Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#901 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 21 February 2012 - 08:53 AM

Защо не прочетеш темата от начало, както и темата за възпитание на малкото куче?
User's Signature

Качена снимка

#902 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 21 February 2012 - 12:14 PM

Лягането на кучето по гръб и напикаването е от ужас, защото го е страх, че щего биете. Кучето е от 3дни при вас, няма как да се научи за толкова кратко време, естествено, че иска на топло на килима да лежи, на диван и легло, не на вестници и найлон. Много ми е жал за това животинче . Или се въоръжете с търпени еи прочетете всичко или му търсете друг стопанин. И за двама ви ще е по-добре така. :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#903 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 21 February 2012 - 01:52 PM

Някой да спаси кучето от bdenkov !!! Спешно!!!!
:dog:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#904 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 21 February 2012 - 04:23 PM

Здравейте,
моля Ви кажете ми кои са препаратите за почистване на ензимна основа? Потърсих из нета, но не намирам. Нали с такива трябва да се почиства след любимците, който се ''излагат'' вкъщи, не с тез, който имат белина в тях? Поздрави от мен.

#905 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 21 February 2012 - 06:07 PM

Привет на всички. Да се похвалим. Има напредък с обучението. Капките Пупи Трейнер не помагат. На сутринта след боя се разходихме нормално по - всякаква нужда. Бък се беше научил да стиска по- голяма нужда и само навън да ходи. Днес 10 тина пъти препика коридора пред вратата на тоалетната, но в спалнята въпреки, че лежа малко бели не е правило. Пред вратата на спалнята в коридора сме му постлали 2 черги и там си лежи. Където се храни и пие вода на 20 сантиметра оттам пика- това е пред вратата на отворената тоалетна. Днес ми подава лапички, като му слагам нашийника. Вече ме изчаква аз да мина пръв през вратата и той след мене. Вчера много се бях притеснил след боя, но от него си извадих следната поука. ЗА СЪРНИСТ ПИНЧЕР ИЛИ МЕЛЕЗ- ЗДРАВА РЪКА, НО СПРАВЕДЛИВА. Сега много рядко Бък прави опити да влиза в Спалнята, пък и аз вече затварям вратата. Не искам да давам съвети, но ще прочета всичко от тази тема. Моля не ме обвинявайте. Смятам, че Бъки е щастлив с моето семейство, и само колко радостно ме тегли, като го разхождам. Моля ви дайте ми съвети и идей, как да го науча да ходи по-нужда в тоалетната, а не пред вратата й на 15 сантиметра от яденето му.

#906 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 21 February 2012 - 09:08 PM

Сега разбрах от мой познати, че едно куче, като се бие става страхливо. Моето куче може да е малтретирано от предишните си собственици и затова да е толкова страхливо. Повече няма да бия кучето си, а по - често ще го извеждам на разходки.

#907 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 21 February 2012 - 09:13 PM

Искрено се радвам ва това, което сте писали. Кучето разбира от тона , с който оворите всичко, няма нужда да го биете. Ще стане смачкано, объркано и страхливо. Трябва му спокойствие и самочувствие, така и вие ще сте щастлриви и то. Просто му дайте време да свикне у вас, ще се научи.
User's Signature

Качена снимка

#908 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 22 February 2012 - 11:38 AM

Аз също много се радвам, че ще промените подхода си за момент си помислих, че това ще е поредното натирено животно. Имайте търпение и за бога не бийте кученцето, още повече, че пинчерите по природа са плашливи. Ще има бели няма как с малко куче е така. Не знам защо искаш да го учиш да пишка в банята, вече сте големи излизайте навън, ако толкова не може да се стиска докато свикне може да му вземеш пелени. Там много лесно свикват да си вършат "работата", ние сега сме с такива и направо се родих не съм постоянно с парцала. На вашето кученце му трябва много внимание и социализация, ако искаш едно психически стабилно куче.
Само от любопитство..... да не е взето от зоомагазин или ферма?
User's Signature

Качена снимка

#909 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 22 February 2012 - 05:11 PM

Имам го от 4 дни. Тоест от събота 18.02.2012 год. Родено е на 20.06.2011год. Има международна ваксинационна и здравна книжка за кучета и котки - Европейска. В нея няма име на кучето, няма име на собственика няма нищо друго освен две 7 валентни ваксини( първата ваксина срещу паровироза ветеринаря каза, че е пропусната) вид куче, порода Пинчер, дата на раждане, космена покривка къса, цвят- кафяво -бял( ветеринаря каза, че е смесена порода защото при сърнистите пинчери липсва бялият цвят) - Друго в паспорта си нямаше. Аз го заведах на ветеринар за чип и ваксина срещу бяс( защото ветеринаря беше свършил останалите ваксини и за бяс имах избор да или не). Опашката му е купирана. И аз не зная дали е от зоомагазин или зооферма купен. Тъмна индия. Днеска направи бомба в кухнята, но не му се карахме, нямаше и бой. Вече разби ра от тука, чучи го възприема, като легни, ела да ядеш, махни се. Колко пъти на ден да го извеждам и по- кой часове. Защото в тоя сняг бих казал, че му е студено. Сега е легнал на чергите в коридора и , като чуе отвън звук почва да лае. Нормално ли е за 8 месечно куче да ходи по- нужда на 15 сантиметра от яденето си и леглото и как да му премахна този навик. Просто отговорих на предишното запитване към мене. Ако модератора сметне коментара ми за неуместен да постъпи както желае. Подариха ми го. Кучето ми е подарък от съвсем случайна жена, дала обява в сайт за продажби, че до седмица трябва да му намери дом- спешно всичко с главни букви. Аз и поисках консумативите на кучето - всичко без играчка. Нашийник и каишка, Двойна купа на кучето ( за храна и вода) , капки за приучаване на толетна, шампоан за кучето, пудра за кучето, кърпа да го бърша. Паспорт и Малко от останалата му храна на гранули. Друго няма да ми е дала. По една случайност се оказа, че сме комший- от един и същи квартал сме. Като й казах, че според ветеринаря било мелез- смесена порода, тя след малко ми каза, че било между пинчер и чихуахуа- оттам бил бялият цвят. Иначе му сложих чип, бих му ваксина, платих му данъка и го зарегистрирах в общината. Така, че сега Бъки си само лежи на легалцето и си му е добро. В крайна сметка АЗ СЪМ ЧОВЕК, А НЕ изрод. Печатита при ваксините в паспорта на Бъки е на ветеринар от Търговище. Не зная, кой са му били предишните собственици или какво е преживяло това куче, НО ТО НАЙСТИНА Е СМАЧКАНО, ОБЪРКАНО, МНОГО ПЛАШЛИВО И МНОГО, АМА МНОГО СТРАХЛИВО към околните предмети и хора и заобикалящите го обекти, животни и хора.

#910 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 23 February 2012 - 09:21 AM

Ако кученцето е било отглеждано във ферма или зоомагазин в аквариум 2 на 2 метра, където спи яде и пишка на едно място е нормално сега да си пишка до храната. Пробвай с пелените, като ги слагаш на едно и също място някъде до вратата например, далеч от храната и леглото. Когато направи беля другаде не му се карай, а го занеси веднага там. Явно никой не се е занимавал с него, а е вече 8 месечно. Пак казвам прочети внимателно тази тема отначало и темата за обучение на малкото куче, там пише всичко.
И нормално е като чуе шум отвън да лае, това все пак е куче.
User's Signature

Качена снимка

#911 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 25 February 2012 - 07:03 PM

Имам пинчер на възраст 8 месеца от 7 дни. Същия ходи по- всякаква нужда предимно вкъщи на паркета пред вратата на банята, отколкото в банята или навън. Същият навън само маркира територия. Как да го науча да задържа урина и аки и да се изхожда навън. Понеже все още е студено от 07.00 - 19.00 го извеждам 5-6 пъти навън. Днес дори не е пикал и акал навън. Цялата си нужда прави вътре на найлона, който сме постлали върху паркета. Паркет не се мие с нищо и не се мокри , че ще го скапя. Моля не ми препоръчвайте памперси и пелени за кучета.

Мод: МОЛЯ, не качвайте снимка на кучето си във всеки пост, без да има необходимост от това!

#912 Потребителят е офлайн   Molly_Molly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-February 12

Публикувано: 28 February 2012 - 01:58 PM

Права е Анела,най-вероятно кученцето Ви е било гледано в тясно пространство и не е извеждано навън.Сестра ми има същото /майка чихуахуа ,баща пинчер/,но то се научи за няколко дни.Направи беля само след първия сняг - горкото отчаяно търсеше тревичка да се изпишка.Имайте търпение.Покажете му ясно какво очаквате от него.Успех !

#913 Потребителят е офлайн   Kokerche Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-February 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2012 - 10:13 AM

Здравейте,
Прочетох почти всичко което сте написали за приобщаване на кутрето към хигиенни навици и се опитвам да го прилагам,но резултатите изобщто не са обнадеждаващи. В началото Лео се научи да ходи в банята на пелени, сравнително лесно, но вече от 2 месеца ходим на разходки, по 4 пъти на ден и въпреки това продължава да се изпуска и вкъщи. Карам му се, на вън го хваля и му давам лакомство, някои дни издържа до 4 5 часа(което също ми се струва малко но все пак е на 5 месеца) друг път и за 2 часа като го оставим сам и прави бели. Сутрин почти винаги е първи станал, а някои път и вечер към 11 ч. пишка вкъщи. Не мога постоянно да го наблюавам, а варианта с клетка просто не мога да си го позволя а и тои няма да издържи . По голяма нужда ходим 99,9% само навън, но търсим сняг и само там, ако няма е голям зор :) странна работа е моито диване. Приемам всякакви съвети и упреци :)

#914 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 03 March 2012 - 12:25 PM

Така, както сте го написали - не можете да го наблюдавате, не искате клетка, ами ... нищо не ви остава, освен да почакате да порасне още.
И не, 4 часа никак не е малко за 5-месечно куче. Кучето ви е още бебе.

#915 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 05 March 2012 - 08:29 AM


Kokerche имаш чудесно кученце въобще не се оплаквай Качена снимка ние сме на 4 месеца, излизаме от няколко седмици навън, а Ахил още се стиска и пишка като се приберем вкъщи на памперса, но още е малък нормално е....а вие сте си перфектни след 1, 2 месеца ще свикне .... някои кученца се научават дори много по-късно

User's Signature

Качена снимка

#916 Потребителят е офлайн   Kokerche Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-February 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2012 - 11:47 AM

Надявам се да свикне, все пак толкова други са успяли :) Аз си мисля, че той много добре разбира за какво излиза и че трябва да си върши работата на вън, защото някои дни ме чака и дава сигнали, а пак друг път най-често когато е в хола(в последните два-три дни се случва и то започна докато имахме гости,които се занимаваха с него,докато аз оправях някои неща в другата стая, и не са го разбрали,че иска да изезе) въпреки че скоро е бил на разходка пак най-безцеремонно си върши работата и на мокета. Странно ми е :)

#917 Потребителят е офлайн   Molly_Molly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-February 12

Публикувано: 16 March 2012 - 12:38 AM

Обърни внимание дали се изпуска докато спи.Имах една ротвайлерка,беше много кротка и изпълнителна,но имаше цистит и се изпускаше.Не зависеше от нея.Лекувахме я, но можеше да се контролира само докато е будна.Ти обаче не се отчайвай .Кученцето ти е още малко ,някои от тях по-бавно се научават.И при хората е така. :md_064:

#918 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 17 March 2012 - 10:30 AM

Здравейте,
отново се появявам и моля за помощ и успокоение... Вече Лъки е на 7 месеца , но не спира да прави бели, ходи по голяма нужда винаги и само в тоалетната, ноооо пишка където свари.. Не мога повече, моля ви помогнете ми. Чуе ли кучешки лай- маркира, кучета у дома не са идвали, вечер също прави бели. Вече е част от семейството, но не зная до кога ще издържа, станала съм като детектив, връщам се , хващам мопа и търся.....Дали защото е мъжки и маркира, или има друга причина? На разходките пишка и ака, но вкъщи отново. Надявам се да се включи някой с пост към мен.
Пожелавам ви усмихнат ден.

#919 Потребителят е офлайн   Molly_Molly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-February 12

Публикувано: 17 March 2012 - 11:42 PM

На тази възраст настъпват хормонални промени.Може би трябва да поговорите с ветеринар.Моите са били само женски.Нямам опит с мъжки. :zz_226:

#920 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 March 2012 - 05:44 PM

Показване на мнениетоannagrosdanova, в 17 March 2012 - 10:30 AM, написа:

Здравейте,
отново се появявам и моля за помощ и успокоение... Вече Лъки е на 7 месеца , но не спира да прави бели, ходи по голяма нужда винаги и само в тоалетната, ноооо пишка където свари.. Не мога повече, моля ви помогнете ми. Чуе ли кучешки лай- маркира, кучета у дома не са идвали, вечер също прави бели. Вече е част от семейството, но не зная до кога ще издържа, станала съм като детектив, връщам се , хващам мопа и търся.....Дали защото е мъжки и маркира, или има друга причина? На разходките пишка и ака, но вкъщи отново. Надявам се да се включи някой с пост към мен.
Пожелавам ви усмихнат ден.

А какво сте правили да го учите на хигиенни навици, как реагирате вие и в двата случая - като го хванете в крачка и като заварите белята? Опитвали ли сте да го ограничите в по-стеснен периметър докато ви няма? Цялата къща ли му е на разположение и колко време отсъствате?
За да маркира у дома значи се чувства несигурен. Или има останала миризма някъде. Аз съм гледала все мъжки кучета и никое не е маркирало. Само веднъж единият започна да го прави когато му докарах малко кученце за месец-два, пък той беше свикнал да е сам, препика на два пъти платнената й къща, после спря.

Видях назад, че сте питали, препарат на ензимна основа не знам, купувала съм един от зоомагазин, но най-добра работа за премахване на миризма на урина върши оцет. Разрежда се с вода 1:1 или 1:2, напоява се обилно мястото, изчаква се да изсъхне само, без да се бърше. В началото е малко неприятно, особено като се смеси миризма на урина и оцет, но в рамките на ден отминава.

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни