Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1201 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 06 June 2011 - 12:29 PM

SLADAK ARES решихме да вземем малката от зоомагазина. Надявам се да намерите възможно най-скоро стопани на Арес. Сигурна съм, че е страхотно куче и съжалява, че трябва да се разделите с него. Успех!

Да разкажа и аз за това как реших да взема кавалер. Много харесвам доберманите и решихме да си запазим един от развъдник, но след като вече дадохме капарото решихме, че това куче е прекалено голямо за нас и ще имаме затруднения при разходките, понеже хората щяха да ни викат и да се страхуват от него. Започнахме да търсим по-малко куче и стигнахме до дакел. В един зоомагазин имаше 2 малки "дакелчета". Взехме ги(не искахме да ги разделяме), но след търнесе в интернет видяхме, че нямат нищо общо с чистокръвно дакелче. Не държа на родословие, но тези дори нямаха достатъчно дълги уши (според мен повече приличаха на пясъчни мини пинчери). Върнахме ги обратно, а човекът не се опита да ни убеждава, че са дакели. Вече отчаяни за трети път търсихме в интернет подходящо кученце и ето резултата. :ae_085:

#1202 Потребителят е офлайн   Grif Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 15 June 2011 - 06:28 PM

Здравейте

Искаме да ви представим нашият Гриф. От вчера го имаме и сме много щастливи.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#1203 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 16 June 2011 - 07:12 AM

Ау, сладур и половина е! Откъде го взехте и вие откъде сте, на колко месеца е?

А това е нашата дунда, казва се буба и я имаме от 1 седмица!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1204 Потребителят е офлайн   Grif Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 16 June 2011 - 09:33 AM

От Пловдив сме. Взехме Гриф преди два дни, а той е от Унгария :smile:

Буба е страхотна , а вие откъде сте?

#1205 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 16 June 2011 - 11:22 AM

Ние сме от Варна.
Пожелаваме ви много щастие, радост и хубави моменти заедно с Гриф, но най-вече да е здрав и да ви слуша много.

#1206 Потребителят е офлайн   Cavalier Spaniel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 June 2011 - 01:05 PM

Здравейте и от нас!Отдавна не съм се включвала,но следя редовно форума! Добре дошли на всички нови попълнения в групата на най-добрите и мили кученца! Виждам,че някой сладури са от Пловдив,ние също сме от Пловдив и нашето момче,Бари, ще е много щастливо да се запознае с нови приятели! Ако имате желание за среща,пишете или тук или на лични съобщения! Пожелаваме на всички кученца да са много здравички и послушни! радвам се,че повече хора избират тази порода,няма да съжалявате за миг за избора си,защото това са наистина най-добрите и обичливи същества,сега когато имаме и бебе,се убеждавам за пореден път в това,а няма по подходяща порода за съжителство съвмесно с малко бебе!!!
Поздрави от нас на всички стари и нови приятели!

#1207 Потребителят е офлайн   Grif Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 18 June 2011 - 10:47 PM

Показване на мнениетоCavalier Spaniel, в 17 June 2011 - 01:05 PM, написа:

Здравейте и от нас!Отдавна не съм се включвала,но следя редовно форума! Добре дошли на всички нови попълнения в групата на най-добрите и мили кученца! Виждам,че някой сладури са от Пловдив,ние също сме от Пловдив и нашето момче,Бари, ще е много щастливо да се запознае с нови приятели! Ако имате желание за среща,пишете или тук или на лични съобщения! Пожелаваме на всички кученца да са много здравички и послушни! радвам се,че повече хора избират тази порода,няма да съжалявате за миг за избора си,защото това са наистина най-добрите и обичливи същества,сега когато имаме и бебе,се убеждавам за пореден път в това,а няма по подходяща порода за съжителство съвмесно с малко бебе!!!
Поздрави от нас на всички стари и нови приятели!


С най-голямо удоволствие ще се срещнем с Бари, но сме още малки и не излизаме на разходка. След 10-15 дни ще направим първото си излизане, а впоследсвие ще се разберем как и къде ще ги запознаем.
Има ли други кавалерчета от Пловдив и къде най-често разхождате Бари?

#1208 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 19 June 2011 - 11:18 AM

Здравейте и от нас с Бела. И Буба и Гриф са страхотни. Големи са сладури. Аз искам да попитам всички дали някой от вас е кастрирал кученцето си и изобщо какво мислите по въпроса. Ние разговаряхме с не един ветеринар и всички ни казват едно и също и ни убеждават, че ако нямаме намерение да има бебета това е най-доброто решение. Хората обаче, които срещаме в парка и с които разговаряме са не са на това мнение. Почти сме решили вече да я кастрираме, но ако някой може да ни посъветва от личен опит ще сме по-спокойни. И другото, за което искаме да попитаме е дали сте водили любимците си за изстискване на аналната жлеза. Белчето от както я имаме от време на време сурне дупе по пода и аз си мисля, че просто се почесва, но други собственици отново в парка :md_064: ни казахе, че трябвало да я заведем, защото било много опасно. Ние естествено веднаха отидохме, но ни казаха, че не е много добре тази жлеза да се изтисква без да има явни признаци за необходимост от това. Работат е там, че признаците които изброиха са сурнене на дупето и гонене на опашката. Белчето обаче тези мероприятия ги извършва от както е при нас, т.е. от двумесечна възраст. А на нас хич не ни се вярва, че едно толкова малко кученце може да е събрало в тази жлеза нещо. А ето и малко снимки на бонбонката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1209 Потребителят е офлайн   abbie_e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-June 11

Публикувано: 20 June 2011 - 06:00 PM

Здравейте! Искам да питам колко всъщност тежат вашите кавалерчета след 10ия месец,тоест колко им е реалното тегло?Дават ги 6 до 8 кг,вярно ли е?

#1210 Потребителят е офлайн   abbie_e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-June 11

Публикувано: 20 June 2011 - 06:01 PM

Здравейте! Искам да питам колко всъщност тежат вашите кавалерчета след 10ия месец,тоест колко им е реалното тегло?Дават ги 6 до 8 кг,вярно ли е?

#1211 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 20 June 2011 - 11:31 PM

Показване на мнениетоabbie_e, в 20 June 2011 - 06:01 PM, написа:

Здравейте! Искам да питам колко всъщност тежат вашите кавалерчета след 10ия месец,тоест колко им е реалното тегло?Дават ги 6 до 8 кг,вярно ли е?



от 6-8 или 9 е ок!, моето е 6,5 кг., но тя и не яде много.

относно жлезата, за тях е нормално да се изтисква през 2 месеца, лошо е ако е по-често, а за кастрирането ако няма да я заплождате по-добре я кастрирайте, обикновенно се заплождат кучета с родословие, с правени здравни тестове и т.н.

Поздрави

#1212 Потребителят е офлайн   Cavalier Spaniel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 June 2011 - 09:07 AM

Grif, ние живеем до Новотела в Пловдив и поради липса на друго подходящо място наоколо за разходка, с Бари се разхождаме по марица,където в интерес на истината има много други кученца! И понеже сме и с бебе,разходките ни не са много дълги,обикновено мъжа ми го извежда,но разбира се някой път,когато и вие започнете да излизате,ще се уговорим за ден и по подходящо място,където сладурите ще могат да потичат малко повече!
А относно жлезата,веднъж започните ли да я изстисквате,трябва да го правите и занапред за съжаление,на няколко месеца!
А относно килограмите, има някакъв ориентировъчен стандарт около 8 кг,но не мисля,че ако надвишават 8 кг,трябва да ги изключим от породата.Моя бари минава 10 кг,а смело мога да твърдя,че е чистокръвен кавалер,макар и да не съм изисквала родословието му,което за мен е абсолютно излишно,защото човек обича съществото,което му носи радост и му дава безрезервна обич и приятелство,а не документа!Повечето кавалерчета,които познаваме надвишават тази норма,за която се споменава по повечето форуми и статиии за породата.Но кавалерите имат много други отлечителни белези,по които се отличават!А и не знам къде е казано,че се заплождат само кучета с родословие...много интересен факт е това за мен!Ние,които нямаме родословие,значи не трябва да се радваме на поколение малки красиви кавалерчета!!!
Поздрави на всички любители на тези прекрасни същества!

#1213 Потребителят е офлайн   abbie_e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-June 11

Публикувано: 21 June 2011 - 12:20 PM

Благодаря ви за отговорите! Между другото аз също съм от Пловдив и сега си избираме куче,по принцип искахме да е по-мъничко на килограми защото често пътуваме. Първо искахме мопс,дават го 6-8 кг,но до колкото четох почти никога не били толкова а надвишавали 10 . След това разбрах за тази прекрасна порода кавалерчетата и направо се влюбих! На снимки ми изглеждат големички кученца,не ми изглеждат 6-7 кг,но явно е така наистина. Аз по принцип си харесвам големички кученца ,но ми се иска да не се разделям с него,а нали има някакви размери за да пътува в самолета не в багажното отделение и затова се интересувам толкова. Иначе и аз мисля че не е важно родословието толкова ,важно е самото кученце и както то ни обича такива каквито сме,така и ние трябва. Както виждам има здрави красиви ,умни и породисти кученца и без родословие

#1214 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 22 June 2011 - 02:02 PM

Прикачена снимка Здравейте и от нас!Искам да попитам относно храненето,тъй като след 2 месеца Криси ще навърши 2 г. необходимо ли е да се храни 1 на ден?В момента го храня сутрин и вечер,но съм чула че след втората година е хубаво да се храни само веднъж на ден.Пред дилема съм и кога да е това?(Сутрин или вечер).Що се касае за килограми ние сме 8 кг. и смятам,че сме в норма(поне така съм чела).Криси също няма родословие,но смятам да му потърся партньорка-дано да имаме късмет!И аз съм на мнение,че тези красиви и любвеобвилни същества(дори и без родословие) е хубаво да създадът поколение.За себе си съм сигурна,че е чистокръвен Кавалер,а и във ветеринарния кабинет който посещаваме ме убедиха в това.За мен е важно да е жив и здрав и да ни радва все така.Той е нашето съкровище!А,Бела е пораснала много и се надявам да осъществим скоро среща.

#1215 Потребителят е офлайн   Jani-Leidy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2011 - 01:04 PM

вижте относно килограмите зависи от майката и бащата защото моета тежи под 5 кила а както виждам има други които тежат много повече от нея.аз отначало се притеснявах :zc_105: и я заведох на ветеринар и той каза че няма нищо лошо едно куче да тежи малко повече или по малко от стандарта на породата затова не се притеснявайте и да не тежи колкото стандарта на породата

#1216 Потребителят е офлайн   Grif Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 23 June 2011 - 01:27 PM

Показване на мнениетоCavalier Spaniel, в 21 June 2011 - 09:07 AM, написа:

Grif, ние живеем до Новотела в Пловдив и поради липса на друго подходящо място наоколо за разходка, с Бари се разхождаме по марица,където в интерес на истината има много други кученца! И понеже сме и с бебе,разходките ни не са много дълги,обикновено мъжа ми го извежда,но разбира се някой път,когато и вие започнете да излизате,ще се уговорим за ден и по подходящо място,където сладурите ще могат да потичат малко повече!
А относно жлезата,веднъж започните ли да я изстисквате,трябва да го правите и занапред за съжаление,на няколко месеца!
А относно килограмите, има някакъв ориентировъчен стандарт около 8 кг,но не мисля,че ако надвишават 8 кг,трябва да ги изключим от породата.Моя бари минава 10 кг,а смело мога да твърдя,че е чистокръвен кавалер,макар и да не съм изисквала родословието му,което за мен е абсолютно излишно,защото човек обича съществото,което му носи радост и му дава безрезервна обич и приятелство,а не документа!Повечето кавалерчета,които познаваме надвишават тази норма,за която се споменава по повечето форуми и статиии за породата.Но кавалерите имат много други отлечителни белези,по които се отличават!А и не знам къде е казано,че се заплождат само кучета с родословие...много интересен факт е това за мен!Ние,които нямаме родословие,значи не трябва да се радваме на поколение малки красиви кавалерчета!!!
Поздрави на всички любители на тези прекрасни същества!


Ние ще се окажем почти съседи :smile: Живеем до Герджика и смятаме около Марица да го разхождаме. Непремено ще се обадим когато му дойде времето.

А някой знае ли по месеци как вървят килограмите. Гриф е 1.2 кг на 50 дни. Незнам много ли е или малко. А докога растат? Всяка сутрин ми се вижда по-голям от предния ден :smile:

#1217 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 23 June 2011 - 05:20 PM

Буба на 2 месеца беше 1.5 кг и на мен ми се струва, че с всеки изминал ден става по-голяма и по-голяма. Сега сигурно ще е към 2 кг. На 2 месеца и 15 дена е някъде.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1218 Потребителят е офлайн   Jani-Leidy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 05 July 2011 - 04:06 PM

буба е голяма сладурана и чаровница и между другото предлагам на кавалерчетата от варна (и от други градове) да си направим среща :dog: в четвъртък в морската градина на кучешката площадка (под големия бял паметник, който е между морската и зоологоческата градина) в 14:00 часа . моля който има възможност и иска да дойде да пише. ако някой иска да дойде но не може в 14:00 часа нека пише .ще можем да го обсъдим и да сменим часа за да може всички да са доволни

#1219 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 06 July 2011 - 06:33 PM

Здравейте на всички!
Имам въпрос и много ще се радвам ако помогнете. На Буба й биха 3та ваксина вчера и там където я биха се появи издутинка, подобна на топче. Така ли става по принцип след ваксини? От само себе си ли ще изчезне? Чух, че не трябва да го има това и че много трудно изчезва и може да се наложи да й го цепнат, за да го премахнат.

#1220 Потребителят е офлайн   Jani-Leidy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2011 - 06:17 PM

здрасти :re_037: това за цепването и премахването май правилно си го чула отидете на ветеринар а пък аз ще ти кажа че може да ти дадат кремче да го мажеш или ще се наложи операция за друг вариант не се сещам за друга причина когато разберете какво има пишете.много поздрави и ви пожелавам бързо оздравяване

  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни