Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1141 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2011 - 11:31 AM

http://terriermandot...-will-stay.html


http://www.cavalierh...ringomyelia.htm



Погледнете това и кажете имате ли представа колко от това е истина? Бъдете честни, за да не харчат хората луди пари за тези кучета? Наистина ли умират толкова много от тях, още докато са малки, наистина ли живеят до около 4 години? Здравето им колко скъпо излиза?

#1142 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2011 - 11:39 AM

It's never too late to put the dog down and find another healthy breed.''Никога не е късно да приспите кучето и да намерите друга,здрава порода'' -доста грубо...Не съм запозната подробно със здравето,но са много хубави кученца.Не заслужават този коментар.Собствениците им също.Как ще се почувстват според вас след такива крайни мнения?!

#1143 Потребителят е офлайн   SLADAK ARES Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 24-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 22 March 2011 - 01:29 PM

Здравейте на всички собственици на кавалерчета , изкам да ви попитам дале сте обмисляли една разходка във Варна, в морската градина.Ще се радвам много ако можем да се разходим тази година с всички вас и Арес да си поиграе малко че като излизаме на разходка него пускам много защтото ме е страх да нему се случи нещо.Пишете ако сте сагласни а и времето се пооправя с всеки ден все повече :)

#1144 Потребителят е офлайн   Lizie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 28-October 10
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 22 March 2011 - 06:47 PM

http://terriermandot...-will-stay.html


http://www.cavalierh...ringomyelia.htm



Погледнете това и кажете имате ли представа колко от това е истина? Бъдете честни, за да не харчат хората луди пари за тези кучета? Наистина ли умират толкова много от тях, още докато са малки, наистина ли живеят до около 4 години? Здравето им колко скъпо излиза?



Обръщам се към Блага

Средната продължителност на живот на Кавалер Кинг Чарлз Шпаньола е между 9 и 14 години. Истина е, че породата има доста здравословни проблеми - предразположени са към сърдечни заболявания, очни, дисплазия.. Това беше и причината да те посъветвам да си вземеш кученце от легитимен развъдник, а не, откъдето и да е! Защото тези болести се предават генетично и никой, уважаващ себе си, развъдчик, няма да допусне продължаване на рода между кучета с такива проблеми. Така че, вероятността да имаш здраво кученце е много по-голяма.
Относно сирингомиелията( мисля,че така се произнася), е заболяване на централната нервна система и все още не е установен произхода и. Предполага се, че е зародишно или се предизвиква при раждането -от тесния канал на майката и неправилно излизане на кученцето. В следствие на което, се получават кухини в гръбначния мозък .Последствията не са добри. Установява се с магнитно ядрен резонанс и предполагам, лечението и, е доста скъпо . Чела съм, че освен Кавалера, почти всички миниатюрни породи- Брюкселски Грифон, Бишон Фризе, Чихуахуа, Мопс, Йорки, Той Териер, Дакел, Померан, ШиТсу, Бостън Териер, Френски Булдог...дори и някои котки, не са застраховани от това заболяване.... А за това колко често се среща, ще ти пиша в следващ пост (имам малко задачки в момента). Аз самата разпитвах ветеринари и ще споделя тяхното мнение.
Хубаво е, че се интересуваш, четеш, събираш мнениия..., а не се хвърляш сляпо. Така ще направиш по-правилен избор и за ккученце, и за това, откъде да го вземеш. Поздрави и доскоро

#1145 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2011 - 11:38 PM

Много благодаря за изчерпателния отговор. Ще продължавам да търся различни мнения и статии, които ще публикувам тук, за да обменяте своя опит :)

#1146 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 23 March 2011 - 10:02 AM

Здравейте,

Искам официално да ви по(д)каня да се размърдате и да доведете вашите домашни любимци на "Кавалерска Среща" в събота или неделя в градинката зад Хотел Hilton, времето се очаква да е хубаво, така че не бъдете егоисти :) докарайте ги да се видят децата хахаах

Предлагам среща тази Събота 26.03.2011г. от 11:00 часа в парка зад Хотел Хилтън!!!

#1147 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 23 March 2011 - 10:43 AM

това е и новото предложение:
27.03.2011 Неделя 0т 11:00 до 14:00 часа Градинката зад Хотел Хилтън
Здравейте мили кавалерчовски стопани! Пролетта е тук и е крайно време да се вземем в ръце и да съберем нашите любимци. Така че ви очакваме на посочените дата и час(приемат се и предложения за друго време за да можем да се съберем максимален брой кучовци)!
Очакваме ви с нетърпение :)

#1148 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 23 March 2011 - 04:57 PM

С Бела няма да можем да дойдем. :dh_188: Във вторник ни сложиха третата ваксина. Ще трябва още да си постоим вкъщи.

#1149 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 12:56 PM

А ето колко сме пораснали :md_064: Прикачена снимкаПрикачена снимка

#1150 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 04:20 PM

Имам едно притеснение и искам да ви попитам дали се се случвало на някой от вас. Понякога като взимам Бела тя поквиква леко, имам чувството, че я заболява. Това става най-често като я прихващам под предните лапички и така я вдигам. Ако я хвана с двете ръце под корем

#1151 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 04:20 PM

Имам едно притеснение и искам да ви попитам дали се се случвало на някой от вас. Понякога като взимам Бела тя поквиква леко, имам чувството, че я заболява. Това става най-често като я прихващам под предните лапички и така я вдигам. Ако я хвана с двете ръце под коремчето и гърдите няма проблем. Имам чуството, че я заболява като е изпъната нагоре. Не знам дали обясних като хората.

#1152 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 24 March 2011 - 09:32 PM

Няма проблем, просто са по-чуствителни предните им мишници :), за това я вдигайте като я хващате за гръдният кош.

Поздрави

#1153 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 March 2011 - 09:56 PM

От кои болести най-често боледуват Кавалерчетата? И колко излиза лечението им?

Поздрави на всички :)

#1154 Потребителят е офлайн   cavalier love Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Cavalier King Charles Spaniel
  • Skype:

Публикувано: 25 March 2011 - 06:15 PM

Блага виждам, че търсиш много подробна информация за Кавалерчетата(за съжаление аз не се замислих за форуми и изгубих една година за да ги изучавам успоредно с всички домашни и т.н). Макар и да нямам Кавалерче знам много за тях. Статиите които си побликувала са конкурентни статии(статии които са от притежатели на развидници в лошо финансово положение). Тези най-вероятно са анлийски тъй като английските развъдници са много добре с така да се каже всичко и засенчват много други породи. Наистина има различни проблеми с тздравето, но това не означава, че е безспирно. Най-често страдат от сърдечни заболявания които са се развивали още от раждането , но не са давани признаци за това...Извод:макар и по-скъпо от обикновен преглед трябва да се заведе на сърдечно-съдов преглед(всъщност не се сетих за името на този преглед така че може да ме поправяте), но той определено ще спести нататъшни разходи в размер поне 5-6 пъти повече.
А що се отнася до това че не са създадени за нищо е напълно грешно. Кучетата се разделят на няколко групи една от които е Компаньон., където спада и Квалерчето.
P.S. Пиши ми ако искаш да питаш нещо

#1155 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 25 March 2011 - 10:22 PM

Мерси за отговора :) Аз направо останах потресена,когато попаднах на тези теми. Наистина искам да разбера какви пари излиза едно такова сърдечно лечение или преглед ( не дай с Боже кученцатата да имат такива проблеми ), защото ако е прекалено скъпо, едва ли ще мога да си го позволя (още не съм завършила университет ). И ако не мога да му осигуря най-доброто, по-добре да не си купувам. Прочетох също много оферти на развъдници, които донасят Кавалерчетата от Словения, попитах приятелка, която има самоед и тя каза, че познава хора,които са си взели от там и са имали страхотни сърдечни проблеми с тяхното кученце. И това вече ми отпадна като вариант. Насочила съм се към едно списание "Лов и куче", там са поместени обяви, за ловджийските породи не лъжат, здрави кучета дават ( купували сме си от това списание, мисля че баща ми отиде до Пловдив), но дали е така и за другите породи...

#1156 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 28 March 2011 - 09:37 AM

Здравейте на всички сладури. Включиха ли се много кавалерчета в разходката вчера? Ако сте направили снимки ще се радвам много да ги разгледам.

#1157 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 29 March 2011 - 08:22 PM

Здравейте,

Събраха се 6-7 кавалерчета, носихме фотоапарат но малко позабравихме да го използваме :))
Следващият път.

Поздрави

#1158 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 31 March 2011 - 12:49 PM

Здравейте на всички. Искам да се посъветвам нещо с вас. Проблемът е следния: Бела вадеше пръст от саксиите ми. Аз купих по-едри камъчета и ги наредих вътре с което проблема се реши. Сега обаче къса от листата. Скарвам се, казвам не и тя побягва. Работата е там, че мисля, че възприема карането ми като някаква игра. В момента в който захапва листото ме поглежда и се подготвя за побягване. Казвам не и тя хуква да се скрие под дивана. И после тихо пак се присламчва към цветето. Затова мисля, че го приема като игра. Не знам какво да направя, за да приема забележките ми както трябва. Да я накакзвам някак?

#1159 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2011 - 12:36 PM

Показване на мнениетоBellaGerry, в 31 March 2011 - 12:49 PM, написа:

Здравейте на всички. Искам да се посъветвам нещо с вас. Проблемът е следния: Бела вадеше пръст от саксиите ми. Аз купих по-едри камъчета и ги наредих вътре с което проблема се реши. Сега обаче къса от листата. Скарвам се, казвам не и тя побягва. Работата е там, че мисля, че възприема карането ми като някаква игра. В момента в който захапва листото ме поглежда и се подготвя за побягване. Казвам не и тя хуква да се скрие под дивана. И после тихо пак се присламчва към цветето. Затова мисля, че го приема като игра. Не знам какво да направя, за да приема забележките ми както трябва. Да я накакзвам някак?


Аз реших проблема като махнах всички цветя, до които можеше да се докопае. Като поотрасна вече нямаше такива желания. Иначе аз съм пошляпвала Шърли едновременно с повишение на тона, когато ми повтаря някои белички. Но някои просто трябва да ги израсте (например гризкаше касата на вратата на банята, и колкото да съм се карала и пляскала, пръскала с парфюми(не Шърли, а касата), продължаваше да я гризка винаги, когато я оставяхме сама). Сега вече ми е напълно достатъчно да използвам специалния тон.

#1160 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 06 April 2011 - 10:57 AM

Много благодаря за отговора Тодура. Нямаме опит с отглеждането на куче и може би задавам глупави въпроси. Притесняваме се за някакви неща, защото не можем да преценим дали има проблем и колко е голям. Все ни е страх да не и стане нещо. Дебнем я постоянно дали е добре. То и след всичко изписано в интернет вече станахме параноични. Иначе достигнахме етапа с ходенето на разходки навън и изпишкване след като се приберем вкъщи. :md_064: Живеем в Младост 2 и се разхождаме в парка до нас. Ако има някой наблизо можем да се разхождаме заедно. Вие къде правите разходки?

  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни