Dog.bg Форуми : Шиба-Ину

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шиба-Ину

#121 Потребителят е офлайн   DLawless Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 13-February 16
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 February 2016 - 04:32 PM

Благодаря! :md_064:
От Варна сме .

#122 Потребителят е офлайн   t0t0 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 05-January 16

Публикувано: 25 February 2016 - 02:11 PM

Здравейте!

И аз да се похваля с новата съквартирантка - Фокси, на 5 месеца, женска с родословие от Чехия, вече софиянка.

Дойде при нас на 4 месеца на огромен късмет (поне според мен :)). Собственичката на развъдника си е била оставила 2 женски от предпоследното кучило. Като едното си е запазила, а другото го продаваше на по-ниска цена (поради възрастта) от стандартната за куче с родословие.

Благодаря на всички съфорумници, които "тормозих" за развъдници и т.н.! :-)


Доста е своенравна. В доста ситуации предпочита да не ти изпълни командите ако може, но с лакомство трудно устоява. Като цяло не е лакома, трудно си изяжда порцията за деня, но плодове и лакомства не отказва. Още в развъдника е свикнала да има храна по цял ден и да не се тъпче. Най-хубавото е, че беше научена да стиска и иска да ходи по нужда само навън.

Прикачвам и малко снимки:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#123 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 25 February 2016 - 02:34 PM

Честито, много е красива и наистина сте ди спестили доста мъки, които са типични за първите месеци:)

#124 Потребителят е офлайн   suan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-February 16

Публикувано: 01 March 2016 - 12:00 PM

Здравейте! Влюбих се в тези кучета. Напоследък изчетох толкова много информация за породата, за това откъде да не се купува куче, че вече тотално се обърках. Въобще не разбирам от кучета, но заради децата ми ще направя тази крачка.Моля ако може да ми помогнете къде да търся, какво да гледам и т.н. В България дали въобще може да се намери? Даже не знам дали и ако намеря ще можем да си го позволим. Не държа на родословие но пък и не знам какво да гледам всъщност. Благодаря предварително и не се сърдете ако задавам глупави въпроси.☺

#125 Потребителят е офлайн   suan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-February 16

Публикувано: 01 March 2016 - 12:00 PM

Здравейте! Влюбих се в тези кучета. Напоследък изчетох толкова много информация за породата, за това откъде да не се купува куче, че вече тотално се обърках. Въобще не разбирам от кучета, но заради децата ми ще направя тази крачка.Моля ако може да ми помогнете къде да търся, какво да гледам и т.н. В България дали въобще може да се намери? Даже не знам дали и ако намеря ще можем да си го позволим. Не държа на родословие но пък и не знам какво да гледам всъщност. Благодаря предварително и не се сърдете ако задавам глупави въпроси.☺

#126 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 01 March 2016 - 08:58 PM

Разбирам защо сте се влюбили в породата, но съм длъжен много сериозно да ви предупредя, че това не е куче за хора, които не са имали куче преди това или които не са готови на доста жертви... Казвам го от опит. Породата е доста трудна, взискателна и своенравна. Не е куче играчка, като йоркито примерно а си е едно доста диво животно. Изисква много време, тренировки и грижи. Да не говорим, че ако не инвестирате в заграждение за 150-200 лв ще изяде всичко дървено, стени, кабели и тн... Освен това разходите започва с покупката, а не свършват с нея. За 4 месеца вече съм дал повече пари от първоначалната цена. Не че, съжалявам не ме разбирайте погрешно, но колкото и да четох пак не бях и още не съм подготвен:)

#127 Потребителят е офлайн   ogorialkov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-March 16

Публикувано: 21 March 2016 - 08:56 PM

Четох, Четох... шиби чудесии и накрая кво да правя, взех си и аз моята малка шиба, по точно Шибчо-Арес скоро ще прикача малко снимки на красавеца. Надявам се ако има някой от Пловдив да ги поразходим защото тука няма много от тази порода. И съответо ще се радвам за съвети. Храним го само със най-добрите в последните 3 години гранули- от тях ръсте като гъба точно от 20 дни го имаме и е почти двоен на ръзмер, от какво излезна от кашона малката му лисича муцуна. :) много ви благодаря на всички за съветите и изказаните мения във този форум :) Надявам се да си направим клубче. :)

#128 Потребителят е офлайн   ogorialkov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-March 16

Публикувано: 21 March 2016 - 09:23 PM

Това е нашият рижко... ще ме извините за снимките правени са в жилището, което е преди ремонт и за това е малко не лицеприятно !!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#129 Потребителят е офлайн   DLawless Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 13-February 16
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 April 2016 - 05:54 PM

Голям красавец ! Да Ви е жив и здрав и много да Ви радва !

Моят Амброз расте и дивее, много ме слуша вкъщи, но като излезем е някакъв ужас .
Търсим си компания от Варна за разходки .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#130 Потребителят е офлайн   ogorialkov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-March 16

Публикувано: 04 April 2016 - 03:14 PM

Много е красив! Подобно за пожеланията!
Аз му намерих "цаката" на Арес! Навън само с нагръдник и разтегателна лента за да може да се разхожда! Научен е вече на "тук" и "остави" защото е като прахосмукачка. Само с лакомство след 1 месец вече знае като застана на едно място и без "тук" идва и сяда. Повечето са толкова лакоми че с правилните залъгалка изпълняват безотказно! Нашият в къщи е пожар на вън за 4,5 месечно пале е доста възпитан и слушащ! Успех в начинанията ако имате нужда от съвети за които мога да помогна съм на среща! Това ми е третата Шиба и мога да кажа че всяка си е за себе си но има и някои еднаквост в характерите!

#131 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 23 April 2016 - 11:32 PM

Показване на мнениетоogorialkov, в 04 April 2016 - 03:14 PM, написа:

Много е красив! Подобно за пожеланията!
Аз му намерих "цаката" на Арес! Навън само с нагръдник и разтегателна лента за да може да се разхожда! Научен е вече на "тук" и "остави" защото е като прахосмукачка. Само с лакомство след 1 месец вече знае като застана на едно място и без "тук" идва и сяда. Повечето са толкова лакоми че с правилните залъгалка изпълняват безотказно! Нашият в къщи е пожар на вън за 4,5 месечно пале е доста възпитан и слушащ! Успех в начинанията ако имате нужда от съвети за които мога да помогна съм на среща! Това ми е третата Шиба и мога да кажа че всяка си е за себе си но има и някои еднаквост в характерите!

Здравейте, понеже имате опит... Имали ли сте Шиба, която изпитва парализиращ страх да излиза навън? Извеждам моя от 3 месеца и едвам го издърпвам от нас, а навън е с подвита опашка, дърпа се и се плаши от всичко.. Не приема храна и не отговаря на команди. Вкъщи нямам никакви проблеми- весел е и изпълнява 5-6 команди без проблем, а и е доста лаком. Не знам какво да правя и това ми пречи на обучението да си върши работата само навън, въпреки че малко свикна, но веднага след като се изходи дърпа с всичка сила към вкъщи.
Благодаря:)

#132 Потребителят е офлайн   ogorialkov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-March 16

Публикувано: 25 April 2016 - 03:50 PM

Имам я в момента същата такава Шиба ;)
И Арес беше така, аз мисля че се дължи на това че е стоял в клетка от рождението си (говоря за внимание от развъдници)! Аз постигнах резултат за това да де разхождате, като седнах на една пейка и не го чаках докато започна да ходи напред назад, след като ясно разбра, че няма как да се прибере ако аз не тръгна да се прибирам. И аз поне всичките кучета ги уча така, в началото 1-2 месеца горе долу по един и същи маршрут, разходката по този начин му става все по нормално да излиза и да обхожда неговият си район! Поне аз така се справям! Но малко по малко ще станат нещата с нормалното излизане, аз Арес не смея да го пусна без повод примерно, но скоро ще го тествам на една затворена градинка на Гребна База Пловдив... Трябва да го науча само да имам време!

#133 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 25 April 2016 - 04:06 PM

Показване на мнениетоogorialkov, в 25 April 2016 - 03:50 PM, написа:

Имам я в момента същата такава Шиба ;)
И Арес беше така, аз мисля че се дължи на това че е стоял в клетка от рождението си (говоря за внимание от развъдници)! Аз постигнах резултат за това да де разхождате, като седнах на една пейка и не го чаках докато започна да ходи напред назад, след като ясно разбра, че няма как да се прибере ако аз не тръгна да се прибирам. И аз поне всичките кучета ги уча така, в началото 1-2 месеца горе долу по един и същи маршрут, разходката по този начин му става все по нормално да излиза и да обхожда неговият си район! Поне аз така се справям! Но малко по малко ще станат нещата с нормалното излизане, аз Арес не смея да го пусна без повод примерно, но скоро ще го тествам на една затворена градинка на Гребна База Пловдив... Трябва да го науча само да имам време!

Благодаря за съветите! Да това с пейката и аз го пробвах и донякъде става. А научи ли се да ходи само навън, аз още нямам пълен успех и не се е отучил от пелените още... На 7 месеца.

#134 Потребителят е офлайн   ogorialkov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-March 16

Публикувано: 25 April 2016 - 08:13 PM

Нашият е на 5 месеца и дни, трудно е да ходи само на вън на тази възраст. Главно заради късият тракт на кучетата и за това че да кажем има едно правило, куче на колкото месеца е толкова време може да издържи без да пишка. Пускането е проблема другите неща вън ги прави само.. Ще се научат само постоянство, в момента даже ми се налага и около 4 вечерта да го извеждам. Малко е тегаво нооо.. Който си има куче да си го гледа ;)

#135 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 26 April 2016 - 05:59 PM

Показване на мнениетоogorialkov, в 25 April 2016 - 08:13 PM, написа:

Нашият е на 5 месеца и дни, трудно е да ходи само на вън на тази възраст. Главно заради късият тракт на кучетата и за това че да кажем има едно правило, куче на колкото месеца е толкова време може да издържи без да пишка. Пускането е проблема другите неща вън ги прави само.. Ще се научат само постоянство, в момента даже ми се налага и около 4 вечерта да го извеждам. Малко е тегаво нооо.. Който си има куче да си го гледа ;)

А добре значи не съм само аз... Извеждам го по 4 пъти, че и в 5-6 часа сутринта...:)

#136 Потребителят е офлайн   Ireiko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-August 16

Публикувано: 29 August 2016 - 04:04 PM

Здравейте,
Поздрави и от нашия калпазанко - Ирей :)

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#137 Потребителят е офлайн   Галка Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-August 16

Публикувано: 30 August 2016 - 02:22 PM

Здравейте група! Прочетох всичко във форума и завиждам на всички за хубавите сладури - шиба. Моля Ви дайте ми съвет - и аз искам кученце от тази порода. От къде да си купя? Не съм опитна и ме е страх да не бъда излъгана! Благодаря предварително!

#138 Потребителят е офлайн   Sargon Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-September 16

Публикувано: 06 September 2016 - 11:13 AM

Показване на мнениетоГалка, в 30 August 2016 - 02:22 PM, написа:

Здравейте група! Прочетох всичко във форума и завиждам на всички за хубавите сладури - шиба. Моля Ви дайте ми съвет - и аз искам кученце от тази порода. От къде да си купя? Не съм опитна и ме е страх да не бъда излъгана! Благодаря предварително!


Така. Аз стоя пред същия казус. Имал съм кучета, но никога от тази порода и не знам към кого да се обърна. Написах имейл до клуба "Акита и Шиба", но все още чакам отговор. Междувременно, изчетох целия Гугъл и установих, че най-качествените и близки развъдници до България са в Словакия. Някъде четох, че има и в Сърбия, но нещо не можах да ги намеря.

http://www.huskyslov...nice-shiba-inu/

Това е най-доброто, което намерих. Моля, ако ти или някой друг съфорумник намери/знае нещо, да го сподели.

#139 Потребителят е офлайн   Daletbet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-February 16

Публикувано: 06 September 2016 - 12:33 PM

Показване на мнениетоSargon, в 06 September 2016 - 11:13 AM, написа:

Показване на мнениетоГалка, в 30 August 2016 - 02:22 PM, написа:

Здравейте група! Прочетох всичко във форума и завиждам на всички за хубавите сладури - шиба. Моля Ви дайте ми съвет - и аз искам кученце от тази порода. От къде да си купя? Не съм опитна и ме е страх да не бъда излъгана! Благодаря предварително!


Така. Аз стоя пред същия казус. Имал съм кучета, но никога от тази порода и не знам към кого да се обърна. Написах имейл до клуба "Акита и Шиба", но все още чакам отговор. Междувременно, изчетох целия Гугъл и установих, че най-качествените и близки развъдници до България са в Словакия. Някъде четох, че има и в Сърбия, но нещо не можах да ги намеря.

http://www.huskyslov...nice-shiba-inu/

Това е най-доброто, което намерих. Моля, ако ти или някой друг съфорумник намери/знае нещо, да го сподели.

Аз си купих кучето от развъдник в България от обява в OLX май.. но не препоръчвам! Звънях в този магазин и на цена от 1200 лв. ми предложиха няколко кучета от развъдник в Словакия, пращат и снимки и ми се сториха коректни.
http://www.zoomagazi...6-06-03-06.html

#140 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 September 2016 - 01:40 PM

Моето е от горепосочения магазин. Хубаво куче се оказа, здраво и в средата на стандарта на породата :)
Малко снимки от днес:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни