Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1161 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2011 - 09:37 AM

ние сме в парк Гео Милев :), но понеже имаме и бебче и блъскаме из улиците, стигаме и до парк Заимов, Младост - 2 ни е малко далече, но ако ни изкушите с хубав парк може да ви посетим.
За нищо не се притеснявайте освен за здраве, ще има още доста белички.
Като си спомня как взимах пелената на Шърли (бяхме я научили да пишка на пелена, а и си седяхме вкъщи до 6,5 месец) и тичах сутрин рано в градинката до нас, седяхме с часове, а тя милата ме гледаше въпросително "Какво се очаква от мен?" и като се приберяхме вкъщи несвършили никаква работа, най-важното първо беше да се изпишка - беше трудно, просто в един момент вдигнах пелената и започнах да се карам като пишка на пода.

#1162 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 07 April 2011 - 12:20 PM

Паркът ни никак не е лош :dog: .Големичък е, има и кафенце. Сутрин раничко има доста разхождащи се кучовци, но не сме срещали агресивни. Малко по-късно пез деня вече има и много дечица на разходка. Ако решите може да дойдете. А може и друго подходящо място, ако ви е по-удобно. Аз няма да откажа :md_064:

#1163 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 10 April 2011 - 12:03 PM

Здравейте ,BellaGerry и от нас с Кристофър.Ние живеем в Младост-4.Имаме страхотна поляна зад блока и обикновено там се разхождаме.Но ако имате желание и време можем да се видим.Аз много бих искала да го срещна с други Кавалерчета,но до момента нямам този късмет.Вече сме на 1 година и 8 месеца.Ще се радвам да се видим!:vb_024:

#1164 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 11 April 2011 - 02:08 PM

Rummy, здравейте! Ако може да ме ориентирате къде сте точно и ще си уговорим една среща за разходка. Аз нямам против да дойда. Близо ли сте до Billa или съвсем не е там? :dh_188:

#1165 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 11 April 2011 - 10:21 PM

Здравейте,BellaGerry!Ние сме близо до дървеното кафе в Младост-3 малко след Патиланци.Ако не ви е удобно ще се разберем за друго място.Поляната ни е доста голяма и обширна и е идеална за разходки.Ще се радвам да се видим без значение-къде.Поздрави от Криси.

#1166 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 15 April 2011 - 07:22 PM

Здравей, Rummy. Не съм писала, защото трябва спешно да приключа една работна задача. Ориентирах се къде сте вие с Криси. Предлагам да се уговорим веднага след празниците за една дълга разходка. Между другото да те питам колко често чистите уши и с какво? :smile: Чудя се какъв препарат да взема. Предлагат ми най-различни. Предполагам, че всички ще вършат някаква работа, но ако ми препоръчате... ще се радвам.

#1167 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 16 April 2011 - 08:44 AM

Здравейте,BellaGerry.След празниците е чудесно.Веднъж седмично му чистя ушите с мокри кърпички за домашни любимци като преди това му капвам по 3-4 капки лосион за почистване на уши Epi-Otic на Virbac.Аз лично съм много доволна от този лосион.Ушите на Криси са идеално чисти и на 3,4 месеца го водя във ветеринарния кабинет за по дълбоко почистване.Когато го взехме беше със страхотна инфекция на ушите и затова обръщам такова внимание на тях.:smile:ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

#1168 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 April 2011 - 10:35 PM

Здравейте от нас,
не можах да ви прочета до края, бързам нали сме с бебе :md_064:
Зравейте на новите попълнения и тук :ae_085:
Да питам, как точно става съжителството на кавалер и бебе, че нещо не ми е ясно. Нашия куч е абсолютно куку, сериозно. Единият реве и другият лае, първият спи, вторият рита топка в коридора. С количката не става да го извеждам, той е :dog: Първо водя бебе, после куче...кошмар. Страдам от хронично недоспиване, НЕ ИЗДЪРЖАМ. Сега давам Макс на комшийските деца по цял ден -водят го, играят, но когато им мине мерака незная...
Преместихме се в апартамента, другото ни куче остана в къщата при наште, поне това е добре, че поне за нея се грижат и то как само-направили са я абсолютна любимка :ab_041:
и така....
Давайте съвети
Днес му намерихме и кърлежи два броя, въпреки килтикса. Май ще му правим пострижка първи номер в събота...


хайде Максовски целувки за всички Ви

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#1169 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 11 May 2011 - 08:43 AM

Здравейте на всички. Напоследък все не ми остава време да пиша. Бела разсте много бързо. Вече е 4 кг. :mg_062: Качвам и снимки на моята бонбонка. С разходките вече свикнахме, но определено имаме предпочитания към големите кучета. От малките се страхува повече - много ми е странно това. Мопса не е по вкуса ни, ама изобщо :ab_041: Квиква и се свива. А види ли голиамо куче веднага се запътва към него. Rumy, предлагам да осъществим нашата разходка събота или неделя, ако имате възможност. Пишете ми, за да се уговорим нещо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1170 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2011 - 01:33 PM

Здравейте :rc_036: Бихте ли ме ориентирали за развъдници в България и съседните страни! С кого мога да се посъветвам за бебе? Някой по-запознат от форума? Имам много въпроси!!! :be_107:
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#1171 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2011 - 08:31 AM

Здравейте,

развъдници в БГ няма, тъй като няма кучета с родословие, илии са 2-3 кучета, който имат родословие.
Аз планирам да пусна да си имаме кученца към края на годината, акоискате се обадете, иначе развъдници търсите в чужбина ето и малко помощ като начало :) -
http://www.kirschbau..._frame_eng.html
http://katherinerumm...inksenglish.htm
http://www.eurobreed...es_spaniel.html
Пишеш им мейли или им звъниш и питаш, ако мога с нещо да помогна пиши на лични и ще ти се обадя.

Поздрави

#1172 Потребителят е офлайн   vqcheslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Пътуване, спорт, кино, кучета
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2011 - 08:40 AM

Ето малко нови снимчици!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1173 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 27 May 2011 - 06:26 PM

Здравейте,BellaGerry!Напоследък все не ми остава време да отговоря.Хайде да се разберем за следващата седмица 4 или 5 юни.Ако имате време да осъществим една разходка.А ето ни и нас

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1174 Потребителят е офлайн   Блага Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2011 - 06:08 PM

Здравейте на всички ! Наскоро чух от един човек, който навремето е имал Кавалерче, че, тъй като броят им е все още малък у нас, тази порода няма все още изграден имунитет, съответно вероятността кученцето да се разболее е още по-голяма, като имаме предвид склонността им към сърдечни заболявания, която пък е четиринадесет пъти по-голяма, отколкото на която и да е друга порода кучета. Та мисълта ми е, собственици на Кавалерчета, какво ще кажете по въпроса, имате ли такива наблюдения, колко често и от какво най-вече са боледували вашите любимци? Лека вечер и благодаря !

#1175 Потребителят е офлайн   BellaGerry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 13-March 11

Публикувано: 28 May 2011 - 06:58 PM

Здавейте на всички. Блага, според мен в това няма никаква логика - имам в предвид разпространението на породата в България и имунитета. Не виждам каква връзка може да имат двете неща. Всяка порода има своите проблеми и кавалерите на са изключение. Това е моето мнение. Rummy, точно тогава няма да сме в София. Предлагам да е за седмицата след това. Дори, ако нямате планове предлагам веднага да се уговорим. Криси е страхотен, просто уникален.

#1176 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 29 May 2011 - 03:38 PM

Здравейте на всички!
Скоро и аз ще си имам кавалер и се притеснявам от това, че може би ще има повече здравословни проблеми. Моята сладуранка е бяла с кафява окраска. Чувала съм, че те имат повече проблеми отколкото с черна. Също така се затуднявам и в избора на име, но вече съм се спряла на няколко варианта.
Лошото е, че я намерих в зоомагазин, а знам, че не е хубаво да се вземат оттам. Но пък от друга страна магазинът има репутация и четох отзиви от хора, които са си взимали домашни любимци оттам. Добри са. Този зоомагазин продава кавалери от много време и мисля, че няма да има лъжи и недоразумения. Показаха ми и снимки на родителите, така че мисля, че всичко е наред. Какво мислите вие? Дали е добра идея? Аз лично вярвам, че всичко ще е наред. :smile:

#1177 Потребителят е офлайн   Rummy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол

Публикувано: 29 May 2011 - 07:21 PM

Здравейте,BellaGerry.Няма проблем да се видим следващата седмица,но ще трябва да се разберем допълнително,защото работният ми график излиза седмица за седмица.В момента нямам представа как ще почивам тогава.Надявам се в събота да почивам и да ги запознаем сладурите.Много ще се радвам.Криси е голям сладур(за мен разбирасе най-красивия),но е малко лудичък.Може би защото е в такава възраст.Ще чакам да пишете.:re_037:

#1178 Потребителят е офлайн   Jani-Leidy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2011 - 07:42 PM

katiushaa имам няколко въпроса към теб :

1.Къде живееш ( в кой град )

2.От кой магазин си поръча кавалерчето.

питам те защото бих могла да ти помогна с някои неща и съвети

#1179 Потребителят е офлайн   katiushaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 11

Публикувано: 29 May 2011 - 09:04 PM

Живея във Варна, а кученцето е от зоомаркет Надя..
А това тук са снимки на майката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#1180 Потребителят е офлайн   Jani-Leidy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2011 - 09:33 PM

супер когато порасне може да си направим среща. но имам няколко съвета към теб

1.Внимавай с храната защото при някои кученца (като моето) ако вкуси сготвена или много вкусна или необичайна храна после трудно ще я научите да яде обикновена (ние още не сме се научили)

2.внимавай с морето и зимата защото много лесно се разболяват от настинки защото се подрискват

3.също внимавай и с ушите. чисти и ги редовно защото иначе се получава ушна инфекция

  • (67 Страници) +
  • « Първа
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни