Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#921 Потребителят е офлайн   krisi007 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-March 12

Публикувано: 20 March 2012 - 09:37 AM

Здравейте
Отскоро съм горд собственик на малко куче смеска между померан и мини шпиц. Бебето е на 2 месеца и е вкъщи вече седмица , но тъй като досега не съм гледала сама куче искам да попитам няколко неща, прочетох статиите от първата страница на темата но все още имам неясни неща.
1. не успявам да го нау1а да се изхожда на едно място , и още не му е време за излизане на разходки , а поти 8 часа е само, взехме памперс от зоо магазин но някои път пишка там дръг път където му падне, дори и като съм вкъщи и го следя , не мога да расбера кога иска да пишка.
2. проблем е през нощта , защото то спи в хола има си легло , и ас затварям врата на спалнята, но от няколко вечери се беше научил да се качва на дивана и там да спи , а ние искаме да го отучим да се качва по дивана , и затова го преместихме таак че тои сега не може да се катери , и по цяла нощ скимти и драска по дивана както и по вратата на спалнята, и аз не мога да спя въобще.
помагайте моля :wb_052:

#922 Потребителят е офлайн   VGAlexandrov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 17-October 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 March 2012 - 11:39 AM

Показване на мнениетоkrisi007, в 20 March 2012 - 09:37 AM, написа:

Здравейте
Отскоро съм горд собственик на малко куче смеска между померан и мини шпиц. Бебето е на 2 месеца и е вкъщи вече седмица , но тъй като досега не съм гледала сама куче искам да попитам няколко неща, прочетох статиите от първата страница на темата но все още имам неясни неща.
1. не успявам да го нау1а да се изхожда на едно място , и още не му е време за излизане на разходки , а поти 8 часа е само, взехме памперс от зоо магазин но някои път пишка там дръг път където му падне, дори и като съм вкъщи и го следя , не мога да расбера кога иска да пишка.
2. проблем е през нощта , защото то спи в хола има си легло , и ас затварям врата на спалнята, но от няколко вечери се беше научил да се качва на дивана и там да спи , а ние искаме да го отучим да се качва по дивана , и затова го преместихме таак че тои сега не може да се катери , и по цяла нощ скимти и драска по дивана както и по вратата на спалнята, и аз не мога да спя въобще.
помагайте моля :wb_052:

С риск много да ме оплюват хората - не го учи да пикае никъде докато не започнете да излизате навън. Когато го учите да пикае на определено място вкъщи после кучето ще се стиска навън и пак ще пишка вкъщи докато се научи къде е правилно ще стане на 7-8 месеца. Кучето ви е дребна порода и не вярвам да пикае гьолове и едва ли е голям проблем с една салфетка да се събере, за драскането катеренето и етс - всемете pet stop и напръскайте дивана, най правилно е да му се карате като се опитва да се качи, но след като ви няма по 8 часа е безсмислено, успех с дребосъка.

#923 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 21 March 2012 - 09:46 PM

Цитат

А какво сте правили да го учите на хигиенни навици, как реагирате вие и в двата случая - като го хванете в крачка и като заварите белята? Опитвали ли сте да го ограничите в по-стеснен периметър докато ви няма? Цялата къща ли му е на разположение и колко време отсъствате?
За да маркира у дома значи се чувства несигурен. Или има останала миризма някъде. Аз съм гледала все мъжки кучета и никое не е маркирало. Само веднъж единият започна да го прави когато му докарах малко кученце за месец-два, пък той беше свикнал да е сам, препика на два пъти платнената й къща, после спря.

Видях назад, че сте питали, препарат на ензимна основа не знам, купувала съм един от зоомагазин, но най-добра работа за премахване на миризма на урина върши оцет. Разрежда се с вода 1:1 или 1:2, напоява се обилно мястото, изчаква се да изсъхне само, без да се бърше. В началото е малко неприятно, особено като се смеси миризма на урина и оцет, но в рамките на ден отминава.

Мил, ще се опитам да отговоря на въпросите, които сте ми задали:Когато ни няма, достъпът му е ограничен .През целият ден у дома има хора. Когато го хванем в крачка му се караме и той разбира, че е сгрешил, застава в странна, виновна поза. Страх го е от мопа- не е удрян с него. Но, на терасата над нас, има друго куче. Дали усеща неговата миризма? Маркира все около външната врата, прозорец, но никога не е правил беля с акита. До скоро беше малък и не сме го извеждали в големите студове навън постоянно. дали ще се научи някога да ходи само навъм, да се стиска...? Благодаря за съвета с оцет, задължително ще го направя. Ще се радвам да получа съвети. Приятна вечер за сега от мен на всички.

#924 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 March 2012 - 12:49 PM

Ами при това положение не мисля, че става дума за маркиране. Ако маркираше, това щеше да се случва на места и върху мебели и вещи, към които проявява претенции и иска да "обяви" за свои, нямаше да е при вратата.
Вероятно му се пикае и го прави възможно най-далеч от вътрешността на дома.
Като не сте го извеждали просто се е научил, че мястото за пикане е вътре в къщата и като му се допикае не счита за нужно да стиска. Фактът, че го прави до вратата показва, че ще се научи.

Аз бих го ограничила в зона далеч от вратата и прозореца да видя какво ще стане. Бих го извеждала през 3 часа през първите дни, докато се получат поне 10 дни без инцидент, после ще увеличавам интервала.
Режимът е нещо изключително важно за хигиенните навици. Не можете да очаквате, че без да спазвате режим нещата ще се получат.

#925 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 25 March 2012 - 03:02 PM

По няколко капки на всеки крак на маса, стол.Около ъглите на мебелите предимно го прави, а голямото пишкане си е в банята.

#926 Потребителят е офлайн   annagrosdanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-September 11

Публикувано: 25 March 2012 - 03:02 PM

По няколко капки на всеки крак на маса, стол.Около ъглите на мебелите предимно го прави, а голямото пишкане си е в банята.

#927 Потребителят е офлайн   krastonoseca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 11-March 12

Публикувано: 28 March 2012 - 04:42 PM

докога е нормално да се напикава и на други места освен на постелята, която съм му отредил?? сега прави така - ака предимно на постелата, но пикането ту на постелата ту до вратата, ту в коридора...а не е като да съм го оставил и да не коригирам когато го хвана в действие...сега е на 3 1/2 месеца

#928 Потребителят е офлайн   B.J. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 31-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 31 March 2012 - 10:05 AM

Здравейте:)

Първо да поздравя създателите на този форум- отлична идея и се е получило страхотно. От 5 - 6 дена съм горд собственик на мъжко лабрадорче(взех го на 36 дена). Почти веднага попаднах на този форум и изчетох доста голяма част от материалите, както и две - три книги за кучета. Принчипно основните положения са ми ясни, а и съм гледал кучета, но на двор, така че, бих искал да задам няколко въпроса на по - опитните от мен. лагодаря Ви предварително!

1. В момента основната ми грижа е да го приуча към хигиенни навици. Въпросът ми е следният - купих кучешки памперси и някаквикапки с миризма на нещо си, които трябвало да го стимулират да се изхожда там. За момента ефектът е почти нулев, наистина по някога като мине от там и спира да пишка, а един - два пъти и сам отиде. За съжаление това са много редки случаи. Наблюдавам го и като ми се стори, че му се пишка го водя там, ама той в повечето случаи почва да си играе с мен или ляга на памперса. Освен това, като си свърши работата там го хваля и награждавам. Може ли да ми дадете някакви допълнителни насоки?

2. Няколко пъти се изпишка в леглото си, което ми се струва странно, понеже кучетата имат инстинкт да си пазят чисто там, където спят. Освен това първите дни като му се приходеше по нужда винаги излизаше от леглото, дори и на няколко крачки, но все пак навън. Какво да правя?

3. Проблем ли е като почне да пишка, да говдигам и да го нося до памперса?

Благодаря още веднъж:))

#929 Потребителят е офлайн   niki_shpanyol99 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 25-January 11
  • Gender:Female
  • Interests:Кучета,Кавалер кинг чарлз шпаньол

Публикувано: 31 March 2012 - 11:53 AM

BJ, 1. .Тези капки наистина при много хора не вършат работа, но сте на прав път.Когато го видите да души ,да се чуди-бегом там,където искате да си върши нуждите(е не всяко душене е знак за това..).Ако сяда/ляга може би просто не му се ходи,също и като се заиграва.Продължавайте с награждаването и хваленето ако свърши работата където трябва.Ако не не му се карайте.В случай,че не искате да повтори белята на дадено място натъркайте мястото с оцет.
За втория въпрос не мога да дам мнение:)
3.Като го вдигате не мисля,че си помагате:)) Аз се опитах и не пожънах успех.Резултатът беше не една локва ,ами много капки насам-натам.Носете го там ПРЕДИ белята както казвате,че правите.
Приемам възражения по съветите,защото от скоро имам куче:))

#930 Потребителят е офлайн   B.J. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 31-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 31 March 2012 - 08:47 PM

Благодаря за отговора niki_shpanyol99 :)) Мисля, че вече имаме напредък, но дори и да не стане сравнително бързо, поне малчугана предпочита плочките пред ламината за санитарни нужди :D

#931 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 01 April 2012 - 07:43 AM

B.J. кученцето ви е прекалено малко, за да очаквате кой знае какви резултати от него и все пак е само от няколко дни в къщата. С памперсите ние се научихме много бързо и без капки, просто то като пишка веднъж там не сменяш веднага памперса и то се ориентира по миризмата и само започва да си ходи. Така, че продължавай в същия дух и имай търпение, все пак трябва да знаеш, че най-малко до 6тия месец ще има поражения вкъщи, а някои кученца и до годината се изпускат, така, че има време....
А за пишкането в леглото мисля, че няма за какво да се притесняваш, още е бебе и не знае какво става. Ние в началото дори бъркахме леглото с памперса Качена снимка и като има нещо меко под краката и пишка, но с времето всичко се оправи. Успеех Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#932 Потребителят е офлайн   Никси Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2012 - 01:25 PM

Здравейте :))

Имеме бебе на 3 месеца. Мина вече седмица откакто имаме 3-та ваксина и излизаме на разходки.
Нямаме пробеми с тях. Свикнахме с каишката, даже я обичаме. Има ли каишка - има и разходка.
Имаме си и приятелчета, с които играем, но проблемът се състои в това, че отказваме да си вършим нуждите вън.
Игрите и разходките са продължителни, особено вечер, говоря за разходки и над 2 часа, но всичко отново остава без резултат.
Едното ни приятелче, което е с месец по-голямо от нас има подобен на нашия проблем, но понякога му се случва да се изходи по време на разходка, а ние си упорстваме. Не искаме и не искаме.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Това ни е 4-то куче, което гледаме, но никога не сме се срещали с това.

#933 Потребителят е офлайн   bebitooooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 17-February 08

Публикувано: 01 April 2012 - 05:01 PM

Здравейте приятели! Ние също виждаме трудности с обучението на нашето кученце относно хигиенните навици, тъй като още не го извеждаме и се стараем да го приучим да използва памперса, когато е вкъщи. Също така сме взели и капки, които накапваме на всеки нов памперс и да ви кажа действат, въпреки че понякога пак си върши работата където не трябва. Относно хигиенните навици искам да ви споделя какъв съвет ми даде вчера една близка. Тъй като са гледали доста кучета вкъщи /повечето от които ловни породи/ и е добре запозната относно обучението им тя ми каза да натопя пръста си в белина и после да натъркам нослето на кучето. Също така да накапя белина на памерса или на мястото, на което искам да го науча да ходи до тоалетна. Каза че от всички методи, които са използвали като капки, спрейове и т..н този е наистина ефикасен и за кратко време кучето се научавало. Притеснява ме обаче следното, че досега съм чувала за почистване на мястото на което примерно се изпишка с белина, но да му натъркам нослето? Дали има някаква опасност от това, тъй като все пак белината е силен препарат и се опасявам да не му навреди или да изгори кожата му... Ако някой от вас е изпробвал този метод нека сподели опита си. Мерси предварително и се надявам да съм била полезна!

#934 Потребителят е офлайн   B.J. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 31-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 April 2012 - 10:31 PM

Благодаря за информацията и съветите anela:))
При нас обаче, проблемът е малко по - различен. Той много добре знае, кое къде се прави, обче на инат продължава да си върши рабтата на най - разнообразни места и само когато е в настроение ползва памперса. Ето и два примера. 1. Отиваме при памперса, стоим там - нищо. Махаме се и точно на третата крачка вече си върши работата. (няма значение колко стоим - той стиска). 2. Застава срещу мен, гледа ме в очите и почва да пикае, като много добре знае, че ще бъде наказан. Като му кажа НЕ и се крие и скимти. Но въпреки това продължава да го прави на инат. :)) Голям е образ! Само да отбележа, че не съм го бил. Единствено се е случвало да го шляпна с два листа, свити на руло - колкото да изплющи.

#935 Потребителят е офлайн   lostalone Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-January 11

Публикувано: 14 April 2012 - 05:20 PM

Здравейте,
Темата вече е 47 страници, ако се повтарям с някой, моля да ме извините, но не мога да ги прочета всичките!
Имаме вече 6-месечно женско кученце (кръстоска между питбул и бул териер). Вкъщи сме трима - с приятеля ми сме по 8 до 12 часа на работа, съквартиранта ни е свободен електрон. Когато има хора вкъщи нямаме проблем. Който има възможност я извежда и като цяло й се осигуряват достатъчно излизания за да се облекчава нормално. Когато остава сама обаче, дори да е за час, погромът е страхотен. Когато ни няма я затваряме в коридора (тя спи в спалнята при нас), в единия край са и купичките й за храна и вода. Целият коридор е омазан, дори по стените, често и до купичките. Досега имахме проблем с чистенето, понеже беше изяла голяма част от балатума и не можехме да го чистим добре и аз реално не й се сърдя, че продължаваше да пишка и ака там - то си й мирише на нейно... Днес сменихме настилката в целия коридор, купих специален препарат за почистване, от който би трябвало да няма остатъчна миризма. Опитвам се й да я науча да ходи в банята (която е далеч от храната и водата), купих дори капки специално за тази цел. Сутрин като станем веднага я извеждаме, но вчера я заведох в банята, накапах вестниците и чаках около час и половина - два. Тя само фиксира вратата, дори по едно време легна. Не съм сигурна дали не приема банята за място за наказание защото като малка като е пишкала в къщата съм я водила в банята (макар и рядко с каране, а никога с бой). Понякога докато изчистя съм я затваряла там и тя скимти и драска по вратата. Също там й мия лапичките като се приберем от разходка. Приемливо е да ползва и друго място в къщата, просто да е на вестниците, но не се справям с възпитанието. Вчера седяхме много време, дори на мен ми писна, пуснах я - лежа в хола половин час, после пак я заведох в банята... пак нищо... А знам, че й се ходи и стиска... Като излязохме се изстреля като ракета, дори ме заби в едно дърво от зор. Уж капките трябва да й подскажат какво да прави? (:
Имам и друг проблем - тя спи в краката ни, на нашето легло. Вече е на 6 месеца и досега 3 пъти е правила беля на леглото - и трите пъти съзнателно и във възраст, в която вече може да стиска. Два пъти се изпишка и веднъж се изака посреднощ. И двете пишкания са били докато приятеля ми не я е наблюдавал - тя е спала в хола, станала е, минала е през коридора, който вони на "подходящо място", качила се е на леглото (което все още не й е лесно упражнение) и си е свършила работата там. Как да тълкувам това?.... Аканото беше посреднощ докато сме спали, точно на мястото, където спи тя. Не мога да разбера причината. Не я свързвам с никакво лошо поведение от наша страна, за което да си "отмъщава", никаква промяна в ежедневието или отношенията ни с нея, нито нейни физиологични проблеми.
Благодаря за вниманието (: Весели празници на всички!

#936 Потребителят е офлайн   dido_fifo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 26-March 12

Публикувано: 21 April 2012 - 02:21 PM

Здравейте и от мен. Попрочетох темата която общо взето е само въпроси въпроси и много малко конкретни отговори. Основните принципи за приучаване на хигиенни навици са точно и ясно написани. Ще споделя какво се случи при нас. Кученцето сега навършва 4 месеца от 2 месеца е при нас и мога да кажа че почти само се научи да ходи на определеното място като това стана в първите 3 дена от тогава е имало много малко инциденти. Кученцето си има отделна стая и го научихме да ходи по нужда в стаята си тъй като през ноща е затворено там за да не може да прави поразии в другите стай. Първите 2 дена общо взето опознавахме физиологията му и се опитвахме да разберем кога му се пишка и ака. отначало имаше дни в коиито пикае по 30 пъти поне особенно когато си играе и се задахва постоянно пие вода и пишка. след 2-3 седмици започна да стиска повечко и пишкаше по рядко. когато успяхме да разберем симптомите че ще пикае го водихме в стаята и му давахме да си подуши от миризмата на пишото което беше върху парцал с който сме избърсали или малко напоени пилки. Когато се изпишка го награждавахме. В един момент обаче ми се струваше че ходи нарочно и се напъва да пишка само и само да получи награда затова заменихме някои от наградите само с похвала. По този начин се научи за 3-4 дена. След като започнаха разходкиде на 3-тия месец не искаше да пишка навън стискаше се и чакаше да се пробере в стаята и там да сварши работата. От наша страна беше пропуск че не създадохме команда за пишкане тъй като не сметнаш че е нужно при положение че кученцето се научи толкова бързо. Наложи се да отделим 3-4 дена и при всяко пишкане в стаята му повтаряхме "пиш пиш" като постепенно прилагахме същото и навън и сега започна да пишка навън винаги когато му кажем "пиш" . Сега вече му се карам когато пишка в стаята, но само гокато го хвана на момента а то почти няма такива моменти. само когато стои самияко дълго време и се прибера има локвички но се надявам с времето да разбере че трябва да ходи само навън все пак е мъничко още. Проблемът ми е с ходенето по голяма нужда имам чувството че кученцето го е срам да ака пред нас и го прави само когато е затворено само в стаята. Въпреки че много му се ака и го изкарам навън стиска и чака да го затворя ако това стане максимум 2 минути и е готово. Един ден го дебнах цял ден и не му дадох да се изака в стаята като се наложи да минат 5-6 часа откакто имаше първите симптоми че му се ака и не можеше да стиска повече и го направи навън, но го беше срам или страх незнам. Лошото е че за акането не мога да създам команда тъй като става по рядко а и то може да се стиска повече. Как да го нагарадя че ака навън като то изобшто не го прави. Немога и да му се скарам да разбере че е грешно да го прави вътре защото то винаги ака когато е съмичко. Сега пробвам да не му позволявам да остава самичко в стаята и когато много го напъне да го изкарам навън и все някога ще се изака и ще го наградя. Само незнам дали не е лошо за него да се стиска толкова време и дали не може да му стане нещо като му се надува стомахчето.
Написах всичко това понеже видях че има доста хора които си вземат кучета и на втория ден започват да задават въпроси и очакват че като обяснят на кучето с думи и то ще ги разбере. Надявам се да съм бил полезен и да се спести повтарянето на едни и същи въпроси, а също така и очаквам ако някои има подобен на моя случай да сподели конкретни съвети или нещо по специално за което незнаем за да се справим с проблема.

#937 Потребителят е офлайн   dornrose Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-April 12

Публикувано: 22 April 2012 - 05:09 PM

Здравейте, имам следния проблем и много се надявам да ми помогнете. Имам мопс на 3 години. Извежда се редовно, но в момента в който остане сам в къщи дори и за 5 мин препишква дивана или обувките или където намери. Моя приятел иска вече да го изхвърлим защото не издържа. В нас мирише на градкса тоалетна. Винаги избърсваме и почистваме с парочистачка и парцал но не помага. а и той знае че е направил беля, в момента в който се приберем почва да снижава глава и да лази по пода Качена снимкаголям циркаджия е, но не се издържа. Моля ви помогнете ми.

#938 Потребителят е офлайн   buffalo_20 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-April 12

Публикувано: 23 April 2012 - 07:53 PM

Имам следния проблем МОЛЯ който може да ми помогне!

Имам риджбек на 6 месеца от малък го имам! Като Малък не му изградихме хигиенни навици.
1- Сега е на 6м. храним го по разписание ( НО ВЪПРЕКИ ТОВА Е ДОСТА ЛАКОМ , постоянно си търси нещо за ядене )
2 - въобще не слуша като му се говори ( не приема команди освен излез и слез )
3 - Въпреки разходките не всеки път ходи по голяма нужда на вън и като се прибереме ходи примерно след 10 мин
4 - Яде всичко що е на вън
5- като сме навън и го извикаме не идва дори обратното бяга !
и ВЪОБЩЕ oще много проблеми с възпитанието! Опитахме по всякакви начини и с добро и с лошо и с лакомства. Не знам дали го прави нарочно или просто е много глупав! Моля помогнете . МЕРСИ МНОГО !
User's Signature

Качена снимка

#939 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 April 2012 - 08:25 PM

О, не, не е глупав.
Не сте изградили връзка. Всичко, което ви трябва с един риджбек, е връзка, тогава ще чете мислите ви и ще изпълнява преди да сте си помислили какво искате.
Препоръчвам да се обърнете към треньор неотложно. Скоро изобщо няма да можете да го контролирате, нужна ви е помощ.

#940 Потребителят е офлайн   PILENTZE Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 11-April 06

Публикувано: 07 May 2012 - 12:59 PM

" Здравейте :))
Имеме бебе на 3 месеца. Мина вече седмица откакто имаме 3-та ваксина и излизаме на разходки.
Нямаме пробеми с тях. Свикнахме с каишката, даже я обичаме. Има ли каишка - има и разходка.
Имаме си и приятелчета, с които играем, но проблемът се състои в това, че отказваме да си вършим нуждите вън.
Игрите и разходките са продължителни, особено вечер, говоря за разходки и над 2 часа, но всичко отново остава без резултат.
Едното ни приятелче, което е с месец по-голямо от нас има подобен на нашия проблем, но понякога му се случва да се изходи по време на разходка, а ние си упорстваме. Не искаме и не искаме.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Това ни е 4-то куче, което гледаме, но никога не сме се срещали с това. "

Здравейте и от мен
Проблемът с нашата 6месечна госпожица е същия. Когато я взехме беше по големите студове, а и не беше минала трите ваксини. Свикна да си вършите физ.нужди в банята. От два месеца се разхождаме по три, че и повече пъти. Следим да е след сън, хранене и т.н.т., разходките са дълги,но... нищо. Какви ли не фокуси използвахме - пиша на постелка, после вадим постелката навън, разходки с приятелчета за показно - два или три пъти е пишнала навън и един път се изака, като това се случи през голям интервал от време. Понеже е много активна Джак ръселка и започна и с опустошителните действия докато ни няма у дома, сега я оставяме на терасата. Случвало се е да е там повече от 7часа, но и там стиска. Единственото място според нея е банята и то след като и затворим врата, да е на спокойствие маймуната малка. Единствената ми надежда е, че когато се разгони сама ще поиска да си оставя маркерите и ща започне поне да се изпишва навън. Ако някой знае нещо интересно по темата, моля, да сподели! :)

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни