Dog.bg Форуми : Ах,тези кучета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ах,тези кучета!

#1 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2004 - 04:32 PM

Пускам тази тема за да споделяме опит за пакостите на нашите домашни любимци...
Имам един Много Голям Проблем с Кари....:(
Разкъса тапетите в коридора-просто отлепи 2!!!!
Разкъса метлата-по пода в коридора и хола беше Ужас!!!
Кажете как да я отуча от тези неща!!!Моля ви се!
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 23 November 2004 - 04:47 PM

Когато я хванеш НА "место престъплението" докато опустошава у вас и се скарай и я тупни по муцуната.А ако не си я хванал на време я извикай и я питай строго - тили направи това? - тя ще разбере и ще последва гузен поглед.НО НЕ Я БИЙ!!!

#3 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2004 - 04:52 PM

Не я бих
Само й се скарах...
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2004 - 05:29 PM

А знаеш ли как моята бяла топка опустошаваше саксиите у дома?...
А как си заравяше кокалчета под възглавницата ми?...
А за всяко маркирано ъгълче на територията (и в банята даже)...
За тайните скривалища в гардероба (когато му предстои нещо не особено приятно), за разхвърления боклук от коша и за много, много други "подвизи" направо роман мога да напиша...

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 23 November 2004 - 06:50 PM

Теди, наказвай Кари непосредствено в момента в който я хванеш на местопрестъплението. Кучета нямат дългосрочна памет. Ако се прибираш вкъщи и завариш тапети, скъсани от нея преди няколко часа, и й се скараш - тя надали ще направи връзката защо е наказана. В момента в който я видих/чуеш да ги къса - накажи я. Така тя ще разбере че постъпва лошо. Не, не е нужно да я биеш, хвани я за кожата на врата, разтърси леко и притисни долу на пода, тя ще е легнала по корем, като й се караш през зъби с нисък глас: високите тонове, които карат женският глас да стига до пискливи тонове, според животните е признак на слабост (само подчинени и слаби животни пищят, силните и доминиращи ръмжат). Така поведението ти ще имитира държанието на възрастно ядосано куче, което като иска да накаже малкото кученце, го захапва за врата, натиска долу и глухо ръмжи. В такъв момент кученцето е вероятно да квичи като от болка - не се притеснявай, не го боли, това е признак на подчинение. Ако ръмжи или се дърпа мълчаливо, това значи че не те смята за по-висша във вашата иерархия и ще трябва да преразгледаш вашите отношения, анализирайки какво точно не правите в къщи както трябва спрямо нея.

Знам че звучи шантаво на моменти, но е добре да мислиме от ТЯХНАТА гледна точка, така както те възприемат нещата. така ще ни е по-лесно да се разберем с тях))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 23 November 2004 - 07:42 PM

Цитат

Ако ръмжи или се дърпа мълчаливо, това значи че не те смята за по-висша във вашата иерархия и ще трябва да преразгледаш вашите отношения, анализирайки какво точно не правите в къщи както трябва спрямо нея.

Друпи ръмжи като го наказваме.Или се смята за нещо повече или го е страх-може да са го били в предишния му дом, незнам.
Секи случай преди няколко дена изяде 3 пици на парче без някой да е бил в къщи и нямаше вече какво да направим.В случая вината беше на баща ми че ги е сложил толкова ниско(ахх тези пици...още ми е жал :-)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#7 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 23 November 2004 - 07:48 PM

тя и нана много похапваше тапети и ветвринарят ни каза че и липсжат калции,не знам дали и помогна тжа че започнах да и давам шото вече нямаме тапети ((( : !!

#8 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 23 November 2004 - 07:51 PM

а ели! малко ми е така вупроса ма нали не сум от началото в тоя форум и да те питам ти друпи от къде си го взела че не схващам нещо!? ( :

#9 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2004 - 08:03 PM

Цитат

Секи случай преди няколко дена изяде 3 пици на парче без някой да е бил в къщи и нямаше вече какво да направим.

А пък Кари краде филии хляб...а оня ден изяде половин хляб..........Качена снимка

ЛЕЛЕ!!!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   elapsoida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-September 04
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2004 - 10:03 PM

Моето куче редовно краде филии хляб - веднага щом се разсееш, той напада. Веднъж ми изяде една рисунка за уч-ще, а една моя ръкавица в момента е без пухче заради неговите изпълнения...

#11 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2004 - 10:09 AM

Права е Furia_S като казва, че малките породи не са агресивни, а невъзпитани. Ето, пример е настоящият ми четириног приятел.
Понеже като си го взех беше на 40 дни и приличаше на малко бяло мече, той предизвикваше такова умиление, че душа не ми даваше да му се скарам, а какво остава да наказвам, а и това ми е първото куче, отглеждано в градски условия, та затова почти бях изпуснала юздите...
Но когато започнах да намирам дома си нагоре с краката - преобърнати и изровени саксии, скъсани обувки и пердета, локвички и тортички на всевъзможни места, разпилян боклук навсякъде и една щастлива, мазна и мръсна муцунка, която с нетърпение очаква да бъде гушната, за да ме близне (!)...
Обърнах аз другия край - строго възпитание по метода поощрение-наказание, работех с него дори по команда "редом" и кучето ми стана компаньон с идеална цел :) Ако беше породист, отдавна да имаше BIS измежду титлите ;)
За нещастие, когато беше на 4 години претърпя голям шок - едно голямо куче почти го разкъса и аз пак го разглезих.
Сега сме най-добри приятели, но той, умникът, понякога се опитва да ми отмъкне титлата "главатар на глутницата"...
Изводът, който си правя (за следващото четириного) е: ВЪЗПИТАНОТО КУЧЕ НЕ ПРАВИ БЕЛИ!!!
:)

#12 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2004 - 11:01 AM

Sara puk ot 4inia s nadeni4ki i pure iziajda pureto. Vednuj slagahme za obiad i bez da iskam sam ia ostavila sama s iadeneto. Vlizam i gledam 4iniata napadnata, no ne nadeni4kite, a kartofenoto pure. Vikam si na akula, ot burzane da otkradne ne6to suvsem se e oburkala.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#13 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 November 2004 - 11:52 AM

Гърр добре че го намерих текста-за кой път трябва да го пиша!
-------------------------------------
Неговата история е много дълга и започва от някакви си важни клечки които го взели.Обаче тези хора не го изтърпяли като бебе и го подарили на техни приятели в Драгалевци,които държат хотел там.Друпи(или Оскар) се е разхождал самосиндикално из Драгалевци и се е прибирал когато му скимне-естесвено не винаги и за това понякога се е губел...Но хората го знаят там и като го видели го връщали в къщи-бил си е като селско куче там.
Един ден пак избягал и баща ми го намерил.Гледахме го един месец(а точно по същото време щяхме да си взимаме първото куче-курцхарче от приятели,но избрахме Друпи).Страшно много се привързахме към него и той към нас-не го криехме а скпокойно го водехме в Драгалевци и един ден стопанина му ни видя и (тука малко ще скъся,че стана тя една одисея)и през зимата(3 септември 2002) ни го остави да живее при нас.
Дърмова е председателка на клуб Басет хаунд-но нещата там хич не са розови за това напуснах и сега със сайта ми помагам на хора да си намират кученца от порода басетхаунд.
Покрай Друпи мога толкова неща да напиша,че ще стигне за една книга.
-----------------------------------------------------------
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#14 Потребителят е офлайн   joryvk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 08-November 04
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2004 - 03:50 PM

хахахаха! това за сара и за пюрето е направо невероятно! не мога и да си помисля, че има куче вегетарианец!

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2004 - 04:54 PM

Ама как бе. Тя в бързината се беше объркала, ти мислиш, че ако не бързаше щеше да яде пюре??? Лужеш се, няма чак толкова глупави кучета. Хаха
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 25 November 2004 - 05:05 PM

Има!Веднъж сложих кайма и домати в купичката на Буф и той изяде доматите........

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2004 - 05:06 PM

Хаха, вярно ли, е за моето куче не съм убедена, че ще си избере доматите. Ама тогава нали е бързала. Те доматите са полезни, все пак
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2004 - 05:12 PM

Току що нахраних Кари с наденица и ядеше та ушите й плющахаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2004 - 05:17 PM

Е те няма да откажат когато ти и даваш. Друго е като тръгне да краде.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 25 November 2004 - 06:32 PM

Цитат

Току що нахраних Кари с наденица и ядеше та ушите й плющахаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка

теди,не давай на Кари наденици(обикновено имат подправки) и подобни неща,защото е вредно за кучетата.Давай и гранули и от време на време някой зеленчук(и да и готвиш може,но това е дълго)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни