Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#941 Потребителят е офлайн   nukanka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-July 12

Публикувано: 17 July 2012 - 11:26 AM

Здравейте,

Четох вяв форума, но не успявям да намеря отговор за проблема ни. Имаме мъжко чихуахуа на 1 г и половина. Кротък и добър е, но не успяваме да се приборим с проблема с пишкането. Първоначално много лесно се приучи да ходи на памперс. Проблемите започнаха, когато започна да вдига крак и решихме да му махнем памперса. Започна да маркира на няколко места. Каране, натъркване на муцуната, шамари, отблъскващи препарати - нищо не помогна. Когато е под надзор и сме си в къщи ни пишка, значи може да стиска. В момента, в който остане сам си позволява да го прави и то многократно. Също така пишка и през нощта, може би защото го оставяме да спи отделно от нас. Вече се замислям и за кастрация? Не знам какво още може да се направи?
Ще съм Ви много благодарна ако ми дадете някакъв съвет!

Благодаря предварително!

#942 Потребителят е офлайн   adelina_777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 19 July 2012 - 10:17 AM

Здравейте!Искам да ви помоля за някакъв съвет,защото вече не знам какво да направя!Взех си мопс на 50дни,сега вече е на 3месеца,но е много непослушен!Ака и пикае кадето пожелае,дърпа тоалетната хартия от поставката когато забравя да я навия,яде ми панталоните и така ги дърпа,че ги къса.Играеме в продължение на 1час и когато реша да отида в другата стая да си полегна той започва да скимти и да се хварля на вратата.Яде дивана и ъглите на стените,въпреки че има много играчки и топки и колкали и гумени...яде си леглото!Говоря му много,почти непрекъснато ми е в ръцете,но той няма умора и разбиране от негова страна!Ако може някой да ми помогна със съвет ще съм ви много благодарна!

#943 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 19 July 2012 - 12:04 PM

Ама вие четете ли този форум въобще преди да си зададете въпросите? Качена снимка

#944 Потребителят е офлайн   adelina_777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 19 July 2012 - 12:11 PM

Ама айде да не ми се карате!Този форум е за това да се пита!Ако има вече такава тема просто ми кажете как е озаглавена!Тук да те е страх да попиташ:)

#945 Потребителят е офлайн   Steisii Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-June 12

Публикувано: 07 August 2012 - 07:15 PM

Здравейте :re_037: Имам френски булдог на почти 9 месеца . Казва се Стейси :md_064: Проблема ми с нея е , че си свършва работата където и дойде . Изкарвам я доста често и въпреки това пак прави бели. Искам да попитам дали метода с клетката ще свърши работа :)

ПП : ако може някой да ми напише на ЛС .. как да я науча да спре да хапе ( хапе непрекъснато на игра но понякога боли доста.. както и не спира да лае майка ми )


Благодаря

#946 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 07 August 2012 - 09:42 PM

Колко често я изкарвате и кога?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#947 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 07 August 2012 - 09:46 PM

Показване на мнениетоadelina_777, в 19 July 2012 - 10:17 AM, написа:

Здравейте!Искам да ви помоля за някакъв съвет,защото вече не знам какво да направя!Взех си мопс на 50дни,сега вече е на 3месеца,но е много непослушен!Ака и пикае кадето пожелае,дърпа тоалетната хартия от поставката когато забравя да я навия,яде ми панталоните и така ги дърпа,че ги къса.Играеме в продължение на 1час и когато реша да отида в другата стая да си полегна той започва да скимти и да се хварля на вратата.Яде дивана и ъглите на стените,въпреки че има много играчки и топки и колкали и гумени...яде си леглото!Говоря му много,почти непрекъснато ми е в ръцете,но той няма умора и разбиране от негова страна!Ако може някой да ми помогна със съвет ще съм ви много благодарна!

Здравейте Аделина,
Кученцето е още малко,затова помнете че винаги след сън и хранене то трябва да бъде
„поканено”,ако ме разбирате...Извън това през няколко часа процедурата се повтаря,като за последно това става вечер- но за да имате успех не му се карайте / никакъво грубо отношение /,бъдете търпелива.А що се отнася до „белите” и „игрите”-
отделяйте му време,защото то има нужда от Вас.Съвместните игри са хубави, но и извън тях не му обръщайте гръб...,т.е. дори да сте в друго помещение не го изолирайте,
нека да е около Вас.Дори само присъствието Ви /без пряк контакт / е достатъчно
бебето да се чувства спокойно.Кучетата са лесно приспособими към всичко,с течение на времето животинката ще свикне с начинът Ви на живот и това ще отшуми.
А ако имате други въпроси – раздел „курс обучение на малкото куче”.
Желая Ви весели мигове с кучето.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#948 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 08 August 2012 - 01:18 AM

Показване на мнениетоadelina_777, в 19 July 2012 - 08:17 AM, написа:

Здравейте!Искам да ви помоля за някакъв съвет,защото вече не знам какво да направя!Взех си мопс на 50дни,сега вече е на 3месеца,но е много непослушен!Ака и пикае кадето пожелае,дърпа тоалетната хартия от поставката когато забравя да я навия,яде ми панталоните и така ги дърпа,че ги къса.Играеме в продължение на 1час и когато реша да отида в другата стая да си полегна той започва да скимти и да се хварля на вратата.Яде дивана и ъглите на стените,въпреки че има много играчки и топки и колкали и гумени...яде си леглото!Говоря му много,почти непрекъснато ми е в ръцете,но той няма умора и разбиране от негова страна!Ако може някой да ми помогна със съвет ще съм ви много благодарна!


Здравей, вече си получила хубави съвети. И аз да добавя - кученцето на 3 месеца е още бебе. Само с играчките вероятно му е скучно, затова не си играе с тях самичко. Гризенето на мебели може да означава скука, а и растене на зъби. Може и да не си улучила подходящите играчки. Нашият Шаро, като беше малък, най-много харесваше плюшени играчки (за кучета), в които имаше свирка. Изкормваше ги за ден-два, да им извади свирката, след което продължаваше да ги "раздъвква". Трябва да се внимава, когато почнат да стават на парцали, да не ги гълта, тогава се отнемат и се сменят с друго. Бая средства отидоха там, но нямаме нищо друго изядено и сдъвкано из къщи, а имаме доста дървени мебели, кабели и т.н. из къщи. Освен това, ние го отглеждахме с клетка, което също помогна много.
Още е малък и му е скучно сам. Може да се научи на отсъствието ти, като го оставяш за малко, за минутка и се връщаш веднага, ако е мирувал - получава награда. После - две минути, после - 5, и така.

Кучето е стадно животно, а не човек, затова да се очаква да разбира от говорене не е много разумно, нито да разбере как мисли едно човешко същество - то няма човешки мозък. То разбира от това, което бъде научено. Най-доброто средство кучето да миряса е да бъде изморено. Ако си гледала сериите на Сизар Милан, първото, с което той започва, е да изведе кучето на разходка - но той е с кънки, което означава по-малко движение за него, МНОГО тичане на кучето, докато се измори и клекне.

Упражнения, дисциплина и любов - това са трите основополагащи принципа при възпитаването на едно куче, според Сизар Милан, но точно в този порядък, а не разместени. Т.е. първо упражненията - изморяване на кучето, после дисциплината - да се учи да прави каквото човекът каже, чак тогава - прояви на любов.

успех!
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#949 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 08 August 2012 - 01:24 AM

Показване на мнениетоSteisii, в 07 August 2012 - 05:15 PM, написа:

Здравейте :re_037: Имам френски булдог на почти 9 месеца . Казва се Стейси :md_064: Проблема ми с нея е , че си свършва работата където и дойде . Изкарвам я доста често и въпреки това пак прави бели. Искам да попитам дали метода с клетката ще свърши работа :)

ПП : ако може някой да ми напише на ЛС .. как да я науча да спре да хапе ( хапе непрекъснато на игра но понякога боли доста.. както и не спира да лае майка ми )


Благодаря

аз съм отглеждала моето куче с клетка, но беше бебе, когато му я взехме, като я "израсна", я оставихме известно време, защото обичаше да си се свира там и да си лежи, после я махнахме. Не знам дали на 9 месеца не е малко късничко за клетка... Те наистина като бебета приемат клетката за своя бърлога и не пишкат и не акат там, но смятам, че така или иначе трябва кучето да се научи, че е нежелателно да си свършва работата вкъщи.

Като те чета - пишка където иска, лае, прави бели и хапе - явно кучето смята себе си за "лидер на семейната глутница". Изгледай някои от сериите на Сизар Милан, той обяснява много ясно как трябва да се държи човек, ако иска да бъде водач на семейната глутница, а кучето да го слуша. Ако това не се прави, кучето завзема водаческата позиция и си прави каквото иска, не слуша какво искат от него хората.

За хапането, както и за всяко нежелателно поведение - когато прави нещо нежелано, му се скарваш и му казваш "не". отнема се това, което обича. Когато прави каквото искаш, се хвали щедро, гали се и се дават наградки. Но това - много последователно и продължително време, докато схване при кое поведение ще получава каквото иска (храна, игра и т.н.) и при кое поведение - няма.

Моето куче ме хапеше мен отначало, но не хапеше мъжа ми. Аз пищях театрално, за да го стресна, за да разбере, че боли. Когато ухапе, правехме "захапка" по метода на Сизар Милан - с пръстите на ръката правиш "муцунка" и го "захапваш" отстрани, по ребрата или до врата - така майката би коригирала поведението на кученцето си, те разбират този "език". Друго, което правехме, е когато ухапе - се слага да легне в подчинена поза, за да разбере, че се е провинил. Но пак, ако гледаш сериите, ще ти стане ясно за какво говоря.
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#950 Потребителят е офлайн   Steisii Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-June 12

Публикувано: 08 August 2012 - 02:16 AM

Много бладаря за отговора ти Мил@. Като му кажа "Не" все едно нищо не му казвам.. С мен се съобразява относно хапането, но не и с майка ми. Навън напада хората и кучетата. Малка е още и силно се надявам да се оправят нещата. Изяде леглата,столовете.. общо взето всичко. Това и поведение се появи след здравословния проблем който имаше. Повръщаше цяла седмица..Задушаваше се. Накрая и направиха езофагоскопия. Оказа се че има язви по целия хранопровод и стомаха. Тогава може да съм я разглезила защото непрекъснато треперих над нея.. Извеждам я на около 2-3 часа защото иначе ще направи белята в къщи. Понякога я забелязвам как го прави на инат, ако не съм и обърнала внимание. Искахме да направим ремонт у нас .. но как да стане ? Преди да се разболее си вършеше работата на памперс.. Награждавахме я всеки път. Но след като се разболя и след това оздравя все едно не е ходила на памперса.. Изобщо не иска да ходи там. Я на леглото , я на дивана.. на паркета , в коридора. Започнах да мисля за професионално обучение но май е доста пари. Гледам епизодите на Сизър .. но явно не прилагам правилно упражненията.. И още веднъж благодаря ти за бързия отговор . Поздрави :md_064: :db_046:


ПП : Стейси пие адски много вода.. Непрекъснато :ae_085:

#951 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 08 August 2012 - 07:40 AM

Показване на мнениетоМил@, в 08 August 2012 - 01:24 AM, написа:

Показване на мнениетоSteisii, в 07 August 2012 - 05:15 PM, написа:

Здравейте :re_037: Имам френски булдог на почти 9 месеца . Казва се Стейси :md_064: Проблема ми с нея е , че си свършва работата където и дойде . Изкарвам я доста често и въпреки това пак прави бели. Искам да попитам дали метода с клетката ще свърши работа :)

ПП : ако може някой да ми напише на ЛС .. как да я науча да спре да хапе ( хапе непрекъснато на игра но понякога боли доста.. както и не спира да лае майка ми )


Благодаря

аз съм отглеждала моето куче с клетка, но беше бебе, когато му я взехме, като я "израсна", я оставихме известно време, защото обичаше да си се свира там и да си лежи, после я махнахме. Не знам дали на 9 месеца не е малко късничко за клетка... Те наистина като бебета приемат клетката за своя бърлога и не пишкат и не акат там, но смятам, че така или иначе трябва кучето да се научи, че е нежелателно да си свършва работата вкъщи.

Като те чета - пишка където иска, лае, прави бели и хапе - явно кучето смята себе си за "лидер на семейната глутница". Изгледай някои от сериите на Сизар Милан, той обяснява много ясно как трябва да се държи човек, ако иска да бъде водач на семейната глутница, а кучето да го слуша. Ако това не се прави, кучето завзема водаческата позиция и си прави каквото иска, не слуша какво искат от него хората.

За хапането, както и за всяко нежелателно поведение - когато прави нещо нежелано, му се скарваш и му казваш "не". отнема се това, което обича. Когато прави каквото искаш, се хвали щедро, гали се и се дават наградки. Но това - много последователно и продължително време, докато схване при кое поведение ще получава каквото иска (храна, игра и т.н.) и при кое поведение - няма.

Моето куче ме хапеше мен отначало, но не хапеше мъжа ми. Аз пищях театрално, за да го стресна, за да разбере, че боли. Когато ухапе, правехме "захапка" по метода на Сизар Милан - с пръстите на ръката правиш "муцунка" и го "захапваш" отстрани, по ребрата или до врата - така майката би коригирала поведението на кученцето си, те разбират този "език". Друго, което правехме, е когато ухапе - се слага да легне в подчинена поза, за да разбере, че се е провинил. Но пак, ако гледаш сериите, ще ти стане ясно за какво говоря.

Здравейте Мил@,
Бихте ли отговорила след като знаете толкова много за кучешкото поведение,защо онази нощ пуснахте „зов” за помощ?!?..... И ако може пояснете на четящите какво се крие зад понятията : инстинктивни действия,степен на приспособимост,праг на дразнимост,опит?....
Щом имате „лек” за всичко,защо когато кучето Ви прави „нещо нежелано” не ползвате опитът / придобит от телевизията/ ,а търсите съвети....,защото човек би помислил,че искате да представите ШАРО,а не знаете как??

PS. И автомобилите в основата си са еднакви като устройство,но техниката на управление е различна, нали?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#952 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 08 August 2012 - 08:17 AM

starrkopf, винаги има ситуации с които някой може, а друг не може да се справи. В случая Mil@ помага за неща, с които се е справила.Едва ли би го направила за неща, за които не е сигурна/не разбира.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#953 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 August 2012 - 11:59 AM

Показване на мнениетоSteisii, в 08 August 2012 - 02:16 AM, написа:

ПП : Стейси пие адски много вода.. Непрекъснато :ae_085:

Може да опиташ да даваш водата контролирано. Някои кучета са склонни да се оливат, имах такъв проблем, известно време давах водата 4 пъти дневно по режим, после премахнах режима и вече нямаме този проблем.
Средната нужда от вода е около 50-60 мл/кг телесно тегло. Това варира в зависимост от храната и температурите, но може да служи за база. Опитай да измериш колко пие дневно, за да се ориентираш дали не пие прекалено много. Ако пие повече от 90 мл/кг дневно, това вече е полидипсия, която води до полиурия съвсем логично и може да е, може да не е медицинси проблем. Моята хубостница просто се забавляваше да льока или пък все си мислеше, че ще бъде лишена от вода, във всеки случай проблемът й беше чисто психологически.

#954 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 08 August 2012 - 11:54 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 08 August 2012 - 05:40 AM, написа:

Здравейте Мил@,
Бихте ли отговорила след като знаете толкова много за кучешкото поведение,защо онази нощ пуснахте „зов” за помощ?!?..... И ако може пояснете на четящите какво се крие зад понятията : инстинктивни действия,степен на приспособимост,праг на дразнимост,опит?....
Щом имате „лек” за всичко,защо когато кучето Ви прави „нещо нежелано” не ползвате опитът / придобит от телевизията/ ,а търсите съвети....,защото човек би помислил,че искате да представите ШАРО,а не знаете как??

PS. И автомобилите в основата си са еднакви като устройство,но техниката на управление е различна, нали?

Здравей, staqrrkopf. Не си спомням да съм твърдяла, че "знам толкова много за кучешкото поведение". Всичко, което съм научила за възпитанието и отглеждането на кучетата, съм го научила от интернет, включително и от този форум, помогнаха ми треньори - както и от същите тези серии на Сизар Милан - затова ги препоръчвам.

Изцяло отговорна съм за отглеждането на едно куче, това е Шаро, за който става дума, в някои неща сме постигнали много успехи, за тях си позволявам да разказвам - НЕ ДА ДАВАМ СЪВЕТ. Никъде не съм оставяла впечатление, че имам много опит или пък че се занимавам с кучета професионално, дори напротив, винаги подчертавам, че не е така. Споделям какво сме правили ние и как се е получило при нас.

Не виждам причина да ви обяснявам каквото и да било. Търся помощ, за да се справя със ситуация, която е нова за мен и не съм намерила ОЩЕ решение. Дано да осъзнавате, че сериите на Сизар Милан са доста по-полезни, отколкото горното ви мнение. :mg_062: Без лоши чувства. :re_037:

GAG, благодаря, точно така е. Получих много помощ от хора в този форум, опитвам се на свой ред да съм полезна на хора, които минават по моя път с малки кученца, това е. Неприятно е, когато имаш проблем с кучето си и никой не ти отговаря... Естествено, всеки си избира сам какво да опитва, прилага или не прилага. :smile:
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#955 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 09 August 2012 - 12:15 AM

Показване на мнениетоSteisii, в 08 August 2012 - 12:16 AM, написа:

Много бладаря за отговора ти Мил@. Като му кажа "Не" все едно нищо не му казвам.. С мен се съобразява относно хапането, но не и с майка ми. Навън напада хората и кучетата. Малка е още и силно се надявам да се оправят нещата. Изяде леглата,столовете.. общо взето всичко. Това и поведение се появи след здравословния проблем който имаше. Повръщаше цяла седмица..Задушаваше се. Накрая и направиха езофагоскопия. Оказа се че има язви по целия хранопровод и стомаха. Тогава може да съм я разглезила защото непрекъснато треперих над нея.. Извеждам я на около 2-3 часа защото иначе ще направи белята в къщи. Понякога я забелязвам как го прави на инат, ако не съм и обърнала внимание. Искахме да направим ремонт у нас .. но как да стане ? Преди да се разболее си вършеше работата на памперс.. Награждавахме я всеки път. Но след като се разболя и след това оздравя все едно не е ходила на памперса.. Изобщо не иска да ходи там. Я на леглото , я на дивана.. на паркета , в коридора. Започнах да мисля за професионално обучение но май е доста пари. Гледам епизодите на Сизър .. но явно не прилагам правилно упражненията.. И още веднъж благодаря ти за бързия отговор . Поздрави :md_064: :db_046:


ПП : Стейси пие адски много вода.. Непрекъснато :ae_085:

Няма за какво да ми благодариш, както писах горе, само споделям какво е проработило при нас. :mg_062: "Не"-то е много важна команда, за мен - една от най-важните. Намери начин да го накараш да я "чуе". Дали ще дръпваш с повод рязко, дали ще "хапеш" с ръка, дали ще го стряскаш по някакъв начин в началото, докато обърне внимание - трябва, защото куче, което не чува "не" може да стане опасно. Имай предвид, че куче, което напада хора и животни, не се оправя от самосебе си, просто с израстването. Ходенето по нужда тук и там е малкия проблем, макар че и той може да ти вгорчи живота. Аз бих почнала обучението за тоалетна отначало, все едно нищо е нямало досега. И ако можеш да си позволиш професионално обучение - това ще е най-лесно и, вероятно, най-ефективно.

Успех! :re_037:
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

#956 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 09 August 2012 - 10:24 AM

Показване на мнениетоМил@, в 08 August 2012 - 11:54 PM, написа:

Показване на мнениетоstarrkopf, в 08 August 2012 - 05:40 AM, написа:

Здравейте Мил@,
Бихте ли отговорила след като знаете толкова много за кучешкото поведение,защо онази нощ пуснахте „зов” за помощ?!?..... И ако може пояснете на четящите какво се крие зад понятията : инстинктивни действия,степен на приспособимост,праг на дразнимост,опит?....
Щом имате „лек” за всичко,защо когато кучето Ви прави „нещо нежелано” не ползвате опитът / придобит от телевизията/ ,а търсите съвети....,защото човек би помислил,че искате да представите ШАРО,а не знаете как??

PS. И автомобилите в основата си са еднакви като устройство,но техниката на управление е различна, нали?

Здравей, staqrrkopf. Не си спомням да съм твърдяла, че "знам толкова много за кучешкото поведение". Всичко, което съм научила за възпитанието и отглеждането на кучетата, съм го научила от интернет, включително и от този форум, помогнаха ми треньори - както и от същите тези серии на Сизар Милан - затова ги препоръчвам.

Изцяло отговорна съм за отглеждането на едно куче, това е Шаро, за който става дума, в някои неща сме постигнали много успехи, за тях си позволявам да разказвам - НЕ ДА ДАВАМ СЪВЕТ. Никъде не съм оставяла впечатление, че имам много опит или пък че се занимавам с кучета професионално, дори напротив, винаги подчертавам, че не е така. Споделям какво сме правили ние и как се е получило при нас.

Не виждам причина да ви обяснявам каквото и да било. Търся помощ, за да се справя със ситуация, която е нова за мен и не съм намерила ОЩЕ решение. Дано да осъзнавате, че сериите на Сизар Милан са доста по-полезни, отколкото горното ви мнение. :mg_062: Без лоши чувства. :re_037:

GAG, благодаря, точно така е. Получих много помощ от хора в този форум, опитвам се на свой ред да съм полезна на хора, които минават по моя път с малки кученца, това е. Неприятно е, когато имаш проблем с кучето си и никой не ти отговаря... Естествено, всеки си избира сам какво да опитва, прилага или не прилага. :smile:


Здравейте Мил@,
радвам се на готовността Ви да коментираме отглеждането и възпитанието на малкото кученце,затова Ви моля / тъй като цитирате С.Милан /,пояснете как „ЕНЕРГИЯТА” влияе върху отношенията човек-куче и тя ли е водеща, или познаването на причините за кучешкото поведение?

PS.За да не разваляме „Хигиенни навици”,ако имате желание пишете в „Курс обучение
на малкото куче”.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#957 Потребителят е офлайн   Mira_sf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 11-August 12

Публикувано: 11 August 2012 - 11:26 AM

Здравейте,
взех си кученце нечистокръвен японски хин, приучи се много лесно къде да ходи до тоалетна, и си ходеше там близо седмица.Изведнъж обаче отказва да излезе и пишка и ака насред стаята.Даже няма желание да доближи вратата която води към тоалетната му, както и другата която е към другите стаи.Моля дайте ми съвет как да преодолеем този страх (според мен).Благодаря!

П.С.Малкия е на 4 месеца и 10 дни

#958 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2012 - 12:15 PM

вече би трябвало да имате всички ваксини и да излизате навън.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#959 Потребителят е офлайн   Mira_sf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 11-August 12

Публикувано: 11 August 2012 - 12:27 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 11 August 2012 - 12:15 PM, написа:

вече би трябвало да имате всички ваксини и да излизате навън.


За съжаление кучето е гледано от човек, който е против тези неща и има само 5 валентна ваксина правена, а и беше на антибиотик една седмица и тепърва ще правим останалото, но вет-ката каза че трябва да изчакаме още малко за да се стабилизира и тогава.

#960 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 12:42 PM

Проверете дали изпускането не е следствие от медикаментозната намеса. проверете дали препаратите, които са давани на кучето, не предизвикват страничен ефект като внезапно изпускане.
В никакъв случай не го удряйте, никакъв вестник с който да го тупате и другите ала-бала. Без насилие, защото рискувате само да влошите драстично нещата. Разхвърлете памперси точно там където се изхожда животното, измийте пода с няколко капки етирични масла препоръчително да е с цитрусови аромати. не знам каква ви е настилката, но дори върху паркет и плочки едно и също място попива от миризмата на предишните изхождания и кучето се стреми да се изходи отново точно върху това определено место. Въоръжете се с латексни ръкавици и много търпение - чака ви голямо търкане и миене. Лека по лека, като сложите памперса върху въпросното място и предварително измиете добре, ще изтегляте памперса към вратата на банята или балкона - зависи къде искате да се изхожда кутрето. Всеки ден всеки път след почистването крачка по крачка леко премествате памперса в желаната посока. При изхождане върху памперса - бурно одобрение, мили думи на кутрето, Браво и лакомство с поощрително погалване. Разкажете му на вашия герой колко добре се е справил.

ВАЖНО! Поощрението трябва да се извършва точно когато лично сте видяли че кучето е свършило работа върху памперса.
Наказание - максимум като се изтърве извън въпросния памперс разтръсването зад врата и скарване със строг тон. ВАЖНО! Наказанието, както и поощрението, трябва да се извършва само и единствено в момента, в който виждате белята или успеха.

Започнете с това че маркирате въпросната точка с памперс или попиваща пелена, като измиете настилката много добре. Ако точките за маркиране на изхождане са няколко - разхвърлете памперси върху всяка една. Хвалете го кучето като се изходи върху пелената-памперса и лека по лека ги изтегляйте в нужната посока.
И наистина проверете дали въпросните антибиотици нямат някакви странични ефекти. Аз имах подобен случай с Преднизалона, инжектиран на кучето ми - пикаше милия като за световно и изобщо не ставаше дума за поведенчески проблем, а за медикаментозен такъв.
Успех. Ще се справите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни