Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1101 Потребителят е офлайн   asg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 04-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 October 2010 - 11:23 AM

Показване на мнениетоgergana faldgiiska, в 13 September 2010 - 02:35 PM, написа:

Eхо къде сте кавалерчета и обичащи кавалерчетата хора. Така и не разбрахме ходихте ли на среща? Ние сме си добре, ще си имаме бебенце и ни е обзела шопинг треска и няма време за нищо. Ходихме на разходка с Макс в една горичка и се върнахме с едни спластени уши...... След като му направих маска за коса от моята и не можах отново да ги разреша,а той скимкаше и скмкаше.... просто взех ножицата и ги подстригах :dh_188: още ми е мъчно за ушите ни. С толкова любов ги гледахме, но сега пък като го видим :ab_041: е както, когато го взехме, а мъжът ми още се шегува - е бубе ти си подмладила Макс, прилича на младеж :ab_041: Ще пусна снимчици на нашия смешко да го видите с късите уши тези дни, не са ми заредени батериите. Ходихме на изложба в Пловдив (от работата) и съжалявам, че не взехме Макси. Разбира се той нямаше да може да мине по порода, нямаме си родословие макар, че си имаме аристократична осанка, но можеше да се състезава например за най-лакомо куче :ab_041:

Поздрави и много целувки, лапички от нас, ако можех да намачкам всичките дългиии уши :wub:

Гери, чудесна новина, ЧЕСТИТО! Макси с къси уши си го представям каква картинка е, но това е положението.

#1102 Потребителят е офлайн   coraline Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 21-June 09
  • Location:Варна

Публикувано: 18 October 2010 - 07:14 PM

Показване на мнениетоТодура, в 09 October 2010 - 05:14 PM, написа:

Хей Гери, честито! Ние също се сдобихме с бебче на 16 септември и затова напоследък не съм писала тук. Сега Шърли е за няколко седмици при майка ми и при дядо си Джино и всеки момент ще си я вземем (нямам вече търпение), предстои ни да се запознава с бебето и ще пускаме снимки на куч и беб.

katyyyy, нашето момиче си има едно дебело якенце за най-студените дни през зимата.

SLADAK ARES, добре дошли в нашата компания, надявам се, че вече се оправяте с храната. Ако още е слабичък едното или двете хранения в деня може да са месо с ориз, булгур или някакви макарони (е, ако има кой да се занимава да му готви). Нашето момиче наддаде много добре и от консервите на Gran Carno Animonda (те са само от месце) разбъркани с малко хляб, но за начало е добре да не му сменяте храната, както ви е казал докторът, защото малките бебета са с чувствителни коремчета и лесно получават тежки хранителни разстройства.

Поздрави на всички от нас!


Теди, честито и на вас:) Да ви е живо и здраво детенцето........чакаме снимки на щастливите муцунки:))))))))))))))

#1103 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2010 - 09:37 PM

Здравейте на всички приятели,

Искам да се похваля, че вече си имаме БГ Шампион при кавалерите,
Берката вече е БГ Шампионка :flagbg: , ето и две три снимчици :)
Изложбите се състояха в БАНСКО

Поздрави

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1104 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2010 - 09:40 AM

Браво на БЕРКА :flagbg:
Прекрасна е, винаги това да се чува :ba_025: от вас, да има с кой да се гордеем. Утре и аз ще сложа снимки на нашия домашен шампион, двойно по-дебел е :md_064: от това финно създрание.
Тодура Честито, да ви е живо и здраво прекрасното бебче.
Аз с Макс не се разделям, неее мога. Ние за радост обаче живеем в къща вече отдавна и има място за всичкирешили сме-аз и бебо в спалнята, а татко и Макс в другата :ab_041:
Поздрави и :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#1105 Потребителят е офлайн   Lizie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 28-October 10
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 29 October 2010 - 06:35 AM

Здравейте! Преди 2 седмици си взехме кавалерче(момиченце), от развъдник, на 3 мес. и половина. Много сладка и умна, но много плашлива. В къщи и нашия двор всичко е ок, но ако излезем на друго място, цялата се стяга и усещам паниката и, да не ме изпусне от поглед. Срещнем ли други кучета- опашката под коремчето и се гуши в мен. Странно ми е, защо е толкова страхлива?!? Може би е още малка… Държи се като коте- през деня е спящтата красавица, а вечер след 23 часа е неудържима. Аз нямам опит с дребните породи, имаме боксери, които в момента не са при нас за съжаление, но тези фурии незнаят що е страх, или срам и притеснение. Малката, май ги има в повече… Или е типичния lap-dog. Видях, че в този форум има хора с повече опит с породата и се надявам да получа полезни съвети. Ще се радвам да ми пишете. Поздрав и… доскоро!
P.S. малко снимчици

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1106 Потребителят е офлайн   cavalier love Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Cavalier King Charles Spaniel
  • Skype:

Публикувано: 01 November 2010 - 02:35 PM

Не е типично за кавалерчето да се държи по този начин но ви съветвам да го соцализирате с кучета и хора.Може да оставите хората за по-късно защото тази порода няма агресивна старана.Започнете с кучетата:малки,средни и големи в ваше присъствие.Ако се вижда че изпитва страх или спрете или направете по-голяма дистанция между другото куче(това обикновено се провежда в среда която е спокойна и всичко за малката е познато).Това трябва да продължи до времето когато вече свърши с плашенето.Същото го направете и на място с нови неща и звуци.
Успех с оправянето

#1107 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2010 - 09:28 PM

Благодарим за пожеланията!
Вячеслав, честито на Берка, да продължава все така!

Lizie, много е мъничка още не се притеснявайте. Ще свикне, а може би ще бъде по-плаха като нашата Шърли, която и досега свива опашка при среща с по-едри кучаци

мама Шърли обгрижва бебето.
Прикачена снимка

#1108 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 02 November 2010 - 10:52 PM

Здравейте на всички,

Мерси за поздравите, Привет на Lizie, относно нейният проблем, мисля че няма поводи за безпокойство, тя е още малка, трябва да я изкарвате по-често сред кучета за предпочитане от по-малките породи, защото големите породи са по-груби в играта си. Отделно пример мойта Берка постоянно я притесняват мъжките кучета, мисля че е пълна с хормони :), и тя се притеснява в началото от тях но ако са по-нежни в играта и тя се разиграва, така че не се притеснявайте. От къде сте ако сте от София се обадете ще ги изведем заедно. От кой развъдник сте я купили, родословие имали, смятате ли да я водите по изложби, ако ДА бих се радвал да помагам, да популяризираме породата в БГ?
Ако има въпроси съм на разположение.

Поздрави

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1109 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 02 November 2010 - 10:55 PM

Здравейте на всички,

Мерси за поздравите, Привет на Lizie, относно нейният проблем, мисля че няма поводи за безпокойство, тя е още малка, трябва да я изкарвате по-често сред кучета за предпочитане от по-малките породи, защото големите породи са по-груби в играта си. Отделно пример мойта Берка постоянно я притесняват мъжките кучета, мисля че е пълна с хормони :), и тя се притеснява в началото от тях но ако са по-нежни в играта и тя се разиграва, така че не се притеснявайте. От къде сте ако сте от София се обадете ще ги изведем заедно. От кой развъдник сте я купили, родословие имали, смятате ли да я водите по изложби, ако ДА бих се радвал да помагам, да популяризираме породата в БГ?
Ако има въпроси съм на разположение.

Поздрави

#1110 Потребителят е офлайн   Lizie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 28-October 10
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 03 November 2010 - 04:50 AM

Здравейте! Много благодаря на всички, които откликнаха на тревогата ми и ме успокоиха. Тревога- силно казано, по-скоро притеснение. НО!!! Много добре е да получиш съвет от хора обичащи и имащи опит с породата. Благодаря ви! Междувременно и аз изчетох много информация, включително и целия ваш форум и вече почти ви "познавам" вас и любимците ви :).Супер сте!!! Разбрах, че при Кавалера може да се появи типичната "срамежливост", ако не не се социализира навреме, а именно между 9-10 та седмица и с малко повече труд и тренировки може да се корегира. Моята прекрасна Lady, няма страх от хората, колкото от другите кучета. Точно това е странното- израстнала е в развъдник, сред Кавалери и Кокери. Преди да отидем да я вземем я видях в youtube как настървено гони един възрастен Кокер Спаниел. Когато отидохме на място също се чувстваше много комфортно и удобно сред събратята си, но там беше в кучешката "глутница".. В нас- тотален стрес.., но вече сме по-добре. Става по-уверена, ще я водя и на срещи с други кучета.Жалко,че не съм в България, за да се запознае с вашите Кавалерчета. Но и това ще стане, надявам се лятото. Малко информация за нас :)...да се запознаем като начало в нета :). При нас е малко сложно. В момента сме в САЩ. Оттук взехме и малката, казва се Lady Elizabeth VI ,(ако ви звучи помпозно :)), но имената не трябва да се повтарят при регистрацията. Регистрирана е АKC, аналогичното на европейския UKC, с родословие е и съответните здравни сартификати на родителите,баби,дядовци...,това е важно, заради самото кученце. Дано са живи и здрaви всички, защото ни стават като деца :).Това е за сега. Ще ви държа в течение за адаптацията на "нейно величество" :) и се надявам да се видим и на живо, на истинска кавалерска среща,каквито организирате :) Поздрави и...доскоро!

#1111 Потребителят е офлайн   n0rity Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 21-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 November 2010 - 05:04 PM

Здравейте

Добре дошла на Lizie и честито на Берка,хубаво е че нашата порода става все по-известна в България.
На Ричи миналата сряда му правиха операция,защото му беше излязло едно топченце под оченцето,което почна да нараства,заведохме го на лекар и той каза че трябва да му го премахнем оперативно,но вече всичко е наред и шевовете му почнаха да зарастват.

P.S малко снимчици

Поздрави и целувки на малките муцунии

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1112 Потребителят е офлайн   cavalier love Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Cavalier King Charles Spaniel
  • Skype:

Публикувано: 04 November 2010 - 04:40 PM

:re_037: Здравейте.Казвам се Ния и съм голям любител на Кавалерчета.В търсене за тази порода намерих този форум.Бих ви помолила дали може да се присъединя към вас. Аз знам английски много добре тъй като съм живяла в англия и Америка 4 години и от това знание получих и възможността да разбера всичко за кавалерчетата.Тъй като съм почти на единайсет, а точно в тази възраст имаш ужасното желание да получиш кученце аз изучих тази прекарасна порода отгоре до долу(въпреки това че изобщо не съм я виждала на живо, а ако съм я виждал за което има голяма вероятност, не го помня).С всичка сила рекламирам това прекрасно създание и има успех:една приятелка ще си вземе такова.Благодаря за вниманието.

#1113 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 06 November 2010 - 12:05 AM

Показване на мнениетоcavalier love, в 04 November 2010 - 03:45 PM, написа:

:re_037: Здравейте.Казвам се Ния и съм голям любител на Кавалерчета.В търсене за тази порода намерих този форум.Бих ви помолила дали може да се присъединя към вас. Аз знам английски много добре тъй като съм живяла в англия и Америка 4 години и от това знание получих и възможността да разбера всичко за кавалерчетата.Тъй като съм почти на единайсет, а точно в тази възраст имаш ужасното желание да получиш кученце аз изучих тази прекарасна порода отгоре до долу(въпреки това че изобщо не съм я виждала на живо, а ако съм я виждал за което има голяма вероятност, не го помня).С всичка сила рекламирам това прекрасно създание и има успех:една приятелка ще си вземе такова.Благодаря за вниманието.



Браво Ния само така, ориентирала си се много добре, ако ти трябва помощ при закупуването сме насреша.

Поздрави

#1114 Потребителят е офлайн   illi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 06 November 2010 - 08:23 PM

Здравейте, от близо половин година съм луднала по тази порода. Но от близо месец идеята да си взема кученце не ми дава мира (непрекъснато си представям как го извеждам и се разхождаме заедно, играем си и ... знаете за какво говоря. Преди имах куче, женски кралси пудел, Сара, но почина преди 2 години от мозъчен инсулт, доживя 16 г.; след това не исках и да чуя за домашен любимец, допреди 8 месеца :dog: ) и питам във ветеринарните клиники и във всеки зоомагазин през който мина (за интернет да не говорим), но за момента удрям на камък.Чета вашите публикации и все повече ви "завиждам", затова реших да се престраша и да ви попитам дали можете да ми помогнете да си намеря "най-добрия приятел". Благодаря ви предварително и целувки на вашите кавалерчета!

#1115 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 07 November 2010 - 02:20 PM

Показване на мнениетоilli, в 06 November 2010 - 07:28 PM, написа:

Здравейте, от близо половин година съм луднала по тази порода. Но от близо месец идеята да си взема кученце не ми дава мира (непрекъснато си представям как го извеждам и се разхождаме заедно, играем си и ... знаете за какво говоря. Преди имах куче, женски кралси пудел, Сара, но почина преди 2 години от мозъчен инсулт, доживя 16 г.; след това не исках и да чуя за домашен любимец, допреди 8 месеца :dog: ) и питам във ветеринарните клиники и във всеки зоомагазин през който мина (за интернет да не говорим), но за момента удрям на камък.Чета вашите публикации и все повече ви "завиждам", затова реших да се престраша и да ви попитам дали можете да ми помогнете да си намеря "най-добрия приятел". Благодаря ви предварително и целувки на вашите кавалерчета!


Ето тук съм дал малко инфо: http://forum.dog.bg/..._1&#entry790253

Поздрави

#1116 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2010 - 06:23 PM

Здравейте от нас, пускам малко снимки, но моля без смях за ушите ни :db_046:
Желаем на Ричи бързо оздравяване и бързо да се връща на терена за дълги разходки.
Добре дошли на новите кавалерчета :re_037:
И моля изолирайте бузите ми и малко съм бледичка и подпухнала, но това е от бременността.
Страхотно бебче Тодура, бързо сте нащракали снимки, като гледам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#1117 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2010 - 06:26 PM

Забравих и най-любимата ми, голям смях по пижами

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#1118 Потребителят е офлайн   SLADAK ARES Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 24-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 November 2010 - 11:26 AM

Здравейте .Искам да ви помоля ако някой може да ми помогне с малко информсия,имам Кавалер на 7м и вчера забелязах на двете предни крачета като петанца и там козинката е поопадала сашто така и от ляво на гръбчето му ожте двечки.днес можеби щте отидем на лекар да го видят но все пак ако знаете от какво може да е кажете че много се притеснявам.А и кожата там е една суха такава и кафеникава сякаш,немога много добре да ви обясня но от какво може да е според вас.

#1119 Потребителят е офлайн   SLADAK ARES Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 24-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 November 2010 - 02:39 PM

Отидохме на лекар и казаха че е демодекоза и сега трябва да се лекуваме за сажеление .Но се надяваме всичко да мине добре и да оздравеем :dog:

#1120 Потребителят е офлайн   kuche_lubka99 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-December 10

Публикувано: 16 December 2010 - 08:17 PM

За колко време горе-долу могат да бъдат оставяни сами кавалерите? :wa_048:

  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни