Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#961 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2012 - 12:57 PM

Миризма от урина се неутрализира със спирт.

Комшийският котарак влизаше неканен у нас, пикаше и/или маркираше, чистех със спирт.

#962 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 01:14 PM

Съгласна, но не мирише много добре, за това добавях към водата етерични масла с цитрусови аромати - лимон, портокал, мандарина. Латексните ръкавици в аптеките са 10 лева за 100 бройки май, цяла кутия бе готова върху барплота за война с локвите и торти:-))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#963 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 01:16 PM

белина с ароматизатор върши също работа нали? ( за теракот имам в предвид )

#964 Потребителят е офлайн   Mira_sf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 11-August 12

Публикувано: 11 August 2012 - 01:18 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 11 August 2012 - 12:42 PM, написа:

Проверете дали изпускането не е следствие от медикаментозната намеса. проверете дали препаратите, които са давани на кучето, не предизвикват страничен ефект като внезапно изпускане.
В никакъв случай не го удряйте, никакъв вестник с който да го тупате и другите ала-бала. Без насилие, защото рискувате само да влошите драстично нещата. Разхвърлете памперси точно там където се изхожда животното, измийте пода с няколко капки етирични масла препоръчително да е с цитрусови аромати. не знам каква ви е настилката, но дори върху паркет и плочки едно и също място попива от миризмата на предишните изхождания и кучето се стреми да се изходи отново точно върху това определено место. Въоръжете се с латексни ръкавици и много търпение - чака ви голямо търкане и миене. Лека по лека, като сложите памперса върху въпросното място и предварително измиете добре, ще изтегляте памперса към вратата на банята или балкона - зависи къде искате да се изхожда кутрето. Всеки ден всеки път след почистването крачка по крачка леко премествате памперса в желаната посока. При изхождане върху памперса - бурно одобрение, мили думи на кутрето, Браво и лакомство с поощрително погалване. Разкажете му на вашия герой колко добре се е справил.

ВАЖНО! Поощрението трябва да се извършва точно когато лично сте видяли че кучето е свършило работа върху памперса.
Наказание - максимум като се изтърве извън въпросния памперс разтръсването зад врата и скарване със строг тон. ВАЖНО! Наказанието, както и поощрението, трябва да се извършва само и единствено в момента, в който виждате белята или успеха.

Започнете с това че маркирате въпросната точка с памперс или попиваща пелена, като измиете настилката много добре. Ако точките за маркиране на изхождане са няколко - разхвърлете памперси върху всяка една. Хвалете го кучето като се изходи върху пелената-памперса и лека по лека ги изтегляйте в нужната посока.
И наистина проверете дали въпросните антибиотици нямат някакви странични ефекти. Аз имах подобен случай с Преднизалона, инжектиран на кучето ми - пикаше милия като за световно и изобщо не ставаше дума за поведенчески проблем, а за медикаментозен такъв.
Успех. Ще се справите.


Благодаря много за съвета,
интересното ми се вижда, че не пишка повече от обичайното даже ми се струва че поразреди ходенията, но съвсем изведнъж взе да отказва да излезе на терасата, на която си ходеше през цялото време в което пиеше антибиотика.Тръгва натам, стига до едно място и остава там все едно има стена пред него, чудя се дали няма общо с това че вижда отражението си във вратата през която трябва да мине.Същото е и в обратна посока( към останалите стаи).Когато го извадя на памперса стои докато го гледам и после с бясна скорост изчезва навътре.А толкова се бях зарадвала че свикна буквално за ден да излиза и да си върши работата...

#965 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 01:22 PM

jujkavn
Белина става, но зависи и от настилката - ако е по-евтин паркет или мокет то ще разяжда настилката. А някои по-агресивни химии може и да причинят вреда и на лапичките на кучето, аз се отказах от някои силни химии точно поради този факт.

Mira_sf
Вратата до желаното място за изхождане и уриниране трябва да е винаги отворена. Мястото за справяне с естествените нужди трябва винаги да е достъпно. А и възможно внезапен силен звук да е уплашил кучето и го е отказал от терасата.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#966 Потребителят е офлайн   Mira_sf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 11-August 12

Публикувано: 11 August 2012 - 01:27 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 11 August 2012 - 01:22 PM, написа:

jujkavn
Белина става, но зависи и от настилката - ако е по-евтин паркет или мокет то ще разяжда настилката. А някои по-агресивни химии може и да причинят вреда и на лапичките на кучето, аз се отказах от някои силни химии точно поради този факт.

Mira_sf
Вратата до желаното място за изхождане и уриниране трябва да е винаги отворена. Мястото за справяне с естествените нужди трябва винаги да е достъпно. А и възможно внезапен силен звук да е уплашил кучето и го е отказал от терасата.



Вратата винаги е много широко отворена, терасата е остъклена и със затворени прозорци за да не се плаши, тръгвайки натам обаче винаги се оглежда във вратата и се спира.Дали е възможно като е чул лай на кучето отвън това да го е отказало?
За сега почистих със спирт и етерично масло и сложих памперса там, дано успеем да се излъжем да отидем пак на терасата.
П.С.Сега се сещам че спря да ходи на терасата след като беше валяло.

#967 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 01:31 PM

Гърмеше ли тогава? Напълно възможно от това да се е стреснал. Изтегляйте памперса към терасата лека по лека и издебвайте момента, когато върши работа върху него за да го похвалите и подкрепите.
ВАЖНО! Докато кучето уринира или се изхожда не го докосвайте а подкрепяйте с радостно Браво, а вече след като приключи тутакси лакомство-наградка и гушкане цункане. Има животни които тактилен контакт по времето на изхождане ги пиртеснява. Дайте на кучето да се изходи спокойно като го хвалите и вече след това го галете и го прегръщайте на воля:-)))
Ние например имаме команда "Върши работа" - което означава че трябва първо да свърши голямата нужда за да продължим с разходки и игри.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#968 Потребителят е офлайн   Mira_sf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 11-August 12

Публикувано: 11 August 2012 - 01:34 PM

Furia_S

Гърмеше да.Явно това го е отказало.
Благодаря страшно много за отделеното време.

#969 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2012 - 02:24 PM

Показване на мнениетоjujkavn, в 11 August 2012 - 01:16 PM, написа:

белина с ароматизатор върши също работа нали? ( за теракот имам в предвид )

jujkavn, по принцип за почистване ли питаш, или конкретно за урина?
Ако е за нормалното хигиенизиране на дома, много добра дезинфекция върши хлорхексидин-а. С него се промиват и рани, така че, мисля, няма да дразни, дори и без изплакване на пода :ba_025:
Хлорхексидинът е много гъст и се разрежда с вода.

#970 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 03:25 PM

Показване на мнениетоMira_sf, в 11 August 2012 - 11:34 AM, написа:

Furia_S

Гърмеше да.Явно това го е отказало.
Благодаря страшно много за отделеното време.

За нищо, случват се и такива неща - шок от преместването, ново място, гърмежи... Ще се наредят нещата лека полека, просто имайте търпение ине залагайте на наказанията, ще се окопити кутрето и ще се научи:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#971 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 04:56 PM

Показване на мнениетоdile, в 11 August 2012 - 01:24 PM, написа:

Показване на мнениетоjujkavn, в 11 August 2012 - 01:16 PM, написа:

белина с ароматизатор върши също работа нали? ( за теракот имам в предвид )

jujkavn, по принцип за почистване ли питаш, или конкретно за урина?
Ако е за нормалното хигиенизиране на дома, много добра дезинфекция върши хлорхексидин-а. С него се промиват и рани, така че, мисля, няма да дразни, дори и без изплакване на пода :ba_025:
Хлорхексидинът е много гъст и се разрежда с вода.


За почистване и за урина питам. Моя кучо понякога пишка сутрин в къщи. До сега съм чистила винаги с белина и ароматизатор, просто не виждах по магазините нищо друго, което би неутрализирало миризмата и да дезинфектира добре.. а този хлорхексидин от къде мога да си го набавя? В аптеките ли го има? А мирише ли неприятно ?

#972 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 05:01 PM

Той изобщо не мирише, има го при всеки ветеринар, разрежда се с вода. Ползвам го и при препуционалните промивки на моя мъжкар когато има секрет. За дезинфекция става, но не изолира напълно миризмата на мястото, което кучето е набелязало. За това спирт или етерични масла се добавят, да убият миризмата. Инак хлорхикседина за щядаща дезинфекция на подова настилка наистина е вариант.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#973 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 05:15 PM

:ba_025::rc_036:

#974 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2012 - 05:34 PM

Най-изгодно е да се закупи цяла туба хлорхексидин. Преди време срещах в нет-а, но сега не мога да намеря, само в комбинация.
Във всяка ветеринарна клиника или кабинет продават, но доста скъпичко - 1 мл. за 1 лев.
Аз съм го ползвала за почистване вкъщи и съм доволна. Сега чистя с доместос, след това плакна задължително, ама не си е работа т*ва...

#975 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 05:39 PM

"Възможни са странични ефекти като при употребата на хлорхексидин, като: алергична реакция, възпаление на кожата, петна или оцветяване по езика и зъбите, парене по езика, временна загуба на вкуса, подмяна на част от епидермиса на кожата от вътрешната страна на устата.
Винаги преди да се използва хлорхексидин е необходима консултация с специалист – стомаолог."

Това намерих като информация за този продукт.. честно казано не искам да рискувам, от три месеца се опитвам да разбера защо кучето ми се чеше, вече и козината му започва да пада или той я скубе нямам идеа.. не искам да рискувам с нови неща.. благодаря за информацията все пак.

#976 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2012 - 05:44 PM

Показване на мнениетоjujkavn, в 11 August 2012 - 05:39 PM, написа:

"Възможни са странични ефекти като при употребата на хлорхексидин, като: алергична реакция, възпаление на кожата, петна или оцветяване по езика и зъбите, парене по езика, временна загуба на вкуса, подмяна на част от епидермиса на кожата от вътрешната страна на устата.
Винаги преди да се използва хлорхексидин е необходима консултация с специалист – стомаолог."

Това намерих като информация за този продукт.. честно казано не искам да рискувам, от три месеца се опитвам да разбера защо кучето ми се чеше, вече и козината му започва да пада или той я скубе нямам идеа.. не искам да рискувам с нови неща.. благодаря за информацията все пак.

Предполагам, че са описани страничните ефекти на вода за уста, която съдържа хлорхексидин. Но те не е задължително да се проявят. Все пак за мен е в пъти по-безопасен от белина, доместос и др.
Но както прецениш, действително някой може да прояви свръхчувствителност.

#977 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 05:47 PM

Ами да, ама знам ли .. странно ми е, че се предлага и от ветеринари за дезинфекция.

#978 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 August 2012 - 05:50 PM

Показване на мнениетоjujkavn, в 11 August 2012 - 03:39 PM, написа:

"Възможни са странични ефекти като при употребата на хлорхексидин, като: алергична реакция, възпаление на кожата, петна или оцветяване по езика и зъбите, парене по езика, временна загуба на вкуса, подмяна на част от епидермиса на кожата от вътрешната страна на устата.
Винаги преди да се използва хлорхексидин е необходима консултация с специалист – стомаолог."

Това намерих като информация за този продукт.. честно казано не искам да рискувам, от три месеца се опитвам да разбера защо кучето ми се чеше, вече и козината му започва да пада или той я скубе нямам идеа.. не искам да рискувам с нови неща.. благодаря за информацията все пак.

Коя порода е и какво яде? Моя змей всяко лято се дръгне като прокажен, въпреки че го обработвам редовно от бълхи. - на 45 дена с Вирбак.
Но той има сума ти вродени онаследени диагнози и слаба имунна система. Сега пак го мазах с Екзематин.

Ветеринарен хлорхексидин е безопасен, промивах дупките след ухапвания с него, не се тревожи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#979 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2012 - 05:56 PM

Показване на мнениетоjujkavn, в 11 August 2012 - 05:47 PM, написа:

Ами да, ама знам ли .. странно ми е, че се предлага и от ветеринари за дезинфекция.

Жужка, споко, то един витамин С колко странични ефекти има..., но рядко се проявяват.
И при хлорхексидинът вероятно е така, но производителят е длъжен да ги упомене в упътването. :ba_025:

#980 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 August 2012 - 06:02 PM

имаш ЛС :)

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни