Dog.bg Форуми : Казаха ми за хапче което обезпаразитява

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Казаха ми за хапче което обезпаразитява

#1 Потребителят е офлайн   Eli_i_Beti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 04-January 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 February 2007 - 07:17 PM

С една стопанка на куче си говорихме,че те са му дали хапче което обезпаразитявало вътрешно(глисти,кръгли червеи,тения),но и външно.Аз не мога да си обясня,как ще обезпаразити външно.Може ли да ми обясни някой който знае повече?

#2 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 10 February 2007 - 09:22 PM

Онзи ден говорехме с вета за дирофилариозата (сърдечни паразити) и за превантивната профилактика на кучето с препарата Prazimec D. Та четох предписанията на това лекарство и поне на теория го дават ,и за вътрешно обезпаразитяване (глисти,кръгли червеи,тения) , и като щит срещу външните паразити (кърлежи, бълхи..) bl) казано на кратко три в едно. Малко невероятно ми се струва обаче, прекалено е хубаво за да е истина. Кой знае. Смятам да пробвам след два месеца като кучо поотрасне малко.
Този препарат обаче е противопоказен за породите коли, шелти и бобтейл
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#3 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2007 - 11:42 PM

Относно Prazimec D, като прочетете упътването ще видите че дозата за вънщни паразити не е същата като за възрастни, лично аз смятам че 2-та проблема трябва да се третират отделно, но да Prazimec D е с "двойна употреба" b)
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#4 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2007 - 11:57 PM

За коли, шелти и бобтейл било опасно, защото дори и от малко предозиране предизвиквало сърдечен инфаркт и кучето умирало за минути... предвид това, бих с замислила дали изобщо е безопасен за каквито и да е кучета
n)
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2007 - 08:00 AM

Извинявам се, въпросните породи просто са "свръхчувствителни" към едната съставка на препарата - Ivermectin - и това е причината да не бива да им се поставят айвермектин и производните му (айвомек, севамек и т.н.), и да се дава съответно и Празимек.
Иначе, като цяло, въпросният препарат от много години вече е на българския пазар, състои се от комбинация на празиквантел и айвермектин. Единият препарат действа срещу няколко вида глисти и тении, другият - срещу вътрешни паразити (глисти) и външни (кърлежи), освен това има действие и срещу диофилариозата - сърдечните глисти, с други думи. Срещу БЪЛХИ нито един от двата не действа. Принципно продуктът е хитра алтернатива на другите обезпаразитяващи препарати и НАИСТИНА би трябвало да защитава и от кърлежи.
Лично аз (мое си мнение) предпочитам да използвам отделно хапчета за вътрешно обезпаразитяване с по-широк спектър от обхванатите от празимека паразити; пипета за външно обезпаразитяване и през летния сезон - отделно айвомек инжективно като допълнителна защита.... най-вече заради комарите и потенциално пренасяните от тях диофиларии.
Интересното в случая е, че айвермектинът ликвидира ВСЯКАКВИ кърлежи, поради което се включва в лечението на краста, ушна краста, демодекоза...
Но си остава факт, че именно за "английските овчарки" е смъртно опасен - както може да се прочете по други теми във форума, те имат "дефектен ген". Има шанс и техни кръстоски да пострадат, така че докторите и зоомагазинерите трябва да са внимателни при продажбата на Празимек и поставянето на лекарствата на основа на Айвермектин.
Тихо се ухилвам под мустак (доволна!) - когато за първи път слагахме айвомек на бриарката ми, докторът много старателно ме попита дали досега това куче (единствено в България) е получавало такъв препарат, дали породата има нещо общо с английските овчарки и дали, ако на кучето нещо му стане, съм наясно за риска и държа айвомек да й бъде сложен. Точно така трябва да се постъпва, бравос 1super
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#6 Потребителят е офлайн   Dr Baytril Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 21-November 06

Публикувано: 13 February 2007 - 10:24 AM

Празимек Д-добър срещу вътрешни и външни паразити,почти безотказен.
След добра гладна диета работи много добре.
Patita-Това със сърцето не е много ясно,как се получава(инфаркт ,смърт........)
Аз лично практикувам и знам че при предозиране няма проблем,но все пак не е желателно.Не правете това у дома.
А другия вариант е -вътрешно отделно,външно отделно.

#7 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 February 2007 - 02:05 AM

Цитат

За коли, шелти и бобтейл било опасно, защото дори и от малко предозиране предизвиквало сърдечен инфаркт и кучето умирало за минути... предвид това, бих с замислила дали изобщо е безопасен за каквито и да е кучета
n)

При тези породи - коли, шелти ,бобтейл и смесени с тях -айвермектините могат д а доведат до алергични реакции от различен тип.Понякога и до тежки животозастрашаващи такива.

Ма бриарката - нищо лошо а 1super
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 February 2007 - 10:17 PM

Ще доуточня- наличието на мутантен ген при тези породи прави хемато-енцифалната/кръвномозъчната/ бариера пропусклива за Айвомека и той проявява своето невротоксично действие и върху кучето.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#9 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 17 February 2007 - 12:29 PM

Цитат

Ще доуточня- наличието на мутантен ген при тези породи прави хемато-енцифалната/кръвномозъчната/ бариера пропусклива за Айвомека и той проявява своето невротоксично действие и върху кучето.

bl) s) bl) е затова хората учат по пет (ако не се лъжа) години. По горните редове на български ли са b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни