Dog.bg Форуми : Не мога да го науча навън да ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не мога да го науча навън да ... Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 December 2004 - 08:15 PM

hora niamam nujnoto vreme da izvejdam dostatu4no nana po prostata pri4ina 4e v kushti az sum edinstvenata koiato se griji za neia.do sega nikoi drug nishto ,ama absolutno nishtone e napravil za neia ! reshih 4e edinstvenia na4in maika mi da ne ia izhvurli e da ia zaveda za izvestno vreme na u4ilishte za ku4eta.prosto niama drug na4in dori da mi e gadno da napravia tova ! she mi kajete li niakoe u4ilishte i eventualno cenite !

P.S. ne mislete 4e ne sum napravila si4ko vuzojno !! niamam nikakvo vreme,ocenkite mi padnaha i nai vajnoto nai-blizkoto miasto da ia izvejdam e zad muzeia zemiata i horata !

#2 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 04 December 2004 - 10:04 PM

До колкото разбирам искаш да се научи да си върши работата на вън.Е тук ни училище ни нищо няма да ти помогне,нито ти да имаш повече време.и акво имаш предвид като казваш ДА Я ЗАВЕДА ЗА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ?Да я оставиш на някой да я гледа?Да посещавате училище,където инструктор ще обясни на ТЕБ как да я възпиташ?Само ти можеш да я възпиташ.Може да ти прозвучи малко грубо,ама не ми е това целта!

#3 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2004 - 10:23 PM

Аз лично не съм възпитавала Кари-тя веднъж просто нямаше друг избор...и от тогава все навън(изключае когато не я изведа)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2004 - 10:34 PM

Цитат

hora niamam nujnoto vreme da izvejdam dostatu4no nana po prostata pri4ina 4e v kushti az sum edinstvenata koiato se griji za neia.do sega nikoi drug nishto ,ama absolutno nishtone e napravil za neia ! reshih 4e edinstvenia na4in maika mi da ne ia izhvurli e da ia zaveda za izvestno vreme na u4ilishte za ku4eta.prosto niama drug na4in dori da mi e gadno da napravia tova ! she mi kajete li niakoe u4ilishte i eventualno cenite !

P.S. ne mislete 4e ne sum napravila si4ko vuzojno !! niamam nikakvo vreme,ocenkite mi padnaha i nai vajnoto nai-blizkoto miasto da ia izvejdam e zad muzeia zemiata i horata !

аз мисля,че много пъти ти казах да отидеш в училището на НГРК-поне иди и погледай,поговори с инструкторите-никой няма да те изгони.не е лесно за едно дете да се справи с такава ситуация.
да дадеш Нана някъде не е идея-едва ли ще има особен смисъл.важно е да се научиш как ти да се справяш с нежеланото и поведение.за пишкането в къщи-можеш да се опитваш да я свикнеш да го прави навън или на определено място,но не можеш да очакваш от кутре,което не е навършило 6 месеца НИКОГА да не се изпусне в къщи...
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 04 December 2004 - 11:23 PM

Ати, най малкото тя е бебе все още и училище няма да и помогне. Можеш да и помогнеш само ти и никой друг. Няма куче, което да е робот - то е живо същество ссвойте нужди и потребности. Да я обичаш не означа само да я разхождаш, а и преди всичко да се грижиш за нея и да я възпитаваш. Това, че го прави в къщи, трябва да ти говори нещо ... осигури и ритъм на излизане, не я извеждай в различни часове. Свикни я сутрин като станеш, но редовно - около едно и също време. Когато си направи работата навън, похвали я, погали я. Всяко куче си променя държанието, когато ще прави нещо - върти се, души, скимти. Наблюдавай я и когато видиш, че е така - веднага навън. Не я бий - бъди строга с нея, но не и да я удряш. А ако сега, когато бебето е още малко го дадеш някъде, то че се чуди - ами къде е моя дом ??? Тук или някъде другаде ? Спокойно, имаш прекрасно куче, просто и дай време и на нея, и на теб. Ще свикне, но не става изведнъж.

#6 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 01:21 AM

az znam 4e ne stava izvednuj no najte ne izkat i da 4uiat.az niamam vreme nito miasto da ia izvejdam sutrin i ve4et. za u4ilishteto-pek ne ste me razbrali(kakto vinagi !! ) !! stava vupros za niakakvo miasto kudeto shte ia gledat i shte si ima 4ovek koito she ia izvejda 4esto.prosto az ne moga,puk nedai si boje vtoria srok suvsem niama da moga !! znam 4e niama da me razberete,no taka e po dobre za neia !! razberete :nashte niama da napraviat kompromis ! niama dori i da me 4uiat !!

#7 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 01:24 AM

dogman : nashte si misliat 4e stava izvednuj, a puk i az oshte v na4aloto kazah :niama kak i kude da ia izvejdam tolkova 4esto,az ia gledam absolutno sama ! nikoi nishto osven men za neia dosega ne e napravil!!

#8 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 December 2004 - 07:48 AM

Атичка, не мога да не задам този въпрос: ако ти нямаш никакво време, а семейството ти - никакво желание, защо, по дяволите, сте взели куче? Това, за което питаш, се нарича хотел за кучета, и не препоръчвам на никого да прави това, което си намислила. Ако го направиш ще загубиш контакт с Нана и ще си спечелиш още по-сериозни бъдещи проблеми, за корекцията на които ще ти е нужно още повече време. По-скоро трябва да решите семейно въпроса за бъдещето на кучето, защото без време и желание нищо, ама нищо не става. Мислиш ли, че пишкането е единственият проблем, който ще трябва да решиш и в момента, в който той отпадне всичко ще се оправи с магическа пръчка? Какво, после няма ли да я извеждате? Да я обучавате? Да играете с нея?

Мога да предложа следните решения:
1. Поговори много сериозно с родетлите си и ги убеди с аргументи, че грижата за куче ще се отрази благотворно на цялото семейство. Някоя и друга разходка ще ги освободи от стреса след работния ден, ще ги разсее, а и ще има здравословен ефект. Като цяло ще се чувстват по-добре ако от време на време ти помагат. Напомни им, че това, че основната грижа е твоя, е несравнимо възпитателно.
2. Ако това не даде резултат, но мислиш, че проблемът е само временен, първо потърси приятел, който може да приюти Нана за известно време, а ти да си сигурна, че и се обръща внимание (което не може да се гарантира за хотелите). Подобна молба е крайно ангажираща, но познавам учудващо много хора, които се съгласяват да помогнат когато имаш временни проблеми.
3. Ако и това не стане потърсете нов дом и грижовни стопани за Нана. Колкото и да ти е мъчно, желанието е едно, а възможностите - друго. Ако я обичаш, но не можеш да се грижиш за нея, единствената правилна постъпка е да й осигуриш нормален бъдещ живот.

Иначе, по отношение на пишкането - можеш да започнеш да я учиш да пишка в банята - завеждаш я там, щом се събуди, щом се нахрани и най вече когато видиш, че ще го направи. Щом свърши работа, я награждаваш. Проблемът отпада автоматично на около 5 месеца дори без никакво обучение, но само при условие, че кучето се извежда поне 2 пъти дневно!

#9 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 December 2004 - 12:47 PM

Виж какво,Ати,истината е,че е трябвало да се замислите преди да вземете кучето за всички тези неща.аз като човек,който е бил и от двете страни на подобен проблем(дете,което иска да има куче и съответно родител сега) мога да ти кажа,че разбирам колко голямо е било желанието ти да си имаш домашен любимец.и как си обяснявала на родителите си как САМО ти ще се грижиш за него без да знаеш за какво говориш.истината е,че според мен няма дете на света,което да успее в такова нещо ако родителите му не му помагат-ето защо много майки отказват да вземат куче.в този смисъл бих обвинила всеки възрастен,който се поддаде на импулса и вземе куче без да си даде сметка,че ще трябва да се грижи и той за него.защото другото е безотговорност-не може да вземеш едно животно в къщи и да го заключиш в банята или килера.или да искаш от него да е плюшена играчка,която никога не прави бели.има хора,които не могат да понесат това-те НЕ БИВА да взимат куче в къщи.
така че ако проблемът е наистина толкова сериозен колкото го описваш единственото правилно решение е да намерите нови стопани за Нана.ти искаш да я дадеш някъде,където тя да живее-значи по-добре да и намериш нов дом,където ще се грижат за нея-колкото и да ти е мъчно.и да имаш свое животинче тогава,когато ще можеш да си го позволиш без това да те натоварва.така ще е най-добре и за двете ви.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 01:23 PM

purvo : ne sum tuk da me kritikuvate !! ne znaete kak stoiat neshtata taka 4e ne govorete. vuprosut s izvejdaneto er 4e dokato tia ne se nau4i razhodkite i triabva da sa okolo 1 4as a sutrin az niamam tova vreme i nai ve4e miasto kudeto tia da se naigrae i sled tova da se seti da se izpishka !! az sum mislila za tezi neshta no moite roditeli iavno ne !! az im kazah kak stoiat neshtata no te ne izkat i da me 4uiat.az na Nana i otdeliam vreme ! igraia si s neia gushkam ia ti4ame NO sledobiad. vuprosut e 4e kato ia izvejdam po 2-3 4asa sledobiad tia niama da se nau4i. i pak vi povtariam NE ZNAETE KAK STOIAT NESHTATA ZA TOVA NE MI FILOSOFSTVAITE !!! az vi zadadoh vupros i ako vie ne izkate da mi pomognete shte tursia niakude drugade pomosht ! taka : shte mi kajete li nikoi hotel ili u4ilishte s hotel za ku4eta ili ne ???

#11 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 01:25 PM

benyd : ne sum obiasniavala na nashite kak SAMO az shte se grija za nana (ako vse pak te interesuva,predi da si pravish pogreshni izvodi !! ) !!

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 December 2004 - 01:50 PM

Цитат

taka : shte mi kajete li nikoi hotel ili u4ilishte s hotel za ku4eta ili ne ???

Нямам никакво намерение да помагам на някого да си зареже кучето в хотел че пишкало, и обясних достатъчно ясно защо.
А ако те критикуват повече хора, и то добронамерено, не е лошо да се вслушаш и да помислиш защо вместо да трескаш удивителни.

#13 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 03:30 PM

ahooooooo! mil: koi ti govori za zariazvane.stava vupros za maksimum okolo 2o dena prez koito shte hodia da go vijdam !

#14 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 05 December 2004 - 04:17 PM

Отлагаме решение,но не решаваме проблема.
Първо два дни,после хайде още няколко.....
Ако останалите членове в семейството не приемат кучето,то това си е проблем.По добре- обяви- някой може да се реши да го вземе.
User's Signature

Marten BG

#15 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 05 December 2004 - 10:20 PM

Ако е само за два дена, мога да ти препъръчам хотел за кучета. Е, не е хотел в вида на хотел - в повечето случаи така наречените кучешки хотели са на двор в клетки, а Нана е бебе все още и навън е студено. Става дума за една позната, която има две кучета и понякога взема куче в къщи, ще трябва да и се обадя. Но ... притеснява ме, че не търсиш хотел, а място където да я оставиш - извинявай, не искам да звучи грубо. Ако искаш да направиш такова нещо, ще е ... ужасно най малкото ! Трябва да се бориш за любовта на кучето - нищо, нищо не идва даром проста ей така, Теди ! Всеки ден, абсолютно всеки ден - режим ! И на теб, и на кучето ! Не мога да приема оправдание, че нямаш време - ставай половин час по рано ! Говори сериозно с родителите ти - ако те не са зад теб, то ще е много трудно да възпиташ правилно кучето. Сега е бебе и иска да излиза по малко, след време, като порастне и час разходка няма да и стига, а разходките са жизненоважни за правилния растеж - едно куче, особено така активно като голдъна не трябва да се заседява ! Така че се бори за нея и не я изоставяй - тя не би те изоставила никога !

#16 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 10:59 PM

20 ne 2 !

#17 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 11:02 PM

vuprosut ne 4e ne moga da stana s 1 ,2 ili 3 4asa po rano a 4e tuk niama nikakvo miasto osven ulicata,koiato se nabludava ot kamerite na ogradata na susedite i ako nana prepika niakoia ograda she stane loooooooosho !!

#18 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 December 2004 - 11:04 PM

a dogman az ne izkam da ia ostavia ! az she hodia seki den ! tova e edinstvenia na4in !

#19 Guest_Дремещият вълк_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 December 2004 - 03:25 PM

atichka, проблема, имхо, е много по-сериозен от това къде да я разхождаш. Както вече dogman отбеляза, ще ставаш по-рано. А мястото - ми разхождай се с нея. Когато няма начин и аз го правя с моето куче - обикаляме квартала.
Вземането на куче е изключително сериозно изпитание - то не може без грижи и не става обучението му от раз. Аз мойто куче (е, вярно е, че не е стриктно по книгите) още не мога да го науча да изпълнява команди без да имам награда. А е на година... А при липса на съгласие от родителското тяло, положението е тежичко. Но има начин да се оправиш - зависи изцяло от твоята воля и от нищо друго!
Специално за нуждите - значи поне 4 кучета на горе-долу една възраст на седмия месец си вършеха работите само навън. Да, ама 5-ия и 6-ия стопаните им в 06:00 бяхме навън и вечер 18:15 също, без отсрочка. Без значение дъжд ли е, студено ли е, топло ли е, мъгла лие...Щом вашите са ти позволили да имаш кучи - добре, но при описаната от теб ситуация (или поне както аз я разбирам) оттук нататък си ти!

#20 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2004 - 03:37 PM

Цитат

vuprosut ne 4e ne moga da stana s 1 ,2 ili 3 4asa po rano a 4e tuk niama nikakvo miasto osven ulicata,koiato se nabludava ot kamerite na ogradata na susedite i ako nana prepika niakoia ograda she stane loooooooosho !!

(пояснявам-женските кучета не "препикават"-те клякат:)
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни