Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1121 Потребителят е офлайн   rokomo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 19-December 10

Публикувано: 21 December 2010 - 03:25 AM

Много е готин! :wub:

#1122 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 December 2010 - 10:23 AM

Честита Коледа на всички кавалерчовци и техните стопани с пожелание за много здраве, щастие, любов и много незабравими мигове с нашите любимци. Хубаво изкарване на новата година!

Поздрави от нас и Максовски лапи и целувки за всички Ви!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#1123 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 March 2011 - 03:51 AM

Бих искала да се обърна, с най-гореща молба, към всички Вас, които обичате малките Кавалерчета ! Страшно много съм се запалила по идеята да си купя едно такова дребосъче, но финансовият въпрос много ме затруднява. Тъй като съм студентка и не работя, ми е много трудно да събера тези 400-600 лв. ( до такъв извод стигнах за цената, след като прочетох доста обяви ), та мисълта ми е, дали някой от вас продава кученца или да ме насочи към конкретен и доказан развъдник в БГ? Колкото и обяви да прочетох, някакси все ми се струва,че ще ме измамят...а всички Вие в този форум ми се струвате почтени хора...Скоро едва ли ще събера парите, а не мога да затруднявам родителите си с такава сума за куче.Ние всъщност си имаме три прекрасни кучета, но те са ловни породи.А аз искам едно такова сладурче, което да си е само мое, за да го даря с цялата обич , на която съм способна! Ох, увлякох се :) Бих била изключително благодарна,ако някой от Вас ми помогне :)

P.S. Може да ми пишете и лични съобщения :) Благодаря !

#1124 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 04 March 2011 - 08:44 PM

Здравей,

аз се съмнявам, че можеш да намериш куче от породата за тези пари, може и да успееш да купиш но не се знае като порасне дали ще има нещо общо с породата/понеже казваш, че искаш точно тази порода, а не просто коя да е :) /, аз бих те посаветвал да посабереш още пари и тогава да тръгнеш да купуваш, ако бързаш може да видиш в топ обяви или подобни сайтове, но не мисля, че е добра идея.

Поздрави

#1125 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2011 - 06:08 AM

Значи трябва да събера повече от 1000 лв. ? Може ли да ме насочите към конкретен развъдник у нас? Аз съм се ориентирала към една обява в списание " Лов и куче ", там са платени обяви и не ми се вярва да лъжат...ако можете да ме ориентирате, ще Ви бъда много благодарна :)

#1126 Потребителят е офлайн   Lizie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 28-October 10
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 07 March 2011 - 12:27 AM

Здравей
Блага, ако искаш да имаш истински представител на породата, първо прочети откъде и защо НЕтрябва да се купува куче – писано е много за това. Прочети и темата на Apso “Как да си купиш Трабант на цената на Мерцедес ? или (как да купиш кученце по-евтино)”- много поучителна е!
Пускам ти един линк. Виж кой се намира на второ място.

http://www.dogcentra...ive-dog-breeds/

...Да, зная, че говорим за нашата страна и стандарт, но те уверявам, че цените на Мерцедес :smile: (аналогия от горепосочената тема), и в Германия, и България,.. и Етиопия са почти едни и същи. А ако някъде има фрапиращо, евтина разлика- значи нещо не е наред!

#1127 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 12:59 PM

Здравей отново,

ето на този линк: http://www.scarlett-team.com/links.htm има различни развъдчици от различни държави, гледаш им в сайтовете дали предлагат кученца и им пускаш запитване, или направо им пускаш запитване с това какво куче търсите, какъв пол, с каква цел го търсите, защото уважаващите себе си развъдчици не продават на всеки срещнат, ако в момента нямат кученца кога планират да имат. Този линк е примерен, може и сама да се поровиш в GOOGLE.
В България няма развъдник за породата, защото почти никои от собствениците нямат родословие на свойте любимци, аз планирам да имам кученца към края на годината живот и здраве :) !
Надявам се да съм ти полезен, ако мога да помогна с нещо пиши!

Поздрави

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1128 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2011 - 02:52 PM

Много ви благодаря, аз не планирам скоро да купувам, защото първо трябва да си събера пари. Но Ви моля, когато имате кученца, да публикувате тази информация тук, за да мога да се свържа с Вас. Желая Ви хубав ден !

#1129 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 13 March 2011 - 11:26 AM

Здравейте на всички.
От седмица имаме вкъщи една малка сладурана. Спряхме се на породата след дълго проучване. Много миличко създание е, но възникнаха няколко неочаквани проблема, с които не знаем как да се справим. Когато я оставяме сама вади дооста пръст от саксиите ми (живеем в апартамент) и я носи на килима (най-вече). Почти прояде кабела за интернета и постелката пред банята. Честно казано съм малко учудена, защото навсякъде тази порода се определя, като любвеобвилна и крота. Не споменах за непрестанното хапане, а също и това че сме и купили играчки и кокалчета за зъбките. Благодаря за отговорите предварително. Ще се опитам да кача снимки на малката пакостница. Тя е на 3 месеца и още не излиза навън, защото предстои трета ваксина.

#1130 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 13 March 2011 - 11:28 AM

Ето я малката хубавица.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1131 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 March 2011 - 05:45 PM

Аз нямам такова куче, но пък съм имала много различни породи,сигурно над 20 кучета.Според мен може би й липсва вашето присъствие вкъщи,вашата компания, опитайте да я оставяте сама за по 5 минути, на другия ден за 10, постепенно увеличавате времето, бъдете сигурни, че тя ви вижда,когато излизате от апартамента :)

#1132 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 March 2011 - 05:47 PM

А, може ли да ми кажете от кой развъдник сте си я взели тази малка прелест ?

#1133 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 13 March 2011 - 06:35 PM

Взехме я от Централна ветеринарна клиника - срещу зоологическата градина. Благодаря за отговора.

#1134 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 March 2011 - 08:54 PM

Това, предполагам, че се намира в София ? Също така гледайте предаването на Сизър Милан по National Geographic, много е полезно. Казва се " Говорещият с кучета "

#1135 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 14 March 2011 - 09:48 AM

В София се намира. А можете ли да ме посъветвате нещо за пишкането. Аз попрочетох, но тя по-скоро играе с вестниците, ако ги постава върху пишканото. :smile: Като я водя в банята пишка, но сама никога не ходи там.

#1136 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 14 March 2011 - 10:16 AM

В София се намира. А можете ли да ме посъветвате нещо за пишкането. Аз попрочетох, но тя по-скоро играе с вестниците, ако ги постава върху пишканото. :smile: Като я водя в банята пишка, но сама никога не ходи там.

#1137 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 15 March 2011 - 05:35 PM

Привет на новият член на клуба,

Относно пишкането, аз процедирах по следният начин, купих и пелени от аптеката и и я сложих в банята и тя сама почна там да пика, може и малко да и пръснеш върху пелената от урината и да и я покажеш, като след като се изпика на друго място я водиш при пелената и и казваш, че там трябва да пика, разбира се това става веднага след като е направила белята, защото ако е след десетина минути, тя няма да помни за какво и се карате.

Относно правенето на бели, моята бери е правила само една беля като малка, изяде малко един тапет, а и кабела на зарядно за джиесем, натупахме я след всяко ннарушение :), лекичко и от тогава не пипа нищо. Щом я видите да пипа нещо, коетто не трябва и се скарайте/НЕ/, и и дайте нейна играчка да си играе.
За по-сигурно отстранете дразнители като начало, и и оставете само нейни играчки, кокали, топки важета, плюшени играчки.
И така, по-принцип кавалерите не правят много бели, но винаги има изключения, трябва да и обръщате повече внимание докато сте заедно.

Поздрави

#1138 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 16 March 2011 - 09:09 AM

Благодаря много за отговорите. Ние отчитаме малък напредък. Ще можем да я извеждаме скоро и предполагам това също ще помогне да бъде по-спокойна вкъщи. Сега все пак нама къде да си изразходва енергията. Ще се радваме, ако може да се присъединим към вас за разходки (когато се организират някакви срещи).

#1139 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2011 - 09:51 PM

Ами то няма вече желаещи за разходки, така че когато имате желание се обаждайте.
Моя телефон е 0878848679 Вячеслав

#1140 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 19 March 2011 - 12:06 PM

Непременно ще Ви се обадя, когато вече можем да излизаме. Ще бъде възможност за мен да Ви попитам каквото ме интерестува. Все пак имате много повече опит с породата. Надявам се и времето да се пооправи, за да е по-приятно за разхождане. Ако можете споделете някои по- характерни за Вашето кученце неща в поведенито. Ще ми бъде интересно. Благодаря предварително.

  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни