла и дивани? Не познавам характера и мисленето на кучетата но имам чувството че просто я мързи да слезе :)

Това не е нормално.
Кучетата имат вроден стремеж към хигиена и е абсурд да цапат от мързел. Има някакъв друг проблем.
Прочетете темата отначало.
Щом сте си у дома имате възможност да научите бързо кучето на хигиенни навици. Излизайте само за хигиенни нужди щом се събуди от сън и половин час след хранене. Постепенно ще разредите разходките. Разходките за игра - отделно.

#890 Потребителят е офлайн   beni_kali Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 17-January 12

Публикувано: 26 January 2012 - 09:04 AM

Показване на мнениетоmil_, в 25 January 2012 - 08:35 PM, написа:

Показване на мнениетоbeni_kali, в 25 January 2012 - 05:17 PM, написа:

И още как все пак да я отуча да пиша по легла и дивани? Не познавам характера и мисленето на кучетата но имам чувството че просто я мързи да слезе :)

Това не е нормално.
Кучетата имат вроден стремеж към хигиена и е абсурд да цапат от мързел. Има някакъв друг проблем.
Прочетете темата отначало.
Щом сте си у дома имате възможност да научите бързо кучето на хигиенни навици. Излизайте само за хигиенни нужди щом се събуди от сън и половин час след хранене. Постепенно ще разредите разходките. Разходките за игра - отделно.

Да, аз обезателно всичко ще прочета!
Предположих че е от мързел защото вечер си спи при нас и никога не се е напишквала през ноща(изключвам първите дни). Вече дори вечер по рядко отива да пиша в сравнение с първия месец и изчаква сутринта. Обикновенно се напишква през деня, и то не всеки ден, на едно и също място на спалнята. Възможно е да остава някаква миризма която не мога да отстраня напълно и тя да я привлича, нали?
Като направи беля някъде, където не трябва, измивам с препарати без амоняк (ако вярваме на съдържанието на етикетите ) подсушавам и пръскам с парфюм (четох че те ги отблъскват) . И все пак си е харесала едно местенце на леглото и едно под бюрото на дъщеря ми и понякога ходи там... надявам се и това да отшуми, първия месец определено беше много зле, минирано навсякъде... :ab_041:

#891 Потребителят е офлайн   Derita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 January 2012 - 07:27 PM

Здравейте,
От 10 дена сме горди собственици на сибирско хъски-Мая на 2 месеца. Много е игрива и добричка. За сега има само първа ваксина и не излиза на разходки. Не успяваме да я научим да ходи в банята но поне пишка само в коридора. Имаме голям проблем за който моля за съвет. Яде си акото с огромен ентусиазъм независимо, че не е гладна за храна. Няма глисти, не иска храна......какво мислите вие.Благодаря за отделеното време предварително :md_064:

#892 Потребителят е офлайн   kramer18 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 24-January 12

Публикувано: 28 January 2012 - 02:15 PM

Здравейте,кучето ми /немска овчарка/много страда от уши.Почиствам му ги редовно с .но то започна много да си тръска глават ,в следствие на което му се рзраниха върховете на ушите.Кажете някакъв съвет,освен почистване на ушите.

#893 Потребителят е офлайн   svetlio84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 07-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 28 January 2012 - 02:53 PM

Препоръчвам веднага, да се заведе на ветеринар там, е най сигурно какво трябва, да му се направи. :ae_085:

#894 Потребителят е офлайн   doni1988 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-January 12

Публикувано: 28 January 2012 - 10:30 PM

Здравейте.Имам Мопс на 1 година и 7 месеца вече и не мога да го науча да пикае в банята.Постоянно се изпуска .Моля,кажете как да го науча.

#895 Потребителят е офлайн   Sabrina84 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-February 12

Публикувано: 07 February 2012 - 08:17 PM

Здравейте,имам Кокерка на две години.Преместих ме се и първия месец никакви бели не ми правеше,сега от три месеца всяка нощ ми пишка в коридора.Като остане сама пак ми пишка и ако има нещо да сръфа не му прощава.Извеждам я сутрин вечер и след 10 часа пак,яде сутрин и вечер .Следя я ,но като сам там не прави бели.Незнам как да я отуча от тези лоши навици.Ако ниакои мойе да ми кайе какво да правя ,сте му бъда благодарна.

#896 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 February 2012 - 10:27 AM

Когато остава сама й ограничете достъпа до мястото, където си е избрала да пишка.
Самото място ако позволява настилката, измийте обилно с вода и оцет разтвор 1:1 така, че да се напои и да изсъхне само (оцетът да действа известно време, за да премахне мирзимата, дори вие да не я усещате, кучето усеща).

#897 Потребителят е офлайн   mrda Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 08-February 12

Публикувано: 08 February 2012 - 08:19 PM

Здравейте,
Обръщам се към вас със следния проблем :
Имаме си кученце на 5 месеца вече, породата е руски той териер.
Взехме го края на ноември месец и с много търпение до към края на декември успяхме да го научиме да се изхожда където трябва, тоест в банята. Навън не сме го извеждали често, понеже е прекалено студено и тази порода е много чувствителна към студ, но когато сме я извеждали в 80% от случаите се е изхождала навън така, че такива проблеми няма, смисъл не се притеснява и си се изхожда навън. Когато сме ходили на гости даже е издържала доста часове докато не излезнем навънка и тогава си ходи до тоалетна.
Това беше предисторията, сега на проблема - тя почна да си се изхожда пак където и скимне из апартамента и с приятелката ми се чудиме защо го има този проблем. Сега почнахме пак старата история с вестниците, но пак е 50/50 понякога на вестника, понякога на пода.
Моля ви да помогнете

ПС: прочетох част от тази тема и на много места пишеше, че кучето има много силно чувство за хигиена и не се изхожда до леглото си. Е нашата много пъти се е изпикавала на самото легло, дори откакто наново имаме проблема, приятелката ми намери подаръче в леглото.

ПС2: точно около времето когато се появи проблема, я хванах да си хапва от акито и си изяде доста шамарчета по дупето.

#898 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 10 February 2012 - 07:37 PM

Моля ви помогнете със съвет...
Лъки е вече на 6 месеца, научи се да пишка в банята, когато е вкъщи, но от 1 седмица, започна да вдига крак при пишкане и започна да маркира навсякъде. Какво му става? Вече съм на ръба на истерията, когато реши ходи в банята, нооо и маркира на воля. С акитата няма никакъв проблем. Помогнете със съвет, моля ви.

#899 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 21 February 2012 - 12:07 AM

Привет на всички. Да споделя и моя проблем, много ще се радвам на помощ. Просто преди събитията не бях чел тази тема. От три дни имам куче на 8 месеца. По- паспорт се води пинчер, но според ветеринаря е смеска. Както и да е. Пика през 3 минути където му падне. Също и ходи по- голяма нужда където му попадне. Никакви хигиенни навици. Да не ви казвам как се чустваш, когато настъпиш пресно кучешко ако на персийският килим или паркета ти е полят обилно с урина. Живея в апартамент. В банята съм му сложил двойната купичка с храна и вода и капки пупи трейнер за да го науча да стиска. Имам малък и технически проблем. След смяна на бравите на вратите на спалнята и кухнята от стар с нов модел в последствие на което вратите само се притварят без да се заключват или затварят ( утре ще потърся нови брави или дърводе-лец) и в спалнята кучето влиза и лега до леглото до вратата. И там се изпишкало. Сложихме му вестник, кучето не иска да лежи върху вестника. Нито иска и върху найлон да лежи. Иска да лежи върху персийски килим и да пика върху него. Дори се качва и върху самата спалня да лежи. Но когато отиде на другият край на стаята и се изпишка без да го видя на 15 сантиметра от разклонителя на компютъра и можеше за малко да се убие и да гръмне комп за няколко бона. Тогава не издържах. Взех вестници, на- вих ги на руло, хванах го за врата ( тези със слаби нерви да не четат) изнесах го от спалнята и бой по- горе- по- долу. Оставих го малко да си измия ръцете, той пак избяга в спалнята. Пак по- същия начин. И сега щом се доближа до него лега по гръб и почва да пика към мене. Бих казал доста надалече хвърля. Също така искам да споделя и за друг проблем. Само първия път, като му слагах нашийника си подава крачетата сам. От втория път почва да ме хапе силно по- пръстите и недава да му сложа наший -ника. Също така, като легна на спалнята се изправя на задните си крака и ми захапва пръстите на ръцете и започва да ги дъвче силно. Егати и на кучето попаднах. Мен ме хапе, а от чуждите хора се крие. И вчера цялото трепереше. Не зная от какво е последното. Моля за помощ. Как да го науча да ходи по- нужда в банята.

#900 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 21 February 2012 - 12:07 AM

Привет на всички. Да споделя и моя проблем, много ще се радвам на помощ. Просто преди събитията не бях чел тази тема. От три дни имам куче на 8 месеца. По- паспорт се води пинчер, но според ветеринаря е смеска. Както и да е. Пика през 3 минути където му падне. Също и ходи по- голяма нужда където му попадне. Никакви хигиенни навици. Да не ви казвам как се чустваш, когато настъпиш пресно кучешко ако на персийският килим или паркета ти е полят обилно с урина. Живея в апартамент. В банята съм му сложил двойната купичка с храна и вода и капки пупи трейнер за да го науча да стиска. Имам малък и технически проблем. След смяна на бравите на вратите на спалнята и кухнята от стар с нов модел в последствие на което вратите само се притварят без да се заключват или затварят ( утре ще потърся нови брави или дърводе-лец) и в спалнята кучето влиза и лега до леглото до вратата. И там се изпишкало. Сложихме му вестник, кучето не иска да лежи върху вестника. Нито иска и върху найлон да лежи. Иска да лежи върху персийски килим и да пика върху него. Дори се качва и върху самата спалня да лежи. Но когато отиде на другият край на стаята и се изпишка без да го видя на 15 сантиметра от разклонителя на компютъра и можеше за малко да се убие и да гръмне комп за няколко бона. Тогава не издържах. Взех вестници, на- вих ги на руло, хванах го за врата ( тези със слаби нерви да не четат) изнесах го от спалнята и бой по- горе- по- долу. Оставих го малко да си измия ръцете, той пак избяга в спалнята. Пак по- същия начин. И сега щом се доближа до него лега по гръб и почва да пика към мене. Бих казал доста надалече хвърля. Също така искам да споделя и за друг проблем. Само първия път, като му слагах нашийника си подава крачетата сам. От втория път почва да ме хапе силно по- пръстите и недава да му сложа наший -ника. Също така, като легна на спалнята се изправя на задните си крака и ми захапва пръстите на ръцете и започва да ги дъвче силно. Егати и на кучето попаднах. Мен ме хапе, а от чуждите хора се крие. И вчера цялото трепереше. Не зная от какво е последното. Моля за помощ. Как да го науча да ходи по- нужда в банята.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни