Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#1281 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 February 2015 - 05:51 AM

@ELENA

пробвай да покриеш цялата стая с вестници,в момента в който се изака на 1 отдели малко на друг(естествено изхвърли голямото количество резултат) и го премести на място близо до вратата (По добре 2-3 вестника в редица за да е сигурно,че ще го улучи,но мястото да е близо до старите вестници,поне на около 1-2 метра).И Аз съм нов но направих така и се получи,вече ако не навънка то поне ще се изака на вестниците до вратата или изпишка на тях.. Скоро 6 месеца :P

#1282 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 21 February 2015 - 08:01 AM

Пробвайте да покриете по голямо място с вестници (или с пелени) както ви е съветвал kJLaMep. Така иска не иска ще си свърши работата на тях. Постепенно премахвайте по отдалечените вестници или каквото там сте подложили. Нека всичко да става постепенно и с времето ще останете с 5 вестника, а тя ще е свикнала да пишка на тях и така може лесно да преместите вестниците (пак постепенно) до мястото където желаете да се изхожда (тераса, коридор, баня или където сте си решили).
Лакомствата доста помагат.. като видите мадамата да пишка на правилното място я наградете и с весел глас и ласки и покажете колко сте доволни. При по веселите кученца, който не се страхуват от резки движения и шумове може леко да ръкопляскате и да подскачате.. ( просто и покажете колко ви е зарадвал факта). Наградите не винаги са само храна. Наградка е всичко, което кучето обича но по рядко му се предоставя във вашия случай може да е и някоя играчка..
Успех с бебето и се заредете с положителна енергия и с мисълта, че ще чистите доста :)))
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#1283 Потребителят е офлайн   elena. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-February 15

Публикувано: 21 February 2015 - 12:33 PM

Благодаря много, вече стаята е във вестници и памперси и даже вече ходи върху памперса. Е няма да бързам с радването :)

#1284 Потребителят е офлайн   darsen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-March 15

Публикувано: 16 March 2015 - 10:06 AM

Здравейте, искам да ви покажа нещо ново и доста удобно. Ново е за България,удобно е за хигиената ба домашния любимец.
http://www.nikolev-family.com/?pro=10

#1285 Потребителят е офлайн   paynera Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-February 15

Публикувано: 25 March 2015 - 09:09 AM

Здравеите.Имам йоркширски териер на 3 месеца и половина.С много мъки след като изчетох целия форум - научих кучето да ходи в банята по нужда.Вратата на банята е постоянно отворена и кучето се научи бързо къде е тоалетната , дори влиза в банята и се напъва без да му се пикае - само и само да получи награда - бисквитка.Много бях горд със себе си , че успях да го науча.Да ама от 3 дена започнахме с разходките навън.15 дена след 3-тата ваксина , след като му сложихме каишка за бълхи и кърлежи.Кучето излиза със страх навън и НЕ ХОДИ ДО ТОАЛЕТНА когато е на вън.Не само НЕ си върши работата на вън , НО И ЗАПОЧНА ДА ПРАВИ БЕЛИ В КЪЩИ.По голяма нужда си ходи в банята , НО ПИКАЕ в къщата където му падне.Не само , че не успявам да науча кучето да ходи до тоалетна на вън , ами на всичкото отгоре кучето се ОТУЧИ да пикае в банята.Къде бъркам и какво да направя - за да науча кучето да ходи до тоалетна на вън???На вън само бяга и играе и като се прибере прави бели.Благодаря.

#1286 Потребителят е офлайн   taurus1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-April 15

Публикувано: 22 April 2015 - 01:07 PM

Здравейте. Имаме Йорки от 2 дена, което след 3 дена ще стане на 2 месеца. Това което ме притесни след четенето тук е, че пише че кученцето трябва да има само свое място.
Проблема е че живеем в къща на 2 етажа. През деня сме на долния етаж, където е едно голямо помещение. Съответно и кученцето е при нас в единия ъгъл. Има си собствено креватче, играчки и близо до него памперсче.
Вечерно време обаче цялата менажерия се качва на горния етаж и само за през нощта, кученцето е в детската стая в оградена кошарка, но пак с неговото си легълце, памперсче и играчки преместени от долния етаж.

За през деня, когато ни няма си мислим да го оставяме в коридора, пак с неговото легълце, играчки и памперсче. Да го пуснем свободно из целия коридор или да го ограничим в някое ограждение. Истината е че съвсем се обърках и вече не знам кое е правилното. Идеята ми е за сега да го науча да ходи на памперсчето и после да го изместим към банята. Накак си живея с идеята да си има място за ходене по нужда и на двата етажа на къщата, защото е абсурдно в момента да ходи по стълби.
Това ни е първото ,кученце, имаме много голямо желание за него и се страхувам дали правим правилното за него.

Моля за съвет, за да започнем правилно с милото бебе и да не се травмираме излишно.


Благодаря ви предварително.

#1287 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 April 2015 - 09:20 PM

hhh

#1288 Потребителят е офлайн   Максимилиян Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-April 15

Публикувано: 03 May 2015 - 09:02 PM

Здравейте,
имам няколко въпроса и ще съм много благодарна, ако може да ми помогнете. Имам голдън ритривър на 4 месеца. По принцип от както го взех се научи да ходи до тоалетна на балкона, но от 2 дни започна да пишка в хола. Не мога да разбера защо. На пук ли или просто в играта забравя, че му се ходи. Днес дори се изпишка докато си играехме, беше по гръб и се опика целият. Онзи ден му биха ваксина и се чудя дали не изплесна покрай нея нещо?
Другият ми въпрос е колко горе - долу вода трябва да пие на ден.?Засякла съм му и пие около 3 литра на ден даже и повече. Това нормално ли е?

#1289 Потребителят е офлайн   kosetoD Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 05-August 15

Публикувано: 06 August 2015 - 02:35 PM

Здравейте,
имам джак ръсел териер на 45 дни. Искам да попитам как да го обуча на хигиенни навици
Благодаря предварително!!!

#1290 Потребителят е офлайн   Veron Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-October 15

Публикувано: 08 October 2015 - 01:22 PM

Здравейте,
Вече 3-ти ден си имаме малък сладур на 40 дена, стаф/пит и имаме известни проблеми с хигиенните навици ?! Известно ми е, че е още доста рано и като възраст на кучето и като време за адптация с новото място , за да имаме някакъви успехи в тази насока. Изчетох доста по темата ( не всичко, но по-голямата част може би ). Ситуацията е обичайната - вършим си нуждите, на всяко друго място, но не и там където искаме ние ( примерно банята или на вестници във всекидневната ). Предолагам, убеден съм, че аз/съпругата някъде грешим, за това ще се опитам с няколко изречения да опиша какво се случва и съответно ще помоля най-учтиво за съвети и предложения ?
Започнахме с банята като място за облекчаване на нуждите. Имахме 2-3 успешни опита, след които имаше похвали съответно, без лакомства обаче
( поради липса в момента на такива ). Това беше в деня в който дойде в къщи. До тук добре, но само до тук. Следващите задоволявания на нуждите, ги правеше в всекидневната и то след като сме излезли от банята - в момента в който излезе от банята и препикаваше някъде по всекидневната ! Предположих че банята му е малко студена и се чуства дискомфортно в нея ? Реших да опитам с вестници по пода в избран от нас ъгъл на всекидневната ( понеже въпросната стая е голяма като площ не мога да я покрия цялата с вестници, за това избархме един ъгъл който е подходящ за целта - според нас ). Едвам успявам да го задържа на вестниците - щом излезе от тази зона и си е свършил каквото е имал да върши ! И в банята , а след това и в/у вестниците бяхме оставили 'следи' за да си разпознава мястото , и въпреки това няма резултат на въпросните места ? И винаги след сън е вднага в банята/вестниците.
Предолагам, че нашата грешка е, че един или два пъти го 'претеснихме' докато се облекчаваше и може би съпругата ми реагира една идея по емоционално в тези ситуации ?! И аз един/два пъти му се скарах по сериозно.
Ще съм безкрайно благодарен на всякакви идеи, корекции и съвети !

Това мнение е редактирано от Veron: 08 October 2015 - 01:36 PM


#1291 Потребителят е офлайн   gabz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-October 15

Публикувано: 01 December 2015 - 11:06 PM

Здравейте.Имам кученце на 6месеца ,когато го взехме беше свикнало да си върши нуждите в банята ,но изведнъж започна да го прави където му падне.Опитах какво ли не,но определено имам нужда от съвет.Храня го по 2 пъти на ден ,излизаме най-малко по 2пъти на ден и всяка разходка е около час,върши си нуждите както навън така и в коридора.Странното е че другото ми куче,което е на 7месеца си върши нуждите само навън.

#1292 Потребителят е офлайн   Vessy_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-June 16
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 June 2016 - 05:29 PM

Здравейте,
от 10 дни имаме декоративен мини бигъл. Опитваме се да го научим да си върши работите на памперса, понякога успешно, понякога не. Когато се събуди от сън аз го нося и затварям в банята след малко отивам и го пускам той си е пишкал там. Но много рядко иска да ака там, когато го видя, т.е. почти винаги, защото съм постоянно с него и видя ли, че прикляка и започва да се напъва му казвам "Не" и го нося в банята, оставям го сам на спокойствие, но той не се облекчава.. Дали да опитам да влизам с него в банята или какво да направя? Не винаги пишка навсякъде, но когато сме си вкъщи той все едно забравя за банята и го прави където му падне, какво можем да направим???
И имаме и още един проблем, който се появи от преди 2-3 дни след като се изходи и ако не му почистим веднага акото, той започва да го яде, караме му се и не му даваме, но понякога умишлено се крие... Другото е, че когато спим през нощем той си се изхожда навсякъде и ако е акал понякога има само следи.. Как можем да спрем това нещо???
Много ще ви бъда благодарна!!!

#1293 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2016 - 10:22 AM

Декоративен мини бигъл,аз лично за първи път чувам за тази порода.Относно свикването,трябва време и постоянство.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#1294 Потребителят е офлайн   Vessy_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-June 16
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 June 2016 - 04:32 PM

Декоративен мини бигъл са повече бигълчета, които срещате по парковете средна порода не много висок. Доколкото породата бигъл стават високи. :)

#1295 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 26 June 2017 - 03:47 PM

Здравейте! Имам женски померан на име Бети. Имам проблем с нейните хигиенни навици. Много е твърдоглава и изобщо не иска да се научи, показвам и къде трябва да се изходи обяснявам и дори и купихме специална тоалетна и спрей който ги привлича да се изхождат на дадено място. Пробвах с всичко дори съми се карал и леко съм я удрял с вестник да разбере и имам чувството че знае че е грешно да се изходи на земята понеже докато се е изходива и и викна името идва оклюмала и с смъкната опашка. Понякога се е изпикавала на тоалетната и я поущрявахме и и казвахме браво и и давахме бисквитка но сега пак си пикае на земята а за акането :eg_033: никога не е акала на правилното място. Изобщо не искам да и се карам понеже е много сладка но вече е голяма на почти 6 меяеца е и не знам какво да правя вече моля пишете

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1296 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 26 June 2017 - 03:57 PM

Здравейте! Имам женски померан на име Бети. Имам проблем с нейните хигиенни навици. Много е твърдоглава и изобщо не иска да се научи, показвам и къде трябва да се изходи обяснявам и дори и купихме специална тоалетна и спрей който ги привлича да се изхождат на дадено място. Пробвах с всичко дори съми се карал и леко съм я удрял с вестник да разбере и имам чувството че знае че е грешно да се изходи на земята понеже докато се е изходива и и викна името идва оклюмала и с смъкната опашка. Понякога се е изпикавала на тоалетната и я поущрявахме и и казвахме браво и и давахме бисквитка но сега пак си пикае на земята а за акането :eg_033: никога не е акала на правилното място. Изобщо не искам да и се карам понеже е много сладка но вече е голяма на почти 6 меяеца е и не знам какво да правя вече моля пишете

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1297 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2017 - 01:38 PM

Колко време отделяте за разходки и кога? По време на разходките върши ли си работите навън?

#1298 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 28 June 2017 - 03:48 PM

Показване на мнениетоaldald, в 27 June 2017 - 01:38 PM, написа:

Колко време отделяте за разходки и кога? По време на разходките върши ли си работите навън?

Ами разхожда се по два или 3 пъти на ден сутрин обед и вечер или без обед и разходките и са по 40 минути най-често, но за съжаление на разходки е много по стеснителна и различна отколкото вкъщи и я разхождам откакто е на 2 3 месеца, а тя е на 6 вече и е много страхлива незнам защо а не сме и секарали и несме я били, а я е страх дори от чихуа хуа и пинчери без да я лаят когато я доближат се дърпа и бяга от тях понякога и скимти. На разходки се е изпикавала към 5 пъти и е акала само веднъж и беше на скришно място, но я награждаваме с лакомство. Единствено е имала 2 злополуки с други кучета. Едното е с хъски което неочаквано бързо се доближи до Бета и стопанина му не можа да го удържи а то искаше да я подуши но тя се отдръпна и почна да скимти сякаш плаче и я вдигнах при мен, а в мен се чувства много сигурна и защитена и когато я взех на ръце почна да го лае. Другият случай е докато я разхождах вратата на една къща беше отворена и оттам скочи една болонка и притича след нея но аз я вдигнах в мен а сърцето и сякаш щеше да изскочи и ме препика. А отвкъщи също се чувства защитена и ако я пуснем в двора лае всички минаващи кучета и досега не се е разбирала изобщо добре с други кучета дори с дружелюбни померани. Не знам как да я науча но най често на разходки се стиска и когато се приберем го изпуска някъде вкъщи ! :ea_103: :eg_033:

#1299 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2017 - 10:04 AM

Според мен проблемът ви е в цялостното поведение на кученцето. Не е нормално на тази възраст да е толкова страхлива. Сега й е времето да е досадна, радостна и игрива. Ако имате възможност, посъветвайте се с треньор, който да дойде с вас на няколко разходки. Ако нямате възможност за треньор, намерете някой със спокойно куче и се разхождайте заедно. Не вдигайте кученцето, когато другите искат да общуват с нея. Това не са ЗЛОПОЛУКИ, а нормална ситуация. Ако толкова я е страх - намерете си спокойни кучета и тренирайте с тях. Когато я вдигате, вие показвате,че ситуацията е опасна и поущрявате страховете й и лаенето от ръцете ви изобщо не е признак на сигурност. Няма нормално куче, което ще навреди на бебе, така че по-добре оставете да я подушат и да види че не е толкова страшно. Мисля си, че когато започнете да се разхождате с удоволствие и без страх от другите кучета, тя ще се отпуска да си върши нуждите навън и постепенно ще започне да пази чистота удома. До тогава не и се карайте и не я наказвайте - само я смачквате повече. Но я хвалете и награждавайте, когато улучи място.
Пак казвам - най-лесно ще е с треньор, който да ви покаже къде са пропуските и как да давате увереност на кучето. Стопанинът трябва да е упора, но най-вече психическа - да е спокоен, за да може кучето да не се чувства в постоянна опасност.

#1300 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 29 June 2017 - 10:18 AM

Благодаря, за отговора,но относно треньор не съм сигурен ,че в нашия град има понеже градът не е голям а имам няколко приятели с по спокойни кучета ще ги накарам да се съберем и да ги разхождаме няколко пъти. Благодаря за съвета, ако има още мнения пишете.

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни