Dog.bg Форуми : Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (67 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кавалер Кинг Чарлз шпаньол

#1 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2007 - 03:53 PM

Имам такова кученце и ме интересуват подробности около отглеждането, навиците, характеристиките. Намирам само руски или английски сайтове, но не и български.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  cham3.jpg (17.15K)
    Брой сваляния: 2983

User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#2 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 05 March 2007 - 08:23 PM

аз нищо не знам за кавалера, нямам опит с него, познавам само история на тази порода и как се тренират
Снимка от Стокголм. от Турнир по фристайл w)

Прикачени файлове


User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#3 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2007 - 09:39 PM

Повече инфо за породата намерих, само че е на английски, ето ТУК
Надявам се да съм помогнала r)
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#4 Потребителят е офлайн   i like labradors Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 18-February 07
  • Location:Русе

Публикувано: 05 March 2007 - 09:46 PM

ето сайтове за чарлз шпанйола,незнам дали ще намериш некво инфо там:
[/B]тук
и тук
и тук
и тук накрая

#5 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 11:42 AM

Благодаря на всички, които ми отговориха! Тези сайтове ги знам. Аз оттам си избрах кученцето като порода, но исках да обменя опит с някой, който има такова или поне някаква информация от опит. Apso ако може да ми разкаже или изпрати указания за трениране. Благодаря!
User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#6 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 12:04 PM

Честито за кученцето. Много дълги години взаимна радост да си носите. Аз съм имала английски кокер. Изключително топли, привързващи се, умни, схватливи кученца. Предполагам и Кавалерите са такива. Лакомията им е силно заложена и трябва много стрикно да се внимава с храната и излишните лакомства. Но предполагам за тези неща си чувал/а. Из този форум има теми по принцип за храненето и възпитанието на малките кученца, които ще са ти полезни. Проследи линковете, които ще отркриеш в подписа на потребител mil_. На мен лично ми се струват много лесни за разбиране, интересни, приятни за четене и особено полезни.
Успех и отново честито 1super

#7 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 01:12 PM

Моята кавалерка /за сега/ не проявява лакомия. Даже не винаги си изяжда дажбата и е слабичка, но като й замирише на готвено полудява. Обича да се храни /също като кокерите/ на масата с големите. Казвам също като кокерите, защото предишното ми кученце беше кокерче и много, много го обичам - да, не мога да говоря за нея в минало време, макар вече да не е между нас. Страдам ужасно за нея и затова взехме от друга порода, защото тя няма как да бъде подменена с друга кокерка. Като гледам снимките й винаги се разстройвам. Много е тежко да загубиш любмец - още повече на такава възраст /4 годиники/ от некадърен ветеринар. Но тази сладурка малко ни утешава. Ето я и нея.

Прикачени файлове


User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#8 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 02:47 PM

Много е красива! Ама наистина- има човешко лице!

Знам какво е да изгубиш кучето си и да не можеш да говориш в минало време, защото всичката ти обич не може просто така да изчезне, както те изчезват от живота ни! Ужасно е. Кучето на моя аватар - Блеки, той беше до мен цели 14 години и съжалявам, че не можаха да бъдат много повече - просто не мога да приема, че вече го няма.

Взех си друго кученце не защото ще го замени - невъзможно е - взех го защото имам нужда от куче до себе си и се надявам, че и то ще се чувства добре с мен - взех го и за да му помогна да има дом, защото си няма порода, а за много хора породата е най-важна. За мен е важна обичта - защото това е, което ни остава и никой не може да отнеме.
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2007 - 03:04 PM

Е, значи знаеш за какво говоря. Мъката е ужасна, но наистина единственото лекарство е друго кученце. Имам приятели, които много държат на родословието. Чудят се как хората, които нямат породисти кучета се решават да ги гледат и да харчат пари за тях. Кучето им е като някаква емблема - гледай кучето и не питай за нас, толкова сме важни. Любовта на кучетата е най-безкористната, която може да съществува и затова ги обичам толкова много. Ето още една снимчица на моята кукличка.

Прикачени файлове


User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#10 Потребителят е офлайн   i like labradors Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 18-February 07
  • Location:Русе

Публикувано: 06 March 2007 - 03:17 PM

Цитат

Е, значи знаеш за какво говоря. Мъката е ужасна, но наистина единственото лекарство е друго кученце. Имам приятели, които много държат на родословието. Чудят се как хората, които нямат породисти кучета се решават да ги гледат и да харчат пари за тях. Кучето им е като някаква емблема - гледай кучето и не питай за нас, толкова сме важни. Любовта на кучетата е най-безкористната, която може да съществува и затова ги обичам толкова много. Ето още една снимчица на моята кукличка.

ооо,шпанйола ти е голям сладур!да ти е жив и здрав! w) w) 1super b) r) w) super best

#11 Потребителят е офлайн   Patita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-October 06
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 11:07 AM

Страхотна е, направо се влюбих! w) А ти откъде я взе, доколкото знам, няма развъдници в БГ?
User's Signature

............................................BLACKY forever in my heart.............................................[br]Качена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 12:23 PM

Цитат

Имам приятели, които много държат на родословието. Чудят се как хората, които нямат породисти кучета се решават да ги гледат и да харчат пари за тях. Кучето им е като някаква емблема - гледай кучето и не питай за нас, толкова сме важни.

Моето куче има родословие, на което аз много държах, когато я взимах от развъдника. Предишното ми куче пък си нямаше родословие. Кое ти дава основание да мислиш , че отношението ми към двете е различно. Аз не познавам нито един човек с родословно куче, който да се мисли за важен заради това. А познавам мноооооооооооооооооооооооооооооооооооооого.
Ти по какво различаваш като видиш куче на разходка, кое има и кое няма родословие. Всичките са еднакви. И се обичат еднакво. Като децата. Това, което пишеш ... bl)

#13 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 March 2007 - 12:32 PM

Цитат

Чудят се как хората, които нямат породисти кучета се решават да ги гледат и да харчат пари за тях.

bl) bl) bl)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 March 2007 - 12:35 PM

Цитат

Цитат

Чудят се как хората, които нямат породисти кучета се решават да ги гледат и да харчат пари за тях.

bl) bl) bl)

Да бе..това означава...?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 12:56 PM

Съжалявам, че не сте разбрали - аз цитирам едни познати, за които родословието е най-важното качество у едно кученце. Тяхната реакция беше по повод, че ако ще мият след куче-бебе, то ще е само ако е породисто, а не какво да е; като ще дават пари - ще за куче-елит и т.н. Когато се зарадвах на бебето им ми беше стократно подчертано, че е с незнам какво родословие и от какъв развъдник са го купили и т.н., защото за тях това е от значение. За мен няма значение какво е, аз ги обичам много. Вярно е, че в апартамента не бих затворила голяма порода, но ако имам двор - с най-голямо удоволствие. При мама имахме три - един мелез м/у овчарка и не знам каква порода, един мелез м/у кавказка овчарка и също не знам каква порода /те вече не са живи/ и сега имаме каракачанец. Страхотни са - огромни - добри с нас и лоши с непознати, тичат из двора и много ги обичаме.
User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#16 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 March 2007 - 12:58 PM

аха...сега ми просветна b) ...явно са от хората , които бъркат куче с брошка например wink
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#17 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 01:07 PM

Цитат

Страхотна е, направо се влюбих! w) А ти откъде я взе, доколкото знам, няма развъдници в БГ?

Наистина няма, но ми я донесоха от Унгария. Имам приятели, които там работят от доста години и ги помолих да ми намерят кавалерче. Но преди няколко седмици видях, че ги продават в зоомагазина на попа. Но са доста скъпи за мен и сигурно нямаше да мога си купя.
User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#18 Потребителят е офлайн   Кавалер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 01:14 PM

Цитат

аха...сега ми просветна b) ...явно са от хората , които бъркат куче с брошка например wink

Право в десятката - много точно определение. Ужасни снобари са, но се надявам, че като поживеят с него и ще се променят - към добро надявам се.
User's Signature

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!

#19 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2007 - 01:39 PM

b) А - добре, разбрахме се.
Моето кученце беше кокерче. Най-свидното в живота ми. Обожавах го и още го сънувам. Две години след като ме остави не знаех, на кой свят съм и как да живея s) И мен ме посъветваха да си взема друго кученце, защото никога няма да се съвзема. Така и стана. И аз си взех съвсем друга порода, за да не търся без да искам очите на моето предишно и да очкавам, че и второто ще е като първото. А никога няма да е. Сега малката ми е със съвсем друг характер, много са различни и я възприемам като напълно различна личност b) Има много неща, които продължават да ми липсват, и които бяха специфични само за предишното ми кученце, но... сегашното ми кученце пък е такава шматка b) Различни са както са и различни децата в едно семейство w)
Хубаво е, че са ти донесли кученцето познати. От зоомагазин не е добре. Не знаеш, как е гледано досега, има безчет нещастни случай, породени от некоректни и безсъвестни търговци. Да ти е жива и здрава малката - невероятно чаровна е.

#20 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 March 2007 - 02:00 PM

Кавалер...има хора, които не се променят. Дано те не са от тях. Преди год шефа ми пита разпитва как се гледа куче и аз в прав текст му казах, че не е за него. Човек, който като с пинсетка си маха всяко косъмче се сети как ще гледа куче ;) ...обаче не! взе си чау чау, донесоха му го от Унгария...издържа го само 1 г с 300 зора....толкова ме беше яд на него!!
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

  • (67 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни