Dog.bg Форуми : Хигиенни навици - обучение

Към съдържанието

 
 
 
  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици - обучение Оцени темата: ***** 9 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 01 June 2007 - 12:54 PM

има начин да ускориш процеса-всеки път след като се нахрани я извеждай(почти е сигурно,че тогава ще свърши "голямата работа") и след всяко ставане от сън (когато сама се събуди) още докато е сънена също я извеждай -от промяната в температурата(ако я сложиш на асфалта за кратко примерно) ще се изпишка
когато я сложиш на земята всеки път подканващо й повтаряй "пишшш" (или каквото там си избереш като дума) и когато направи очкваното следват похвала,лакомство и игра
това извеждане трябва да става на едно и също място в началото(така собствената й миризма от предното извеждане ще стимулира процеса)
това се прави по няколко пъти на ден:
1. първо извеждане 5:30 сутринта за 5 минути след което пак лягане
2. второ излизане 6:15 сутринта, за 5 минути и пак в кревата
3. от 7 сутринта 10-11 вечерта излизане през 1 час за по 5 до 10 минути. Целта е да не се позволява на малкото да си свърши работата вкъщи .това трае около 10 дни
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#62 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 June 2007 - 03:28 PM

she_wolff, простете любопитството ми, но вие имате ли куче?Ще ви поясня след като ми отговорите защо попитах това...Поздрав! r) А на останалите стопани на кучета бих казала:Т Ъ Р П Е Н И Е.Особено за мъниците дет тепърва извеждате навън.За стопаните на зрели кучета:бъдете настойчиви.Това е общо взето.Иначе в интернет можете да намерите куп информация по темата(особено на руски език).Успех! wink

#63 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 05 June 2007 - 02:13 PM

мерсим,но все още нямам куче.надявам се в скоро време да ме огрее и мен l)
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#64 Потребителят е офлайн   little_bunny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 25-April 07

Публикувано: 06 June 2007 - 09:00 AM

Имам един такъв въпрос. В зоо- магазина много ми хвалят някакви специални постелки за кучета. Нещо като памперс, има спрей към него - напръскваш постелката и кучето свиква там да си върши работата. Въпроса ми е следният - дали после същият този спрей ще върши работа и навън - да пръснеш по тревичката и то да се угади, че там е мястото за пишкане? И въобще - какви са ви отзивите за тези ...постелки?

#65 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 07 June 2007 - 12:51 AM

хаха това ми звучи смешно b) за какви пари става дума?мисля,че ако пръснеш с урина от друго куче,ще има същия ефект (особено при мъжките кучета)
според мен това са измишльотини (всъщност да кажат хората,които са го използвали де) и добрият стар начин би бил доста по-ефективен super best
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#66 Потребителят е офлайн   sweet_zozo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 07

Публикувано: 29 June 2007 - 10:38 PM

Много благодаря за полезната информация - наистина dog.bg е изклю4ително полезен сайт и много благодаря на създателите super best super best super best

#67 Потребителят е офлайн   no_name Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 108
  • Регистрация: 15-May 07
  • Location:софия

Публикувано: 30 June 2007 - 10:20 AM

Цитат

Имам един такъв въпрос. В зоо- магазина много ми хвалят някакви специални постелки за кучета. Нещо като памперс, има спрей към него - напръскваш постелката и кучето свиква там да си върши работата. Въпроса ми е следният - дали после същият този спрей ще върши работа и навън - да пръснеш по тревичката и то да се угади, че там е мястото за пишкане? И въобще - какви са ви отзивите за тези ...постелки?

Аз купих от тия постелки без шпрея имаше в магазина капки но и тях не купих казаха ми че самите постелки са ароматизирани.Ефект нямаше никакъв(поне при мене)освен кучето да ги къса и да си играе с тях нищо друго не постигнах.
Струват оклоко 10лв капките също са някаде там.

#68 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 30 June 2007 - 12:50 PM

l) и аз нещо такова имах предвид...но ако някой ги е ползвал със спрея-да пише
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#69 Потребителят е офлайн   aspen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 17-April 07
  • Location:софия

Публикувано: 03 July 2007 - 12:45 PM

привет на всички. и аз да се включа в отговорите за памперсите и спрея.
аз като взех моето куче беше на почти три месеца и вета каза да пробвам с памперсите и спрея, за да го науча по-бързо да ходи на определено място преди да тръгнем навън.
за нас памперсите и спрея бяха спасението да не се окажем потънали в тези-онези миризливи неща l)
кучо много бързо се научи да си ходи там и много внимателно заставаше точно върху памперса,
много рядко "излизаше" извън.
даже ходихме на гости и си ги носихме с нас, да не вземе да се изпусне пред хората wink и като го напънеше си ходеше точно там и не пропускаше.
с една дума за нас системата памперс-спрей работеше, докато заизлизаме навън и се научим да ходим по нужда.
може би е индивидуално или може би е начина на употреба или подход - незнам какво да кажа.
иначе памперсите са около 10 лева, а спрея е 7-8 лева. памперсите се харчат повече, защото се сменят след всяко "ако",
съвет също не може да се даде - все пак тия неща струват пари и не са вечни bl).
има и други начини, но аз лично ги знам само на теория и не мога да кажа дали работят.
User's Signature

Animals are just like us, only different shapes, thats all;
Theyre here to color the world, just like we have different flowers.
Supreme master Ching Hai

#70 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2007 - 02:15 PM

И ние взехме памперси, без спрей - бебето започна да ходи на тях, най-вече по голяма нужда винаги си търсеше памперса, при това за 2-3 дни свикна.
ОБАЧЕ: 2 седмици по-късно вече попораснала и разбесняла се започна да опустошава памперсите и да къса найлона по тях, което не е съвсем безобидно n) Махнахме памперсите и мадамата се пренасочи към един голяяяяям памперс - бял килим, сложен заради нея като игрална площадка l)
Сега сме без памперси , до излизането ни остава няма и седмица и решихме да не се учим хич вкъщи на определено място, а да заложим на привикването направо на вън - уж това е по-бързият вариант r) Според мен също е доста индивидуално нещо това с хигиенните навици....
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#71 Потребителят е офлайн   radina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 02-July 07

Публикувано: 05 July 2007 - 12:58 PM

Здравейте и от мен!За мое съжаление открих малко късно този прекрасен сайт.но...Браво bravoS на създателите-има невероятно много и полезна информация.Прочетох доста,но все пак още едно питане сигурно ще е от полза.Нашето кученце Рекси е мини пинчер арлекин.Взехме го в къщи на 50 дена.Бързо се научи да ходи на памперсовите постелки.Като поотрасна започна само да пишка там,а си избра друго място за голямата работа.Сега вече е на 7 месеца.Ходи навън,но прави бели и в къщи.Изкарваме го 3-4 пъти на ден.Въпросът ми е дали е подходящ метода с клетката и да махна ли памперсовата постелка от полезрението му?Благодаря предварително 1super

#72 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 July 2007 - 04:14 PM

Клетката е една много полезна вещ.
Опитайте ако махнете постелката какво ще стане. 7 месеца е възраст, на която може вече да се откаже от ходенето у дома, а може пък и да е рано, особено щом е приучавано към облекчаване у дома. Ако имате инциденти 2-3 дни, върнете я отново и след време опитайте пак.

#73 Потребителят е офлайн   BibiB Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 06-July 07

Публикувано: 06 July 2007 - 10:49 AM

Здравейте на всички :) !
От почти месец гледам малко кученце ( намерих го още сляпо ). В случая приучаване към хигиенни навици кога трябва да стане? При нас го няма периода с новия дом и свикване с нови неща. Сега акаме и пишкаме след ядене , но понякога и просто така. През повечето време спи, събуждаме се да ядем.

#74 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2007 - 10:57 AM

Аз да споделя, че при нас нещата постепенно се наредиха- и на мен ми изглеждаше безнадеждно отначало, защото Ари пишкаше доста често, не 3-4 пъти на ден, а повече дори. А както съм писала преди не можех да го водя 3-4 пъти навън, защото така буквално ми се губеше целия ден, след което той пак си пишкаше и акаше вътре. Първоначално с 2 разходки и затворен в неговата си стая, с 1 пускане на балкона /тоалетната му/ правеше бели понякога като излезе от стаята примерно в хола, това най ме притесняваше.

После започна понякога да не иска да пишка на балкона и така постепенно 3-тото пишкане го премахнах, спрях да го пускам там. Това около 5-6 месечна възраст. После вече спря да пишка и извън стаята (горе долу по едно време сигурно, но просто дотогава не смеех много да го пускам неизпишкан извън стаята/ и така, вече сме на 7 месеца, но още от 6-я си върши работите навън с 2 разходки дневно- сутрешна кратичка и вечерна дълга по възможност с игри с кучета.

Това е историята, благодаря за помощта, която винаги съм получавала във форума! victoryVVV
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#75 Потребителят е офлайн   radina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 02-July 07

Публикувано: 09 July 2007 - 02:58 PM

Цитат

Клетката е една много полезна вещ.
Опитайте ако махнете постелката какво ще стане. 7 месеца е възраст, на която може вече да се откаже от ходенето у дома, а може пък и да е рано, особено щом е приучавано към облекчаване у дома. Ако имате инциденти 2-3 дни, върнете я отново и след време опитайте пак.

mil Благодаря за съвета.Махнах постелката и спря да чишка в къщи,но 2 пъти направи голямата работа.Може би защото по принцип я вършеше на теракота не на постелката,а него няма как да го махна b).Включих в употреба и клетката-наистина много полезна вещ,за която си мислех,че може да служи само за транспортиране.Рекси не се плаши от нея и дори сам си влиза,когато му се спинка и не иска да го занимаваме.Дори с лапичка си придърпва вратичката.Мисля че в съвсем скоро време ще си имаме вече научено на хигиенни навици кученце 1super

#76 Потребителят е офлайн   etaniel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-July 07

Публикувано: 10 July 2007 - 01:03 PM

Здравейте!

Аз съм нова във форума и много бих се радвала, ако полу4а съвети от по-опитни ку4кари от мен. Имам мъжко ку4е микс между Лабрадор и ули4но ку4е, което скоро ще стане на 9 месеца. Все още имаме проблем с пикаенето в къщи, когато ни няма и сме наработа. Наистина за голямо съжаление кучето е само по 10 часа на ден, но той просто не може да държи и всяка сутрин не ни изчаква да го изведем, а вече е свършил работата s) Прочетох темата за хигиенните навици и имам доста пропуски в обу4ението, но мисля, 4е ку4ето много добре разбира, 4е това не е правилно, тъй като в момента, в който се приберем и видим белята, той чак тогава започва да се свива. Кажете ми не е ли вече късно да прилагам нови подходи? Как да процедирам?

#77 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 10 July 2007 - 05:04 PM

хехе това ми напомня на едно куче(което прекара в нас само 2 седмици,за съжаление)
беше от улицата,малко-на 2-3 месеца
когато се прибираме и то сядаше пред вратата,докато ние се събуем и сами му обърнем внимание(без никой да го е учил!),но когато беше свършило белята,не се появяваше
и това всеки път.баща ми го биеше след това(и което е странното-то явно разбираше за какво става дума,защото му правеше напук-колкото повече бой ядеше-толкова повече си вършеше работата по килима и се криеше след това)
ако всичко беше чистичко при прибирането ни-то е седнало пред вратата и чака похвала или игра
естествено му показвахме по всички начини къде е правилното място за разтоварване...обаче....инатче беше l)

никога не е късно да научиш кучето си на хигиенни навици и подходът е същия като при макото кученце,но с по-твърда ръка и НИКАКВИ компромиси-трябва да схване,че има нов рес и старият отпада като вариант
след като Ви "изпреварва" вутрин-ставайте по-рано!и постепенно изместваите с по няколко минути разходката в удобно за Вас време
навярно Ви е ясно,че кучето не може да се стиска 10 часа....опитайте Вие! r) особено лятото,когато се поемат големи количества течности
измислете как да го извеждате по-начесто или му определете място в апартамента(баня,тераса) и деиствайте
но помислете добре-с терасата може да възникне проблем през зимата например...


а за свиването след като сте видели белята-дали не усеща,че в момента сте се ядосали и по този начин иска да Ви умилостиви?едва ли прави връзката "ако"-ядосване-виновен
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#78 Потребителят е офлайн   IvanGucov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 13-August 07

Публикувано: 13 August 2007 - 12:23 PM

Здравейте, нов съм във този сайт!
Както всички тук и аз съм привързан към кучетата и смятам че са неразделен приятел на човека. Прочетох цялата тема. Отгледал съм досега 2 кучета немска овчарка и сибирско хъски, за съжаление и двете ги няма вече на този свят. Наясно съм със отглеждането, хигиенните навици, хранене и възпитанието при едно куче. Проблема ще бъде, когато си взема ново куче /мисля пак немска овчарка/ понеже ми се отдаде възможност да си взема хубава къща с голям двор 1 декар. Досега и двете ми кучета съм ги отгледал в апартамент в големия град. Двора в момента го преустройвам в разкошна градина с райграс, палми, алпиниумчета, беседка, барбекю и прочее... сещате се. Въпросите, които искам да поставя в темата са относно хигиената на бъдещото пале, когато го взема:
- В началото би ли трябвало да отделя част от двора само за кучето? Или да го пускам из цялото пространство /Градината е оградена от всякъде - здрав зид от двете страни и оградна мрежа от другите две/?
- Как ще направи разликата с изхождането и уринирането в двора и извън двора, понеже то ще свикне от малко да си прави нуждите в двора, моля за съвети!
- Трабва ли кучето да се връзва като поотрасне и защо? Ако не трябва пак защо? Понеже това, както се подразбира има връзка с хигиенните навици....
Въобще моля за съвети относно отглеждането на куче не в апартаментни условия, а извън къщата т.е. на двора!
Кучето ми няма да скучае по никакъв начин, аз съм спортист и обичам да бягам из гора, така че ще прави минимум 5 км бягане като отрасне, също така ми е необходим добър приятел и верен пазач!

Имам една молба, моля на въпросите ми да отговарят опитни и сериозни кучкари и специално такива, които отглеждат кучета извън дома си! Отговори от дилетанти и аматьори като she_wolf и други просто ще пренебрегвам!

Благодаря предварително!

#79 Потребителят е офлайн   Svetoslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 20-May 07
  • Location:Добрич

Публикувано: 13 August 2007 - 04:22 PM

Цитат

Имам една молба, моля на въпросите ми да отговарят опитни и сериозни кучкари и специално такива, които отглеждат кучета извън дома си! Отговори от дилетанти и аматьори като she_wolf и други просто ще пренебрегвам!

Благодаря предварително!

Това беше тъпо.

#80 Потребителят е офлайн   ares_boy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 13-August 07
  • Location:Rousse

Публикувано: 13 August 2007 - 06:53 PM

Искам да попитам Svetoslav и ти ли имаш хъски,ако е така искам да те попитам,предполагам,че си опитен в тази област с кучетата от тази порода,защото аз за първи път имам ХЪСКИ и ми е много притеснено за отглеждането му,изглежда ми много тъжен,не че не го гледам както трябва,мисля че причината е че си няма приятели в моя град,понеже аз съм от Русе и в Русе няма хора със Хъскита,моят е от развъдник в София и там мисля,че има много хъскита,но в Русе,май нито 1 s) Толкова тъжен и самотен е на разходките,когато играем е весел,но като обикаля поляната му е самотно s)
Имам и един проблем,научих го със курпичка да пишка във банята,но започва да пикае по мокета пред балконската врата...не я е използвал преди за подобни цели,нито се храни там...храни се със котките ми във трапезарията,но нз защо пишка във хола и ми е много трудно да почиствам мукета,много е дебел и попива веднага bl)
Моля да ми помогнете да го отдуча...
Слагах парфюм-мирише му на чисто и пак там
Слагах препарат за мукети с аромат на рози-аре пак там
Мукета почерня вече нз как да го отдуча от там,за негово добро е да пишка в тоалетната,защото татко гледа малко на криво-ето така bl) и се опитвамд а го оттърва от виканиците на татко,е ще му развали дисциплината l) дали трябва да сложим ламинат и в нея стая,пак ли същото ще прави??!
Много го обичам,много е красив w) но и доста непослушен b)
Мисля,че разходките,които му давам,нямам възможност да го разхождам 4-5 пъти както вие,а само 2-3...
Достатъчни ли са??!

  • (66 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни