Dog.bg Форуми : Шотландско коли

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шотландско коли

#561 Потребителят е офлайн   ares123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2012 - 10:39 PM

Аз имам въпрос има ли разлика между шотландско коли и шетландска овчарка? :dry: :dry: :dry:

#562 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 01 November 2012 - 07:59 AM

Ееее, ама че въпрос! Виж стандартите на двете породи.
Дългогосместо коли: http://en.wikipedia....ki/Rough_Collie
Шетландска овчарка (шелти): за тях съм се разпростряла тук http://www.dcforum.i....php?f=4&t=3993, но какво да правиш - лиубофффф...:)
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#563 Потребителят е офлайн   ares123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 01 November 2012 - 11:49 AM

Аха значи дългокосместото коли е шотлондското коли, а кое е по известно шелтито или шотлондското коли.Извинете за любопитсвоно, но породата ми е много интересна. :mg_062:

#564 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 01 November 2012 - 01:20 PM

Шотландска овчарка, дългокосместо коли, само коли - так аще го срещнете. Има и гладкокосместо коли - същата структура общо взето, но с къс косъм. Има бордър коли, или брадато коли... А шелтитата са си шелтита. Извинете, но не ми се повтаря онова, което съм написала в линка, който сложих.
Малко странен въпрос е това - коя порода е по-известна. Къде да е по-известна, с какво? И какво значение има, щом породата ви е интересна? Световната слава шотландското коли дължи на филма Ласи и най-вече - на американската версия тв сериал. Иначе, доколкото съм разговаряла с приятели - в Германия, Чехия, САЩ шелтита се срещат често, за разлика от България.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#565 Потребителят е офлайн   DiJana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 24-November 07

Публикувано: 31 August 2013 - 09:26 PM

Имам голяма молба към хората с коли: трябва ми вълна от коли - червена и черна /може и от нюфаундленд/. Аз самата имам хъски, но ми трябва по-дълъг косъм, от ежеседмичното изресване с гребен. За украса на пуловер е и много съм се запленила от идеята си, а козинката на моя сладуран не ми върши работа. Много ще съм щастлива ако някой реши да ми помогне. Поздрави на приятелите с кучета.
Е-maila ми е diananik@abv.bg

#566 Потребителят е офлайн   Black Angel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 20 September 2013 - 12:06 PM

Извинявайте , но имам въпрос,търсим си коли ,но цените които виждам по 400-500 лв са ни непосилни...преди имахме ,но почина преди няколко година и сега имаме желание за ново,имате ли си идея как и къде мога да потърся,в приюти в района на пловдив или нещо от този сорт.Благодаря предварително!

#567 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 September 2013 - 03:07 AM

DiJana, нямаме много черна козинка, обикновено е бяла, смесена с рижа, но сега не му е добра продукцията, понеже го реша всеки ден, ако имаш търпение, когато почне да сменя козинката ще ти драсна ЛС :) Black Angel, с удоволствие щях да ти помогна, но кучето ми е с крипторхизъм и ще го кастрирам този месец, не може да има поколение, красив е, клубен е, интересното,че е типично за кучетата крипторхи да са изключително красиви. Много ми се искаше да е татко и да подарявам колита, за да върна тази порода в БГ, но съдба. Съветът ми е следният, от това което виждам по сайтовете за продажба на кучовци са всичко друго, но не и колита, избягвай кучила от Сърбия и зоомагазини. Винаги реномирани развъдници и един як договор от твоя страна, най - вече да те защити от случай на дисплазия и крипторхизъм, не 50% да ти върнат от сумата, а 100%, плюс причинени морални и финансови щети. Ако искаш ще ти дам примерен договор. В БГ много обичат да се правят на ударени, че не знаели, няма такова нещо, едно кученце в кучилото да е крипторх, цялата развъдна линия трябва да се спре от разплод и продажба, братя, сестри, майки, бащи, деца и т.н.. Като добавиш, че в БГ едва започват да прохождат в областа на диагностициране на дисплазията, си представи за какво става въпрос. Повечето не могат правилно да позиционират кучето за снимки, не ми се говори. Разбирам те напълно за сумата, но ако тези пари са ти много се откажи от идеята да притежаваш коли. По принцип британците, скандинавските държави, Русия, Украйна, Молдова развиват тази порода, отиваш на место и избираш кученце. Моят след като ми го подариха на 2-рия ден, веднага тръгнахме по лекари, пневмония - 450 лв. за инжекции. Почистване на зъбна плака, изследвания за колит, пълни кръвни картини, и куп изследвания, видеозони за 1 месец - 1000 лв. по доктори, така че това е само началото. Като прибавим и капризния апетит съчетан с колит, става сериозна сума за висок клас храни, меса и т.н. - ветеринарни серии и медикаменти. По принцип колитата са капризни същества, като прибавим външно на 21 дена и вътрешно обезпаразитяване на 3 месеца, задължителна козметика - балсами за разресване, сухи шампоани, мокри, 3 вида четки за разресване, продукти за устна хигиена, профилактични прегледи и още, и още. Та съветът ми е да изчакаш, когато имаш повече възможности да избираш, да не си финансово притеснена, живот и здраве ако ми подарят още две колита - мъжко и женско, ще направя всичко възможно да подарявам, тъжно ми е, че тази порода вече я няма в БГ.

#568 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 10 October 2013 - 04:29 PM

Здравей tai! Радвам се че все още има запалени по породата в България и се надявам да успееш да върнеш поне малко породата там. Надявам се и това че кучето ти е крипторхид няма да те спре. Още едно коли никога не е в повече ;) От къде си го взе този красавец? Сигурно си писал по-назад, но прелистването на 30тина страници ще отнеме доста време а не е зле да пораздвижим малко темата. Ето и една снимка на моето второ коли Бъки...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#569 Потребителят е офлайн   VLS_Colie Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-May 15

Публикувано: 25 May 2015 - 04:25 PM

Темата е позамраяла, веротно поради загубата на интерес към породата в България. Преди около месец реших да потърся шотландска овчарка, поради сантимента към породата - израстнах с прекрасно коли, което беше част от семейството ни 15 години. След това имахме няколко други по - популярни породи и преди няколко месеца загубихме последния ни лабрадор... Така решихме да се върнем към шотландската овчарка.
Писах мейли на всички възможни развъдници в Европа, на които намерих координати. Дискутирахме, обсъждахме възможностите и т.н. и се спрях на един развъдник в Босна и Херцеговина. Отначало подходих доста скептично. С течение на комункацията развъдчика ме впечатли с това колко отдаден е на породата. В крайна сметка мога да се похваля с първокласно кученце :))))) Утре ще пътувам за Босна, за да го докарам. Плановете ми са да бъде член на семейството ни и любимец, макар че развъдчика твърди, че е шоу клас (каквото и да значи това) и било грехота да не се показа на състезания....ще видим. Апетита идва с яденето. Прилагам малко снимки. Мога да споделя всякаква информация за потеклото и прочее, ако някой се интересува.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#570 Потребителят е офлайн   gabz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-October 15

Публикувано: 28 March 2016 - 02:39 PM

и аз реших да си взема едно коли :db_046: но все още проучвам от къде да си го взема.

#571 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 07 January 2017 - 10:13 AM


VLC_Collie
Давай още снимки де, разказвай какви бели прави, как посрещна зимата, снега?

gabz - ако вземаш уведоми ни с няколко снимки и коментари.

Чакаме снимки и весели случки.

:)




  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни